כתבות בנושא מסגרות ותמונות - תמונת אווירה

תמונות - איך בוחרים תמונות לבית, ואיפה אפשר לקנות?

אתם מתבוננים על קירות הבית שלכם, ונתקלים במראה חד גוני, שגרתי ומשעמם: הקירות פשוט עירומים לחלוטין. תמונות יכולות לשנות לחלוטין את מראה הבית. להוסיף לו צבע, עומק וסגנון. אז איך בוחרים את התמונות המתאימות לבית, ואיך יוצרים התאמה בין התמונות? על האפשרויות השונות, בכתבה שלפניכם.

בכתבה זו:
סגנונות של תמונות | הדפסת תמונות מקוריות | התאמת תמונות לאזורים בבית | חשיבותה של מסגרת | המסע למציאת התמונות האידיאליות

תמונות מקיפות אותנו מכל עבר, כך שקל מאוד ללכת לאיבוד בין שלל התמונות והאפשרויות הקיימות. כדי שלא תשקיעו שעות על גבי שעות בחיפושים אחר תמונות, אנחנו ממליצים להחליט מראש לאיזה סגנון תמונה אתם מצפים, פועל יוצא גם של המקום שבו תבחרו לתלות אותה.

סגנונות של תמונות

תמונות נוף ותמונות טבע
תמונות מגיעות, מטבע הדברים, באינספור סגנונות, כל אחד עם יתרונות משלו. המעוניינים להוסיף רוגע לבית שלהם יכולים לבחור בתמונות נוף הכוללות תמונות פרחים, תמונות חוף ים, תמונות טבע פראי ובאופן כללי תמונות עם מראות ירוקים וצבעים חיים. תמונות נוף יכולות להיות מהארץ או מהעולם, או לשקף תופעות טבע אוניברסליות מרהיבות, כמו למשל  תמונות שקיעה מיוחדות. בכל המקרים, התמונות תמיד יהיו אסתטיות (ולרוב צבעוניות), ויציגו את המקום או התופעה במלוא הדרם - זו הסיבה שמדובר בתמונות מקצועיות לחלוטין,  ולא פעם כאלה שעברו עיצוב גרפי זה או אחר. כאשר משלבים תמונה מהסוג הזה, הרי שמעבר לחוויה האסתטית, מוסיפים לבית גם עומק של ממש. תמונות הנוף יכולות, בהמשך לכך, ליצור אווירה: אין זה מקרה שהקונוטציה של כל תמונת שקיעה היא רומנטיקה,  ושתמונה של אחד מחופי הים המרהיבים שבעולם תיצור אווירה פסטורלית.
תמונות אבסטרקט
אנשים המתחברים לאמנות מתוחכמת, יכולים לבחור דווקא בתמונות מהסגנון האבסטרקטי. המדובר הוא בתמונות מופשטות, שלא מציגות אובייקטים או דמויות מוחשיות, אלא חיבור של גוונים, צורות או מרקמים שונים. תמונות אלה נועדו לעורר את הדמיון, וכל אדם יכול לפרש אותן בצורה שונה. מבחינת עיצוב הבית, תמונות מהסוג הזה מוסיפות לו תחכום, ומקבלות תמיד תשומת לב. נכון, תמיד יהיו אנשים שלא יבינו את האומנות שמאחורי התמונות, ויטענו שמדובר ב"קשקוש" ותו לא - ועדיין, אף אחד לא יוכל להתעלם מהתמונות האלה.
רפרודוקציות
חובבי האמנות, בהמשך לכך, יכולים לבחור ביצירות מופת של אמנים מוכרים ואהובים,  ולתלות אותם על קירות ביתם - אמנם לא את התמונה המקורית, אך גם הגרסה המשועתקת עושה יופי של עבודה. רפרודוקציות הן שעתוקים, רובם מוצלחים במיוחד, של יצירות אמנות מוכרות, על שלל הרבדים שלהן. התוצאה היא תמיד מרשימה, ולו מכיוון שיצירות אלה זכו למעמד שלהן מסיבות מסוימות. יש שיטענו, בהמשך לכך, שהן רק הופכות ליפות יותר עם השנים. רפרודוקציות מאפשרות לתפוס שתי ציפורים במכה: מצד אחד, הן יוצרות תחושה של יוקרה בבית, המקושרת תמיד לאמנות גבוהה. מן העבר השני, בעידן הנוכחי ניתן לרכוש אותן במחיר שווה לכל נפש. תמורת כמה מאות שקלים אפשר, למשל, למקם בסלון את ואן גוך, פיקאסו או רמברנדט.
החלוקה בין התמונות נמשכת גם מבחינה נושאית. אפשר לבחור בין תמונות מודרניות לקלאסיות, בין תמונות של שחקני כדורגל לכוכבי קולנוע, בין עטיפות אלבומי מוזיקה למודעות פרסומת ישנות ועוד-ועוד. אתם יכולים לבחור באיזו קטגוריה אתם מעוניינים, ופשוט לבחון את המאגר שמציעה חנות מסוימת בתחום. החנויות המסודרות יחלקו את התמונות בהתאם לנושאים אלה ואחרים, מה שמקל על ההתמצאות.

הדפסת תמונות מקוריות

נקודה חשובה נוספת היא שאתם יכולים בהחלט לקחת את המושכות לידיים, ולבחור בתמונה ייחודית משלכם. בעידן הטכנולוגי הנוכחי, דומה כי מיותר להכביר מילים על האופן הפשוט שבו ניתן להדפיס תמונות דיגיטליות, או על האפשרות להוסיף להן אפילו כיתובים או עיטורים מסוגים שונים. במקרים רבים, הבחירה היא שכל אותן תמונות לסלון - המרחב המשפחתי המובהק ביותר - יהיו אלה המציגות את המשפחה המאושרת בהרכבה המלא. בחדר ילדים, דוגמא נוספת, ניתן לבחור בתמונה מאירוע בר או בת המצווה של הילד. בכל אופן, קחו בחשבון שתמונות מודפסות יעלו לכם יותר, ולו עקב עלויות ההדפסה עצמה.
זאת ועוד, יש להביא בחשבון שמלבד ההדפסה הדיגיטלית יש טכניקות הדפסה נוספות.  ההבדלים שבין הדפסת אופסט, דפוס בלט, הדפס אבן (ליטוגרפיה) ושאר הטכניקות ראויים לכתבה נפרדת, אך ברור שחלקם בא לידי ביטוי מובהק גם בכל הנוגע להדפסת תמונות. החומר שעליו מדפיסים נתון אף הוא לשיקול דעתכם, כשבחירות נפוצות הן נייר, בד, קנבס, קאפה וכיוצא בזה.

התאמת תמונות לאזורים בבית

אין להתעלם מכך שגם אם תמונה היא המרשימה ביותר בחנות, בחלל הביתי הנתון היא עלולה להשתלב פחות טוב, או אפילו לפגוע במראה הכללי. לכן, שאלת השילוב שלה בחדר נתון היא שאלה מרכזית נוספת שצריכה להישאל. הנטייה כיום בתחום העיצוב היא למקם את התמונות בקירות שמעוניינים להדגיש, ומסיבות ברורות: הקיר שמאחורי הספה או המיטה, למשל, אידיאלי לתליית תמונות. מבחינת השילוב עצמו, מומחי עיצוב רבים יטענו כי הגוונים של התמונה צריכים להשתלב היטב עם צבע הקירות או עם הרהיטים שבחדר, אם כי אין הכרח להתאמה מבחינה סגנונית. עיצוב הבית, בכל אופן, אינו מדע מדויק, והמשתנים הספציפיים של חלל נתון הם המרכזיים ביותר. 
גם גודל החדר הוא משתנה שמשפיע על בחירת התמונה, ובעיקר על גודלה. תמונות קטנות המונחות על פני קיר עצום נוטות להיבלע, עד שיהיה קשה להבחין בהן. מן העבר השני, תמונות במימדים גדולים המושמות בחלל קטן ייצרו אפקט, לא בהכרח חיובי, של הקטנה שלו. ואגב, טרנד עיצובי מרכזי כיום הוא יצירת קומפוזיציה, שגרתית או לא, של תמונות בגדלים שונים על גבי קיר מסוים. במקרה הזה, מומלץ שהתמונות יהיו באותו סגנון (נניח, תמונות נוף), או באותו נושא (תמונות משפחתיות, למשל).
בכלל, מומלץ מאד שלא להעמיס יותר מסגנון אחד בקיר ספציפי, מה שעלול ליצור חוסר סדר מסוים, או אפילו בלבול, ובכך להחטיא את המטרה. מה שכן אפשר לעשות הוא לשלב מספר סגנונות בנישות או בקירות שונים בבית, בהתאם לאווירה שרוצים ליצור בכל אחד מהאזורים האלה.

חשיבותה של מסגרת

כשמדברים על תמונות, לא ניתן שלא להתייחס למה שמקיף אותן. ובכן, תשכחו מכל הסוגים המסורתיים של מסגרות לתמונות, בעלות הצבע האחיד והמראה המשעמם. כיום אפשר למצוא מסגרות מכל חומרי הגלם, בכל הצבעים ובכל הסגנונות. כמו-כן, אם בעבר הנטייה הייתה לבחור במסגרות דומות, המקיפות את התמונות בכל רחבי הבית, כיום אפשר למצוא גיוון, אפילו בתמונות המושמות בחדר מסוים. אפשר לטעון שהדבר החשוב ביותר הוא להתאים את המסגרת לתמונה שהיא מקיפה, למשל מבחינת הצבעים. ההתאמה בגוונים לא חייבת להיות מלאה, כמובן, וניתן בהחלט להתמקד בצבע שמושך בתמונה תשומת לב רבה.
מכיוון שהמסגרת בולטת במגמה העיצובית של הבית לא פחות מאשר התמונה שהיא מקיפה, חייבים להעניק לה חשיבות מכרעת: יש בתים שבהם מסגרת עץ תשתלב היטב, ולו כדי ליישר קו עם הרהיטים, ולעומתם אחרים שבהם הבחירה הרצויה תהיה במסגרות מתכת, למשל, כדי ליצור ניגודיות מסוימת. אנשים המעוניינים לרכוש מסגרת המבטאת במידה ניכרת את העידן הטכנולוגי בו אנו חיים, יכולים לבחור מסגרת דיגיטלית שאליה מעבירים תמונות באמצעות כונן USB, ובה ניתן לאחסן עד אלפי תמונות, המתחלפות ביניהן. 

המסע למציאת התמונות האידיאליות

אם החלטתם כבר כמה תמונות אתם רוצים, איפה למקם אותן ומהו הסגנון המתאים לכם ביותר, המשימה העיקרית שלכם היא לבצע את הרכישה הלכה למעשה. החדשות הטובות הן שבישראל לא חסרים מקומות בהם ניתן לעשות זאת. חנויות בתחום הצילום, בתחום הדפוס הדיגיטלי, חנויות תמונות או אפילו חנויות מתנות - יאפשרו לרוב רכישת תמונות מוכנות, ובחלק מהמקרים גם הדפסת תמונות מ-א' ועד ת'. את היצירות המיוחדות יותר ניתן יהיה למצוא בחנויות ובגלריות האמנות למיניהן.
זו הנקודה שבה אתם יכולים להתייעץ עם המוכר בחנות האמורה, ולראות מהו הפתרון שהוא מציע עבורכם, בין השאר בהתחשב במחיר שאתם מעוניינים להשקיע ברכישה. מרחיקי הלכת יכולים גם, תאמינו או לא, להיעזר במעצב פנים, שהידע המקצועי שלו, בעיקר בכל הנוגע להתאמות ולשילובים, מרשים עוד יותר.

>> לאיתור חנויות מסגרות ותמונות בכל מקום בארץ.
scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools