כתבות בנושא מדריכי ספורט וכושר - תמונת אווירה

מאמן כושר אישי - הדרך המובטחת לאימון עם תוצאה מוצלחת

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שהפעם אתם הולכים על זה עד הסוף? מתמידים ולא נשברים? אבל...שוב המנוי בחדר כושר שולם לשווא (התשלומים יורדים בכל חודש ואתם בבית), ההליכון שרכשתם (גם כן בתשלומים) נשאר מיותם, נעלי הריצה החדשות והשוות תלויות בארון ואפילו האפליקציה המתוחכמת בסמארטפון שלכם לא עוזרת לכם לצאת מהבית ולהזיז את הגוף. הדרך היחידה להבטיח שזה יקרה היא לעבוד עם מאמן כושר אישי. מה זה אומר לעבוד עם מאמן כושר אישי? איך בונים תכנית אימון אישית? למה עדיף מאמן כושר אישי? ואיך בוחרים מאמן טוב? כל התשובות לפניכם.

בכתבה זו:
יתרונות של מאמן כושר אישי | מאמן כושר אישי - זה יקר מדי? | איך בוחרים מאמן כושר אישי?

אימוני כושר אישיים הם אימונים שמתרכזים בך ובשיפור היכולות הגופניות שלך, ואשר מתנהלים על ידי מדריכים שלמעשה מאמנים אותך אישית. קרי, תופרים תכנית אימונים לפי מידותיך ומריצים, מקפיצים או מותחים אותך אחד על אחד. אימון כושר אישי יכול להיות בכל מקום - בבית, בגן השעשועים השכונתי, בפארק, במקום העבודה או במכון הכושר. אימוני כושר אישיים יכולים לכלול אימוני ריצה, אימונים אירוביים, אימונים אנאירוביים, אימונים בחדר כושר, אימוני פילאטיס ועוד.

יתרונות של מאמן כושר אישי

מאמן שמסתכל לך בעיניים, נוגע בך, בוחן אותך ומביט בך מתאמץ ומזיע, יבנה לך תכנית אימונים אישית שתהא איכותית, מחייבת ושתישא תוצאות טובות. אימון בליוויו של מאמן כושר אישי נחשב לאימון הכי יעיל שיש לו יתרונות ברורים ובולטים. בין היתרונות של אימוני כושר אישיים בולטים היתרונות הבאים:
 
1. התאמה אישית: מאמן כושר אישי מאמן אותך אחד על אחד. הוא יודע בדיוק מה היכולות שלך, מה המטרות שלך ומהם נתוני הפתיחה של האימון. בעזרת הידע הזה, ובהתחשב במגוון פרמטרים ושיקולים, הוא יתפור למידותיך תכנית אימונים מיטבית שתגרום לך להגשים את המטרות שסימנת לעצמך. בין הפרמטרים המשפיעים על תכנית האימונים שלך משפיעים הגיל שלך, המין שלך, מבנה הגוף שלך (אחוזי שריר ואחוזי שומן), הכושר הגופני שלך, שגרת האימונים הקודמת שלך, היכולות שלך, מצבך הרפואי, מטרות האימון (הרזיה, עיצוב גוף, פיתוח גוף, אימוני כוח, שיפור יכולת לב ריאה, סיבולת וכדומה) ועוד. 
 
2. מסגרת, משמעת ודרבון: כשיש מאמן כושר שמאיץ בך, מעודד אותך, דורש ממך ולא מוותר, אתה גם תתקשה לוותר לעצמך. הוא יאמין בך, ויגרום לך להאמין בעצמך, לא להפסיד אימון ולא לעשות לעצמך הנחות. אימון כושר אישי על ידי מדריך כושר הוא הדרך הבטוחה לאימון ממושך ולהתמדה בשגרה של ספורט ובריאות לאורך זמן.
 
3. עבודה נכונה והגנה על הבריאות: פעילות גופנית תורמת לבריאות, אבל זאת, רק אם היא מבוצעת נכון. מאמני כושר אישיים הם בעלי ידע עיוני ומעשי בתחום הספורט. הודות לכך הם יאמנו אותך בצורה נכונה שתוביל אותך ליעדים שהצבת תוך זמן סביר, ובעיקר תוך הגנה על בריאותך. פציעות ספורט הן לרוב תוצאה של אימון שגוי, של שימוש לא נכון בגוף, של תדירות אימון שגויה ועוד. ליווי של מאמן כושר אישי ימנע ממך להגיע למצבים כאלה, ויבטיח הגנה מיטבית על הגוף ומיצוי יתרונותיה של פעילות גופנית מאוזנת ומותאמת לקצב וליכולות של כל מתאמן.
 
4. הסתגלות למצבים מיוחדים: מדריך כושר אישי יוכל לעבוד אתך גם במצבים יוצאי דופן, למשל כשמדובר באישה הרה או באישה לאחר לידה, באדם מבוגר עם מחלה כרונית, או בילד קטן עם צרכים מיוחדים.
 
5. ליווי אישי והקשבה לצרכים, למטרות לאילוצים ולקצב שלך: כשיש לך מאמן כושר אישי, יש מי שיקשיב לך, שידריך אותך, שיגן עליך וגם שיעבוד בדיוק לפי הקצב שלך. מישהו שלא ירוץ מהר מדי ושלא יגרום לך לחכות מאחור. יש יותר טוב מזה?

מאמן כושר אישי - זה יקר מדי?

לא בהכרח. אמנם עלות פגישה נעה בין 150 ל-200 ?, אבל אם תחשבו על עלות של רכישת הליכון ומנוי בחדר כושר תבינו שבעצם העבודה עם מאמן כושר אישי אתם למעשה חוסכים. מדוע? כי בהליכון לא תגעו (כולם מסיימים בתור מתלי כביסה משופרים), ולחדר הכושר לא תמצאו זמן ללכת (אנחנו יודעים שזה לא בגללכם אלא בגלל הנסיבות). ככה תזרקו כסף לפח, בעוד שעל אימוני כושר אישיים תשלמו לא לשווא, ואפילו תגיעו לתוצאות מוצלחות. 
למרות שכל מפגש של אימון אישי עולה לא מעט כסף, אפשר לחסוך עלויות. איך? בכמה דרכים:
1. אם מדריך חדר כושר יהיה המאמן האישי שלכם שילווה אתכם בעת אימונים בחדר כושר, תוכלו לשלם מחיר מופחת במסגרת מנוי לחדר כושר.
2. תוכלו לעבור אימון אישי לא של אחד על אחד, אלא של שלושה משתתפים (את ושתי אחיותיך, אתה ושני חברים, את, הבעל והילדה וכן הלאה).
3. לא חייבים להתאמן שלוש פעמים בשבוע, גם מפגש אימון אחד בשבוע ועוד שני אימונים לבד (כשיעורי בית ובהנחיה מוקדמת של מאמן כושר אישי) יהיו יעילים מאוד, אם תצליח להתמיד בשגרת האימונים שלך גם בלי המאמן הצמוד. 
4. אפשר לרכוש חבילת אימון גדולה בתמורה להורדת המחיר לכל אימון.
5. אפשר לגייס מתאמנים חדשים למאמן הכושר תמורת הנחה או הטבה. 
בהקשר של מחיר מאמן כושר אישי נזהיר אתכם מראש: אל תתפתו להצעות מחיר נמוכות מדי. מאמני כושר אישיים בוגרי לימודי הדרכה ובעלי הסמכות מתאימות, לא יגבו פחות מ-130 ש"ח לשיעור. אל תתפתו, ובכל מקרה בדקו את ההסמכות של המאמן. 

איך בוחרים מאמן כושר אישי?

ההיצע של מאמני כושר אישיים רב. בחדר הכושר הסמוך, במכון הספורט הקרוב וכמובן באינטרנט, מאמני כושר פרטיים רבים מציעים את שירותיהם איך תדעו למי לפנות?
 
1. המלצות: יש לעשות עבודת בירור. שואלים, מרחרחים, מתעניינים. המלצות של מתאמנים הם הדבר הכי חשוב.
 
2. כימיה: בנוסף לכך חשובה מאוד ההתאמה האישית. אתה תפגוש את מאמן הכושר שלך בין פעם אחת לשלוש פעמים בשבוע. אתם חייבים להסתדר, להתחבר ולהעריך אחד את השני. הוא אמנם לא חייב להיות ה"בסט באדי" שלך אבל הוא יהיה חלק מנוף חייך, וככזה הוא חייב להיות מישהו שאתה חש נוח בקרבתו. עדיף מאמן כושר סובלני וקשוב, שיודע גם לדרוש כשצריך, אך עם זאת קשוב לצרכיך ולרצונותיך. 
 
3. התאמת ציפיות: יש לוודא שהשכר, זמינות המאמן ומועדי המפגשים מתאימים לשניכם, וכי המדריך יכול לספק לך את האימון שאתה חפץ בו.
 
4. חוץ מהמלצות, כימיה אישית וציפיות מתואמות, חשוב יותר גם לבחור מאמן כושר אישי שיש בידיו תעודת מאמן. למשל בוגרי קורס מדריכי חדר כושר, או בוגרי קורס מדריכי פילאטיס. ודאו כי הלימודים התקיימו במוסד מוסמך. רצוי אף לבחור מאמן כושר אישי עם ניסיון, ואל תחששו לבקש פרטי מתאמנים. חייגו אליהם והתרשמו ממזגו ומיכולותיו של מאמן הכושר בעזרת תשובותיהם. 
 

עוד בנושא מפורומים ברשת

בפורום באתר דוקטורס שאלו גולשים שאלות בנושא זה. בואו לקרוא מה ענה להם הרופא.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools