מכון שמיעה

מכון שמיעה הוא המקום אליו פונה בדרך כלל מי שמרגיש ששמיעתו נפגעה, וגם מי שבעקבות הפגיעה בשמיעה סובל מפגיעה בדיבור ואפילו בתחומי הכתיבה והקריאה. במכון שמיעה יתאימו לכם מכשירי שמיעה מתאימים, על פי הבעיה הספציפית.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג מכשירי שמיעה ואביזרים

מכון שמיעה

מכון שמיעה הוא המקום אליו פונה בדרך כלל מי שמרגיש ששמיעתו נפגעה, וגם מי שבעקבות הפגיעה בשמיעה סובל מפגיעה בדיבור ואפילו בתחומי הכתיבה והקריאה. במכון שמיעה יתאימו לכם מכשירי שמיעה מתאימים, על פי הבעיה הספציפית.

 

שמיעה ודיבור

בכל מכון שמיעה נמצא צוות גדול של קלינאי תקשורת שיבצע בדיקות שמיעה, ויתאים כמובן מכשירי שמיעה מתאימים, באם יש צורך בכך. חשוב להבין כי בעיות שמיעה משפיעות על טווח רחב של בעיות, שעלולות להיווצר בשל הבעיה בשמיעה. כך למשל, אנשים עם ירידה בשמיעה, יוכלו לתקשר פחות טוב עם הסביבה, עלולים להיות מדוכאים מכך ומתוסכלים. בדרך כלל ילדים השומעים לא טוב משחר ילדותם, מדברים פחות טוב ופחות ברור, ואף חווים לעתים בעיות בקריאה ובכתיבה.

 

התאמת מכשירי שמיעה

מכון שמיעה הוא גם המקום להתאים מכשירי שמיעה, אם אחרי בדיקות התברר כי השמיעה שלכם בירידה. כל מכון שמיעה מצויד במכשור המתקדם ביותר, כדי להתאים לכם מכשירי שמיעה טובים, שיתאימו לכם גם מבחינה פיזיולוגית-אנטומית, וגם מבחינת הירידה בשמיעה. בכל מכון שמיעה נמצאים טכנאים שמתאימים ומכוונים מכשירי שמיעה . בדרך כלל כיום התאמת מכשירי שמיעה נעשית בכל מכון שמיעה באופן ממוחשב. לא רק זאת, לעתים מכון שמיעה הוא גם המעבדה של מכשירי שמיעה, כך שאם יש בעיה, תוכלו לקבל במקום תיקון או החלפה של המכשירים.

 

טיפול בבעיות דיבור וגמגום

כל מכון שמיעה הוא בעצם גם המקום לטיפול בבעיות דיבור. שהרי הקשר בין דיבור לשמיעה הוא קשר ישיר בהחלט. צוות של קלינאי תקשורת בודק ומטפל בעיקר בילדים, אך גם במבוגרים שסובלים מירידה בשמיעה, כדי לאפשר להם לתקשר בסביבה באופן המיטבי ביותר. חשוב לא להזניח בעיות שמיעה שנראות לכם אצל ילדים, כבר מהימים הראשונים לחייהם. לעתים התקנת מכשירי שמיעה בגיל מוקדם, יכולה לחסוך בעיות התפתחות שונות.

 

בעיות רפואיות נוספות

לפני שמגיעים אל מכון שמיעה לבדיקה או התאמת מכשירי שמיעה, כדאי להיבדק אצל רופא אודיולוג. זאת כדי לשלול בעיות רפואיות שאולי קיימות, והן אלה שגורמות לבעיות ולירידה בשמיעה. יש מחלות, זיהומים ודלקות שגורמים לבעיות קשות בשמיעה, אבל עם טיפול מתאים בתרופות המתאימות, הבעיה יכולה להיפתר ללא כל צורך בהתקנת מכשירי שמיעה כלל.

 

סקר שוק

לפני שאתם פונים אל מכון שמיעה ערכו סקר שוק ובקשו המלצות מגורמים שאתם סומכים עליהם, כמו למשל רופא המשפחה שלכם או אפילו בני משפחה שטופלו. כל מכון שמיעה הוא אחר גם ברמת השירותים שהוא מעניק וגם כמובן ברמת המקצועיות. בסופו של דבר, אתם צריכים לבחור מכון שמיעה שמתאים לכם, בכל הפרמטרים שאתם מרגישים כי הם חשובים.

>> בואו לדבר על זה בפורום בעיות שמיעה ומכשירי שמיעה


עוד בנושא מפורומים ברשת

בפורום באתר דוקטורס שאלו גולשים שאלות בנושא זה. בואו לקרוא מה ענה להם הרופא.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא מכשירי שמיעה ואביזרים
האם המאמר עזר לך?