438,805 עסקים | 235,202 חוות דעת
כתבות בנושא חוגים לתינוקות - תמונת אווירה

חוגים לתינוקות - מג'ימבורי ועד בייבי יוגה

הורים לילדים מכירים היטב את שגרת ההסעות לחוגים שמתחילה מגיל צעיר, אך נדמה שבשנים האחרונות הולך ויורד הגיל שבו אפשר להתחיל, וגם הורים לתינוקות רכים כבר מבלים בחוגים שונים כדי להעשיר את ילדיהם ולפתח אותם. אילו חוגים מוצעים לתינוקות, כיצד זה תורם להתפתחותם ומהם הדברים שחשוב לדעת?

בכתבה זו:
ג'ימבורי - חוגי ג'ימבורי לתינוקות | עיסוי תינוקות: חוג עיסוי תינוקות | רפלקסולוגיה לתינוקות | חוג שחייה לגיל הרך | יוגה ובייבי יוגה

פעם, כשדיברו על חוגים, היה ברור כי קהל היעד הוא ילדים, אך בגילים מבוגרים יחסית,  אלא שלא מעט דברים השתנו מאז, וכיום חוגים לתינוקות צוברים פופולאריות הולכת וגוברת.  יש לכך לא מעט סיבות, ובראשן רצונם של ההורים לקחת חלק פעיל עוד יותר בהתפתחות של הילד, ולהגדיל את הסיכויים לכך שהיא תהיה בקצב האידיאלי. אותם חוגים מאפשרים  לשפר את יכולותיו של הילד ואת כישוריו, מה שישפיע באופן חיובי גם שנים קדימה. חוגים אחרים מסייעים להורים לשפר את הקשר שלהם עם הילדים, מה שמסביר מדוע אף הם מקבלים חשיבות מכרעת. החלטתם גם אתם ליישר קו, ולהירשם, לבד או עם הילד שלכם, לחוג המיועד לתינוקות? הנה מספר אפשרויות מעניינות ביותר של חוגים.

ג'ימבורי - חוגי ג'ימבורי לתינוקות

אין ילד שלא אוהב לבקר בג'ימבורי, אותו מתחם שעשועים הכולל בתוכו מסלול מכשולים שצריך לעבור, מתקנים מתנפחים ושלל אטרקציות מרתקות אחרות. לצד מתחמי הג'ימבורי הפזורים בכל חלקה טובה בישראל - ובכלל זה במשחקיות, בקניונים או בפארקים - הורים רבים מעוניינים להרחיק לכת, ולרשום את תינוקם לחוג ג'ימבורי במלוא מובן המילה. נקודת ההנחה המרכזית בחוג מהסוג הזה היא שהתינוק יכול ללמוד הרבה מאוד באמצעות החוויה שמציע הג'ימבורי.
חוגי ג'ימבורי לתינוקות מציעים התנסות קבועה בפעילויות החווייתיות האלה, מה שמשפר היבטים רבים הנוגעים אליהם: בעיקרו של דבר, מדובר כאן על פיתוח קואורדינציה, פיתוח שיווי המשקל ופיתוח המוטוריקה הגסה והעדינה כאחד. העובדה שמדובר בפעילות הנעשית בשיתוף עם ההורים תורמת להעצמת החוויה ולשיפור היחסים בין ההורה לילד שלו.
 
חוגי ג'ימבורי נעשים בהדרכה מלאה של מורים מקצועיים, והם מיועדים לבני חצי שנה עד שנתיים. החוג נמשך כמה חודשים, לרוב במתכונת חד-שבועית, והמחיר הממוצע שלו הוא 200-100 ש''ח לחודש.

עיסוי תינוקות: חוג עיסוי תינוקות

חוג עיסוי תינוקות, מעצם מהותו, מיועד להורים בלבד, אך מעניק להם אינספור כלים שיסייעו להם לטפל בילד שלהם ולהקל עליו במצבים מגוונים. בחוג זה לומדים ההורים טכניקות של מגע בגוף הילד שלהם, מגע שיכול לסייע להתמודד עם מקרים שבהם התינוק משדר כאב או חוסר נוחות. בין השאר, מסייע עיסוי לתינוקות בטיפול בתינוקות הסובלים מגזים, מעצירות, מחוסר שקט או ממחלות מסוגים שונים. כמו כן, העיסוי מאפשר לשפר את הקשר בין ההורים לתינוק, ומשתלב באופן טבעי בסדר היום שלהם. כך לדוגמה האפשרות של עיסוי התינוק לפני השינה במטרה להרגיע אותו, או לאחר המקלחת.
יש לציין כי חוג עיסוי תינוקות נוטה להיות מצומצם באופן יחסי, ומבוסס על מספר בודד של מפגשים, כל אחד מהם בן כשעה. המפגשים נערכים בקבוצות קטנות של הורים, ובהנחייתו של מדריך מקצועי. עלות קורס שכזה היא כ-300 ש''ח, והוא מיועד לרוב להורים לתינוקות מגיל חודש, ועד לשלב שבו הם מתחילים לזחול (גיל שישה עד תשעה חודשים, בדרך כלל).

 

רפלקסולוגיה לתינוקות

רפלקסולוגיה היא תחום חם ביותר בקשת הרפואה האלטרנטיבית כיום, שגם כך צוברת פופולאריות הולכת וגוברת. שיטת טיפול זו יוצאת מנקודת הנחה שהרגל של האדם מהווה שיקוף של כל אחד מאיברי הגוף או ממערכות הגוף השונות, כך שבאמצעות הפעלת לחץ או מניפולציות גופניות בכפות הרגליים (ובמצבים מסוימים גם בכפות הידיים), אפשר לחולל תמורות חיוביות ביותר בגוף האדם.
במקרה של תינוקות, וכאשר ההורים לומדים את טכניקות הרפלקסולוגיה במסגרת חוג ייעודי העונה לשם "רפלקסוקיד", יכולים הם לא רק לאזן את מערכות הגוף של התינוק, אלא גם לתרום, ויש שיגידו לא מעט, להתפתחות המוטורית שלו ולהתפתחות החושים. הידע שסופגים ההורים בחוג זה, מאפשר להם לסייע לתינוקות שלהם להפעיל את רגליהם באופן עצמאי, לעתים תוך שימוש במכשירים שונים. כמו-כן, באמצעות אותן טכניקות עיסוי, יכולים ההורים להקל על מצבם של התינוקות כאשר הם סובלים מבעיות המאפיינות גילים מוקדמים  אלה, דוגמת גזים, חום ועצירות, כאבי שיניים, כאבי אוזניים וכן הלאה.
חוג רפלקסולוגיה לילדים מיועד לתינוקות מרגע לידתם ועד לסביבות גיל הזחילה שלהם. חוגים מתקדמים יותר, המשלבים בתוכם גם תנועה, מיועדים לילדים עד גיל שלוש. ברוב המקרים, מדובר בחוג בן כמה מפגשים, אם כי ניתן לבחור גם בסדנא בודדת, בת שעות ספורות בלבד. 

חוג שחייה לגיל הרך

החוג הבא שנסקור הוא חוג לשחיית תינוקות, המיועד לתינוקות החל מגיל חצי שנה, ועד סביבות גיל ארבע לערך. בחוג זה, החלוקה היא לכמה רמות, בהתאם לשלב ההתפתחותי של התינוק. בשנים הראשונות, הדגש יהיה על הסתגלות למים, ועל פעולות דוגמת הכנסת הראש למים. בחוגים המתקדמים יותר, מוענקים כבר כלים לשחייה, או אפילו לשחייה בכמה  סגנונות. גם פעילות זו מועברת על ידי מדריכי שחייה מקצועיים. היא מבוצעת ביחד עם ההורים, בבריכות המותאמות לצורכי התינוקות.
יש להדגיש כי חוגי השחייה נועדו להציע אטרקציות מגוונות, החורגות בהרבה מאשר שהייה במים בלבד: בין השאר, מדובר כאן על מוזיקה, צעצועים, משחקים וכיוצא בזה. גם בחוג זה, רשימת התמורות עבור הילד גבוהה בכל קנה מידה, וכוללת שיפור יכולת היציבה ושיווי המשקל של התינוק, שיפור המוטוריקה שלו, מיצוי האינטליגנציה, שיפור יכולת הריכוז, חיזוק מערכות הנשימה והשרירים ועוד.
חוגי השחייה נוטים להיות שנתיים, במתכונת של פעם בשבוע, כאשר משכו של כל שיעור נע בין שעה לשעה וחצי.

כאן תמצאו מגוון אפשרויות חוגי שחייה לתינוקות

יוגה ובייבי יוגה

בשנים האחרונות, נכתב רבות על יוגה בהקשר של בני הגיל הרך. הדבר הוליד, כמעט יש מאין, רשימה ארוכה של חוגים, הנחלקים לשתי קבוצות עיקריות. ראשית, יהיו אלה סדנאות וחוגי הבייבי יוגה, המיועדים לתינוקות החל מגיל אפס, ועד לגיל תשעה חודשים. התכלית העיקרית של חוגים אלה היא לשפר את החוויה של ההורים עם התינוק שלהם. ההורים לומדים שלל טכניקות מגע בגוף התינוק, ולומדים כיצד להכיר באמצעותן את האזורים הרגישים בגופו של התינוק, ואת המגע המועדף עליו - כלים שיסייעו להם, כמובן, בגידול התינוק. 
חשוב להדגיש כי בייבי יוגה כוללת בתוכה לא מעט תמורות גם עבור התינוקות עצמם, כאשר בין השאר אפשר להזכיר את המרצתו של מחזור הדם בגוף שלהם, את חיזוקה של מערכת הלב, את חיזוקה של המערכת החיסונית ועוד. מנגד, יש לציין כי חוג זה גרר כמה ביקורות בשנים האחרונות, עקב מקרים שבהם נמצא, לכאורה או שלא, קשר בין חוגי בייבי יוגה או אימונים בתחום לבין פגיעות שחוו תינוקות. הגם שמשרד הבריאות אינו ממעריצי החוג הזה, בלשון המעטה, הוא פופולארי במיוחד. אפשר לטעון בפה מלא כי בחוג זה, הבחירה במדריכים מקצועיים שעברו הכשרה מקיפה בתחום ומחזיקים גם בהכשרה אקדמית, היא כמעט מובנת מאליה.
קיים הבדל, שלא כולם נותנים עליו את הדעת, בין בייבי יוגה לבין חוג יוגה "רגיל", המיועד לילדים בגילים מבוגרים יותר - לרוב, מגיל שנתיים ומעלה. זהו חוג אינטראקטיבי, המבוסס על תרגילים חווייתיים שונים, לרבות משחקים, סיפורים או בובות, שתכליתם לשפר, בעיקר, את הריכוז של הילד, את יכולותיו המוטוריות ואת האינטליגנציה. החוג תורם לנפשו של התינוק, ומסייע להרגעה שלו. 

כאן תמצאו מגוון אפשרויות חוגי יוגה (בייבי יוגה לתינוקות).

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools