חוגגים עצמאות בלי לשבור דיאטה

טיפים ועצות לשמירה על המשקל ביום העצמאות.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג דיאטנים

כך נשמור על הדיאטה ביום העצמאות

עוד לא סיימנו לשחרר את הכפתור במכנסיים לאחר הפסח וכבר מגיע לו יום העצמאות, שבאופן מסורתי כרוך בהעלאת זבח בשר ושני קילו נוספים במשקל. האם זה מחויב המציאות? למעשה, בכמה פעולות קטנות אפשר למזער את הנזקים ולהתחיל לחשוב ביקיני... ריכזנו עבורכם מספר טיפים ליום עצמאות חופשי יותר, לכם ולסביבה.

 

אל תשאירו מקום לפיתות

התחילו את ארוחת החג במנה גדולה של סלט ירקות, אשר ימלא את הבטן. כך לא תגיעו לארוחה מורעבים ותטרפו בלי הכרה. לכל הפחות, בהמתנה לארוחה, נשנשו ירקות חתוכים במקום לגנוב עוד 1/2 פיתה עם טחינה וסלט מיונז. שתו מים, סודה או משקאות דיאט - חבל על הקלוריות.

 

נצלו את ההזדמנות לעשות קצת פעילות גופנית

אין באמת חוק שמחייב לחצות את הארץ ולהיתקע שעות בפקקים. חפשו פארקים או גנים לאומיים קרובים לבית והגיעו ברגל או על אופניים – גם ישקיט את המצפון הקלורי וגם יחסוך לכם את העצבים בפקקים ובקרבות על החנייה. בהמתנה לאוכל, שחקו: פריזבי, כדורגל, מטקות, תופסת עם הילדים (נצלו את הזמן לגיבוש משפחתי ותנו דוגמא אישית לילדים).

 

לתשומת ליבכם, לכל ארוחה יש את הגרסה הידידותית לגזרה:

 קלוריות  קלוריות
1 פיתה2251 פיתה מחיטה מלאה225
שיפוד עם 6 יח' כבד עוף (260 גר')400שיפוד טופו 260 גר'200
המבורגר3421 יח' בורגר צמחוני100
1 פחית קולה3001 פחית דיאט קולה0
1 כף טחינה531 כף טחינה משומשום מלא53
1 כף סלט כרוב במיונז501 כף סלט כרוב10
פיצוחים 50 גר'3003 כוסות ירקות חתוכים50
כדור גלידת שמנת125 כדור גלידת סורבה70
    
 אוי ווי!1820נו, שעתיים בחד"כ וצמצמנו נזקים:733
 
 
 

לחגוג מבלי שאף בעל חיים ישלם על כך בחייו

למעשה זו אופציה בריאה יותר: רוב סוגי הבשר המעובד (המבורגר, נקניקיות, קבבים), בשר בקר ואיברים פנימיים הם עתירי שומן רווי. השומן הרווי מעלה את הכולסטרול וסותם לנו את העורקים. כמו כן, מחקרים מראים גם קשר הדוק בין צריכת בשר (במיוחד זה העשוי על האש) לבין סוגים מסוימים של סרטן. לכן, שיפודי טופו וירקות, בורגר עדשים וסטייק ממקור צמחי יכולים להוות אלטרנטיבה בריאה יותר גם לכם וגם לסביבה: דו"ח של האו"ם קובע כי תעשיית הבשר מזהמת אף יותר מכל תעשיית הרכב והתחבורה!

 

אל תשאירו אחריכם זבל

חגגו בסטייל ובקשו מחבריכם להביא עמם כלים חד פעמיים, או דווקא אפשר לחשוב להביא צלחת, כוס וסכו"ם רב-פעמיים. ככה אף אחד לא יתבלבל בכוסות, לא תאכלו שאריות של פלסטיק חם על הסטייק, או תרדפו אחרי כלי פלסטיק שהתעופפו ברוח, ותשאירו ארץ ישראל אחת קצת יותר נקייה.

חג שמייח!

עוד בנושא מפורומים ברשת

בפורום באתר דוקטורס שאלו גולשים שאלות בנושא זה. בואו לקרוא מה ענה להם הרופא.


 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא דיאטנים
האם המאמר עזר לך?