438,639 עסקים | 235,411 חוות דעת
כתבות בנושא זגגים - תמונת אווירה

מראה מראה שעל הקיר - ייצור מראות הוא לא עסק לכל זגג בעיר

כל מי שעוסק בשיפוץ הבית בשנים האחרונות כבר יודע - לא תמיד חייבים לקנות הכול מהחנות. אפשר, ואפילו מומלץ, גם להזמין הביתה בעל מקצוע שיספק לנו צרכים "טיילור מייד". הכול בהתאמה אישית. צריך ריהוט? הזמן נגר. צריך וילונות וכיסויים? הזמן תופרת. צריך ריפוד לכריות ולכיסאות? הזמן רפד. כך גם כשמדובר בחלונות ובמראות. מי שמעוניין במוצרים ייחודיים, במידות מיוחדות ועם עיטורים מיוחדים, כדאי לו שיזמין זגג. יותר ויותר אנשים פונים ישירות לזגג, ולא רוכשים מראות מוכנות. הם צריכים לדעת מיהו זגג טוב, ומה יש לו להציע. גם בעלי החנויות שרוכשים מראות מעוצבות מזגג, עובדים עם אנשי מקצוע שיודעים לתת מענה לכל דרישה של הלקוחות. אז איך בוחרים זגג מוכשר?

בכתבה זו:
מראה בהתאמה אישית | מיהו זגג? | שירותי זגגות | למה לפנות לזגג ולא לגשת לחנות? | אז איך מזהים זגג טוב, ובמילים אחרות - איך בוחרים זגג?

תכונותיה הנהדרות של הזכוכית, הכוללות יופי ואצילות לצד פשטות ושימושיות; מראה שביר לצד חוזק רב; גמישות עיצובית נרחבת לצד פרקטיות ומחירים נוחים, הופכות אותה לחומר מבוקש מאוד בכל מה שקשור לתחום הבנייה ועיצוב הבית. וכשהאפשרויות רבות כל כך, מדוע להסתפק במוצרי מדף, ולא לפנות ישירות לבעל המקצוע כדי שיתאים לכם את המוצרים בדיוק לפי צורכיכם ורצונותיכם?

מראה בהתאמה אישית

ראי שנשבר ואתם מעוניינים להחליפו, מראה מעוצבת בצורה ייחודית, שילוב של מראות ברהיטים קיימים ועוד סיבות רבות הן שיניעו אתכם לפנות לזגג מקצועי שייתן לכם את המענה הטוב ביותר. הפנייה לזגג מאפשרת לכם לקבל בדיוק את מה שאתם  רוצים. ראי עגול או אליפטי, ארוך או קצר, שמן או רזה וכזה שמראה את הנתונים האמיתיים ולא משקר ומרזה. באפשרותכם  לבחור את גוון הזכוכית, את איכותה, את הצבע שלה ואת המסגרת. נשמע כמו חלום שמתגשם? בהחלט. אבל כדי שלא  תסתבכו עם איש מקצוע לא יעיל שימכור לכם סחורה לא משהו, למדו מיהו זגג, מהם השירותים שייתן לכם ואיך כדאי לבחור  את הזגג המתאים.

מיהו זגג?

זגג הוא בעל מקצוע המספק שירותים הקשורים לזכוכיות, זגוגיות, כלי זכוכית מראות ושמשות. זגג עובר הכשרה מתאימה, ויש  זגגים המתמחים בעבודות מסוימות הדורשות התמקצעות נוספת כגון: עיצוב זכוכית (עבודות דקורטיביות בזכוכית) או מבנים מזכוכית כדוגמת: ויטרינות זכוכית, דלתות זכוכית (דלתות הזזה, דלתות נפתחות) מעקות זכוכית, מדרגות זכוכית וחיפויי זכוכית. רוב הזגגים בעלי הידע הבסיסי מתמקצעים בזיגוג מראות, חלונות לבית ולרכב ופלטות לריהוט מזכוכית (למשל פלטה לשולחן אוכל או לשולחן סלון). 

שירותי זגגות

הן אנשים פרטיים הן חנויות עובדים מול זגגים המספקים להם שירותים כאלה ואחרים:
 
1. ייצור מראות וייצור חלונות
2. תיקון מראות ותיקון חלונות
3. ייצור ותיקון של דלתות זכוכית
4. בניית רהיטי זכוכית, דוגמת: ויטרינות, שולחנות זכוכית, מזנונים ומדפים 
5. עיצוב ובנייה באמצעות לבני זכוכית
6. בניית מקלחונים ועיצוב מקלחונים
7. עבודות חיפוי זכוכית
9. ויטראז'ים
10. צריבות אמנותיות לחלונות
12. עבודות זכוכית דקורטיביות
13. מדרגות זכוכית
14. חיפויי קיר
15. התקנת שמשות לחלונות בבית וברכב
16. זיגוג חלונות ראווה
17. מתן מידע לגבי תחזוקת המראות והחלונות: עם סיום הכנת המראות או החלונות, זגג טוב גם יסביר לכם על תחזוקת הזכוכיות הנהדרות שייצר עבורכם - החל מאיך מנקים אותן, וכלה בכיצד לאריך את תוחלת חייהן.
18. המלצות לגבי מיקום המראות בחלל – זגג ותיק ומנוסה יידע לתת לכם המלצות עיצוביות בעלות חשיבות. הצבת  מראה בגודל הנכון, במיקום הנכון ובזווית הנכונה יכולה ליצור אשליה של חלל גדול ומרווח הרבה יותר ממה שהוא בפועל. זהו רק אחד מסודותיהם של הזגגים שיתרמו לעיצוב הכולל של ביתכם. 

למה לפנות לזגג ולא לגשת לחנות?

זגג טוב יכול לתפור לכם חליפת עיצוב אישית לבית. ויטרינה בגודל המתאים, שולחן זכוכית שישתלב עם דלת הזכוכית בכניסה, חלון זכוכית בצבע מיוחד לצד דלת זכוכית תואמת ומראה שנכנסת לגומחה הספציפית ומשלימה את הקו העיצובי של הבית.  חלק חשוב מעיצוב נכון של הבית הוא התאמתו לצרכים הספציפיים של דייריו. יש שמסתפקים במראה אחת באמבטיה, ואחרים  מתעקשים על שתיים (אחת לכל אחד, כדי להימנע ממריבות של בוקר). יש שרוצים מראה מעוצבת בסלון כפריט עיצובי,  ואחרים רוצים מראה בחדר השינה שתהיה איכותית ושימושית יותר. וכל זאת רק על קצה המזלג, עוד בטרם התחלנו לדבר על לבני הזכוכית שישתלבו בחלון המרפסת; על הזגוגית שתחליף את הגג בפטיו; על המקלחונים האיכותיים; על מעקות הזכוכית; על מדרגות הזכוכית ועל עבודות האמנות המרהיבות. 
בכל המשימות האלה יוכל לעמוד רק זגג שייתן לכם פתרון כולל לכל הצרכים. אחרת תצטרכו לכתת רגליים בחנויות, וללקט דברים "חצי מתאימים" שאולי ישתלבו במקרה הטוב עם הקונספט שדמיינתם בראש. 
אין להקל ראש בעבודתו של הזגג. אולי פחות יפריע לכם אם המראה תהיה קצת פחות מדויקת, אבל אם החלונות והדלתות  לא יהיו מספיק טובים, איכות חייכם תיפגע קשות. חלון טוב צריך להיבנות מזכוכית מתאימה ועבה, ולהיות אטום לחלוטין. 

אז איך מזהים זגג טוב, ובמילים אחרות - איך בוחרים זגג?

1. עניין של ניסיון: כמו בכל תחום כך גם בזגגות - זגג בעל ניסיון הוא זגג טוב יותר. אל תהססו לברר מהי מידת הניסיון  של המועמד לבצע עבודות זגגות אצלכם בבית או בעסק. 
2. עניין של חומרי גלם: בדקו עם אילו חומרי גלם עובד הזגג, וודאו שהם איכותיים. כך למשל, אם במראות עסקינן, אל תתפשרו על פחות ממראות קריסטל, ואם אין לכם תקציב מספק, התפשרו על מראה פחות איכותית, אבל הקפידו  שייצרו אותה אך ורק מזכוכית איכותית ושלמה בעלת עובי של 4 מילימטר לפחות. האידיאל הוא עובי של 8 מילימטר.
3. עניין של מומחיות: בחרו זגג שמתמחה בייצור הזכוכית שאתם רוצים וצריכים. אם אתם תרים אחר מראה, זכרו כי לא כל זגג מתמחה בייצור מראות. כך גם לגבי חלונות ודלתות, מקלחונים ומעקות.אל תתביישו לשאול במה התנסה הזגג ומהי מומחיותו. בקשו לראות דוגמאות ותיק עבודות. 
4. המלצות: בקשו לשוחח עם לקוחות קודמים, והכינו מראש מה ברצונכם לשאול אותם, כדי שתוכלו ללמוד מתשובותיהם על אופי העבודה ועל איכותה; על הגינותו של בעל המקצוע ועל שביעות הרצון מההתקשרות עמו. 
5. היעזרו באינטרנט ובהמלצות שכנים ומכרים. עיינו בהמלצות גולשים ואפילו פרסמו סטטוס בפייסבוק המחפש אחר מי שבוצעה בביתו עבודת זגגות והוא יצא מרוצה. 
6. אחריות: עבדו רק עם זגג המעניק אחריות הן לעבודתו הן למוצרים הסופיים. אם זגג בוטח בעבודתו, הוא לא יהסס לסמוך על עמידותה.
7. קבלו הצעות מחיר משלושה אנשי מקצוע לפחות, והתרשמו היטב מכל אחד מהם לפני שתבצעו בחירה.
לסיכום, זגגים יכולים לסייע לכם בעיצוב הבית, ליצור עבורכם מראות, חלונות, דלתות, רהיטים ואלמנטים דקורטיביים מיוחדים.  יש אמצעים שונים לאיתור זגג מתאים. עליכם לבחור זגג טוב ולדרוש אחריות. 

 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools