כתבות ומידע בנושא מרפאות שיניים

מאת: ד"ר חגית פניני
מרפאת שיניים
במקום לדבר על רפואת שיניים, נכון יותר לדון על טיפולי שיניים; כיום, לכל רופא שיניים יש את תחום המומחיות שלו וחשוב ללכת לרופא או למרפאה המתאימים
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
ביטוחי שיניים
שיניים הם אחד הדברים החשובים ביותר בגוף האדם. לכן, כאשר קורה מצב ובו מתעוררות בעיות של חורים וטיפולים מורכבים בשיניים שלנו, אנו חייבים למהר ולתקן את המצב. בשלב זה אנו גם מגלים עד כמה טיפולי השיניים יקרים, וכך נוצר מצב עגום, שבו אנשים עשויים לדחות את הטיפולים משום שאין להם אפשרות לשלם עליהם. על מנת להימנע ממצבים כאלו, קמו חברות הביטוח בכיסוי ביטוחי מיוחד הנקרא: ביטוח שיניים.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
טיפול בחרדה דנטלית
טיפול בחרדה דנטלית הוא טיפול המיועד לאנשים, שלא מסוגלים להגיע אל מרפאות השיניים ולעבור טיפול שיניים, וזאת משום שהם חרדים מהמחשבה על טיפולי שיניים. בעבר, לא היתה התייחסות לתופעת הנקראית חרדה דנטלית, אך כיום יותר ויותר רופאים ומטפלים מודעים לאחוזים הגבוהים באוכלוסייה של אנשים הסובלים מחרדה דנטלית, הגורמת להזנחת שיניים ומחלות שונות. כתוצאה מכך טיפול בחרדה דנטלית הפך לנושא חשוב ביותר.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
טיפולי שיניים
טיפולי שיניים כוללים סל טיפולים נרחב, שמטרתו היא לתקן את הנזק בשיניים שלכם. רוב האנשים זקוקים לטיפולי שיניים מפעם לפעם, כמו כן, קיימים גם אנשים עם גנטיקה בעייתית הזקוקים לטיפולי שיניים רוב חייהם. טיפולי שיניים מתבצעים במרפאות שיניים פרטיות, ובמרכזי השן של קופות החולים.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
טכנולוגיה למרפאות שיניים
הקידמה הטכנולוגית משפיעה על תחומים רבים, אחד מהם הוא תחום הרפואה. במאמר זה, נתמקד באחד מתחומי הרפואה שבהם לטכנולוגיה תפקיד עיקרי: רפואת שיניים. טכנולוגיה המשמשת מרפאות שיניים, משמשת את רוב מרפאות השיניים בארץ, ומתבטאת בצילומי רנטגן, מכשירי אולטרה- סאונד, טכנולוגיה המיועדת להרדמה, לייזר ועוד.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
מרפאת שיניים רב תחומית
מרפאת שיניים רב תחומית, היא מרפאה המאגדת מספר תחומי טיפולי שיניים. במרפאת שיניים רב תחומית יהיו: מחלקה לרפואת שיניים לילדים, מחלקת פה ולסת, מחלקה לטיפולי שיניים מונעים ומשמרים, מחלקת אורתודנטיה ליישור שיניים, מחלקה לטיפולים בהרדמה כללית ועוד.
 
 
 
מאת: שרון בן דוד
טיפולי שיניים בהרדמה כללית
טיפול שיניים, לא נעים ככל שיהיה, אינו נחשב בדרך כלל למסכן חיים. עם זאת מדי פעם מדווח בתקשורת על מטופל שנפטר על כיסא רופא השיניים בעקבות סיבוך בהרדמה. תוסיפו לכך את הפחד מטיפול שיניים באופן כללי וחשש מנזקים של הרדמה כללית, הליך מורכב בפני עצמו, וקיבלתם תרחיש אימים. אבל למטבע יש עוד צד ולטיפול שיניים בהרדמה כללית יש גם יתרונות. בתנאים הנכונים הוא אפילו בטוח.