כתבות בנושא אוטומציה - תמונת אווירה

עבודה אוטומטית - על מכונות אוטומטיות חדשות וייחודיות

תהליך המיכון האוטומטי חדר כבר מזמן לכל תחומי חיינו, ובא לידי ביטוי בקיצור לוחות זמנים באופן קיצוני לכל תהליך עבודה. עבודה באמצעות מכונות אוטומטיות טומנת בחובה שלל יתרונות - החל מהורדת הסיכויים לטעויות אנוש עד למינימום, דרך חיסכון בידיים עובדות, רמת היגיינה גבוהה ועד רמת דיוק מקסימאלית. אין פלא אם כך, שהביקוש למכונות אוטומטיות הולך וגובר, וכך גם התועלת הרבה שאנו מפיקים מהן.

בכתבה זו:
חליבת פרות | מנועים אוטומטיים | מחסן אוטומטי | החלפת סוללה חשמלית ברכב | ייצור שיניים תותבות וכתרים לשן | כיוון פרונט | קירטון | דחיסה לטובת מחזור | הכנת טוסטים | הגשת ארוחות חמות | מזון תינוקות | עטיפות ממתקים | מכירת בגדים | ציוד משרדי | ממכר תרופות | 'סינון' בקבוקי תרופות פגומים

אומרים שהעולם שלנו הופך אט-אט לאוטומטי יותר ויותר. שהמכונות הופכות להיות חלק כל כך נכבד בחיינו, שלמעשה איננו יכולים לחיות בלעדיהן יותר. שחיים ללא מכונות אוטומטיות, הם חיים בתקופת האבן.
 
חשוב להבין עד כמה המהפך הזה בלתי נתפס: מכונות אוטומטיות הן כאלו שפועלות ללא מגע יד אדם, ובמקרים רבים גם ללא השגחתו. הן פשוט עומדות שם, מחכות ללחיצות של הלקוח, ומגיבות בהתאם. ברוב המקרים, תתפלאו, הן עובדות בצורה מושלמת. גם אם פה ושם יש תקלות, מכונות אוטומטיות יכולות לעשות המון בשביל כולנו.
מסתבר, שעם השנים 'נולדו' יותר ויותר מכונות כאלו. מכונות חדישות, שמעלות ברמה אחת את כל מה שידענו על מכונות אוטומטיות. אלו מכונות שמציעות המון לנו - הלקוחות - ומשפרות את חיינו לא מעט. למעשה, הן גם אמורות לסייע בהורדת מחירים, משום שהן חוסכות שימוש בכוח אדם, וככל שהמכונות 'יכבשו' את חיינו, כך, סביר שגם עלויות המחייה תרדנה בהדרגה.
אותן מכונות חדישות מגיעות מתחומים שונים. נכון, האדם הממוצע ישייך את הביטוי מכונות אוטומטיות בעיקר לתחום ההסעדה והמזון, אך למעשה מכונות כאלו קיימות כמעט בכל ענפי התעשייה. כאן ננסה לערוך לכם היכרות קצרה ומעניינת עם החידושים ועם הפיתוחים הייחודיים שמביא אתו ענף זה בשנים האחרונות.

חליבת פרות

רפתות כולנו מכירים, אבל את שיטת החליבה לא תמיד. יש רפתות שבהן עדיין דבקים בשיטה הישנה, של חליבת עטיני הפרה בידיים, אך כיום יש גם מכונות מיוחדות לכך: הפרה מגיעה בעצמה לנקודת החליבה, המכונה מתחברת לעטיניה וחולבת אותה - והכול בצורה אוטומטית, ללא מגע יד אדם.

מנועים אוטומטיים

בהקשר זה חשוב לציין גם את המנועים האוטומטיים, שפועלים בהתאם לחיישנים שונים. הנפוצים ביותר הם מנועים של גגות (ברפתות ובאצטדיונים) ושל סוככים חשמליים שגורמים לסגירת הגג או המחסה במקרה של גשם, רוח חזקה ועוד.

מחסן אוטומטי

מחסנים לוגיסטיים הם מצרך חשוב ולא נפוץ במיוחד בתעשייה, על אף נחיצותו הרבה. הוא לא זול לתחזוקה וקשה לתפעול, מה גם שהוא מצריך כוח אדם גדול. באחרונה קמו מחסנים שחוסכים רבות בכוח האדם: מחסנים אוטומטיים שבהם מסודרת ומוצאת הסחורה על ידי מכונות אוטומטיות אשר גם מתעדות כל סחורה בהתאם למיקומה.

החלפת סוללה חשמלית ברכב

בעתיד, צפויות לנסוע על כבישי ישראל וברחבי העולם לא מעט מכוניות עם מנוע חשמלי  אשר נטען בעזרת סוללה מיוחדת. כבר כיום, בעמדות המעטות של Better Place, לדוגמה,  יש מכונות אוטומטיות להחלפת הסוללות בסוללות חדשות - מבלי שהנהג יצטרך לעשות דבר.

ייצור שיניים תותבות וכתרים לשן

מרפאות שיניים רבות נחשבות כיום למרכזים הרפואיים המתקדמים ביותר. ככלל, רפואת השיניים היא מהתחומים המתקדמים בתחום הבריאות בעולם המערבי. אחד החידושים הוא מכונה אוטומטית ליצירת כתרים ושיניים תותבות מחומרים שונים (חרסינה למשל), תוך יצירת מודל מדויק, על פי צילום השן.

כיוון פרונט

אחת מהפעולות העלומות מבחינת האדם הממוצע, מבוצעת כיום במוסכים המובילים והמודרניים ביותר בצורה אוטומטית. כל גלגל מחובר למחשב, אשר מבצע את הכיוון בעצמו בעזרת חיישנים. התוצאה: כיוון פרונט מדויק ביותר.

קירטון

או במילים אחרות: הפיכת קרטון פתוח לקרטון סגור הרמטית, מוכן להעמסה ולאריזה. יש  מכונות אוטומטיות שמגדילות לעשות, וממלאות את הקרטונים הללו בסחורה - בקבוקים, מוצרי מזון יבשים ועוד.

דחיסה לטובת מחזור

את המכונות הללו רואים כיום במקומות רבים, גם בישראל: אלו מכונות שדוחסות פסולת המיועדת למחזור, לרוב פסולת יבשה: קרטונים, נייר ופלסטיק. לאחר הדחיסה, המכונות הללו גם הופכות כל 'גוש' דחוס לחבילה אזורה וקשורה היטב, כדי שלא תתפרק.

הכנת טוסטים

לא מעט מכונות אוטומטיות קיימות בעולם ההסעדה (כפי שמיד תראו), אבל כזה עוד לא ראיתם כנראה - מכונה אוטומטית שמכינה לכם טוסט טעים במקום. השיפור הגדול כאן הוא בהכנה במקום של אוכל חם וטרי, והכול בצורה אוטומטית.

הגשת ארוחות חמות

השדרוג הבא, לאחר הטוסט, הוא כמובן ארוחות מלאות חמות - וגם זה כבר קיים. היום אפשר למצוא במקומות מסוימים מכונות שמגישות ארוחות מלאות בחמגשיות - ארוחות שנותרות חמות ובהחלט מזינות.

מזון תינוקות

מטרנה, סימילאק או תחליף חלב אחר...מה תרצו לילד שלכם? אם אתם הורים לילדים קטנים, ויצאתם מהבית מבלי להכין לילד בקבוק לארוחה הקרובה, תשמחו לדעת שגם זה קיים: מכונות אוטומטיות שמוכרות תחליפי חלב אם, מהמוכרים והנמכרים ביותר בשוק. כך, לא צריך לדאוג עוד לשום דבר בקשר לילד (אולי חוץ מחיתולים - אך גם לזה נגיע מיד).

עטיפות ממתקים

כולנו אוהבים ממתקים כאלו ואחרים. לא מעט מאתנו יופתעו לדעת שאת עטיפות הממתקים הללו 'מלבישה' מכונה אוטומטית (רק המחשבה על אדם שעושה זאת במקומן תסביר מדוע זה קורה). מדובר בדוגמה מצוינת ליעילות שבהשמת מכונות במקום בני אדם בתפקידים מונוטוניים ומייאשים מאוד.

מכירת בגדים

נכון להיום, מכונות אוטומטיות כאלו נמצאות רק במזרח הרחוק, באזורים שבהם הפיתוח הטכנולוגי עובר אפילו את זה של העולם המערבי והמפותח. במקומות אלו תוכלו למצוא מכונות אוטומטיות לממכר בגדים, נעליים וכדומה – כי, בינינו, מי באמת רוצה לשמוע עצות ממוכר או מוכרת שכל רצונם הוא למכור, וכמה שיותר?

ציוד משרדי

יותר ויותר חברות הבינו שכיום אין שום צורך לספק ציוד משרדי מאחורי דלפק - אפשר לספק אותו לצרכן בצורה אוטומטית. הרבה מאוד אנשים מכירים זאת היטב מסניפי הדואר, שם אפשר לרכוש מהמכונות האוטומטיות דברי דואר רבים, החל מבולים ועד מעטפות מיוחדות למשלוח בינלאומי. ברחבי העולם יש עוד שלל מכונות כאלו אשר מוכרות ציוד משרדי מגוון, ומציעות איכות טובה כמו בכל חנות מסוג זה.

ממכר תרופות

כיום, יש לא מעט מכונות שמציעות למכירה תרופות. אלו יכולות להיות תרופות ללא מרשם (ברוב המקרים), אך גם כאלו שמספקות תרופות על פי הוראת הרופא. התרופות ממתינות ב'קיוסק' האוטומטי, וכך נחסכת ההמתנה הארוכה בתור.

'סינון' בקבוקי תרופות פגומים

לאדם הפשוט קשה להבין ולהחליט איזו תרופה מקולקלת או שפג תוקפה. פיתוח מיוחד שכבר קיים ועובד, מאפשר לעשות זאת בעזרת חיישנים תרמיים, שמעידים על מצב התרופה. בהתאם לטמפרטורה, המכונה ממיינת את הבקבוקים ומשליכה את הפגומים לפח האשפה ולהשמדה, ברוב המקרים.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools