כתבות בנושא בתי ספר לצילום - תמונת אווירה

קורס צילום - אפשרויות לימוד ותחומי התמחות

מקבלים מחמאות רבות על כל תמונה שאתם מפרסמים? תמיד חלמתם להוציא תחת ידיכם תמונות טבע או נוף מעניינות ועוצרות נשימה? לכל מקום שאתם הולכים תמיד תהיו אלה שיחזיקו מצלמה ביד? כדאי שתירשמו ללימודי צילום. על האפשרויות והמסלולים בכתבה שלפניכם.

בכתבה זו:
אפשרויות הלימוד: | מכללה או סטודיו פרטי? (יתרונות וחסרונות) | לימודי צילום במכללה: | לימודי צילום בבית ספר לצילום: | סטודיו לצילום: | צילום נוף, צילום אנשים או צילום אופנה - מה לומדים? | צילומי נוף | צילומי אופנה | צילום אוכל | צילום פורטרטים | צילום גיאוגרפי | צילום דוקומנטרי | לסיכום

בעידן ה'אייפונים' וה'סמרטפונים' נראה לעיתים, כאילו כל ילד בן 16 או סבתא חמודה, הופכים לצלמים דגולים ומעלים תמונות לפייסבוק ולאינסטגרם. עם זאת, ולמרות שחלק גדול של התמונות הוא באיכות טובה, צילום הוא אומנות, שגם אם יש לכם כישרון אליה, עדיין יש ללמוד אותה ולהתמקצע בה, כדי לשפר את היכולות המקצועיות ולהפוך גם צלמים חובבים לצלמים עם קורטוב של מקצועיות.
 
מי שמחליט להירשם לסדנת צילום או קורס צילום (ולא חשוב אם מדובר בתקופה של כמה שבועות או קצת יותר), כדאי שיבדוק כמה פרמטרים לפני כדי להיות בטוח שהקורס הוא אכן המתאים ביותר לצרכים ולתחום הצילום הרצוי.
 

אפשרויות הלימוד:

קורס צילום קצר למתחילים: קורס צילום למתחילים נמשך בדרך כלל בין 10 שבועות ל 15 שבועות. השיעורים כוללים לימודי טכנולוגיה של הצילום כמו, מבנה המצלמה, סוגי עדשות, תאורה פנימית וחיצונית וכדומה. כמו-כן, כולל הקורס סיורי צילום חווייתיים: צילומי לילה ויום, צילומי פורטרטים, צילומי רחוב, צילומי טבע ולבסוף גם תרגולים מעשיים. (קורסי צילום למתחילים)

סדנת צילום: מי שלא רוצה לבזבז זמן וכסף על קורסים יכול ליהנות מסדנאות צילום יומיות (הרצאות חד פעמיות) או שבועיות, הנמשכות בין 2 ל 4 מפגשים. הן מאפשרות לצלם חובב או מקצועי להתנסות במגוון רחב של תחומים בצילום כדוגמת נוף אורבאני, אנשים, אוכל, טבע, בעלי חיים, צילום לילה או צילום יום, אופנה, ספורט ואפילו עירום. (קורסי צילום למתקדמים)

מכללה או סטודיו פרטי? (יתרונות וחסרונות)

מכיוון שלימודי הצילום נעשו פופולאריים בארץ, כך התרבו גם האפשרויות שבמסגרתן ניתן ללמוד את התחום.

לימודי צילום במכללה:

בדרך כלל מדובר במכללות לאומנות, תקשורת או צילום שבהן לומדים צילום מקצועי. בנוסף ללימודים מקצועיים, פותחות המכללות (שחלקן תחת סמכות המועצה להשכלה גבוהה וחלקן האחר פרטיות) גם מסלולים קצרים שמיועדים לחובבי צילום, ואינם לימודי תעודה של 3 שנים. היתרון הוא, שהמכללות מוכרות בשוק הלימודים, ובחלק גדול מהקורסים מרצים גם המורים הידועים המלמדים בקורסים של התעודה המקצועית. החסרונות הם, שהכיתות גדולות יותר וההכוונה הפרטית לפעמים קצת נעלמת.

לימודי צילום בבית ספר לצילום:

בתי ספר פרטיים לצילום, להבדיל ממכללות לאומנות המתמחות בתחומים שונים, עוסקים רק בלימודי צילום על כל גווניו וענפיו. מדובר ביתרון גדול, כי מי שבא ללמוד צילום במקום כזה, מקבל את ההכשרה הטובה והמקצועית. כאן גם אפשר לבחור את התחום כמו: טבע, נוף, אנשים וכדומה, ולא ללמוד באותו קורס הכול יחד. מצד שני, חייבים לעשות בדק בית לגבי בית הספר ולשאול תלמידים על הניהול, על המורים, על עמידה של בית הספר בהבטחות וכו'. להבדיל ממכללה גדולה - ציבורית או פרטית, שיש מאחוריה גוף, בתי ספר פרטיים שייכים למישהו פרטי, שעלול חס וחלילה לפשוט את הרגל ולסגור את בית הספר והיו למרבה הצער גם כאלו מקרים.

סטודיו לצילום:

צלמים רבים, במיוחד אלו המוכרים שקנו את שמם ומעמדם בתחום, פותחים בסטודיו הפרטי שלהם קורסים וסדנאות לצילום. השיעורים בדרך כלל קטנים מאד מבחינת המשתתפים, מה שהופך את הלמידה לאישית יותר- אחד על אחד. כך ניתן ללמוד טוב יותר את התחום. מצד שני, קורסים של סטודיו לצילום יקרים משמעותית מאלו שבבית ספר גדול יותר, כי מדובר כמעט בשיעור פרטי.

צילום נוף, צילום אנשים או צילום אופנה - מה לומדים?

קורס צילום למתחילים: הקורס משלב למידת טכניקה ומיומנות והשיעורים כוללים לימודי טכנולוגיה של הצילום, סיורי צילום חווייתיים, תרגולים מעשיים, עקרונות הצילום ויכולת שליטה.

צילומי נוף

אחד הז'אנרים הפופולריים ביותר בצילום שזוכה לעדנה בשנים האחרונות, משם שיותר ויותר אנשים רוכשים תמונות נופים לבית ולמשרד. בקורס זה לומדים כיצד לצלם נופים באמצעות  טכניקות ייחודיות לצילום נוף. בנוסף ללמידה התיאורטית, מיושם הלימוד גם בשטח בתנאים ובמיקומים שונים.

צילומי אופנה

עוד ענף פופולארי כבר עשרות שנים, שרבים חולמים להיכנס אליו בגלל הזוהר שלו והחיכוך עם דוגמנים ודוגמניות. עבודה עם דוגמניות - תקשורת, העמדה, אופן בחירת דוגמנית, אופן פנייה לסוכנות. הנושאים הנלמדים בין השאר הם: תקשורת מול צוות מקצועי (סטייליסטית, מאפרת, מעצבת שיער, תכשיטנית וחנויות אופנה); תקשורת מול לקוחות; סטיילינג - לבוש, איפור, שיער וכדומה; איך בונים כתבת אופנה; טכניקות של העמדה; צילומי ביוטי; צילומי בוקר ולילה.

צילום אוכל

באמצעות כלים, צילומים ועבודת סטיילינג נכונה, ניתן להעביר דרך צילום אחד חוויה עשירה של טעמים, ריחות וצבעים. הקורס משלב בין צילום מקצועי לעבודת סטיילינג מוקפדת, תוך בחינת כלל הפרמטרים הטכניים, הקונספטואליים והחזותיים בצילום מזון - בחירת הרקע, האביזרים והכלים המתאימים, הדגשת מרקמים וצורות וכדומה. 

צילום פורטרטים

בין הנושאים הנלמדים: מחקר מקדים על האדם כהכנה לצילום, בחירת הלוקיישן לצילום, בניית סטודיו נייד בשטח, עבודה מול מצולם, שיקולים בבניית הפריים והקומפוזיציה, שימוש מושכל באור יום ובפלאש, צילום פורטרט בחלל פנים ובנוף אורבני.

צילום גיאוגרפי

תחום מאד רחב הכולל צילומי נוף, טבע, בעלי חיים, סביבה. תפקידו של הצלם הגיאוגרפי הוא לצלם באותנטיות וברגישות את התרבות על כל גווניה: פורטרטים אנושיים, נופים מדהימים, פסטיבלים, שווקים, אוכל, ארכיטקטורה ועוד, ולספר סיפור דרך תמונה. כאן תלמדו על מה הופך תמונה לכזו שיודעת לספר סיפור, עבודת ההכנה המקדימה לפני היציאה אל השטח, צילום במדינות עוינות, צילום בעלי חיים וכדומה.

צילום דוקומנטרי

תוכניות הדוקו הפכו לפופלאריות בשנים האחרונות וכך גם כתבות הפרינט שכותבים בתחום. אין הרבה צלמי דוקו בארץ ולכן זה הזמן להסתער על התחום שבו ניתן ללמוד על  אתיקה בצילום עיתונות, התחקיר העיתונאי. שיקולי עריכת תמונות, כיסוי משימה עיתונאית, צילום אורבני, צילום רעש עירוני ואנשים בסביבה אורבנית, סוגים שונים של צילום עיתונות.

לסיכום

כפי שציינו לעיל, כמו בכל תחום לימודים, גם בצילום האפשרויות הן רבות. עם זאת, לפני שאתם חותמים על הצ'ק, אל תשכחו לבדוק היטב את המקום שבו אתם שוקלים ללמוד, ולברר עליו באמצעות חברים, תלמידים, מורים וכמובן באינטרנט.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools