כתבות בנושא קאנטרי קלאב - תמונת אווירה

קאנטרי קלאב - מה מאפיין את מרכזי הקאנטרי הטובים בארץ?

כל מה שאתם רוצים, בלוח הזמנים העמוס של המאה ה-21, הוא קצת מנוחה, נופש וספורט. אין הרבה מקומות שיכולים להציע זאת יותר מאשר מרכזי הקאנטרי קלאב השונים. כיום פועלים כ-70 מרכזי קאנטרי קלאב בערים השונות, מצפון ועד לדרום. חלק מהם פעילים כבר עשרות שנים, בעוד אחרים נפתחו רק לאחרונה. אז מהן האפשרויות המוצעות לתושבי ישראל בכל אזור גיאוגרפי, ואיך בדיוק בוחרים קאנטרי קלאב?

בכתבה זו:
מרכזי קאנטרי קלאב באזור הצפון | מרכזי קאנטרי קלאב באזור המרכז | מרכזי קאנטרי קלאב באזור הדרום | אז איך בוחרים?

ישראל היא מדינה שבה איכות החיים היא מהגבוהות במערב, כשגם המודעות לחשיבות של אורח חיים פעיל ובריא נמצאת במגמת עלייה משמעותית בשנים האחרונות. כתוצאה, לא מפתיעה העובדה כי אחוז ניכר מאוכלוסיית ישראל מחזיק במנוי לקאנטרי קלאב השכונתי, או לכל הפחות מבקר בו, מפעם לפעם, תוך תשלום כניסה חד פעמית. \

מרכזי הקאנטרי קלאב מציעים בריכות, חיצוניות או מקורות: שורה ארוכה של מתקני כושר ומגרשי ספורט; מגוון חוגים ופעילויות והרשימה עוד ארוכה.

מרכזי קאנטרי קלאב באזור הצפון

את הסקירה שלנו אנחנו מתחילים עם כמה מועדוני קאנטרי קלאב מרכזיים באזור הצפון. הספורטן בחיפה אשר שופץ לאחרונה, נחשב לגדול באזור חיפה והקריות, ושטחו 27 דונמים. בקאנטרי זה תוכלו למצוא שתי בריכות שחייה (מקורה וחיצונית), חדר כושר מאובזר, בריכת פעוטות, ספא, ג'קוזי, סאונה רטובה ויבשה, אולמות סקווש וטניס שולחן, מגרשי טניס, כדורסל וקט רגל, גן שעשועים, חוגי ספורט ועוד.

מחיפה, אנחנו עוברים לנהריה ולקאנטרי העירוני שבו רשומים כאלפיים מנויים. בקאנטרי זה, תוכלו למצוא שתי בריכות שחייה, חדרי כושר מאובזרים, ספא, חוגים, מרכזי יצירה, מגרשי ספורט ועוד. הקרבה של הקאנטרי לים התיכון מעניקה בוודאי ערך מוסף. עלות מנוי, נכון לחודש מאי 2014, נעה בין 2,475 ש''ח (ילד, נכה או סטודנט) ל-7,700 ש''ח (זוג פלוס שבעה), וזאת לאחר קיזוז הנחות המגיעות לתושבי העיר.

תושבי קריית שמונה בפרט, ותושבי הגליל העליון בכלל, יכולים ליהנות מקאנטרי קלאב הגושרים שבו בריכה פתוחה, בריכה מחוממת חצי אולימפית, חדרי סקווש ופינג פונג, חדר כושר (כולל חדר כושר אישי), סאונה יבשה, חוגים ושאר פעילויות. מרכזי קאנטרי חשובים נוספים באזור הצפון הם קאנטרי קלאב חוף התמרים בעכו, קאנטרי קלאב גלי גיל בקריית מוצקין, קאנטרי קלאב סח'נין בע''מ, ספייס נשר בכרמל ועוד.

מרכזי קאנטרי קלאב באזור המרכז

אזור המרכז הוא העמוס ביותר על מפת ישראל, כך שלא מפתיעה התמונה שמספר מרכזי הקאנטרי שבו מרשים במיוחד. אנחנו מתחילים את הסקירה עם העיר הגדולה, תל אביב, שבה מספר מרכזי קאנטרי עיקריים. קאנטרי דקל הממוקם בשיכון בבלי, משתרע על פני 20 דונמים. בו תוכלו למצוא כמה בריכות שחייה - הראשונה היא חיצונית ואורכה 40 מטרים, השנייה בריכה מקורה והשלישית בריכת פעוטות. זאת, בנוסף לחדר כושר, לחמישה מגרשי טניס, למגרש המשלב כדורסל עם כדורעף, לאולם סקווש, לג'קוזי, לסאונות יבשות ורטובות, לחנות ספורט, למסעדה ולאולם ג'ימבורי עבור הילדים. במקום גם נערכות הרצאות ומתקיימים ריקודי עם.

קאנטרי נווה שרת פועל מזה שני עשורים בדיוק בשכונה תל אביבית זו, ונחשב לקאנטרי הקהילתי הראשון בישראל. רשימת המתקנים בו כוללת, בין השאר, שלוש בריכות (בריכה חיצונית, בריכה מקורה בת 25 מטרים ובריכת פעוטות), חדר כושר, שלושה מגרשי טניס, חוגים ומרכז תרבות. הקאנטרי אף מתפעל מועדון עסקי, ומעניק אפשרות לרכוש מנוי עסקי. את הסקירה התל אביבית אנחנו מסיימים עם מועדון הכושר והבריכה ג'ימי, הממוקם על גגו של קניון דיזינגוף, ובו: בריכה מקורה, חדר כושר, סאונה יבשה, מרפסת שיזוף ועוד.
 
רשת ה"קאנטרי" ראויה אף היא לאזכור, שעה שהיא מתפעלת חמישה מרכזי קאנטרי קלאב בערי המרכז השונות: ראשון לציון, בת ים, נס ציונה, חולון ורעננה (הקאנטרי השישי הוא בבאר שבע, אליו נתייחס בהמשך). לפני כמה חודשים, נפתח הקאנטרי החדש במערב ראשון לציון, בסמוך למכללה למנהל, אשר מציע למבקרים בו בריכות שחייה, בריכות ילדים, חדר כושר, חדרי ספא וספינינג, ג'קוזי, חדר ג'ימבורי ועוד.

מרכזי קאנטרי קלאב באזור הדרום

בשעה טובה, מגיעים לאזור הדרום של מדינת ישראל, שנמצא בשנים האחרונות בהליכי פיתוח מאסיביים במיוחד. אחת הערים המרכזיות, מהבחינה הזו, היא בירת הנגב, הלוא היא באר שבע. קאנטרי באר שבע נחשב לגדול ולמוביל באזור הדרום, והוא פועל יותר משלושה עשורים. קאנטרי קלאב באר שבע מציע למבקרים בו בריכות שחייה, חדרי סאונה יבשה ורטובה, חדר ספינינג, חדר כושר, ארבעה מגרשי טניס, משחקייה, פעוטון, וחוגים מסוגים שונים. בחודשי הקיץ עורך המקום פעילויות תרבותיות לילדים, כמו גם הפעלות דוגמת ריקודי עם, חוגי ריקודים סלוניים, ריקודי בטן וכיוצא בזה. 
 
אשקלון מעמידה לתושביה ולמבקרים בה את קאנטרי קלאב ברנע, שהדבר המפתה ביותר בו הוא המחיר: נכון לעכשיו מחירו של מנוי שנתי, שימו לב, הוא 250 ש''ח לבודד בלבד, ו-550 ש''ח לזוג, כולל שני ילדים. קאנטרי זה נוסד ב-1991, ורשימת המתקנים בו כוללת בריכת שחייה מקורה, בריכת פעוטות, ספא וג'קוזי, סאונה, חדרי התעמלות וכושר, חוגים, קפיטריה ועוד.
 
ואיך אפשר בלי הנקודה הדרומית ביותר בישראל, אילת? בה, תוכלו למצוא, כמובן, לא מעט בריכות שחייה במלונות השונים, כשחלק מבתי המלון מציעים גם חדרי כושר מאובזרים במיוחד. מרכזי קאנטרי קלאב מרכזיים נמצאים בין השאר במלון ספורט אילת, במלון ישרוטל ספורט קלאב ועוד.

אז איך בוחרים?

הרשימה שהובאה כאן סוקרת כמה ממרכזי הקאנטרי המובילים בישראל, אם כי ברור שהתמונה לא מסתכמת בהם. מכאן, שחייבים לתת חשיבות מכרעת גם לבחירה נכונה של קאנטרי קלאב. מרבית האנשים, ובצדק גמור מבחינתם, בוחרים שלא להתרחק מהעיר שבה הם מתגוררים, וזוהי גם ההמלצה הברורה שלנו: חשוב לזכור כי קאנטרי שאליו מגיעים רק לאחר שעות ארוכות של נסיעה מאבד את היעילות שלו, מה שמקטין מאד את הסיכויים לביקורים הולכים וחוזרים בו.

בערים הגדולות בישראל ניתן למצוא קאנטרי קלאב אחד לפחות, כך שניתן בהחלט להישאר בגבולות העיר. בנוסף על כך, במרבית מרכזי הקאנטרי ניתנות הנחות לתושבי העיר, לעתים בשיעור משמעותי. בפועל הדבר מתבטא במאות שקלים, ולעתים גם באלפים, שניתן לחסוך. על כל פנים, רצוי לסקור את סוגי המנויים המוצעים עבור קבוצות שונות באוכלוסייה, ולקוות כי ההשתייכות תהיה לאחת הקבוצות המקנות הנחה גם כן.
 
טרם הבחירה, מומלץ מאוד לסקור היטב את רשימת המתקנים של הקאנטרי, את שעות הפתיחה, את החוגים ואת כל יתר המשתנים שמשפיעים על הביקור בו. מומלץ מאוד לבחור בקאנטרי שלא תצרכו להזיז הרים וגבעות כדי לשלב אותו בשגרת החיים שלהם, כך שההתייחסות היא לשעות הפתיחה והסגירה, ללוחות הזמנים של החוגים השונים וכיוצא בזה. 
 
מכיוון שהקאנטרי עשוי להיראות מעולה על הנייר אך מרשים הרבה פחות בפועל, חשוב מאוד לבקר בו באופן ישיר, להתרשם מאיכות המתקנים, מרמת התחזוקה ואף ממספר האנשים המבקרים בו. בכוחה השלילי של צפיפות רבתי לפגוע בחוויה בצורה משמעותית. דגש מרכזי אחר הוא על ההיגיינה ועל רמת הניקיון שצריכות לאפיין את הבריכות, את המתקנים וכמובן את חדרי השירותים והמקלחות.
 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools