כתבות בנושא אטרקציות - תמונת אווירה

אטרקציות - ליהנות באקסטרים

הילד קיבל רישיון? הילדה עברה בחינות? האפרוח חוגג בר-מצוה? לאישה יש יומולדת עגול? הבעל פרש סופסוף מהעבודה? הצוות בחברה קבע הישג מרשים? אירועים מיוחדים ראויים למתנות מיוחדות, כאלה שבאמת אי אפשר לשכוח. הנה כמה הצעות לאטרקציות חווייתיות במיוחד, באוויר, בים וביבשה.

בכתבה זו:
אטרקציות שמותירות חותם | קחו אוויר | מה לגבי טיסה? | על צניחה כבר דיברנו? | גלישת מצוקים | גובה פני הים | אופנוע ים | כוחות היבשה

אטרקציות שמותירות חותם

מהלכות קסם על החווים אותן ומלהיבות אותם במיוחד, ובתודעה הקולקטיבית הן התקבעו כפעילויות חווייתיות וזכירות במיוחד, שכדאי למהר להזמינן באתרים המפעילים אותן ובתום החוויה לרוץ לספר לחבר'ה. אתרים אטרקטיביים לטיול, ביקור ובילוי יש הרבה; לדרגת "אטרקציות מיוחדות" מגיעות רק החוויות שבאמת ראויות למדריך משלהן.

קחו אוויר

המרחב האווירי משופע באטרקציות אקסטרים, אבל גם לזהירים יותר, או לאמיצים פחות, וסתם למי שאינו צורך מנות אדרנלין מוגברות בדם, יש היצע חווייתי ומקסים מעל גובה פני הרחוב. בכל האטרקציות המעופפות מוצמד מדריך מוסמך המלווה את הריחוף מתחילתו עד סופו, ולפני שאתם עולים לאוויר חשוב שתוודאו זאת. חלקן מוצעות בחבילות משודרגות, שכוללות פינוקים מתחומי הקולינריה, הבידור והספא, שהם אטרקציות בפני עצמם.

אחת המיוחדות באטרקציות האוויר היא טיסה בבלונים פורחים. החוויה השמימית מתאימה כמתנה רומנטית, אבל גם משפחה שלמה, צוות בחברה וחברות שעורכות מסיבת רווקות יכולים להשתחל לתא הבלון. אין כמו לפרוח אל-על עם בלון, לראות כיצד הרוח מבדרת את שובל השמלה ולהשקיף על הנוף של הארץ הנהדרת שמתרחק לו למטה.

מה לגבי טיסה?

גם טיסה בשמי הארץ יכולה להיות אטרקציה רומנטית, משפחתית או חברתית - תלוי בנסיבות ובמסיבות. העובדה שהתברכנו בארץ שאינה רק יפה אלא גם קטנה, פועלת לטובת חווי האטרקציה. לא צריך לשריין יום מלא לטיסה, להצטייד בכרית לצוואר ובכדורים נגד ג'ט-לג, שכן בתוך שלושים דקות עד שעה תספיקו לסקור את חלקיה הנבחרים של ישראל ממעוף הציפור.

על צניחה כבר דיברנו?

ובכל זאת, האוויר נועד לאקסטרימרים למעופפים על הקצה שלא יכולים לעבור את היום בלי תחושת סכנה אחת או שתיים. צניחה חופשית היא מאטרקציות האקסטרים הפופולריות ביותר. ראשיתה בקפיצה ממטוס בגובה של ארבעה קילומטרים והמשכה בפריסת הגוף במצב מאוזן וצניחתו במהירות של מאתיים קמ"ש. הספורט האתגרי הזה משלב חוויית קצה עם נקודת מבט עוצרת נשימה, כך שמכל הבחינות בסופו צריך להתיידד בחזרה עם קצב פעימות הלב הקבוע. לא נדרשים ידע וניסיון קודמים לביצוע הצניחה, אך יש להסתייע במדריך מוסמך ממועדון צניחה חופשית רשום, שגם יחגור אתכם היטב, ינקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים ויצטרף אליכם לשיוט בין שמים וארץ.

אטרקציה מרחפת אחרת היא דאייה במצנחי רחיפה. כאן המצנח יותאם למידותיכם, ואתם תשבו חגורים במושב ותתנו לו לעשות את העבודה לו, ולמדריך המוסמך שילווה אתכם בהמראה, בדאייה ובצניחה. המצנח אינו נעזר במנוע חשמלי: הוא מונע באמצעות הרוח וניווט. לכן הריחוף בו תלוי במזג האוויר וההמראה נעשית לרוב מצוקים או הרים. גם כאן לא נדרש ידע קודם, וכל אחד יכול ליהנות מהחוויה בתנאי שהוא מגיע לאתר ההמראה בנעליים סגורות, מכנסיים ארוכים והתרעה על בעיות בריאות במקרה שקיימות כאלה.

בשונה ממצנח הרחיפה, טרקטורון מעופף הוא דווקא כלי אווירי ממונע. בדומה למצנח, גם הוא מספק חוויית ריחוף מלהיבה שאינה מצריכה ניסיון וידע קודמים. האטרקציה הזאת תחבר אתכם בין הרכב הקרקעי בדרך כלל לבין השמים, שיהיו עבורכם הגבול, ביושבכם חגורים היטב במושב לצד מדריך מיומן, ממריאים לגובה חמש-מאות רגל ודואים במהירות של שישים קמ"ש במשך עשרים-שלושים דקות.

גלישת מצוקים

עוד פעילות שמחברת אוויר ויבשה ונעשתה פופולרית ביותר בישראל היא סנפלינג. בחוויית הגלישה מצוק נחשף הגולש לנופים יפהפיים הפרוסים תחתיו, אך הספורט האתגרי עשוי להיות מסוכן. לכן יש ללמוד ממדריך מקצועי את טכניקת הגלישה, ולוודא שהוא קושר אתכם בכל אמצעי הזהירות והבטיחות הנדרשים ואף מתלווה אליכם למסלול הגלישה מהמצוק.

גובה פני הים

גם הים הוא מקום משובח לריגושים, ורק צריך לוודא שההתרגשות נעשית לצד מדריך מוסמך, מחברה מורשית, המצויד בכל אמצעי הבטיחות והזהירות ההכרחיים. אטרקציה בין הגלים יכולה להיות הפלגה רומנטית על יאכטה מפנקת, וגם צלילה בים סוף - חוויה סוחפת שבה תתוודעו אל העולם הקסום שמתחת למים בליווי מדריך צלילה.

אופנוע ים

אחת מאטרקציות הקצה ששוברות את הגלים היא דהירה באופנועי ים - ספורט אתגרי ממונע רווי אדרנלין. לצורך השטת אופנוע ים יש צורך ברישיון ממשרד התחבורה. סירות טורנדו וסירות הוריקן ממונעות שמגיעות למהירות של שמונים עד 120 קמ"ש הן אטרקציות אתגריות למתקדמים, ולמיטיבי שיט מוצעת פעילות אתגרית שמשאירה אחריה פסי קצף לבנים ושאגות השתאות מצד הצופים בחוף - סקי מים.

אטרקציות סולידיות יותר, שרבות מהן מרוכזות בצפון הארץ וקשורות בזרימת הנהרות יותר מאשר בהתנפצות גלי הים, הן שיט קיאקים, שיט אבובים ושיט ברפסודות ובסירות פדלים. חלק מהמסלולים, העוברים על נהר הירדן ונחלי הצפון, רצופים במפגשים עם הצמחייה המקומית ובעלי החיים השוכנים במים ובסביבתם. במסלולים אחרים אפשר לשלב פעילויות קצה אחרות, כאומגה או הליכה על גשר חבלים. אטרקציה המתאימה בעיקר לקטני המשפחה היא השתכשכות והשתעשעות בפארקי מים, המאובזרים בכל המגלשות, המתנפחים והממונעים ההולמים את המעמד.

כוחות היבשה

גם מי שרגליו נטועות בקרקע יכול ליהנות מהיצע מגוון של פעילויות אטרקטיביות, אתגריות יותר ופחות. טיולי ג'יפים, למשל, במסלולים שונים בארץ למשך כמה שעות או כמה ימים, הפכו לאטרקציית שטח מבוקשת. בדומה לכך, טיול טרקטורונים בשטח הררי, פתוח או מיוער, ובוואדיות, הוא חוויית ארבע על ארבע אתגרית ומהנה, בעיקר לצעירים חסרי מנוח.

אטרקציה יבשתית אחרת ומקורית, פחות ממונעת ויותר רגועה, היא טיול סוסים - רכיבה שלווה עם מדריך מקצועי בין נופים יפים. בכל סוגי הטיולים ודאו לפני יציאתכם שלחברה המפעילה יש רישיון, מדריכים מוסמכים ואמצעי בטיחות וציוד עזרה ראשונה הולמים.

העדנה שהיתה לדו-גלגליים בשנים האחרונות בארץ ניכרת בשלל המסלולים המוצעים לרכיבה על אופניים בשטח פתוח, פעילות מהנה למשפחות ולקבוצות המשלבת ספורט בידיעת הארץ. גם כאן ודאו שהחברה שדרכה תטיילו מקצועית, ובחרו מראש את המסלול המתאים לכם.

אטרקציות נוספות משלבות טיול סנפלינג בטיול רגלי בטבע, ואחרות מפגישות בימי הישרדות מובנים ילדים ונוער עם עקרונות הצופיות למיניהם. ומי שמעדיף הישארות בתחומים האורבניים על פני יציאה לטבע, תמיד יכול לתת קפיצה קטנה לקיר הטיפוס הקרוב, או למשטח מלאכותי ומסלול גלישה של החלקה על הקרח. עליו רק לזכור שאין רבים כאלה בארץ, כך שכדאי לברר מראש מהן שעות הפעילות באתרים.


>>רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור אטרקציות.
>>בואו להתעדכן במחירון אטרקציות.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools