דיור מוגן לנפגעי נפש

דיור מוגן לנפגעי נפש הוא אחת הבחירות החשובות והקפדניות ביותר שתעשו בכדי שיקירכם יוכלו לזכות לחיים האיכותיים ביותר במסגרת האפשרית. השירותים של דיור מוגן והוסטלים ניתן לאנשים המופנים למוסדות אלו על ידי משרד הבריאות, משרד הבטחון ומשרד העבודה והרווחה.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג שירותים לגיל הזהב

דיור מוגן לנפגעי נפש

דיור מוגן לנפגעי נפש הוא אחת הבחירות החשובות והקפדניות ביותר שתעשו בכדי שיקירכם יוכלו לזכות לחיים האיכותיים ביותר במסגרת האפשרית. השירותים של דיור מוגן והוסטלים ניתן לאנשים המופנים למוסדות אלו על ידי משרד הבריאות, משרד הבטחון ומשרד העבודה והרווחה. דיור מוגן ישמש כביתם השיקומי של פגועי הנפש, ובו הם יוכלו להתערות עם הקהילה התומכת הנמצאת במצב דומה לשלהם ולזכות בתמיכה של אנשי מקצוע.

 

דיור מוגן לנפגעי נפש- חוק שיקום של נפגעי הנפש בקהילה

חוק זה יצא במטרה לעזור לנפגעי הנפש בשיקום ובשילובם בקהילת הנכים בתחום הנפש. מטרה זו נקבעה על מנת להעניק לפגועי הנפש עצמאות תפקודית מקסימלית ואיכות חיים. ועדות השיקום האזוריות לחולי נפש, הן אלו שאחראיות לסייע גם בתחום: דיור מוגן לנפגעי נפש. ועדה זו אמורה להעניק סיוע בהפניה ובאמצעי מימון של: הכשרה, השגחה ושירותי ליווי במסגרת הדיור המוגן. חשוב לדעת שכל אדם מגיל 18 ומעלה, רשאי לפנות לועדת שיקום אזורית אשר קובעת לו תכנית שיקום, שבמסגרתה גם מתקבלת ההחלטה באשר לקטגוריית דיור מוגן לנפגעי נפש. ההפניה לסל השיקום המתואר, מתבצעת על ידי הגורם המטפל והוא זה שאמור למלא את הטפסים הנדרשים. נכות רפואית צריכה להיות בשיעור של ארבעים אחוזים, על פי סעיף הפרעות הפסיכוטיות או הפרעות פסיכונוירוטיות של התקנות המפורסמות על ידי המוסד לביטוח לאומי, או לחלופין הכרה על ידי איש מקצוע מתחום הפסיכיאטריה (אשר מונה על ידי שר הבריאות), על פי חוק שיקום נכי הנפש בקהילה. קיימת רשימה מוגדרת של פסיכאטרים שפורסמה.

 

דיור מוגן לנפגעי נפש- מה זה

דיור מוגן לנפגעי נפש משמש כמסגרת שיקומית ומוגנת לחולים הפגועים נפשית. שירות זה של דיור מוגן מיועד לאוכלוסיית פגועי הנפש אשר נחשבת כעצמאית. אנשי האוכלוסיה מתגוררים בדירות (לרוב מדובר על דירות שכורות) ומקבלים תמיכה וסיוע בהשתלבותם בקהילה. אנשי מקצוע אלו מנחים את פגועי הנפש בתחומים שונים, הקשורים לתפקוד יומיומי בקהילה. לדוגמא:

 

קשרים חברתיים- התקשורת בין אדם אחד לשני ומציאת קשרים חברתיים.

 

קשרים משפחתיים- כל הקשור לתקשורת בין אנשים שונים במשפחה ותפקידה של המשפחה.

 

כיצד לנהל באופן נכון את ההוצאות וההכנסות שלהם- על מה להוציא כסף, מהו כסף, איך לרשום את ההוצאות הכספיות וההכנסות.

 

ניהול של משק בית- שטיפה, קניית מצרכים ועוד.

 

יחסי שכנות- מהם שכנים, מהו היחס שיש לגלות אל שכנים, גבולות ואיסורים, התנהגות.

 

תחביבים ותרבות פנאי- בירור לגבי דברים שאוהבים, חיפוש חוגים שונים, הרשמה ועוד.

 

דיור מוגן לחולי נפש- סוגים ורמות

ישנן כמה רמות של דיור מוגן לנפגעי נפש:

 

דיור לווין- בדיור זה אנשי מקצוע מגיעים אל הבית של המטופל בין פעם לפעמיים בשבוע.

 

דיור מוגן- כאן כבר מגיעים אנשי המקצוע בתדירות של בין שלוש פעמים לחמש פעמים בשבוע.

 

דיור מוגן מתוגבר- כאן ביקור אנשי המקצוע הוא אינטנסיבי ולרוב מדובר על כך שאנשי מקצוע יגיעו אל המטופל בין שישה לשבעה ימים בשבוע.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא שירותים לגיל הזהב
האם המאמר עזר לך?