אביזרים אורתופדיים - ציוד אורטופדי

אביזרים אורתופדיים מהווים עזר למצב קיים, ומונעים הידרדרות של בעיה האורתופדית.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג מוצרים אורטופדיים

אביזרים אורתופדיים

מכשירים או אביזרים אורתופדיים מהווים עזר למצב קיים, ומונעים הידרדרות של בעיה האורתופדית.

 

אביזרים אורתופדיים ואביזרי עזר - מדרסים

קיימות תופעות רבות של בעיות בכף הרגל, הסיבות לתופעות אלו עשויות להיות רבות: המבנה הטבעי של כף הרגל אינו תקין, פציעה שגרמה לכף הרגל זעזוע או בעיה ופלטפוס. מי שסובל מפלטפוס, נעזר במדרסים אורתופדיים, שכן המדרסים מעניקים תמיכה לקשת כף הרגל, ועל ידי כך הם מונעים מצבים בהם רצועת כף הרגל נמתחת (מה שגורם לכאבים).

 

מכשירי גב לעקמת

עקמת נעורים המכונה גם סקוליוזיס, היא בעיה מוכרת בקרב אנשים רבים. שיטות הטיפול בעקמת משתנות על פי מידת חומרתה של המחלה. אם מדובר בעקמת חמורה, שיטת הטיפול היא באמצעות מכשיר מיוחד לגב. מכשיר לגב מכונה גם מחוך, ולרוב הרופא ממליץ עליו אם מדובר בעקמת משלושים מעלות ומעלה. מחוך מעוצב בהתאמה אישית לכל מטופל, ומטרת הרכבתו היא, לייצב את עמוד השדרה כך שיהיה ישר.

לרוב, מציעים הרופאים למטופלים מחוך לגב בגיל של התפתחות, כלומר, בני נוער ואנשים צעירים שגדילתם עדיין לא הסתיימה. אלה ילבשו את המחוך לאורך תקופה ארוכה, ובכך, ניתן יהיה לרפא את העקמת או למנוע את החרפתה. לעיתים, המחוך הוא האמצעי האחרון לפתרון הבעיה האורתופדית המכונה עקמת, לפני הצורך בניתוח. כיום, בשונה מבעבר, מייצרים מחוכים בלתי נראים חיצונית. לבישת המחוך תהיה עד סוף תקופת הגדילה וברוב שעות היממה. המחוך עשוי מפלסטיק, וטכנאי הנקרא אורתוטיסט, הוא זה שיבנה לכם את המחוך בתיאום עם הרופא האורתופד שלכם.

 

אביזרים לברכיים

הברכיים הן למעשה מפרקים שמחברים בין הירך לשוק. לעיתים נוצרים מצבים שבהם קיים צורך באביזרים אורתופדיים, או אביזרי עזר אורתופדיים, לאור ניתוח שבוצע בברכיים, פציעה ברצועות הברכיים, שיקום, או ליקוי מולד. רופאים אורתופדים רבים מציעים ללקוחותיהם, להיעזר בסד על מנת לשפר תפקוד עתידי.

 

אביזרים אורתופדיים - סיכום

ישנם אביזרים אורתופדיים רבים, כאשר לכל המכשירים מטרה אחת: לעזור לאלה הסובלים מבעיות אורתופדיות מולדות, או למי שמצוי בתהליך שיקום בשל תאונה או ניתוח. ניתן למצוא מכשירים אורתופדיים לגב, לכפות הרגליים, לברכיים,לידיים ועוד. בין המכשירים והאביזרים האורתופדיים ניתן למצוא: חגורות לגב, סדים לברכיים, מדרסים ועוד. חשוב לדעת, כי לרוב קיימת השתתפות של קופות החולים בעלות מכשירים האורתופדיים, ועל כן חשוב לברר זאת עם הקופה שלכם בעת הרכישה.

רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור אורתופדים.

 

>>בואו לדבר על זה בפורום אורתופדיה.
>>בואו להתעדכן במחירון אורתופדיה.

עוד בנושא מפורומים ברשת

בפורום באתר דוקטורס שאלו גולשים שאלות בנושא זה. בואו לקרוא מה ענה להם הרופא.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא מוצרים אורטופדיים
האם המאמר עזר לך?