כתבות בנושא לימודי קוסמטיקה ואיפור - תמונת אווירה

בית ספר לאיפור - מה לומדים במסגרת לימודי איפור?

הדרישה ההולכת וגוברת למאפרים מקצועיים באה לידי ביטוי גם בתחום התעסוקתי. יותר ויותר מוסדות ובתי ספר מציעים תוכניות לימודים מקיפות בתחום האיפור, חלקן הגדול מאפשר, בסוף הדרך, עיסוק במקצוע הלכה למעשה. הלימודים כוללים רשימה ארוכה מאוד של נושאים ושל התמחויות שונות לבחירה. הכירו את תחום האיפור.

בכתבה זו:
הכרת הגוף (ובעיקר הפנים) | מוצרי איפור | אופנות וטרנדים בתחום האיפור | חשיבותה של התאמה | הנגזרות השונות של האיפור | תהליך העבודה מול הלקוחות

מה דרוש כדי לשפר את המראה החיצוני, ולתת לו ליטוש אסתטי נעים לעין? כיצד אפשר לאפשר לכל אישה להדגיש את תווי היופי שלה, ולהוסיף לתחושת הביטחון העצמי ולהופעה המושכת? סביר להניח שאחת המילים המרכזיות שחשבתם עליהן היא איפור, אלא שכפי שתראו מיד, התחום של לימודי איפור נחשב לרחב בכל קנה מידה, והוא משלב לא מעט נושאים עיוניים, עם התנסויות מעשיות מגוונות. 

הכרת הגוף (ובעיקר הפנים)

כשמדברים על איפור, צריכה לעלות שאלה מרכזית אחת, והיא "מה בדיוק מאפרים?". התשובה הכמעט מובנת מאליה היא "הפנים". אלא שבקורסי האיפור השונים מקבל כל אחד מאיברי הפנים בעיקר, אך גם הגוף כמכלול, התייחסות נפרדת. איפור שפתיים, איפור לחיים,  איפור עיניים, איפור גבות וכיוצא בזה. עור הפנים או הגוף מקבל אף הוא תפקיד משמעותי, שעה שניתן להבחין לא רק בגוונים של העור, אלא גם בסוגים שונים שלו, דוגמת עור רגיל, יבש, שמנוני וכיוצא בזה.
 
חשוב להדגיש כי גם בקביעה זו, אין הכוונה לכך שלימודי איפור מצריכים ידע באנטומיה, אך עדיין, נדרש בסופם לדעת הרבה מאוד על מבנה הפנים, או לדעת לאבחן מאפיינים ספציפיים שלהם. אם לוקחים כדוגמה את העיניים, ברור שיש לא מעט סגנונות איפור הנוגעים אליהן, דוגמת איפור טבעי או איפור מעושן. הלומדים חייבים להתוודע לכל הסגנונות ולכל אפשרויות האיפור, כדי שיוכלו בעת עבודתם להתאים את האיפור הספציפי המתאים לכל אחד מלקוחותיהם. 

מוצרי איפור

איפור, ולא צריך להיות מאפר מקצועי כדי לדעת זאת, כולל בתוכו שורה ארוכה של מוצרים שבהם נעשה שימוש לצורך השלמת המשימה, הלא היא יצירת המראה המרשים והמושך ביותר של המאופרת. אי לכך, ברור שכל קורס איפור חייב להעניק למשתתפים בו היכרות עמוקה עם כל אחד ממוצרי האיפור: קונסילר, צלליות, עפרונות איפור, איילינר וספוגיות הם רק חלק מהמוצרים המשמשים מטה קסמים ביד המאפר או המאפרת. מסיבה זו, בית ספר לאיפור שמכבד את עצמו, מעניק לנרשמים ערכת חומרים שבה עושים התלמידים שימוש במהלך הלימודים.
לימודי איפור נועדו להקנות את כל היסודות להכרת המוצרים האלה, לפרט על טכניקות השימוש בכל אחד מהם ולאפשר לדעת מתי כל מוצר מקבל עדיפות על פני מוצרים דומים אחרים. כמו-כן, לימודי איפור מקנים את הכלים לעמוד על טיבם של מוצרי האיפור השונים, ולדעת להתייחס להרכבם ולמפרט הנתונים שלהם. ואגב, גם סוגיות הנוגעות להיגיינה ולסטריליזציה של המוצרים הן חלק מהותי בלמידה ובעבודת המאפרים לאחר מכן.

אופנות וטרנדים בתחום האיפור

עולם האיפור לא נח על שמריו אפילו לא רגע אחד. זהו תחום שמשתנה חדשות לבקרים, עם יציאתם לשוק של מוצרים חדישים, או מעבר לטכניקות איפור מתקדמות. זאת ועוד, גם בתחום הזה, כמו בתחומי הקוסמטיקה והאופנה הכלליים יותר, ניתן בהחלט למצוא מגמות, אופנות או טרנדים. 
 
מכאן, ניתן להגיע למסקנה חשובה אחת, והיא שתוכנית לימודי איפור צריכה לא רק להיות מגוונת, אלא גם עדכנית. חשוב להכיר סגנונות ומגמות איפור מכל רחבי העולם: איפור "אסייתי", למשל, מאופיין בשימוש בצלליות שחורות או לבנות, יצירת מראה חיוור או הצרת הגבות. סגנון איפור אירופאי, אם ניקח דוגמה נוספת, מבוסס פעמים רבות על גוונים בהירים, ועל יצירת מראה טבעי ואצילי יותר. כמו-כן, חשוב לזהות מגמות איפור נוכחיות, אך גם כאלה קלאסיות, המשתלבות היטב עם השאיפה לרטרו של השנים האחרונות. לא פעם, מדובר ב"מחקר" של ממש, עד לבניית הקונספט התקופתי המלא.

חשיבותה של התאמה

כל מאפר מקצועי יוכל להסכים עם הקביעה הבאה, והיא שאין מלאכת איפור אחת אשר דומה לחברתה. במילים אחרות: כל איפור כולל אישה אחרת, עם תווי פנים וגוון עור משלה, עם יתרונות שיש להבליט ועם חסרונות שניתן לטשטש, באמצעות האיפור. הגם שרבים יסכימו על כך שקביעת "אסטרטגיית" האיפור בכל אחד מהמקרים היא במידה רבה עניין של ניסיון, הרי שלימודים מקיפים יעניקו את כל הכלים לצורך אבחון פניה של המאופרת, והתאמת האיפור להם ולמטרות שלשמן הוא הוזמן.
 
ככל ש"ארגז הכלים" של המאפר/ת מרשים יותר, כך גדלים הסיכויים להפיק את המקסימום מכל איפור. זו גם הסיבה שרבים ממליצים לבחור בקורסים שבהם נעשה שימוש במגוון רחב של מוצרי איפור או של חומרי עבודה, ולא רק במוצרים של חברה מסוימת, למשל. 

הנגזרות השונות של האיפור

טענו מעלה כי איפור הוא תחום מגוון בכל קנה מידה. ניתן לראות לכך הוכחות גם בלימודים הנערכים בתחום, המתמקדים בהיבטים שונים של האיפור - לעתים במסגרת שיעורים ספציפיים, אך לעתים בצורה של קורס נפרד ומתקדם יותר שאליו ניתן להירשם רק לאחר הלימודים הבסיסיים, או כאשר מגיעים עם ניסיון מקצועי בתחום האיפור. 
 
בין השאר, מדובר כאן על איפור כלות, איפור קבוע, איפור לטלוויזיה או לקולנוע, איפור להפקות אופנה, איפור אומנותי, איפור לצילומי שחור לבן, איפור גוף וכיוצא בזה, כל אחד מהם נחשב לתחום מקצועי בפני עצמו. אם לומדים איפור כלות, למשל, נושאים מרכזיים הם התאמת הצבעים לגוון השמלה, שיטות שיביאו לכך שהאיפור ישרוד כל שעות האירוע או אפילו איפור מלוות. איפור להפקות אופנה, לצורך העניין, צריך לכלול בתוכו היכרות עם תאורת הסטודיו, הכרת צילומי האופנה כמכלול ועוד.
 
לימודים אלה הופכים לאידיאליים כאשר מחליטים כבר על פן מסוים של האיפור שבו מעוניינים להתמקצע באופן המלא ביותר, לרוב לצורך פיתוח קריירה בתחום. מיותר אולי לציין שלא חייבים לבוא מראש "מקובעים" לסוג כזה או אחר של האיפור, אלא אפשר גם  במסגרת הלימודים לראות אילו כיוונים או התנסויות מושכים יותר.

תהליך העבודה מול הלקוחות

מלבד הסוגיות החשובות שהובאו מעלה, יש להדגיש נקודה חשובה אחרת: לימודי איפור, ובעיקר המקיפים יותר, נועדו להכין את הבוגרים לעיסוק מלא במקצוע, מיד לאחר תום הלימודים. מלבד תעודות הגמר, מדובר גם על הקניית יסודות חשובים שיסייעו להם לשחות היטב במים של עולם האיפור, שעלולים להיות עמוקים מאוד.

כך, לימודי איפור מקצועי כוללים בתוכם גם הקניית מיומנויות הנוגעות לכל אחד משלבי היצירה או העבודה של בעלי המקצוע. נושאים דוגמת תקשורת בין אישית, יצירת רושם חיובי, אסרטיביות או שיווק עצמי עשויים בהחלט להיכנס לתוך תוכנית הלימודים, ובצדק גמור. חשוב לזכור שעבודת המאפר אינה מול "פנים", אלא עבור בני אדם. לראיה, המאפר צריך לדעת כיצד להבליט את יתרונותיו על פני אחרים, כך שהלקוח ייבחר בשירותיו. בנוסף על כך, התקשורת עם הלקוח חייבת להיות יעילה, וזאת על מנת שהמאפר יבין את מטרות האיפור, את רצונות לקוחותיו ואת צורכיהם הספציפיים.

אנשים שחיפשו לימודי קוסמטיקה ואיפור חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools