438,647 עסקים | 234,399 חוות דעת
כתבות בנושא ניתוחים פלסטיים - תמונת אווירה

הכה את המומחה - הכירורג הפלסטי ד"ר יצחק רמון

הכירורג הפלסטי ד"ר יצחק רמון, מנהל פורום כירורגיה פלסטית, עונה על השאלות הבוערות של החודש.

בכתבה זו:
טוב לדעת | ראש מעל המים | זמן מרפה הכל

טוב לדעת

שילוב 3 ניתוחים פלסטיים בפעם אחת
ש: רציתי לשאול כמה ניתוחים פלסטיים אפשר לשלב בפעם אחת? אני מעוניינת לעשות ניתוח אף, ובאותה הזדמנות גם שאיבת שומן ומתיחת בטן. האם אפשרי לשלב את שלוש הפרוצדורות האלו בניתוח אחד?
ת: כן, ניתן לבצע ניתוח אף יחד עם שאיבת שומן מהבטן ומתיחת בטן. באופן כללי ניתן לשלב בין ניתוחים, כל עוד השילוב אינו מעלה את הסיכון הקיים בביצוע כל אחד מהם בנפרד ואינו פוגע בהחלמה של כל אחד מהם. 
חוסר שביעות רצון מניתוח פלסטי
ש: עברתי ניתוח פלסטי לפני כחצי שנה ואני ממש לא מרוצה מהתוצאה, זה לא מה שביקשתי מהמנתח ולא מה שהובטח לי. למי אני יכול להתלונן בנוגע לכך? האם מגיע לי תיקון בחינם?
ת: עליך לפנות בראש וראשונה אל המנתח שלך ולהתייעץ איתו. במידה ותשובותיו אינן מניחות את דעתך אתה יכול לפנות לייעוץ אצל מנתח אחר. עם זאת, עליך להבין שתוצאות הניתוח תלויות במצב שלפני הניתוח ולא מכל מצב ניתן להגיע לתוצאה הרצויה. מבחינת עלויות, ניתוח תיקון אצל המנתח שלך כרוך בתשלום רק עבור חדר הניתוח, אצל מנתח אחר עלות התיקון גבוהה מעלות הניתוח הראשוני שכן, ניתוח מתקן הינו ניתוח מסובך יותר וסיכויי ההצלחה בו נמוכים יותר.
 
רופא פלסטי טוב
ניתוח נכון מתחיל בתכנון.
 
בוטוקס לעומת מתיחת פנים
ש: מה כדאי? מה ההבדל מבחינת התוצאות וכמה זמן הן מחזיקות?
ת: בוטוקס גורם להחלשת פעולת השרירים ועל ידי כך, להפחתת הקמטים. משך הפעולה של הבוטוקס נשמרת למשך שלושה חודשים ולאחר מכן חולפת. במידה ורוצים לשמר את המצב, יש צורך לחזור על ההזרקה כל שלושה חודשים. היתרון בהזרקת בוטוקס הינו בכך שמיד לאחר ההזרקה אפשר להמשיך לתפקד כרגיל בעוד מתיחת פנים דורשת החלמה של לפחות שבועיים, אך התוצאה במקרה של מתיחת פנים נשמרת לתקופה ארוכה של בין 5 ל- 12 שנים, בהתאם לטיב העור.

ראש מעל המים

ניתוח עפעפיים
ש: רופא עיניים המליץ לי על ניתוח עפעפיים, האם יש בתהליך זה סכנה כלשהי לעיניים? למה בכלל זה תורם?
ת: ניתוח עפעפיים מסיר את עודפי העור והשומן בעפעפיים ובמקרים מסוימים, בהם גם קיימת צניחה של העפעפיים, ניתן לקצר את השריר אשר מרים את העפעף ועל ידי כך לשפר את שדה הראייה. כמו בכל ניתוח, גם בניתוח זה יש סיכון לדימומים, זיהומים, צלקות, אסימטריה, יובש בעיניים והפרעות לראייה, אם כי כל הסיבוכים הללו נדירים.
מתיחת פנים
ש: רציתי לדעת לכמה זמן נשמרות תוצאות של מתיחת פנים? האם הגיל שבו מבצעים את הניתוח משפיע על "אורך החיים" של התוצאות והאם במשך הזמן העור חוזר למצב שבו הוא היה לפני הניתוח, או שעצם הניתוח משנה בהכרח גם את מצב העור - מיקום, צורה ועומק הקמטים, הנפילות של העור באזורים בפנים ועוד?
ת: מתיחת פנים מחזיקה בין 5 ל-10 שנים וככל שמבצעים את הניתוח בגיל צעיר יותר, התוצאה מחזיקה לתקופה ממושכת יותר. טיב העור אינו משתנה בעקבות המתיחה ולכן, כאשר יש הרבה קמטים ונזקי שמש בעור, רצוי לבצע טיפול בפיקסלים לייזר לעור הפנים בזמן המתיחה.
ש: האם מתיחת פנים יכולה גם לטשטש או לטפל בכתמי פיגמנטציה בפנים?
ת: מתיחת פנים לבדה אינה מסירה כתמי פיגמנטציה. לצורך הטיפול בכתמים יש לבצע טיפול במכשיר הלגטו, המשלב גלי רדיו ואולטרסאונד לצורך הורדת הכתמים.

סיליקון לשפתיים
ש: שלום, אני שוקלת ניתוח להגדלת שפתיים, אבל פוחדת שאני לא אוהב את התוצאה. האם יהיה ניתן לחזור למצב הקודם?
ת: לאחר הזרקת סיליקון לשפתיים אין דרך חזרה. במידה ואת מעוניינת בתהליך הפיך, ניתן להזריק לשפתיים חומצה היאלורונית, אשר נעלמת מעצמה כעבור מספר חודשים.
 
הגדלת שפתיים
האמת? יפה לך טבעי

אוזניים בולטות
ש: יש לי אוזניים בולטות ואני מתחיל להתעניין בביצוע ניתוח לתיקון המעוות. אשמח לשמוע מה הפרוצדורה ובמה היא כרוכה. יש לציין שאני מאוד חושש מכל התהליך ולכן אשמח לדעת אם יש אפשרות לעשות את הניתוח בצורה כמה שפחות מורגשת ובטוחה. 
ת: ניתן להצמיד אוזניים בניתוח וישנן מספר שיטות לעשות זאת, בהתאם לבעיה הגורמת לאוזניים לבלוט. בחלק מהמקרים ניתן לבצע את התיקון ע"י חיתוך והוצאת סחוס או קיפולו, בעוד יש מקרים הניתנים לתיקון ע"י חתכים זעירים ללא תפרים חיצוניים. בכל מקרה, תורגש נפיחות באפרכסות לאחר הניתוח למשך שבוע לפחות.
הסרת נקודות חן בפנים
ש: יש לי במשך שנים נקודת חן בפנים שאני לא מסירה מחשש לצלקת. מהי השיטה היעילה והטובה ביותר להסרת נקודה מהפנים?
ת: בעיקרון, כל הסרה של נקודת חן גורמת לצלקת. נקודות חן חשודות יש להסיר מהשורש ולפיכך הדבר מתבצע ע?י חיתוך ותפירה, דבר המותיר צלקת קווית שלעיתים עלולה להתרחב ולבלוט. אפשרות נוספת היא לבצע גילוח וצריבה. הצריבה יכולה להיות בלייזר, במחט חשמלית או בחומצה. בשיטה זו, הצלקות מינימליות, אך עלול להישאר במקום פיגמנט חום או לחלופין האזור עלול להיות בהיר יותר. לכן, כאשר מסירים נקודות חן בפנים, יש לקחת בחשבון את הצלקות העלולות להיווצר. מומלץ להיוועץ בפלסטיקאי לגבי השיטה המומלצת לכל נקודה ולנהוג בהתאם לעצתו.

זמן מרפה הכל

צלקת לאחר ניתוח קיסרי
ש: שלום, האם יש ניתוח שיכול להסתיר את הצלקת של ניתוח קיסרי?
ת: אין ניתוח להעלמת הצלקת הקיסרית היות והיא לרוב מיטשטשת עם הזמן. במידה ויש בלט של עור הנופל מעל לצלקת, ניתן לתקן זאת ע"י מתיחת בטן קטנה שתסיר את "הסינר" שנוצר מעל לצלקת השקועה ותביא לגובה אחיד. בכל מקרה תישאר צלקת, אך היא לא תהיה שקועה.
 
צלקת אחרי ניתוח קיסרי
לרוב מצטמצמת לבד.
 
החלמה מהגדלת חזה
ש: כמה זמן לוקחת התאוששות והחלמה מניתוח הגדלת חזה? אני רוצה לדעת כי אני מתכננת נסיעה ארוכה לחו"ל ומקווה שאספיק לעשות את הניתוח עוד לפני.
ת: החלמה מהגדלת חזה אורכת בין שבוע לשבועיים. אם את מתכננת טיול לחו?ל, עדיף לבצע את הניתוח לפחות 3 שבועות לפני הנסיעה.
ש: כלומר, עד כמה אהיה מרותקת לבית או מוגבלת מבחינת פעילות בזמן הזה?
ת: ההחלמה מהגדלת חזה משתנה בהתאם למיקום השתל (מעל או מתחת לשריר) ולמצב השד (שד קטן ומוצק לעומת שד רפוי לאחר הריון או הרזיה). בדרך כלל חווה המטופלת כאבים חזקים בין יומיים לשלושה אך לאחר מכן אין בעיה לצאת מהבית. עם זאת, לא מומלץ לעשות פעילות מאומצת כדי לא לגרום לדחייה של השתל.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools