כתבות ומידע בנושא פסיכולוגים התפתחותיים

מאת: אודי בונשטיין
המדריך המלא לפסיכולוגים התפתחותיים
פסיכולוגית התפתחותית היא דמות משמעותית מאוד בשנותיו הראשונות של הילד. חשוב להשתמש בה וקריטי עוד יותר לבחור את בעלת המקצוע המתאימה ביותר. הנה כמה עצות לפני שמתחילים
 
 
 
מאת: נגוהה שפרלינג
פסיכולוגיה התפתחותית
לפסיכולוגיה התפתחותית - ענף בפסיכולוגיה המתמקד בשלבי התפתחותו של האדם מגיל לידה ועד גיל 9 - רובנו נחשפים לאחר שהבאנו ילד לעולם. תינוק שמתפתח מאוחר מאחרים, ושאיננו רוכש מיומנויות של בני גילו; ילד עם בעיות התנהגות; ילדה שמתקשה להשתלב במסגרות או להסתגל לשינויים; ילדים עם קשיים תפקודיים; ילדים עם קשיי תקשורת והבעה - כל אלה ועוד מובילים את ההורים לפנייה לפסיכולוג התפתחותי לשם ייעוץ, אבחון והדרכה. מה זה בכלל פסיכולוגיה התפתחותית? מה הוא פסיכולוג התפתחותי? מתי צריך לפנות אליהם, ומה הם עושים כדי לעזור לנו ולילדינו? כל התשובות לכל השאלות.
 
 
 
מאת: נגוהה שפרלינג
פסיכולוג התפתחותי
הגננת, המורה, אחיות טיפת חלב, הרופאה או אתם בעצמכם זיהיתם שהילד שלכם מתעכב בהתפתחות, מגלה קושי בתחום השפתי, המוטורי, הרגשי או הקוגניטיבי או שהוא מתמודד עם קשיים התפתחותיים? בוודאי הופניתם לפסיכולוג התפתחותי. מה מצפה לכם בפגישה עמו? מהם השירותים שמספק פסיכולוג התפתחותי? מה כולל הטיפול, ומה מצופה מכם? כל התשובות בדרך של הילד שלכם למסלול חיים תקין.