השכרת רכב ברומניה

השכרת רכב ברומניה נותנת לכם את החופש לגלות וליהנות מכל סמטה, כל עיקול וכל רגע בארץ הענקית הזו, ויש הרבה מה לראות. רומניה אידיאלית לטיולים ברכב שכור ובעיקר ברכב שטח, ולכן לא סתם לפחות 60% מהתיירים בורחים בהשכרת רכב ברומניה. לפניכם טיפים שכדאי שתרשמו לעצמכם לפני ההשכרה.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג השכרת רכב בחו"ל

השכרת רכב ברומניה

השכרת רכב ברומניה נותנת לכם את החופש לגלות וליהנות מכל סמטה, כל עיקול וכל רגע בארץ הענקית הזו, ויש הרבה מה לראות. רומניה אידיאלית לטיולים ברכב שכור ובעיקר ברכב שטח, ולכן לא סתם לפחות 60% מהתיירים בורחים בהשכרת רכב ברומניה. לפניכם טיפים שכדאי שתרשמו לעצמכם לפני ההשכרה.

 

חברות השכרת רכב ברומניה

אפשר להשתמש בשירותי השכרת רכב ברומניה של אחת מהחברות המקומיות בשדה התעופה, אבל עדיף תמיד להשתמש בשירותיה של חברה בינלאומית מוכרת, ויש הרבה כאלה ברומניה.

 

מחירים

עדיף יותר להזמין השכרת רכב ברומניה מהארץ, כי זה פשוט זול יותר. המחירים ברומניה אמנם זולים, אבל לא מחירי השכרת רכב ברומניה, שנחשבת אפילו ליקרה ביחס לאירופה. למה? כי הכבישים ברומניה משובשים וצריך לשכור רכב 4X4 בלבד. אבל, חוויית הנהיגה שווה את המחיר.

 

סוג הרכב

לפני ששוכרים רכב בכלל, ולפני השכרת רכב ברומניה בפרט, חשוב לדעת מהי רמת האתגר בטיול: האם אתם מתכננים נסיעה רגועה עם הרכב, או לחלופין, נסיעה בשבילים או בהרים. ברומניה, כאמור, יש כבישים משובשים ודרכים הרריות, שהן אמנם מאתגרות אבל כדי לעבור אותן בקלות (יחסית...) כדאי מאוד שתשכרו רכב עם מנוע חזק אפילו שעלות השכירות תהיה יקרה יותר.

 

התמצאות בשטח

אם בהמלצות לגבי השכרת רכב ברומניה עסקינן, כדאי מאוד לשכור רכב עם GPS. אתם נוסעים ברכב שטח, ובשטח, כמו בשטח, אין את מי לשאול. זכרו שלא מדובר בישראל ושבכפרים לא מדברים אנגלית. נכון שאתם רוצים GPS?

 

מצב הכביש

האוטוסטרדות ברומניה רחבות ובמצב טוב יחסית. מצב שאר הכבישים במיוחד מחוץ לערים הגדולות, הוא, במילים עדינות, "על הפנים"; הכבישים צרים, לא מסומנים ולא מוארים. אבל, שלא תיתנו לכל זה לגרום לכם לרגליים קרות. אין ספק, שעם כל הקשיים, זו חוויה כיפית ובלתי נשכחת לטייל ברכב שכור ברומניה. רק לבוקרשט לא כדאי להגיע ברכב. זוהי עיר מאוד צפופה ופקוקה, בעלת כבישים צרים ומפותלים. אם בכל זאת אתם מחליטים להגיע לשם ברכב, שלא תגידו שלא אמרנו לכם...

 

דלק

הדלק ברומניה אמנם זול יותר מרוב מדינות מערב אירופה, אבל אין בה הרבה תחנות דלק. אם לא מתחשק לכם לנסוע על אדי דלק בהרים, אל תפספסו שום הזדמנות למלא דלק.

 

מהירות

באוטוסטרדות הרומניה מהירות הנסיעה המותרת היא עד 130 קמ"ש, ובכבישים הבינעירוניים עד 90 קמ"ש.

 

חוקי התנועה ברומניה

חוקי התנועה ברומניה מאוד נוקשים. השוטרים יכולים לשלול רישיון נהיגה או לקנוס במקום, במיוחד תיירים עם רכב של חברת השכרת רכב ברומניה. למרות כל זאת, גם הנהגים הרומנים עוברים על חוקי התנועה. לכם - מאוד לא כדאי. ברומניה חובה לחגור חגורות בטיחות רק בדרך בינעירונית. בדרכים צדדיות התנועה איטית בגלל סוסים, עגלות ובעלי חיים שמחליטים לחצות. את זה אף נציג של חברת השכרת רכב ברומניה לא יספר לכם: נכון שאסור לשתות ולנהוג וזו עבירה חמורה גם ברומניה, אבל אפשר לשחד את השוטר...

 

הנהג הרומני

אם החלטתם על השכרת רכב ברומניה, חשוב שתדעו שהנהגים הרומנים לא ממש לוקחים את חוקי התנועה ברצינות. רבים מהם נוהגים באגרסיביות, במהירות מופרזת ובחוסר סבלנות, ולכן מומלץ לנהוג אתם בזהירות. ברומניה מי שנוהג ברכב גדול יותר ויקר יותר משמע שהוא קיים, ואז גם כנראה שיציית פחות לחוקים. אז שימו לב, צאו אל שטח וחזרו בשלום!
רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור חברות להשכרת רכב.

 

>>בואו להתעדכן במחירון השכרת רכב.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא השכרת רכב בחו"ל
האם המאמר עזר לך?