חוק שמאי מקרקעין

חוק שמאי מקרקעין, תפקידו לקבוע את הכללים והתקנות החוקיות, על מנת לעסוק בתחום כמקצוע וברישיון. את חוק שמאי מקרקעין כתבה מועצת שמאי המקרקעין, כשהמטרה היא לדאוג לשיפור במערכת הנדל"ן הארצית, ולמעשה למסד את העוסקים בתחום בצורה ברורה לכל.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג שמאות מקרקעין

חוק שמאי מקרקעין

חוק שמאי מקרקעין, תפקידו לקבוע את הכללים והתקנות החוקיות, על מנת לעסוק בתחום כמקצוע וברישיון. את חוק שמאי מקרקעין כתבה מועצת שמאי המקרקעין, כשהמטרה היא לדאוג לשיפור במערכת הנדל"ן הארצית, ולמעשה למסד את העוסקים בתחום בצורה ברורה לכל.

 

מועצת שמאי מקרקעין

כל שמאי מקרקעין צריך להיות רשום בפנקס המועצה, שהיא בעצמה נחשבת ליחידה שפועלת תחת משרד המשפטים. בנוסף, על המועצה לקיים את הבחינות למקצוע השמאות, לרכז את נושאי החוקים והאתיקה, ולהסדיר תקנות קיימות וחדשות. ללא מועצת שמאי המקרקעין, לא ניתן לעקוב באופן מוסדר אחר המתרחש בתחום, ופעולתה הכרחית על מנת לשמור על הסדר והאינטרס הציבורי. אל מול המועצה הזו נמצאת גם לשכת שמאי המקרקעין.

 

לשכת שמאי מקרקעין

תפקידה של לשכת שמאי המקרקעין, מתמקד יותר בעזרה מקצועית משמאי אחד לאחר בייעוץ במקרה הצורך. שני הגופים אינם מתנגשים וחולשים על תחומים שונים, משום שבעוד המועצה מתעסקת באספקט החוקי והמשפטי, מתמקדת הלשכה בצורך האישי והפרסונאלי של כל שמאי.

 

מדוע חשוב שנכיר את חוק שמאי המקרקעין?

עבור הלקוח, החשיבות של חוק שמאי מקרקעין היא עצומה משום שהיא מאפשרת לו להיות בטוח שהנושא מוסדר בחוק. במילים אחרות, פנייה אל שמאי מקרקעין, שלא רשום במועצה ולא מחזיק ברישיון הדרוש, צריכה להדליק נורה אדומה אצל הלקוח ומהווה אינדיקציה כמעט ודאית לחוסר מקצועיות. מן הצד השני, שמאי מקרקעין, שפועל על פי חוק, מבטיח שירות טוב יותר, ואף "גב" רשמי ומוסדי בהתאם לצורך. כמו בעולם המשפטים (עורכי דין מקרקעין) או התיווך, גם שמאי מקרקעין, אשר מעוניין לעסוק בצורה חוקית במקצוע שלו, חייב להיות רשום בפנקס של המועצה, וחייב להסכים למעקב אחריו ואחר עבודתו. ללא מעקב שכזה יכול השוק להיפרץ, ולהיות נתון לחסדיהם של הרבה אנשים, שאין להם שום קשר לתחום, והם רק מעוניינים ברווח מהיר ומיידי.

 

חוק שמאי מקרקעין- השמאי

שמאי מקרקעין הוא הכתובת של הרבה מאוד אנשים במקרים כמו רכישת דירה, נכס או קרקע, שותפים המעוניינים לחלק ביניהם זכויות בנכס, או אפילו משקיע שרוצה לבדוק תשואה ומחיר. ללא נוכחות של שמאי מתחום מקרקעין וללא חוק שמאי מקרקעין אשר יגן על האזרח, לא ניתן לנהל מערכת עסקית תקינה ובנוסף לא קיימת שום אפשרות לשמור על הסדר. שמאי מקרקעין מקצועי צריך להכיר אלפי חוקים ותקנות, ובנוסף להיות מודע לשינויים הרבים שמתחוללים בשוק. החוק עצמו מגן על כל מי שעוסק בתחום, ונובע מתוך רצון לבקר ולשפר את הטעון שיפור.

 

חוק שמאי מקרקעין- סיכום

ללא גיבוש ספר חוקים מוכר על ידי כל העוסקים בתחום אי אפשר להגן על האזרח, ולא ניתן לספק את השירות הרצוי, וכולם יוצאים מופסדים. לסיכום, אם אתם מחפשים שמאי מקרקעין, עשו לעצמכם טובה, וודאו שהוא רשום בפנקס מועצת שמאי המקרקעין באופן חוקי ותקין. אל תבזבזו את הזמן על כל אפשרות אחרת, מפתה ככל שתהיה.

>>לרשותכם מערכת סינונים לאיתור השמאי המתאים ביותר עבורכם.
>>בואו לדבר על זה בפורום שמאי מקרקעין.
>>בואו להתעדכן במחירון שמאי מקרקעין. 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא שמאות מקרקעין
האם המאמר עזר לך?