התמחות במשפטים - הכשרת עו"ד

התמחות היא שלב אינטגראלי, אותו עובר כל עורך דין במהלך תקופת ההכשרה. אחד השלבים המהותיים בדרך למימוש הזכות לשמש כעורך דין במדינת ישראל, הוא לעבור תקופת התמחות באחד ממשרדי עורכי הדין הפעילים בארץ .
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג עורכי דין

עורכי דין מתמחים

התמחות היא שלב אינטגראלי, אותו עובר כל עורך דין במהלך תקופת ההכשרה. אחד השלבים המהותיים בדרך למימוש הזכות לשמש כעורך דין במדינת ישראל, הוא לעבור תקופת התמחות באחד ממשרדי עורכי הדין הפעילים בארץ . מיד בסיום מסלול הלימודים ולפני מבחני הלשכה, (שעל הסטודנטים לעבור בהצלחה), יעברו הסטודנטים הבוגרים שנת התמחות. בשנה זו, ילמדו עורכי הדין העתידיים את רזי המקצוע ויתמחו בתחום בו הם עתידים לעסוק. כל סטודנט במדינת ישראל הלומד משפטים, רשאי לאחר התמחות והצלחה במבחני הלשכה, לעסוק כעורך דין בפועל.

 

חיפוש התמחות במשפטים

סטודנטים רבים במהלך השנה השנייה ללימודים, מתחילם בחיפוש אחר משרד עורכי דין שם יוכלו לבצע התמחות בת שנה.
חיפוש מוקדם עלול להיות צעד חיובי, משום שמציאת המשרד בשלב מוקדם, מאפשר לסטודנט להיות רגוע באשר לעתידו.
לחילופין, מציאת משרד עורכי דין בשנה השנייה ללימודים, יכולה להיות גם צעד שלילי משום שהסטודנט מכריע את גורלו המקצועי, טרם גיבוש החלטתו הסופית באשר לתחום בו הוא מעוניין לעסוק ולהתמקצע.
כך או כך, חשוב להתנהל נכון על מנת למצוא משרד ראוי, בו יעבור הסטודנט את שנת ההתמחות שתאפשר לו בסופו של יום, לקבל את ההסמכה המיוחלת.

  •  חשוב להתמיד בחיפוש ולא להתייאש באמצע הדרך.
  •  כדאי לפנות למספר משרדים במקביל ולא להמתין עד שאחד יסרב לנו באלגנטיות, בכדי שנמשיך לחפש אחר המשרד הנכון לנו.
  •  חשוב להירשם בכל האתרים המציעים "שידוכים" בין סטודנטים אשר סיימו את לימודי המשפטים לבין משרדים אשר מחפשים מתמחים.
משרדים רבים מחפשים לצרף לשורותיהם עורכי דין מתמחים.
מאידך, לאור העלייה החדה שנרשמת כל שנה במספר הסטודנטים אשר סיימו את לימודי המשפטים, יש לקחת בחשבון שמספר המקומות במשרדי עורכי הדין המובילים מוגבלים.
 

מתמחה במשפטים - סוגי התמחויות

כאמור, עורכי דין מתמחים, הם סטודנטים אשר סיימו את לימודי המשפטים במכללה או באוניברסיטה. עם סיום הלימודים, יתבקש כל סטודנט להתמחות באחד מתחומי המקצוע המעניינים אותו. כל סטודנט שאף או שואף להיות עורך דין בתחום ספציפי כמו: "עורכי דין פלילי, דיני עבודה, משפט מסחרי, דיני מיסים ועוד. ההתמחות מתבצעת במהלך שנה, בה מתמקצעים בתחום בו יעסקו כעורכי דין בפועל. קיימים משרדי עורכי דין בישראל, אשר מאפשרים לסטודנטים שסיימו את לימודי המשפטים להתמחות במיני תחומים, מאידך קיימים משרדים לא מעטים אשר מתמחים בתחום ספציפי.

 

סיכום התמחות במשפטים

עורכי דין מתמחים, הם סטודנטים שסיימו את לימודי המשפטים ומעוניינים לגשת ולהתמחות בתחום ספציפי, כמו: עורכי דין לענייני מיסוי או עורכי דין לענייני דיני עבודה, משפחה ועוד. ההתמחות אורכת שנה, בסיומה יעבור כל עורך דין מבחן לשכה ולאחר הצלחתו במבחן, יוסמך הסטודנט להיות עורך דין, כדת וכדין במדינת ישראל.

>> בואו להתעדכן במחירון עורכי דין ושירותים משפטיים


 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא עורכי דין
האם המאמר עזר לך?