438,734 עסקים | 234,302 חוות דעת
כתבות בנושא אולמות אירועים וגני אירועים - תמונת אווירה

אולם אירועים או גן אירועים - כל השיקולים לבחירה מוצלחת ולהנאה מובטחת

חוגגים אירוע משמח? מזל טוב! כעת נותר להחליט היכן תחגגו אותו - האם תבחרו באולם אירועים ממוזג ומעוצב, או בגן אירועים עשיר בצמחייה ובפינות חמד תחת כיפת השמיים? התלבטות קשה לנוכח היתרונות והחסרונות שיש בכל אחת מהאפשרויות. לפני שאתם ממהרים לקבל החלטה רק על בסיס התרשמות ויזואלית, כדאי להביא בחשבון את כל השיקולים שעשויים להשפיע באופן מכריע על הנאתכם ועל הנאת קהל המוזמנים שלכם.

בכתבה זו:
אולמות אירועים - מדוע כדאי? | גני אירועים - האלטרנטיבה | מקומות לאירועים - שאלות מנחות

אין ספק שההכרעה באשר לבחירת מקום האירוע, תלויה בהעדפה אישית, בסגנון האירוע, בהרכב קהל המוזמנים, בעונת החגיגה ועוד. כדי לעשות את הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר לתכנון האירוע החשוב שלכם, מומלץ להתעמק במה שיש לאולם אירועים או לגן אירועים להציע, מכל הבחינות.

אולמות אירועים - מדוע כדאי?

אולמות אירועים מציעים מגוון אפשרויות רחב לקיום אירוע, לרבות קיום חלקו הראשון של האירוע בחוץ (נניח - קבלת פנים וחופה), וחלקו השני (ריקודים ואוכל) בפנים, היכן שהמיזוג ינעים לכל האורחים את האווירה, את הסעודה ואת הריקודים. המיזוג הוא יתרון משמעותי, מכיוון שכאשר מקיימים אירוע בגן אירועים, והריקודים והאוכל הם בחוץ, יכול להיות קר מדי ולא נעים, או לחילופין -  לח מדי וחם, והאורחים צריכים להיאבק בזעה וברטיבות המתפשטת על בגדיהם. אז נכון, גני אירועים  רבים מציעים אפשרות של אוהל בחוץ, אבל, אם נזקקים לאוהל, לא עדיף כבר אולם ממוזג ומעוצב למשעי?
 
אולמות אירועים רבים מציעים חלל מעוצב, ריצוף מהוקצע וחלל גדול המאפשר גם הקמת מזנונים לפי בחירתכם. כמו-כן, תוכלו ליהנות מרחבה גדולה ומתאימה לריקודים. האולמות מציעים את כל השירותים שמציעים גני האירועים - החל מקייטרינג איכותי, דרך חברות תאורה והגברה שעובדות עם המקום וכלה במפיק אירועים שילווה אתכם לאורך כל הדרך, עד לסיומו המוצלח של האירוע.
 
יתרון חשוב נוסף של אולם אירועים הוא היכולת לקיים את האירוע עד אור הבוקר. לרוב אין הגבלה  על שעת המקסימום להשמעת מוזיקה, ובדרך כלל אין חשש שתמצאו בפתח האולם שוטרים שיעיבו על שמחתכם. אם הנושא חשוב לכם - רצוי לברר את הנושא מול הנהלת אולם האירועים, ולקבל  התחייבות בכתב (כמו לכל דבר אחר) שאין הגבלה על שעת סיום האירוע או על השמעת המוזיקה.
 
יתרון נוסף הוא נגישות המקום, וקלות ההגעה אליו. בדרך כלל, נסיעה לגני אירועים מלווה בתהיות  אם אתם נוסעים בדרך הנכונה, וכרוכה בנסיעה בשבילי עפר אינסופיים, תוך חיפוש אחר שלט שירגיע אתכם ושיגיד לכם שאתם בכיוון הנכון (אוי, זאת החתונה של מאיה ועידו. אז איפה אפרת וצחי מתחתנים?). אולמות האירועים ממוקמים בדרך כלל במקומות מרכזיים שכולם מכירים, מציעים חניה קרובה לכניסה והדרך אליהם מוארת באורות הכרך הנפלאים.

וכמובן - היתרון הברור של אולם אירועים על פני גן אירועים, הוא המחיר. במחיר זול בהרבה, תוכלו לקיים אירוע שלא ייפול במאומה מאירוע שיתקיים בגן. זהו שיקול חשוב תמיד, ועוד יותר חשוב כשמדובר בזוג צעיר המקים בית בישראל, וזקוק לכסף.

גני אירועים - האלטרנטיבה

הטרנד הרווח בשנים האחרונות, הוא לקיים אירוע תחת כיפת השמיים, דהיינו - באחד מגני האירועים הפרושים ברחבי הארץ או, לחילופין, על חוף הים בקיסריה או בכל מקום אחר. גני אירועים רבים מציעים, על פי רוב, משטחי דשא רחבי ידיים, מפלים מפכים, רחבת ריקודים גדולה, בריכות נוי  נפלאות, חופות מעוצבות, פינות 'זולה' או פינות חמד פזורות להנאת האורחים וכמובן - חדרים מפנקים לחתן ולכלה. 

אכן, יופיו של גן אירועים אינו עומד בהשוואה מול אולם אירועים, וללא ספק היתרון הבולט של גן אירועים הוא הטבע הקסום שמקיף מכל עבר. עם זאת, הטבע עלול להיות גם  חיסרון, כאשר חיות הבר מסתובבות חופשי...והכוונה לא לתנים או לזאבים טורפים. נסתפק ביתושים, חתולים ושאר אורחים בלתי קרואים. טבע או לא טבע, כדאי לקחת בחשבון שגני אירועים רבים ממוקמים בסמוך למושבים, יישובים, קיבוצים וכיוצא באלה, ואם לא תקפידו על רמת דציבלים סבירה, יכול להיות  שיגיעו אל פתח גן האירועים גם אורחים לא כל כך קרואים - שוטרים שהוזמנו על ידי תושבי מקום המגורים הסמוך, אשר יבקשו מכם בנימוס (ואחר כך כבר לא כל כך בנימוס) להפסיק את המוזיקה, מה שאומר בדרך כלל - לסיים את האירוע. כדי למנוע עוגמות נפש, ודאו עם הדי.ג'יי  ועם האחראים על ההגברה שרמת הדציבלים לא תחרוג מהמותר, וכך תוכלו להמשיך לחגוג, והשכנים יוכלו לישון בשקט, יחסית.

היבט נוסף שכדאי להתייחס אליו הוא העובדה שיש שפע של גני אירועים בארצנו הקטנטונת, ורבים  מהם ממוקמים ממש זה ליד זה. כדאי מאוד לוודא ששלחתם מפה מדויקת של מקום האירוע, עם  פירוט מדויק של הצמתים שבהם האורחים שלכם צריכים לעבור או לפנות. אם יש גני אירועים נוספים  בסמוך לגן שאתם בחרתם, כדאי מאוד להציב שלטים ברורים עם שם הגן ועם השמות שלכם. 

אם בחרתם לקיים את האירוע בקיץ, חשוב לקיים את האירוע בגן אירועים ממוזג, או בכזה המציע  שילוב של גן ושל אולם (ממוזג!), וזאת כדי שהאורחים שלכם לא יהפכו לנטיפי זיעה מהלכים. לא רק  שזה לא יהיה להם נעים, אלא גם רחבת הריקודים עלולה להפוך למקום מאוד מסוכן. לחות וזיעה  הופכות אותה ברגע למועדת להחלקה פראית, וזה לא בטוח לאף אחד מהאורחים. אם החלטתם  לקיים אירוע בחודשים שבהם הערבים קרירים למדי, כדאי מאוד לציין בהזמנה שמומלץ להצטייד  בבגדים חמים, וכדאי מאוד לשקול לקיים את האירוע באחד מגני האירועים המציעים אירוע משולב  חוץ ופנים, כך שאת החלק השני של האירוע תוכלו לקיים בפנים (בחתונה, למשל - לקיים קבלת פנים וחופה בחוץ, ואוכל וריקודים - בפנים).

מקומות לאירועים - שאלות מנחות

לאחר שתבצעו סקר מקיף וכולל, ולאחר שתבררו את כל מה שחשוב לכם, תהיה לכם תמונה ברורה יותר לגבי מקום האירוע המתאים ביותר לדרישות ולהעדפות שלכם. כך, בשיטת האלימינציה, המתבססת כמובן גם על המחירים, תגיעו להחלטה הטובה ביותר עבורכם. גן אירועים או אולם אירועים.

תהא בחירתכם אשר תהא, להלן כמה שאלות הכרחיות לבירור:

האם יש לעסק רישיון עסק ואישור מטעם משרד הבריאות?
האם יש במקום מספיק מקומות חניה קרובים?
מהו מספר המוזמנים שיכולים לשהות במקום, ללא צפיפות יתרה?
האם המקום יכול לפעול כל הלילה, או שיש לו שעת סגירה שלאחריה אי אפשר להמשיך באירוע?
האם מוצעים במקום גם שירותי קייטרינג, תאורה או די.ג'יי?
האם יש נגישות נוחה לנכים ולמבוגרים?
האם יש הנחות מסוימות בתקופות מסוימות?
האם יש חדר המוקצה לחתן/כלה או למשפחה להתארגנות ולמנוחה?
האם למקום יש תעודת כשרות ?
האם מקום האירוע גדול דיו להכיל את כל המוזמנים שלכם, כך שלא יהיה להם צפוף מדי, או לחילופין האם המקום אינו גדול מדי עבור מספר   המוזמנים שלכם?
אם החלטתם על מזנון (בופה), קחו בחשבון את המקום שתופסים המזנונים, את התור לבר המשקאות ואת גודל רחבת הריקודים שאמורה
  לתת לכולם מקום של קצת יותר מחצי סנטימטר על הרחבה.
בררו אם המחיר כולל רק את השכרת המקום, או שהוא כולל גם עיצוב בסיסי של המקום. יש מקומות אירועים הכוללים במחיר גם את
  הקייטרינג, בתנאי שהם אלה המפעילים אותו. 
מקום אירועים שמספק את שירותי הקייטרינג, צריך לספק גם שירותי הגשה ומלצרות, ביחס אידיאלי של מלצר עבור 12-8 מוזמנים. אפשר גם
  מלצר על 20-15 מוזמנים, אבל זה יכול לגרום לטרוניות ולהמתנה ארוכה מדי עבור האורחים.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools