כתבות ומידע בנושא בתי ספר למורים ולגננות

מאת: מערכת דפי זהב
לימודי הוראה
להיות מורה זה לא דבר פשוט, אך מסתבר שלא פשוט גם לרכוש השכלה מתאימה בתחום. לימודי ההוראה נמשכים לרוב בין שלוש לארבע שנים, ובמהלכן מקבלים הסטודנטים את הכלים אשר יצעידו אותם אל עבר הייעוד שבו בחרו: לחנך את דור העתיד של ישראל, ללמד אותו ולהקנות לו ערכים. משימה זו אינה פשוטה, וכל מי שבוחר בדרך זו ראוי להערכה רבה. בישראל יש לא מעט בתי ספר ללימודי הוראה אשר הופכים את המשימה הזו למעט קלה יותר. עם ניסיון של עשרות שנים בחלק מהמקרים, הם בוודאי יודעים כיצד להקנות לסטודנטים את הכלים הנכונים לקראת קריירה ארוכת שנים במוסדות החינוך בישראל. אם כן, אילו בתי ספר להוראה פועלים היום בישראל? מיד תכירו את המובילים שבהם.
 
 
 
מאת: יובל ניסני
גמול השתלמות
עובדי מדינה מכירים היטב את הנושא של גמול השתלמות. גמול זה מתמרץ את העובדים להעשיר את הידע המקצועי שלהם ולהרחיב אופקים, וכתוצאה מכך נהנה המעסיק (קרי, המדינה) מרמה גבוהה יותר של מקצועיות ומונע קפיאה על השמרים. מי זכאי לגמול השתלמות ואילו סוגי קורסים מוצעים לעובדים? בכתבה שלפניכם.
 
 
 
מאת: יובל ניסני
לימודי חינוך מיוחד
כל בר דעת יודע עד כמה מקצוע ההוראה הוא מקצוע קשה, תובעני ובעיקר עבודה של שליחות. תחושת השליחות הזו היא זו שמניעה את אנשי החינוך ומאפשרת להם את ההתמודדות היומיומית, אך הופכת לעניין המרכזי והחשוב ביותר כשמדובר בסוג מסוים של חינוך: החינוך המיוחד. חינוך אשר מוקדש כל כולו ללימוד ולחינוך ילדים 'חריגים', בעלי קשיי למידה.