כתבות בנושא בתי ספר למורים ולגננות - תמונת אווירה

לימודי הוראה - על מוסדות הלימוד ומסלולי הלימוד

להיות מורה זה לא דבר פשוט, אך מסתבר שלא פשוט גם לרכוש השכלה מתאימה בתחום. לימודי ההוראה נמשכים לרוב בין שלוש לארבע שנים, ובמהלכן מקבלים הסטודנטים את הכלים אשר יצעידו אותם אל עבר הייעוד שבו בחרו: לחנך את דור העתיד של ישראל, ללמד אותו ולהקנות לו ערכים. משימה זו אינה פשוטה, וכל מי שבוחר בדרך זו ראוי להערכה רבה. בישראל יש לא מעט בתי ספר ללימודי הוראה אשר הופכים את המשימה הזו למעט קלה יותר. עם ניסיון של עשרות שנים בחלק מהמקרים, הם בוודאי יודעים כיצד להקנות לסטודנטים את הכלים הנכונים לקראת קריירה ארוכת שנים במוסדות החינוך בישראל. אם כן, אילו בתי ספר להוראה פועלים היום בישראל? מיד תכירו את המובילים שבהם.

בכתבה זו:
סמינר הקיבוצים | אוניברסיטת תל אביב | האוניברסיטה העברית | בית ברל | אורנים | מכללת לוינסקי

להיות מורה זה לא דבר פשוט, אך מסתבר שלא פשוט גם לרכוש השכלה מתאימה בתחום.  לימודי ההוראה נמשכים לרוב בין שלוש לארבע שנים, ובמהלכן מקבלים הסטודנטים את הכלים אשר יצעידו אותם אל עבר הייעוד שבו בחרו: לחנך את דור העתיד של ישראל, ללמד  אותו ולהקנות לו ערכים.
 
משימה זו אינה פשוטה, וכל מי שבוחר בדרך זו ראוי להערכה רבה. בישראל יש לא מעט בתי ספר ללימודי הוראה אשר הופכים את המשימה הזו למעט קלה יותר. עם ניסיון של עשרות שנים בחלק מהמקרים, הם בוודאי יודעים כיצד להקנות לסטודנטים את הכלים הנכונים לקראת קריירה ארוכת שנים במוסדות החינוך בישראל. אם כן, אילו בתי ספר להוראה פועלים היום בישראל? מיד תכירו את המובילים שבהם.

סמינר הקיבוצים

מוסד זה, אשר ממוקם בתל אביב, נחשב בעיני רבים לאחד הטובים בארץ אם לא הטוב שבהם. זהו מוסד אשר מקדיש את כל כולו ללימודי חינוך והוראה, החל בגן ילדים ועד לבתי הספר העל יסודיים, כולל הכשרה רב-גילית.
 
סמינר הקיבוצים מתאפיין באווירה טובה, ובקמפוס ירוק ושקט בלב תל אביב ההומה. הוא מציע שלל מסלולים לתואר ראשון, ומאז תחילת שנות האלפיים, גם מסלולים לתואר שני בהוראה ובחינוך. המוסד פועל מאז שנת 1939, תחילה כיוזמה משותפת של מספר קיבוצים,  וכיום כמכללה לכל דבר אשר פתוחה לכולם.
מסלולים: התואר הראשון מגוון מאוד, וכולל עשרות מסלולים - החל בחינוך יצירתי ומיוחד לגיל הרך, דרך חינוך גופני, אנגלית ומתמטיקה לילדי היסודי, ועד תיאטרון ומחול, היסטוריה וספרות ואף ביולוגיה וכימיה לתלמידי העל יסודי. התואר השני כולל עשרה מסלולים, ובהם:  ניהול וארגון מערכות חינוך, חינוך מתמטי, חינוך סביבתי ועוד.
אופק תעסוקתי: בוגרי המכללה נהנים מהמוניטין המצוין שלה, מה שמבטיח להם פתיחה של לא מעט דלתות עם סיום הלימודים. למעשה, ההכשרה המקיפה שמציע המוסד,  מבטיחה כי מדי שנה ייצאו עשרות מורים חדשים בתחומים שונים, לבתי ספר בכל רחבי הארץ.

אוניברסיטת תל אביב

האוניברסיטה הידועה מציעה לימודי תואר שני בלבד בהוראה. כלומר: מדובר בלימודי המשך  אשר מתאימים למי שכבר רכש השכלה אקדמית, ומעוניין ליישם את שלמד במערכת החינוך הישראלית. לימודים אלו יכולים להתאים גם למי שמעוניין בהסבה מקצועית.
מסלולים: לימודי ההוראה באוניברסיטת תל אביב נחלקים לשניים. האחד - תואר שני בהוראה בנושאים כלליים: לשון, אנגלית, היסטוריה, ערבית, חינוך מיוחד ועוד. השני - תואר שני בהוראת מדעים - פיזיקה, מדעי המחשב, מתמטיקה ומדעי החיים.
אופק תעסוקתי: כמובן שכל אדם בעל תואר שני מגדיל את סיכוייו למצוא משרה שתתאים לו. שמו של המוסד תורם גם כן לעניין זה, כאשר כמעט בכל תחום שציינו כאן הוא נחשב למוביל או לאחד המובילים בישראל.

האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה הוותיקה בישראל מקיימת גם בית ספר לחינוך שלאחר מלחמת השחרור נקבע מקומו במלון המלך דוד, וכיום הוא נמצא בקמפוס הר הצופים. ללמוד בירושלים זו חוויה בפני עצמה, לא כל שכן חינוך - באחד המקומות החשובים ביותר לעם היהודי. המסלולים שמציע בית הספר לחינוך באוניברסיטה, מיועדים להכשרת מורים לבתי ספר על יסודיים בלבד, תוך התאמת  תכנית הלימודים להחלטות ממשלה שונות שהתגבשו בשנים האחרונות.
מסלולים: היסטוריה, ספרות, מקרא, אזרחות, סוציולוגיה, מתמטיקה, פיזיקה, ביולוגיה, עברית, ערבית, חינוך מיוחד, אמנות, של"ח וידיעת הארץ ועוד.
אופק תעסוקתי: בכל הארץ משוועים בתי הספר העל יסודיים למורים חדשים עם הכשרה עדכנית ועם יכולות מוכחות. כאלו שחושבים אחרת, ומוכנים לסייע בשיפור ובחיזוק מערכת החינוך. בוגרי האוניברסיטה ימצאו לא מעט מקומות שישמחו לקבל אותם לחיקם.

בית ברל

המכללה אשר נמצאת בסמוך לכפר סבא, קנתה לעצמה שם כאחת המכללות החדשניות והמעניינות ביותר בישראל בתחום החינוך ובכלל. המכללה הוקמה עוד לפני קום המדינה, ואחת הפקולטות החשובות ביותר בה היא הפקולטה לחינוך, בה מבוצעת הכשרה גם למורים ערבים - מסלול שנחשב ייחודי למדי בישראל.
מסלולים: המכללה מציעה שלל חוגים ומסלולים להוראה בכל שכבות הגיל. ניתן לבחור בין התמחות בתחום אחד בלבד, לבין התמחות בשני תחומים, או בתחום אחד ובחינוך מיוחד. כמו כן, יש מסלולים ייחודיים: הוראת אנגלית בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, הוראת קולנוע, הוראת אמנות, המסלול לחינוך בלתי פורמאלי ועוד.
אופק תעסוקתי: שמה של המכללה והאפשרות לבחור במסלולים ייחודיים, מבטיחים לבוגרים הכשרה שתאפשר להם להציע עצמם במגוון בתי ספר ומוסדות חינוך, כך שיוכלו לתרום ולהשפיע באותם מוסדות בצורה ממשית.

אורנים

זהו אחד המוסדות היחידים לחינוך והוראה בצפון הארץ. הקמפוס נמצא ליד העיירה קריית טבעון, והוא נחשב לאחד הקמפוסים היפים בארץ. ככזה, הוא מציע לימודים באווירה פסטורלית ורגועה שהופכת את הלימודים עצמם למיוחדים במינם. באורנים מגוון מסלולי לימוד, אך תחום ההוראה הוא מהמובילים שבהם. המכללה אף מציעה תכנית לימודים למצטיינים, ליוצאי הקהילה האתיופית ולסטודנטים עובדים.
מסלולים: המכללה מציעה שלל מסלולים לתואר ראשון בהוראה, ביניהם מסלול לגיל הרך, מסלול לחינוך מיוחד, מסלול ללימודים בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים וכן מסלולים המתמקדים במקצועות ספציפיים, כמו מתמטיקה ומדעי הטבע והסביבה.
אופק תעסוקתי: מכללת אורנים נחשבת לידועה, מוכרת ופופולארית מאוד בכל אזור הצפון, מה שכמובן יקל על הבוגרים למצוא עבודה באזורים אלו. גם מחוץ למרחב הגיאוגרפי הזה ימצאו הסטודנטים לא מעט הצעות עבודה, בתור מי שסיימו את המסלול במוסד נחשב, מודרני, איכותי ומצליח.

מכללת לוינסקי

מכללה נוספת שנמצאת בתל אביב, קרוב מאוד למחלף גלילות הידוע שבכניסה הצפונית לעיר הגדולה. המכללה נוסדה אי שם בשנת 1912 בשכונת נווה צדק שבתל אביב, ועד היום היא מתמקדת בתחום אחד: חינוך. זו מכללה ותיקה ומנוסה, אשר מציעה מספר תכניות לימוד ובמסגרתן - התמחות במקצוע הוראה מסוים.
מסלולים: במכללה חמש תכניות לימוד: חינוך לגיל הרך, חינוך יסודי, חינוך על יסודי, חינוך מיוחד וחינוך מוזיקלי. במסגרת תכניות אלו יוכלו הסטודנטים לבחור בחוגים שונים של:  יהדות ומורשת ישראל, מקרא, אנגלית, ספרות עברית, מדעים וטבע, מתמטיקה ועוד.
אופק תעסוקתי: כאחד המוסדות הוותיקים בישראל, מציעה המכללה לא מעט עבור הסטודנטים שלה, גם לאחר שיסיימו אל לימודיהם ויצאו אל קריירה מבטיחה. לא מעט מורים פעילים החלו את דרכם במכללה הזו, שנחשבת גם היא למוצלחת מאוד.

אנשים שחיפשו בתי ספר למורים ולגננות חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools