כתבות בנושא לונה פארק ומתקני שעשועים - תמונת אווירה

לונה פארק או סופרלנד - המתקנים השווים שלא תרצו להחמיץ

התחרות בין הלונה פארק לסופרלנד על לבם של חובבי מתקני השעשועים והאקסטרים היא מתמדת. על כל מתקן אטרקטיבי ושוקק אדרנלין שמציע פארק אחד, מציב הפארק השני מתקן מתחרה מפתה משלו; על שלל החוויות הייחודיות לקטנטנים שמציע האחד, מוצעים מנגד שפע אטרקציות לקטנטנים גם בפארק השני. מי שמרוויח מהתחרות הוא כמובן הלקוח, שלמעשה לא חייב לבחור, אלא פשוט לבלות בכל פעם בפארק אחר, בהתאם לגילאי המצטרפים אליו, למאפייני החבורה, לצורך המידי (גיבוש, ריגוש אקסטרים, בילוי רומנטי וכו') ואפילו למחיר הנדרש. בילוי נעים.

בכתבה זו:
לונה פארק - כל האפשרויות לאדרנלין | מתקנים משפחתיים בלונה פארק | המתקנים המפחידים בסופרלנד | מתקנים לכל בני המשפחה (ודרכים יעילות במיוחד להירטב) | טיפים למיקסום ההנאה

ישראל לא התברכה ביותר מדי פארקי שעשועים, אולם דומה שפארקי השעשועים העיקריים הפועלים בישראל - הלונה פארק בתל אביב והסופרלנד בראשון לציון - עומדים בסטנדרטים גבוהים בכל קנה מידה. מדי שנה הם מושכים אליהם אינספור ישראלים, בעיקר משפחות, ובייחוד בסופי השבוע, בחגים ובחופשים. המבקרים מבלים במתקנים שמציעים פארקים אלה, צופים במופעים, אוכלים במתחמי ההסעדה ומעבירים בילוי של כיף בן כמה שעות או יום שלם. מה שחשוב להדגיש הוא שבביקור בפארקים אלה, עם כל הרצון הטוב, אי אפשר להספיק הכול, ונדרש להתכוון מראש לעבר המתקנים המומלצים ביותר, או לחילופין לאלה המתאימים במידה הרבה ביותר להרכב המבקרים. אז מה מחכה לנו שם?

לונה פארק - כל האפשרויות לאדרנלין

פארק השעשועים לונה פארק, שנפתח בגני התערוכה בתל אביב לפני כארבעה עשורים, כולל כ-30 מתקנים, לבני כל הגילים. את הסקירה נתחיל עם מתקנים בלונה פארק המיועדים לאמיצים יותר, כלומר, אלה רוויי האדרנלין, הבאים למתוח את גבולות הפחד - ה"אנקונדה", למשל. הנסיעה ברכבת הרים חדישה זו, נמשכת דקה ו-48 שניות, שבמהלכן עוברים 285 מטרים במהירות שמגיעה עד ל-97.6 קילומטר בשעה. וכן, יש גם שלושה סיבובים כ-360 מעלות ("לופים"). המתקן מתאים לילדים מגיל 10, כאשר עד גובה של 1.20 מטר נדרש ליווי של הורה.
מתקן ה"בלאק מאמבה" ידיר שינה מעיניהם של הסובלים מפחד גבהים. מתקן זה, שנבנה ב-2009, הוא למעשה מעלית (16 מושבים) אשר עולה עד לגובה של 65 מטרים, רק כדי לרדת ממנו בירידה חדה במיוחד ובמהירות של 72 קילומטר בשעה. המתקן הבא, "הטופ ספין", עולה לגובה נמוך יותר, אך אינו בהכרח מפחיד פחות: היושבים במתקן עולים ויורדים במהירות מסחררת, מסתובבים לכל הכיוונים (ואפילו ב-360 מעלות) ומוצאים את עצמם, איך לא, כשראשם כלפי מטה, למשך כמה שניות מבעיתות. המתקן מיועד לבני 10 ומעלה, כאשר עד לגובה של 1.30 מטרים יש צורך בליווי של אדם מבוגר. 
הלאה, אל ה"סקיי לופ". במתקן זה יושבים המבקרים באחד מבין 15 קרונות, אשר מסתובבים במהירות גבוהה במיוחד, עולים כלפי מעלה ונוטים על צדם - הכול כדי לספק חוויה מפחידה לכל הדעות. את הסקירה של מתקני האדרנלין אנחנו מסיימים עם ספינת הפיראטים - מתקן חובה בכל פארק שעשועים באשר הוא. ספינה זו נעה קדימה ואחורה, בחצי מעגל, כאשר התזוזה נעשית לגובה, כמובן.
 

אנשים ברכבת הרים
לא לקיבה רגישה.

מתקנים משפחתיים בלונה פארק

לונה פארק, כידוע, הוא מקום בילוי משפחתי. לכן, ראוי להמליץ גם על מתקנים המיועדים גם לצעירים יותר, מה שדורש מהם להיות מפחידים פחות. החדשות הטובות הן שמספר האפשרויות כאן גדול אף יותר, וכן, גם רכבות הרים יכולות להיכנס לתמונה. רכבת ההרים המשפחתית הנוכחית בלונה פארק הוקמה ב-2010, לאחר פירוקה של רכבת ההרים הנוסטלגית, ששימשה את באי הפארק למעלה משלושים שנה.
רכבת ההרים הנוכחית כוללת מסלול של 330 מטרים, עם עליות וירידות חדות, אך בלי לופים. המתקן מיועד לילדים החל מגיל 4, אלא שעד גיל 8 או לגובה של 85 סנטימטרים נדרש ליווי מבוגר. רכבת הרים נוספת המיועדת (גם) לצעירים עונה לשם "קרייזי טוויסטר", והיא שחקנית חדשה יחסית בלונה פארק. הרכבת כוללת קרונות מסתובבים, וניתן לעלות אליה מגיל 6 ואילך, ומגובה של 110 ס''מ.
מתקנים משפחתיים אחרים מצריכים השתתפות פעילה של העולים עליהם, כמו במקרה של "מגדלי הכוח". מתקן זה כולל שני מגדלים, בכל אחד מהם ארבעה זוגות כיסאות. אלה היושבים בתוכם נדרשים להרים עצמם באמצעות משיכת החבל כלפי מעלה, וזאת עד לגובה של שמונה מטרים. חוויה מהנה ומאתגרת, שמתאימה גם לילדים בגילאי 4-7 (בליווי מבוגר). 
 
בכל פארק שעשועים, אחד המתקנים שבהם משתרך התור הארוך במיוחד, ובצדק גמור, הוא זה של המכוניות המתנגשות. הלונה פארק מציע 16 מכוניות כאלה, בצבעים ובצורות שונות, מה שמאפשר נהיגה מהנה, כולל ההתנגשות הבלתי נמנעת במכוניות אחרות. למתקן זה יכולים לעלות ילדים החל מגיל 4, ועד גיל 6 נדרש מלווה מבוגר - ממש כמו בעולם הנהיגה האמיתי, לא?

המתקנים המפחידים בסופרלנד

במערב ראשון לציון, על פני כ-80 דונמים, נמצא הסופרלנד. גם בו תוכלו למצוא עשרות מתקנים. את הסקירה ראוי להתחיל מהמתקנים המבוקשים ביותר בכל פארק שעשועים, אלו הם רכבות ההרים. הסופרלנד מציע כיום רכבת הרים מרכזית אחת, כאשר זו הישנה יותר, "לופ 2000", נסגרה לא מכבר ועתידה להיות מוחלפת בעתיד הקרוב ברכבת חדישה. המעוניינים ברכבת הרים מפחידה, ימצאו את מבוקשם, כבר עכשיו, במתקן ה"קומבה", שנפתח ב-2001.
רכבת הרים זו, אשר הנסיעה בה נעשית בישיבה, כאשר הרגליים חופשיות באוויר, כוללת חמישה היפוכים בזוויות שונות ומגיעה למהירות של עד 100 קילומטר בשעה. המתקן מיועד לבני 19 ומעלה, כאשר מגובה של 1.30 מטרים אפשר לעלות עליו ללא ליווי מבוגר.

ספינת הפיראטים של הסופרלנד היא מתקן פופולארי נוסף, כאשר לדעת רבים היא נחשבת למפחידה פי כמה מאשר זו שבלונה פארק. זאת מכיוון שהספינה משלימה ארבעה סיבובים מלאים של 360 מעלות, ובחלק מהם אף נעצרת לחלוטין, כשראשי הנוסעים כלפי מטה. למתקן זה מותר לעלות מגיל 12 ואילך.
המתקן הבא, ה"סקיי סקוטר", דורש אמנם תוספת תשלום של לא פחות מאשר 60 ש''ח למחיר כרטיס הכניסה לסופרלנד, אך דומה שהדבר לא פוגם במיוחד בפופולאריות שלו. המדובר למעשה בקפיצת באנג'י, מגובה של 50 מטרים ובמהירות של 100 קילומטר בשעה, המאפשרת ריחוף עשיר באדרנלין באוויר. המתקן מיועד לבני כל הגילים מגובה 1.10 מטרים ומעלה, והקפיצות בו נעשות בשלישיות.


הורים עם ילד על קרוסלה מסתובבת בלונה פארק
יש גם מתקנים למי שלא מחפש אדרנלין.

מתקנים לכל בני המשפחה (ודרכים יעילות במיוחד להירטב)

הסופרלנד מציע גם אגם נאה, שמשמש בסיס לשתי אטרקציות שראוי להזכיר: הראשונה, "ברבורים באגם", היא שיט רגוע בסירות פדלים - בצורות ברבורים כמובן – באגם, הכולל גם מפל מים המאפשר להירטב. אפשרות אחרת, מעל אותו אגם בדיוק, היא להתנסות בגלישה על אומגה, עד לעבר השני של האגם. חוויה שאינה מפחידה במיוחד, אבל מהנה לכל הדעות. 
 
מפלי האימה הוא אחד המתקנים האהובים בסופרלנד, ואופצייה אידיאלית במיוחד בימי הקיץ החמים. זאת מכיוון שבמתקן זה שטים בסירות עץ, במסילות המוקפות במים, כולל שתי ירידות חדות (אחת מגובה של 30 מטרים). בכל אחת מהן סבירות גבוהה להירטב עד לשד העצמות. המתקן מתאים לבני שש ומעלה (מגובה 1.10), כאשר עד גיל 12 נדרש ליווי מבוגר.
המעוניינים להירטב בצורה מרשימה לא פחות יכולים לצאת לשיט האבובים - ה"קונגו". כאן לא תמצאו ירידות תלולות ומהירות, אבל בהחלט מפלים, מערבולות, מנהרות וסילונים של מים. אל המתקן אפשר לעלות החל מגיל שנתיים, כאשר עד גיל 6 נדרש ליווי של בן אדם מבוגר.
ומה באשר לכל אותם מתקנים המבוססים על עלייה לגובה, ורצוי תוך כדי התרשמות מהנוף הנמצא סביב? ובכן, הסופרלנד מציע גם מתקנים כאלה. בין השאר, יש להזכיר את גלגל הענק הנחשב לגדול בישראל, ואשר מגיע עד לגובה של 52 מטרים (יש גם מיני גלגל ענק), את מתקן ה"מגדלור" החדיש ואת הרכבל שמקיף את הפארק כולו.

טיפים למיקסום ההנאה

הסקירה שהובאה כאן מתייחסת למתקנים החשובים בכל אחד מפארקי השעשועים שתוארו, אך בוודאי שלא לכל המתקנים, אשר היריעה קצרה מלהזכיר אותם באריכות. מה שחשוב שתזכרו בכל אחד מהביקורים שלכם בפארקים, הוא שממש לא חייבים להספיק לעשות הכול. המטרה היא בילוי רגוע, פחות או יותר, כאשר את האדרנלין יש להשאיר למתקנים עצמם, ולא לריצות ממתקן למתקן.
נקודה חשובה נוספת היא שפארקי השעשועים עמוסים לעייפה במבקרים בתקופות שונות לאורך השנה, עם דגש על החופשים ההמוניים. תרחיש שבו אתם מבקרים בפארקים יחד עם עוד אלפי אנשים, או אפילו עשרות אלפי אנשים, אינו בדיוני כלל וכלל. יש להתחשב בכך, לסמן מספר מתקנים שהם בגדר חובה, ולוותר, מה לעשות, על האחרים שפשוט אין סיכוי להספיק להגיע אליהם.
 

תור לכרטיסים בלונה פארק
ההמתנה בתור היא חלק מהכיף.

אנשים שחיפשו לונה פארק ומתקני שעשועים חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools