438,887 עסקים | 235,102 חוות דעת
כתבות בנושא מכוני שיזוף - תמונת אווירה

שיזוף בהתזה מכונת שיזוף בהתזה : מה שלא עושה הטבע, עושה הצבע

מה עושים כשרוצים לקבל מראה שזוף ויפה באופן מידי, אבל עונת הקיץ עוד רחוקה; עוד לא הכנתם את עצמכם לחשיפה בבגד ים; אין לכם זמן פנוי לשרוף בהמתנה שהשמש תגוון את עורכם בצבע מוקה ובכלל למה להתלבט אם יש לכם אפשרות להשתזף בן רגע? על יתרונותיו וחסרונותיו של שיזוף בהתזה.

בכתבה זו:
המאפיינים העיקריים של שיזוף בהתזה | המאפיינים העיקריים של שיזוף בהתזה | היתרונות המרכזיים שבהתזה | היתרונות המרכזיים שבהתזה | ומה באשר לחסרונות? | ההיבט הכלכלי של שיזוף בהתזה | ההיבט הכלכלי של שיזוף בהתזה | מכונת שיזוף בהתזה דגשים חשובים בדרך לשיזוף הנכון
יש אנשים, שמחכים לתקופת הקיץ על מנת לתפוס קצת צבע. כשהשמש רק מפציעה לה בשמיים, הם יתמקמו להם בחוף הים, ימרחו את קרם ההגנה ויתמסרו למנוחה בבגד ים על כיסא או מגבת. אלא שאחרים יודעים כי כיום, ניתן לקבל שיזוף איכותי גם מבלי להיחשף לשמש, ואפילו בימי החורף הקרים. אחת השיטות הנפוצות לעשות זאת היא שיזוף בהתזה.
 
כמו כל דבר בחיים, גם לשיזוף בהתזה ניתן למצוא יתרונות וחסרונות. לפני שנתייחס אליהם, חשוב להבין קצת יותר מה עומד מאחורי שיטת השיזוף החשובה הזו.
שיזוף בהתזה ומכונות שיזוף : תמונה שאטרסטוק

המאפיינים העיקריים של שיזוף בהתזה

עד לפני מספר שנים כשדיברו על שיזוף מלאכותי, התכוונו, בעיקרו של דבר, לכל אותן מיטות שיזוף מבוססות קרניים על סגוליות שבהן נעשה שימוש תדיר. אלא שעם הזמן צברה יותר ויותר פופולאריות שיטת השיזוף בהתזה. שיטה זו, הייתה בעברה בעיקר נחלתם של גורמים בתעשיית הסרטים ההוליוודית, של דוגמנים או של כלות ביום המאושר בחייהן. המכנה המשותף לכל אלה היה אחד: הרצון לשיזוף מהיר וקצר מועד.
 
שיזוף בהתזה מבוסס על התזת חומר פעיל בשם DHA, מעין סוכר, על הגוף. חומר זה יוצר קשר כימי עם העור, ומביא לשינוי גוון כמעט מידי שלו, המתרחש תוך דקות בודדות, ומחזיק לרוב מעמד לתקופה של עד עשרה ימים. קיימת שליטה על ריכוז החומר בהליך ההתזה, מה שמאפשר להחליט בדיוק על עוצמת השיזוף שבה מעוניינים: כדי לסבר את האוזן, ריכוז חומר שעולה על כ-5% נחשב לחזק באופן יחסי.
 
יש כמה דרכים שבהן אפשר לבצע את ההתזה בפועל, אך תמיד תתבצע המלאכה בחדר ייעודי, בתוך מכון שיזוף המתמחה בשיטה זו. ההתזה תיעשה באמצעות אקדח מיוחד בעל כוסית צבע, המחובר למכונת התזה, או באופן אוטומטי במקלחון מיוחד . כל התהליך נעשה בבגדים תחתונים, על ידי מומחה לתחום, ונמשך כרבע שעה (כולל התייבשות החומר על הגוף). לאחר הטיפול, מומלץ שלא ללבוש בגדים צמודים, והמקלחת מותרת רק לאחר פרק זמן של שמונה שעות.

היתרונות המרכזיים שבהתזה

כבר מעצם ההגדרה של שיזוף בהתזה , ניתן ללמוד לא מעט על המעלות המרכזיות שלו. ראשית, ויש שיגידו מעל הכול, החיסכון העצום בזמן שהוא מאפשר. כבר לא נדרש לבלות שעות ארוכות על חוף הים, ולא להקריב את הגוף לסכנה שבחשיפה המוגברת לשמש. בהמשך לכך, הגם שלשיזוף בהתזה יש מספר סכנות בריאותיות (כפי שנראה מיד), הוא נחשב לדרך שיזוף בטוחה ביחס לחלק מהאלטרנטיבות שבהן נעשה שימוש. במילים אחרות, הכי טוב זה ללכת טבעי אבל אם אינכם רוצים שיזוף בהתזה הוא בהחלט פתרון.
 
מעלה אחרת של השיזוף בהתזה נוגעת לכך שהוא מוציא מהמשוואה רבים מאותם משתנים  שבנסיבות טבעיות משפיעים על תוצאות השיזוף. שיטה זו מונעת את התלות במזג האוויר, כמובן, כך שהמעוניינים במראה שזוף אפילו בחודשי החורף הקרירים ביותר, יכולים לעשות זאת ללא כל בעיה. השיטה מאפשרת גם שליטה מלאה על הגוף, מה שלא ניתן בסוגים אחרים של אמצעי שיזוף: אפשר להחליט, למשל, אילו אזורים רוצים לשזף יותר, או אפילו על אזורים שכלל לא יעברו את התהליך, ויישארו בהירים.
 
חשוב להדגיש ששיזוף בהתזה למעשה מתאים לכל אחד מגווני העור, וניתן לעשות אותו בכל גיל. הפתרון המתקבל הוא טבעי, ברוב המקרים מרשים, וכזה שאינו כולל השלכות שליליות על הגוף: קמטים בעור הנובעים מחשיפה מוגברת לשמש, למשל, יוצאים כאן מהתמונה.

ומה באשר לחסרונות?

טענו מעלה כי שיזוף בהתזה נחשב לאחת השיטות הבריאות יותר של שיזוף. ועדיין, לא ניתן להתעלם מכך שגם שיטה זו טומנת בחובה אי אילו סכנות עבור הגוף. אצל אחוזים מסוימים מהאוכלוסיה הנחשפת ל-DHA עלולה להיווצר אלרגיה בעור הטומנת בחובה נזקים דוגמת אודם, נפיחות או רצון לגירוד מאסיבי. ואין צל של ספק שעור שזוף בעל גוון אדום, פועל יוצא של ההשלכות האלה, יהיה אסתטי הרבה פחות. 
 
בנוסף על כך, מספר מחקרים שנערכו לאחרונה הצביעו על ממצא מדאיג במיוחד: בחלק מהמקרים, כימיקל שנמצא בספריי המותז עלול להביא לשיבוש ה-DNA  בגוף האדם, ועקב כך גם לגידולים סרטניים. ממצאים אלה, יש ציין, זקוקים לאישוש נוסף.
 
כמו כן, לא ניתן להתעלם מכך שהשיזוף בהתזה לא נועד להחזיק מעמד זמן רב מדי, ולכן יש שמעדיפים להתבסס על פתרונות המצריכים יותר עבודה, אך גם נשמרים לאורך זמן. אם ניקח לדוגמא את השחקן ההוליוודי שמגלם דמות שזופה ובוחר לעשות זאת באמצעות התזה, הרי שכאשר הצילומים מתארכים להם מספר שבועות, הוא נדרש לחזור על הטיפול מספר פעמים - אחרת, הוא מסתכן בירידה משמעותית באמינות, לפחות החזותית, של הדמות שהוא מגלם.

ההיבט הכלכלי של שיזוף בהתזה

כשמדברים על שיטות שונות של שיזוף, לא ניתן שלא להתייחס לעלות הנדרשת לצורך זה. בהקשר הזה, כמובן ששיזוף טבעי, בחוף הים, יהיה הפתרון הזול ביותר, אלא אם נצמדים לאמרה הידועה ש"זמן שווה כסף". בין הטיפולים המלאכותיים השונים, ניתן לטעון כי שיזוף בהתזה אינו הזול ביותר שניתן למצוא.
 
עלות טיפול בודד בהתזה נעה לרוב בין 120 ל-150 ש''ח, בעוד סדרה של חמישה טיפולים עשויה להגיע לסכומים של 600 עד 800 ש''ח. סכומים אלה אינם בשמיים, כמובן, אך גם לא בטלים בשישים. לכן, מומלץ לבצע את השיזוף בעיקר בנסיבות מיוחדות, ולא להתבסס עליו כפתרון קבוע של שיזוף. במילים אחרות: עבור כלה המעוניינת להיראות שזופה ואטרקטיבית ביום חתונתה, שיזוף בהתזה הוא פתרון מצוין. עבור נשים או גברים שרוצים מראה קיצי ושזוף לכל אורך השנה, לעומת זאת, סביר שמדובר בפתרון יקר יותר, וכזה שלא בהכרח נגיש.

מכונת שיזוף בהתזה דגשים חשובים בדרך לשיזוף הנכון

בכל אחד מהמקרים, על מנת להקטין את הסיכון שבשיזוף בהתזה, מומלץ להקפיד על מספר צעדים הכרחיים. הראשון הוא, כמובן, בדיקה כי מכון השיזוף הנבחר אכן עומד בפיקוחו של משרד הבריאות. בפעמים הראשונות, מומלץ להשתמש בחומר מדולל יחסית, ולבחון את תגובת הגוף אליו: ניתן לעשות זאת באמצעות התזת מבחן על אזור מסוים ונסתר בגוף.

עוד בנושא מפורומים ברשת

אנשים שחיפשו מכוני שיזוף חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools