438,356 עסקים | 234,549 חוות דעת
כתבות בנושא שיעורים פרטיים, מורים פרטיים - תמונת אווירה

האם ומתי כדאי ללמוד עם מורים פרטיים?

המקצועות הנדרשים ביותר, בקרב בני הנוער, בשוק המורים הפרטיים הם אנגלית, מתמטיקה ולשון, אך לא רק. מסתבר, שיותר ויותר תלמידים מתקשים גם במקצועות רבי מלל כמו היסטוריה ואפילו תנ"ך! סטודנטים מחפשים תמיכה בעיקר במקצועות הסטטיסטיקה והמתמטיקה. מה כדאי לבדוק לפני שפונים לעזרה פרטית ומה מציעים לכם ברשת האינטרנט?

בכתבה זו:
מורה פרטי - רגע לפני... | כיצד לבחור את המורה הפרטי? | טיפים כלליים לבחירת מורים פרטיים | מורים פרטיים לסטודנטים ולתלמידי התיכון | שיעור פרטי מקוון | שיעור פרטי מקוון ? כמה עולה?

שיעורים פרטיים הם פריבילגיה יקרה שלא כולם יכולים להרשות לעצמם, אך לעתים מדובר בעניין הכרחי שבלעדיו ימצא עצמו התלמיד או הסטודנט הזקוק לתמיכה, בפער הולך וגדל שאותו יתקשה להדביק. כדי לנסות ולהוזיל עלויות התפתחה גם נישה יצירתית של שיעורים פרטיים מוזלים דרך האינטרנט. 
 
אבל, לפני שרצים לחפש מורה פרטי עבור הילדים (בית הספר היסודי ועד התיכון), חשוב לבדוק היטב מהם הרגלי הלמידה של הילדים שלכם. הרצון להביא את הילד לידי הצלחה, הוא ברור ומובן אך לעתים בירור מקיף ותיקוני הרגלי למידה יכולים לסייע לו הרבה יותר.

מורה פרטי - רגע לפני...

ערכו עם הילד שלכם בירור מקיף ושאלו אותו האם הוא נוכח בכל השיעורים שבהם הוא מתקשה? האם הוא קשוב בשיעור ושואל שאלות, כאשר הוא לא מבין? האם הוא מקפיד להכין את שיעורי הבית באותו מקצוע? האם הוא מעתיק מהלוח, מסכם את השיעור ומשתדל באמת? האם הוא לומד למבחנים? המטרה כאן היא להבין את רמת הקושי של הילד, אך גם את מקור הקושי. חשוב לוודא שהילד, מבחינתו, עושה הכל כדי להצליח ולהבין, ולא מסתמך על המורה הפרטי שאתם תדאגו להביא לו. אתם לא רוצים ליצור תלות מיותרת בין הילד שלכם לעזרה פרטית, ולא רק בגלל ההוצאה הכלכלית, אלא בעיקר בגלל שכל תלמיד צריך להשתדל ולעשות הכל כדי להצליח!
 
אחרי שהשתכנעתם שהקושי אמיתי, ושהילד עושה כל מאמץ ללמוד אך באמת מתקשה לפצח את מהות המקצוע, בקשו מהמורה בבית הספר לקבל תמונת מצב מציאותית, ובה יובהר לכם במה מתמקדים קשייו; באילו נקודות יש לחזק את ילדכם; מה לדעת המורה יסייע לו להבין את החומר בצורה הטובה ביותר.

כיצד לבחור את המורה הפרטי?

אז הגעתם למסקנה שהילד אכן זקוק למורה פרטי, עכשיו כדאי להסביר לו שאתם מודעים לקשייו, ושאתם עושים מאמץ כלכלי לסייע לו משום שהצלחתו חשובה לכם מאוד. הסבירו לו שלפיכך אתם מצפים ממנו להיות קשוב, ולבצע את כל המטלות שהמורה הפרטי יטיל עליו. אם לא יעשה כן, אזי גם מורה פרטי לא יעזור פה! המוטיבציה ורצון הילד להצליח הם המפתח היחיד להצלחה.
 
בכל אזור מגורים יש מורים פרטיים טובים, השאלה היא מי הם? ובכן, זה הזמן לשאול ולהתעניין בין חברים ומורים שמכירים מורים פרטיים, ועדים להצלחות של תלמידים שביקרו אצלם. עם זאת, חשוב להבהיר שהתאמת המורה הפרטי צריכה להיות בהתאם לקשיי הילד. אם הקושי שלו הוא בהתארגנות והוא בעל לקויות למידה, כדאי מאוד להעדיף מורה פרטי שמתמחה בלקויות למידה, כך הוא יוכל להקנות לילד אסטרטגיות למידה שישמשו אותו לא רק במקצוע הספציפי.
 
טיפ נוסף שכדאי לחשוב עליו, הוא העדפת סטודנט למקצוע על פני מורה פרטי. זה זול יותר, ולעתים אף יעיל יותר! סטודנט פתוח יותר בנגישותו ליתר המקצועות, ויכול ללמדו מספר מקצועות במקביל, או עפ"י הצורך המשתנה של הילד.

טיפים כלליים לבחירת מורים פרטיים

- בחרו מורה פרטי מאזור מגוריכם.
- בררו מהו הניסיון הקודם של המורה הפרטי, וכן את תחום הוראתו הספציפי.
- שוחחו עם הורי תלמידים וחפשו תגובות ודעות על המורה הפרטי.
- בחנו את המחיר המוצע לכם והשוו למחירים של מורים פרטיים אחרים, לפי אזור מגורים.
- אם אתם מכירים ילד או שניים שזקוקים אף הם לשיעורים פרטיים באותו המקצוע, בחנו את האפשרות לקחת שיעורים פרטיים משותפים. זה יכול לחסוך לכם כסף רב.
- אל תמהרו לקבוע שיעור אצל מורה פרטי שהמליצו לכם עליו, שוחחו עמו קודם לכן. שאלו אותו על ניסיונו, ספרו לו על קשיי הילד, בקשו שיתאר לכם את שיטת עבודתו ומהלך השיעור, והתרשמו ממקצועיותו.
- כדאי מאוד לקבוע שיעור ניסיון לפני שפורסים תכנית רב שנתית. תנו לילד להתרשם מהמורה ולהחליט אם הוא טוב עבורו.
- תפקידיו של המורה הפרטי: עזרה בהכנה למבחן, עזרה בהכנת שיעורים, הקניה והבהרה של נושאים לא מובנים ועוד. הילד לומד אצל מורה פרטי לאורך זמן ואין שיפור? אל תהססו להחליפו, הוא כנראה אינו מתאים לצרכי הילד.
- בדקו אם רמת זמינותו של המורה הפרטי מתאימה לכם. מורה פרטי טוב ומקצועי לא יסייע לילדכם, אם לא יהיה זמין עבורו.
- ובכל מקרה, הורים יקרים, אל תנסו את זה לבד בבית. עזרה מדי פעם או הבהרה של נושא זה או אחר זה נהדר, אך לאורך זמן וזה כבר ידוע לכל, שיעורים פרטיים של הורה-ילד פוגעים ביחסים, ולכן אל תהיו המורה הפרטי של הילד שלכם!

מורים פרטיים לסטודנטים ולתלמידי התיכון

תלמידי התיכון נעזרים, לרוב, במורים פרטיים למתמטיקה או במורים פרטיים לאנגלית, לקראת בגרויות. מקצועות האנגלית והמתמטיקה נחשבים כמקצועות קשים, ורבים נעזרים במורה פרטי בדרך לבגרות. הבגרות במתמטיקה וכן הבגרות באנגלית, נחשבות כבגרויות הקשות ביותר,  והתלמידים מגיעים אליהן עם חששות רבים, לא תמיד בצדק רב.
 
במקביל הסטודנטים לתארים מתקדמים תרים אחר מורים פרטיים לסטטיסטיקה ומתמטיקה, וכאן המשימה מורכבת יותר כיוון שהמורים צריכים להיות ברמה האקדמית של האוניברסיטה/המכללה,  ועפ"י רוב מדובר במרצים להשכלה הגבוהה.
עלויות השיעורים הפרטיים במקרים שתוארו כאן, היא גבוהה יותר. מקצועות האנגלית והמתמטיקה הם מקצועות נדרשים ביותר וכן שיעורים פרטיים ברמה אקדמית, ולכן גם משלמים יותר!
 
האפשרות האידיאלית עבור סטודנטים היא לבקש להשתתף בפרויקט פר"ח שבו מוצמד להם למקצוע מסוים שבו הם מתקשים סטודנט מצטיין שעבר את הקורס בהצלחה רבה, וכך הוא מלמד ומסייע לו לצלוח את הקורס המדובר. גם לצורך הכנה לבגרויות כדאי ומומלץ להיעזר בסטודנטים מצטיינים בתחומם, הם זולים יותר, זמינים יותר והרבה פעמים אפילו (לא נעים לומר...) טובים יותר.

שיעור פרטי מקוון

נפלאות האינטרנט הגיעו עד הלום, וברשת תוכלו לשכור מורה פרטי במחירים ממש כדאיים, תוסיפו לכך את האהבה והקשר החם בין הצעירים למחשב, ותקבלו פתרון אידיאלי. עם זאת, נסייג ונציין ששיטת הלימוד מרחוק לא בהכרח מתאימה לכולם, וצריך לבחון זאת באופן אינדיבידואלי.
שיעור פרטי באינטרנט ניתן בשני אופנים, האחד מול מורה פרטי און-ליין, והשני בעזרת קורסים מובנים בתחומי לימוד/ מקצוע ספציפיים, עפ"י נושאים מוגדרים. הקורסים מותאמים לתכניות הלימוד בבתי הספר, ולתכניות הלימוד באקדמיה, והיתרון הבולט שלהם הוא בכך שההסבר מאוד מפורט, מומחש וכולל תרגול מול המחשב כך שתמיד אפשר לשמוע את ההסבר ו/או השיעור שוב ושוב.
 
השיעורים הפרטיים (און ליין) זמינים, בדר"כ, בשעות אחה"צ, ומאפשרים שיח בין המורה לתלמיד (צ'אט, וידאו). ניתן ללמוד גם בשיעורים קבוצתיים, או להצטרף למרתונים לבגרויות. מילת המפתח בשיעור מקוון היא התאמה לקצב אישי. בקורסים המובנים, ההסברים משלבים סרטונים, אנימציה וקריינות, וזמינות השיעורים (מכל מקום ובכל שעה) והתרגולים הם תוספת מבורכת.

שיעור פרטי מקוון ? כמה עולה?

149 - 249 ש"ח לקורס אקדמי (כ- 30 שעות).
100- 200 ש"ח עבור תלמידי בית ספר (כולל תיכון), תלוי במספר המקצועות שבחרתם.
300 - 400 ש"ח מנוי חודשי בסגנון "חופשי- חודשי", ללא הגבלת שיעורים, ואם תרכשו מנוי שנתי המחיר ירד עד כדי מחצית הסכום! 
30 - 70 ש"ח עבור שעת תרגול קבוצתי, וברכישת מנוי המחיר יורד משמעותית.
20 - 30 ש"ח עבור מרתון בגרויות.
בין החברות המציעות את שירותי המורה הפרטי המקוון: מט"ח, GOOL, מנטיק, שיעורים- לומדים ביחד און ליין, אי- טיצ'ר, אדיולקט, סנונית ועוד.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools