438,734 עסקים | 234,302 חוות דעת
כתבות בנושא שירות למעסיקים - תמונת אווירה

שירותי עזר למעסיקים - גיוס עובדים, שירותי השמה או כל החבילה השלמה

כל מעסיק יודע שתהליכי השמה וגיוס עובדים הם תהליכים מקצועיים וחשובים מאוד להצלחתו ולתפקודו של כל עסק. איתור עובדים מתאימים ובחינתם אינו עניין פשוט, ומשך זמן ההכשרה וכן תהליך המיון והגיוס עלולים להימשך זמן רב. כדי לייעל את התהליך, ולחסוך למעסיקים זמן ומשאבים, מוצעים שירותי עזר הכוללים את כל השלבים הנדרשים בדרך להעסקה מוצלחת

בכתבה זו:
השמת עובדים - תפקידן של חברות השמה | גיוס עובדים | הכשרת עובדים בעזרת סדנאות העשרה לעובדים | בחינות גרפולוגיות - חלק מתהליך הערכת המועמד | מרכזי הערכה למועמדים לעבודה - דינמיקה קבוצתית | חברת השמה בינלאומית - השמת עובדים בחו"ל | ייעוץ ארגוני למנהלים | כח אדם להייטק | השמה למשרות זמניות | פיתוח עובדים בארגון | איתור והשמת בכירים | אבחון ומיון כוח אדם | כח אדם - עובדים זרים

מגוון של שירותי עזר מוצעים כיום למעסיקים, בדרך למציאת העובדים המוצלחים והמתאימים ביותר לעסק שלהם. בין השירותים השונים: השמת עובדים, הכשרת עובדים, בחינות גרפולוגיות, ייעוץ ארגוני למנהלים, איתור והשמת בכירים, סדנאות העשרה לעובדים ועוד. לכל תחום שירות יש חשיבות מרובה, ועליו להתבצע בידי נותני שירות מקצועיים ומנוסים ביותר. 

השמת עובדים - תפקידן של חברות השמה

שירות השמת עובדים על ידי חברת השמה, מתאים לארגונים ולעסקים שאינם מעוניינים או שאינם זקוקים לאחראי גיוס במשרה מלאה או במשרה חלקית, ומעדיפים להיעזר בשירותי השמה מקצועיים חיצוניים. חברת השמה משכילה לבחון את מידת התאמת המועמד בהתאם לדרישות התפקיד,  בהתאם לדרישות המנהל האחראי וכן בהתאם לתרבות הארגונית בעסק. תהליך זה צריך להיות אישי ומדויק, לפי צורכי העסק. בתהליך הגיוס וההשמה נערכים מבחנים, ראיונות ומיונים.

גיוס עובדים

תהליך גיוס עובדים כולל: בניית הגדרת התפקיד והגדרת הכישורים הנדרשים מהעובד החדש;  בחירת המקור לגיוס העובדים; סינון קורות החיים; מיון ראשוני של המועמדים; ראיונות עומק; אבחון  בעזרת גרפולוגיה; מבחני אמינות; ימי מיון מרוכזים; בדיקת ממליצים; בחירת המועמד המתאים ביותר; סיכום תנאי עבודה עם העובד וחתימה על חוזה.

הכשרת עובדים בעזרת סדנאות העשרה לעובדים

יש בתי ספר או חברות שהתמחותן מתמקדת בהכשרת עובדים. את ההכשרה מבצעים בעזרת קורסים מקצועיים ו/או באמצעות הדרכה בארגונים. אחת הדרכים היעילות למקסם את יכולת הביצוע של העובד, או להכשירו בתחום חדש/נוסף, היא על ידי קורסי העשרה והדרכות מרוכזות שנערכות בארגון עצמו.
בין הקורסים המקצועיים השכיחים: קורס אופיס, קורס הדרכת מנהלים, קורס מכשור, קורס מחשבים,  קורס הנהלת חשבונות ועוד. לעתים משתלם לארגן הדרכה או השתלמות מרוכזת במקום אחד במשרדי החברה. קורסים אלו, על פי רוב, קצרים וממוקדים כגון: סדנת שיווק וקידום מכירות.

בחינות גרפולוגיות - חלק מתהליך הערכת המועמד

חברות וארגונים רבים משתמשים בבדיקה גרפולוגית לשם גיוס עובדים. לשם כך פונים למרכז  גרפולוגיה או למרכז הערכה שמספק גם אבחון גרפולוגי. מדובר באחת הבדיקות הפופולאריות ביותר  בתחום ההשמה. בחינות גרפולוגיות מבוססות על תורת הכתב, ודרכן מזהים תכונות בולטות אצל הנבחן ואף מגוון תכונות אישיות. בהתאם לכך בוחנים התאמה לתפקיד העבודה הספציפי.

מרכזי הערכה למועמדים לעבודה - דינמיקה קבוצתית

מרכז הערכה בודק מועמדים למשרה על ידי בחינת מיומנויות בינאישיות במפגשים קבוצתיים. יש שני  סוגים עיקריים של מרכזי הערכה – האחד, מרכז הומוגני שבו המשתתפים בקבוצה מועמדים לאותו תפקיד. השני, מרכז הטרוגני שבו המשתתפים בקבוצה מתמודדים על כמה תפקידים שונים. מרכז  הערכה בוחן את כושר הביטוי של המועמד, את יכולת הניסוח, את המוטיבציה ואת הכוח המניע את המועמד. כמו-כן בוחן המרכז כיצד המועמד מיישם את המוטיבציה ואת כושר ביטויו בפועל. לאחר  סבב הכרות קצר בין המשתתפים, מתקיימת דינמיקה קבוצתית שבה אפשר לאתר את ה'שקט',  'המנהיג', 'הפטפטן', 'הכריזמטי' וכו'. בסיום שלב זה, נעשה סינון ראשוני. בשלב הבא יזומנו יתר  המועמדים לריאיון אישי או לסימולציה.

חברת השמה בינלאומית - השמת עובדים בחו"ל

חברת השמה בינלאומית מסייעת לעובדים להיטמע בשוק העבודה בחו"ל בצורה חוקית ומסודרת. מחפשי העבודה בחו"ל עוברים ריאיון התאמה, ולפיו מוצעות להם משרות ביעדים ובחברות בחו"ל.  החברות השונות בחו"ל מעבירות את מרב הנתונים על המשרה, לרבות תנאי שכר, דרישות  מקצועיות, מיקום ותנאים משלימים כגון: מגורים, רקע חברתי וכדומה. חברת ההשמה עורכת את כל  תהליך הסינון וההתאמה, ומסייעת למועמד עד לקליטתו המלאה בעסק.

ייעוץ ארגוני למנהלים

ייעוץ ארגוני למנהלים הוא תחום מאוד מתפתח שטומן בחובו: קואצ'ינג עסקי, ליווי אסטרטגי,  התערבות ארגונית, ניהול זמן, סדנאותODT  ועוד. חברות שמעניקות ייעוץ ארגוני הן חברות מקצועיות בעלות ידע במגוון תחומי ניהול ובהם: רווחה ודיני עבודה, לכידות, קידום תהליכים ארגוניים, שיפור התקשורת ועוד. היתרון הבולט של יועץ ארגוני חיצוני לעסק נעוץ בעובדת היותו מנותק מהעסק, כך שנקודת מבטו מאפשרת לו תובנות לגבי הארגון 'ממבט על'. בחירת חברת הייעוץ  צריכה להיות בהתאם למטרת הפנייה, לקהל היעד, לתקציב העסק/ארגון ולתחום פעילותו.

כח אדם להייטק

חברות השמה הייטק נועדו לאתר את האדם המתאים בתחום ההייטק, ולדאוג לאייש את המשרה  הפנויה בעובד היעיל והמקצועי ביותר מבין המועמדים. ההתמחות וההתמקצעות בתחום ספציפי היא  יתרון משמעותי עבור החברות והארגונים השונים, אשר מציעים מגוון רחב של משרות כמו: אנשי QA, מפתח אלגוריתם, מהנדס תוכנה, מפתח תוכנה, מנהל מערכות מידע וכו'. ניסיונן של חברות ההשמה בתחום ההייטק, מאפשר להם לערוך תהליך מיון, אבחון והתאמה מהירים ויעילים. חברות  השמה אלה יעילות גם עבור מחפשי העבודה וגם עבור המעסיקים בתחום, כיוון שהן מודעות היטב לתנאי העבודה ולדרישות השכר בתחום, ולפיכך מיטיבות ל"שדך" בין המועמדים המתאימים ובין המשרות שמציעות את תנאי השכר ותנאי העבודה האידיאליים עבורם.

השמה למשרות זמניות

חברות השמה למשרות זמניות מתאימות למחפשי עבודה שאינם יכולים להתחייב לתקופה ארוכה כמו מי שממתינים ללימודים או לנסיעה או למי שאינם מצליחים להיטמע במשרה קבועה. למשרות זמניות יש יתרונות, כיוון שהן מאפשרות לעבוד בכמה משרות במקביל, ומשום שתהליך ההשמה  והקליטה מהיר יותר. משרה זמנית יכולה לפתוח דלתות אחרות ו/או להתגלות כיעילה במציאת משרה קבועה אחרת. הכי חשוב להגיע עם ראש פתוח ולנסות!

פיתוח עובדים בארגון

אינסוף מחקרים נערכו על תפוקת העובד, והמסקנה הברורה שהתקבלה היא שככל שהעובד שלך יממש את הפוטנציאל אישי שלו, כך הוא ירגיש סיפוק בעבודה ויעילותו תעלה. כאשר אתם פונים לקבלת שירות פיתוח עובדים בארגון, אתם והעובדים גם יחד נהנים מפיתוח הקריירה של העובד, ממימוש פוטנציאל מקסימאלי, מתפוקה גבוהה שלו, מעובד מפותח שתמיד נמצא בתהליך צמיחה, מגילוי של יוזמה ומעורבות מצד העובד ועוד. כמו-כן, אתם מגלים אחריות כלפי העובד, תוך צפיית צרכיו העתידיים. כמובן שכל זאת מוביל לעובד מרוצה, קבוע ויעיל.

איתור והשמת בכירים

חברת השמה בכירים מסייעת לארגונים ועסקים לאייש משרות ניהול, ומבצעת התאמה מקסימאלית בין העובד לבין העסק. חברת ההשמה מתחילה עם בניית פרופיל המשרה, ועם למידת הארגון וצרכיו. רק אז מתחיל תהליך ההשמה. בשלב הבא, על חברת ההשמה לערוך סינון ומיון ראשוני,  לאחריו לזמן את המועמדים למרכז הערכה לביצוע בחינות וסימולציות, ראיונות עומק ובחינה  מדוקדקת של אופי המועמדים. לאחר שנמצאה התאמה, המועמד עובר ריאיון אצל המעסיק הפוטנציאלי, ואם הוא צולח אותו, חברת ההשמה ממשיכה ללוות את העובד ולהדריך אותו במשרתו החדשה.

אבחון ומיון כוח אדם

שירות האבחון מתחיל בהערכה ספציפית למטרה תעסוקתית. מומחי אבחון משתמשים בשיטות ייחודיות וחדשניות, ומעודכנים כל העת בהתפתחויות בתחום האבחון. בתהליך האבחון מכירים ומעריכים את המועמדים מהיבטים שונים. תיאור התפקיד שמספק הארגון משמש לחברת האבחון כבסיס לתוצאות רצויות ממבחני האבחון וההתאמה, ולפי הדרישות המופרטות מותאמים גם המבחנים. מטרת המבחנים היא לבחון: יכולות שכליות, יכולות חברתיות, מיומנויות, דפוסי התנהגות, תכונות אישיות, דפוסי עבודה ועוד.

כח אדם - עובדים זרים

מעסיק שזקוק/מעוניין בעובדים זרים, חייב להיות רשום בחברה להעסקת עובדים זרים, וכך גם העובד הזר. תפקידה של חברת כח אדם שמתמחה בהעסקת עובדים זרים, הוא לערוך תהליך מיון והתאמה, להכשירם ולהדריכם בעבודתם, על פי הצורך, וכן להכין חוזה העסקה מאושר על ידי עורך דין. תפקיד חברת כח האדם אינו מסתיים כאן, אלא היא גם מסייעת למעסיק בנושא הסדרת תשלומי  ביטוח לאומי וביטוח רפואי, מוודאת היתרים והארכת אשרות עבודה, מקפידה על העברת שכר  ותשלומים כחוק ומסייעת למעסיק בכל ההתנהלות אל מול העובד הזר ומול חברת הביטוח והגופים  הרפואיים. למעשה חברת כח האדם מלווה את העובד והמעסיק לכל אורך הדרך, ומסייעת בכל הנדרש.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools