תריס חשמלי - אמצעי הגנה בטוח?

רבים הם האנשים המתקינים בביתם או בבית העסק תריס גלילה חשמלי, ועושים זאת ממגוון שיקולים, ביניהם המחשבה שתריס שכזה מהווה הגנה מסוימת מפני פריצות. האם אכן כך הדבר?
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג ייצור והרכבת תריסים וחלונות

לא כל כך בטוח...

תריס גלילה חשמלי ניתן להתקין היום בעלויות נמוכות יחסית, והוא מתאים הן לבית - גם לחלונות רחבים במיוחד, גם לחלונות דלת יציאה לגינה או למרפסת, וגם לחלונות רגילים לגמרי, הן לחניה או למחסן הפרטי, והן לעסק - חנויות, מפעלים ועוד. בזכות העלויות הנמוכות שלו, רבים האנשים המתקינים תריס גלילה חשמלי, שהוא נוח יותר לתפעול, ורבים הם האנשים החושבים, שתריס חשמלי הוא אמצעי הגנה מצוין מפני פריצות. זאת, כנראה, משום שתריס חשמלי נוטה להיסגר ממש עד הסוף, כמעט בלי שנותרים חרכים בין השלבים, והוא גם נראה כבד למדיי, בעיקר אם מדובר בתריס חשמלי המותקן בדלת היציאה לגינה, למשל. זוהי טעות נפוצה, הנובעת בדרך כלל מהסיבה הפשוטה, שאנשים מסתמכים על מראה עיניים, ולא מנסים להרים את התריס בעצמם. בפועל, תריס חשמלי ניתן להרמה בקלות, ויש אנשים שאפילו מצליחים להרימו ביד אחת בלבד. כך, שבעצם תריס חשמלי אינו ערובה לכך שלא יצליחו לפרוץ לביתכם או לבית העסק, ואם אתם רוצים להגן על הבית (ועל עצמכם ועל היקרים לכם, כמובן) מפני פריצה, חשוב לדאוג להתקין על התריס החשמלי התקן פסיבי לנעילתו - ניצרה. הניצרה הינה בעצם מתקן, המחובר לציר המנוע וחובק אותו, ומחובר בלוחית אל-חלד אל התריס עצמו. ברגע שמורידים את התריס עד הסוף - הניצרה ננעלת בצורה אוטומטית, ומשתחררת ברגע שמרימים אותו, וכך לא מפריעה לפעולתו ולא מצריכה "התעסקות" בשחרור ידני שלה.

 

תריס חשמלי עם ניצרה - מה אומרות חברות הביטוח?

עד היום רוב חברות הביטוח לא הכירו בתריס חשמלי כאמצעי מיגון, וזאת בדיוק מהסיבה שהזכרנו לעיל האפשרות הקלה לפרוץ אותו ולהיכנס לתוך הבית פנימה. אולם, לפני כשנה וחצי, כשהחל שיווק הניצרה לנעילת התריס החשמלי באופן אוטומטי, יצאה חברת ביטוח מסוימת בהכרזה, כי היא תכיר בתריס חשמלי כאמצעי מיגון מספק, במידה שתותקן עליו הניצרה. לפי חברת הביטוח הזאת, הניצרה מאפשרת מיגון מוחלט של הפתח, ולכן משמשת כאמצעי מיגון תקני, ממש כמו הסורגים או מערכת האזעקה. נראה שאחרי החברה הזו ילכו גם חברות הביטוח האחרות, על מנת לתת ללקוחותיהם את האפשרות לרכוש אצלן פוליסת ביטוח, מבלי שיצטרכו להתקין סורגים או מערכת אזעקה, שעלותן מסתכמת באלפי שקלים. מחיר הניצרה, הוא כ-750 ש"ח לתריס סלון, וכ-250 ש"ח לתריס של חלון רגיל - זול הרבה יותר מהתקנת סורגים בכל חלונות הבית, או ממיגונו באמצעות מערכת אזעקה חוטית או אלחוטית.

 

אז - כדאי או לא כדאי?

אם אתם מעוניינים להתקין תריס גלילה חשמלי בזכות נוחות ההפעלה שלו - לכו על זה. התריס באמת נוח לתפעול, וגם ילדים קטנים יכולים להרימו ולהורידו במידת הצורך (כן, לפעמים הוא גם הופך למשחק, אבל עד מהירה הם מתרגלים ושוכחים. כולם עוברים את זה, ובשלום). אבל - אם המחשבה שהתריס יכול לשמש כאמצעי מיגון מפני פריצות - התקינו אותו רק בשילוב הניצרה שהזכרנו במאמר זה. וזכרו - אם אתם מבקשים לעשות ביטוח לדירה או לעסק, ולא מעוניינים בהוצאות נוספות - התקנת הניצרה תוכל לחסוך לכם אותן, בעלויות סבירות ביותר.

רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור ספקי תריסים וחלונות.

 

>>בואו להתעדכן במחירון תריסים וחלונות - ייצור והרכבה.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא ייצור והרכבת תריסים וחלונות
האם המאמר עזר לך?