438,703 עסקים | 234,303 חוות דעת
כתבות בנושא להקות והרכבים מוזיקליים - תמונת אווירה

להקות לאירועים - איך לבחור את הלהקה המושלמת לאירוע מושלם

כאשר מארגנים אירוע, ומבקשים ליצור עבור האורחים חוויה חד-פעמית שתהפוך את האירוע למרגש ולבלתי נשכח, ברור לכול כי כשמדובר ברגש, אין כמו מוסיקה כדי לפרוט על מיתרי הלב. ואולם, רבים כבר גילו שאין דין תקליטן כדין להקה לאירוע, המציעה לקהל המוזמנים הופעה חיה שנוגעת באופן ישיר בנימי הרגש, ומעלה את מפלס ההנאה לשיאים חדשים. ההיצע העצום של להקות לאירועים מחייב לעמוד על ההבדלים שבין הלהקות השונות, לשקול אם מומלצות להקות ישראליות או לועזיות ולהתמקד בדגשים החשובים לפני קבלת ההחלטה.

בכתבה זו:
חשיבותו של סגנון מוסיקלי | הסוגיה הכלכלית שבהזמנת להקות לאירועים

להקות הן הרכבים מוסיקליים המיועדים להופעות מול קהל מאזינים מעל בימות שונות, ובכללן גם באירועים שונים. את ההגדרה הזו אפשר לחלק לכמה חלקים עיקריים המתייחסים הן ללהקה הן לסוג האירוע, ולכולם יש להתייחס טרם הבחירה. ברמה הכללית, להקת אירועים יכולה לקחת חלק בכל אחד משלבי האירוע: להקה לקבלת פנים, בחירה נפוצה מאוד, תקבל את פניהם של האורחים בסגנון מוסיקלי שנקבע מראש, מה שיתרום לאווירה הנדרשת, כבר בנקודת ההתחלה של האירוע. הרכב מוסיקלי לאירועים יכול בהחלט לקחת חלק משמעותי גם בשלב הריקודים, המאפיין כמעט כל אירוע באשר הוא, ולהקפיץ את הקהל, תרתי משמע. בחירה נפוצה אחרת היא הרכבים לאירועים אשר מעלים מופע של ממש לעיני האורחים, דווקא בזמן שהם ישובים (נניח, בעת הגשת האוכל).
 
כשמדובר בחתונה, הופכות להקות לאירועים מבוקשות במיוחד. בחירת מוסיקה לחתונות נחשבת לאחד המרכיבים החשובים ביותר בהצלחת האירוע וביכולתה של הלהקה להפוך את הרגעים החשובים והמרכזיים של הערב, למרגשים פי כמה. חשבו לדוגמה על להקות לחתונה שמלוות את בני הזוג בכניסה שלהם למעמד החופה, או שמבצעות את שיר ריקוד הסלואו של בני הזוג. העובדה שהכול נעשה "כאן ועכשיו", והעובדה שאת הביצוע הספציפי הזה האורחים כנראה לא מכירים (להבדיל משירי הכניסה לחופה או הסלואו המסורתיים),  תורמות לייחודיות של הרגעים הקסומים האלה עוד יותר.

חשיבותו של סגנון מוסיקלי

כאשר בוחרים להקה לחתונות, לבר/בת מצווה, לברית/ה או לכל אירוע אחר, צריך לתת את הדעת על הסגנון המוזיקלי שמאפיין אותה. בעיקרו של דבר, סוג האירוע, קהל היעד שלו וגם  הטעם האישי של מארגניו, הם שצריכים להשפיע על הבחירה. בחלק גדול מהאירועים מרובי המשתתפים, מוחלט על בחירת להקה המנגנת במגוון סגנונות, כלים וז'אנרים מוסיקליים, מה שיאפשר לפנות למכנה המשותף הרחב ביותר של האורחים.

הרכב ממוצע של להקה לאירועים נע בין חמישה לשבעה זמרים או נגנים, כשכלי ברירת המחדל הם כלים הרמוניים -  בס, כלי סולו, גיטרה, כינור, תופים ועוד. ככל שהלהקה מונה יותר נגנים, כך היא יכולה להציע יותר אפשרויות, ולבצע "נאמברים" מרשימים יותר. מצד שני, הדבר מצריך תיאום מלא בין חבריה, שבהיעדרו עלולה התוצאה הסופית להיות נעימה הרבה פחות לאוזן. 
 
חשוב להדגיש שמאפייני הקהל יכולים בהחלט להשפיע על הבחירה. אירוע עסקי, בנוסחה מקובלת, כולל בתוכו לא מעט אנשי עסקים, בגילים מבוגרים יחסית, ולכן להקה לאירוע חברה המבצעת להיטים גדולים מכל הזמנים, עשויה להעניק את החוויה הגדולה ביותר עבור האורחים. באירוע על טהרת הצעירים, הזמנה של להקת רוק ישראלית יכולה להיות רעיון מצוין שידבר אל מרבית האורחים בגובה העיניים. וכמובן שאפשר למנות עוד דוגמאות רבות להבהרת הנקודה הזו.
 
מה שחשוב לעשות בדרך לבחירה המושכלת של הלהקה, הוא לברר את ארסנל הסגנונות והז'אנרים שהיא מתמחה בהם, אך - וזו הנקודה החשובה באמת - לבחון כיצד היא נשמעת  בפועל בכל אחד מהם. להקה שעושה חיל בסגנון מוסיקלי אחד, עלולה לזייף, או לכל הפחות  להיות מרשימה הרבה פחות בסגנון אחר. לכן, כאשר מקשיבים ללהקה, בין אם באירוע, בין אם דרך האינטרנט או אפילו בהאזנה לדוגמאות של קטעים מוזיקליים שהייתה אחראית  להם, יש לראות כיצד היא "שוחה" בכל הסגנונות, בדגש על אלה המבוקשים לאירוע הספציפי. יש שיטענו שלהקות מקצועיות באמת לא יציעו את שירותיהן בסגנונות שלא מתאימים להן, אך התפקיד של המארגנים הוא לבחון זאת, ורצוי בצורה בלתי מתווכת.

הסוגיה הכלכלית שבהזמנת להקות לאירועים

מחיר הזמנת להקה לאירוע, מיותר לציין, כרוך בתשלום. אולם באיזה גובה של תשלום? זו כבר שאלה מורכבת בכל קנה מידה, שעה שמחירי הלהקות נוטים לנוע בין כ-4,000 ש''ח  לבין כ-12,000 ש''ח ואף יותר. ככלל, אפשר לטעון כי מחיר להקה הוא פונקצייה של כמה  פרמטרים. הביקוש ללהקה יגדיר במידה ניכרת את המחיר שהיא גובה, ובצדק גמור מבחינתה. תקופת השנה משפיעה אף היא על המחיר, שעה שמרבית הלהקות גובות תעריפים מעט גבוהים יותר עבור אירועים הנערכים בחודשי הקיץ, העמוסים ביותר בלוח השנה של האירועים. להקה בעלת שם חיובי, או כזו המוכרת מחוץ לעולם האירועים, תדרוש מהמעוניינים להזמין אותה לשלם יותר.
 
מנגד, עומדות גם להקות אשר תג המחיר שלהן באופן קבוע הוא מעט נמוך יותר. הדבר לא בהכרח מעיד על היותן להקות איכותיות פחות, ממש לא. יש בנמצא להקות הדורשות מחיר גבוה, אך הן בינוניות במקרה הטוב, וכאלה "זולות" המציעות מוסיקה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. הלהקות עשויות להיות זולות עקב כמה סיבות: ייתכן שאלו הרכבים מוסיקליים לחתונות הנחשבים למוכרים פחות, או כאלה שהביקוש להם אינו בשמיים, מסיבה זו או אחרת. אלו סוגיות שיש להתחשב בהן, כמובן, אך חשוב לזכור שהן לא בהכרח מעידות על טיבה של הלהקה.
 
יש לציין כי נדרש להתבונן על משתנים כלכליים נוספים שעלולים לייקר את מחיר הופעת הלהקה, ואשר לא כולם נותנים עליהם את הדעת בשלב החיפושים - יש להקות אשר גובות תשלום נוסף עבור הופעות הנמשכות יותר מאשר פרק זמן מינימלי מקובל; יש להקות שדורשות לשדרג את מערכת ההגברה באולם, כך שיכולותיהן תבואנה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר וכן הלאה. חשוב לזכור שלחברי הלהקה, כמו לנותני שירותים אחרים שלוקחים חלק באירוע, צריך פעמים רבות לשמור שולחן ומנות נוספות.
 
כדי לבצע את הבחירה המתאימה ביותר לצרכים, מומלץ להחליט מראש כמה כסף מעוניינים או יכולים להשקיע בהיבט המוסיקלי של האירוע, שכמובן אינו מסתכם אך ורק בלהקות.  המשוואה של מוסיקה לחתונות, למשל, כוללת בתוכה גם את עלות תקליטן לחתונות, או  אפילו את מערכות ההגברה באולם עצמו. חשוב לתכנן את האירוע בקווים כלליים, לראות איזה משקל מעוניינים להעניק למוסיקה, על סוגיה, ובהתאם לכך להחליט מה ייחשב סכום כסף סביר להשקעה בחלק של ליווי מוסיקלי ישיר או הופעות לאירועים. אם בוחרים הרכבים  מוסיקליים לחתונות שצריכים ללוות את החתן והכלה בריקוד הסלואו, ייתכן שמומלץ להשקיע יותר בבחירה מאשר בהרכב המיועד לקבלת פנים בלבד, ושתפקידו לספק אווירה כללית, אך לא יותר מזה. בכל מקרה, חשוב לזכור כי להקות הן אמנם חלק מהותי בתכנית האמנותית  של אירוע, אך הן בהחלט לא החלק היחידי.

אנשים שחיפשו להקות והרכבים מוזיקליים חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools