כתבות בנושא תכשיטים - תמונת אווירה

תכשיטי יוקרה - עיצוב, גימור וחומרים ללא פשרה

כל אחד יודע שבתחום התכשיטים יש דרגות שונות של איכות: יש תכשיטים פשוטים ומחומרים זולים, יש תכשיטי יוקרה ויש תכשיטי יוקרה בעיצובים ייחודיים. ההבדל בין שלושת סוגי התכשיטים הוא בדיוק ההבדל בין הופעה נאה ובין הופעה בלתי נשכחת וחד-פעמית. עבור מי שמחפש הופעה נוצצת ועוצרת נשימה לערב חד-פעמי, כמו למשל אם חתן, אחות של כלה, בוודאי הגברת הראשונה בכבודה ובעצמה - כלת האירוע, או אפילו החתן (כן, כן, יש גם תכשיטים לגברים), הכתבה הזו היא בשבילכם. כך תוכלו להבחין, מבין כל סוגי התכשיטים, בתכשיטי יוקרה משובחים ואיכותיים במיוחד

בכתבה זו:
אז מה מבדיל תכשיטי יוקרה מתכשיטים רגילים ופשוטים יותר? | גם לך מגיע | איך מוודאים שהתכשיטים אכן בעלי ערך גבוה? | לא חייבים לפשוט את הרגל

תכשיטי יוקרה הם לא רק תכשיטים העשויים ממתכת יקרה - זהב או זהב לבן - וגם לא רק כאלה המשובצים אבנים טובות - פנינים, יהלומים ואבני חן למיניהן. כל אלה הם אכן יקרים, יפים, נוצצים ויוקרתיים, אבל רק תכשיטי יוקרה של מעצבים הם אלה שיעשו את העבודה. הם אלה שיהפכו את מי שעונדת אותם, לנוצצת, עוצרת נשימה, חד פעמית ומרהיבה. כל תכשיט יכול להיראות רגיל ופשוט, יוקרתי אך עממי או יוקרתי ומעוצב לעילא. טבעת אירוסין, טבעת נישואין, תכשיטי כלה ואפילו תכשיטים לגבר (למשל, שעוני יוקרה, טבעת אירוסין, טבעת נישואין, חפתים) יכולים להתאים לך לאירוע המיוחד, ולהוסיף הרבה יופי וקסם להופעה הכללית.

אז מה מבדיל תכשיטי יוקרה מתכשיטים רגילים ופשוטים יותר?

1. עיצוב ייחודי וחד-פעמי: ה"וואן פיס" הוא שעושה את כל ההבדל. תכשיטים רגילים, כמו גם תכשיטי יוקרה שמיוצרים בקו ייצור ושיש רבים מהם, בהכרח יהיו פחות ייחודיים ומיוחדים מתכשיט שהוא יצירת אמנות. תכשיט אחד ויחיד  שעוצב על ידי מעצב, לא בייצור תעשייתי ולא בייצור המוני. 
2. מעצבי על: תכשיטי יוקרה אמתיים עוצבו על ידי צורפים מהשורה הראשונה. כמו שבבגדים יש מעצבים נחשבים, גם לתכשיטים יש מעצבי על שמוציאים תחת ידיהם תכשיטים שהם מאסטרפיס. אפשר למצוא קולקציות ייחודיות של  מעצבי על נחשבים, כדוגמת: הארי ווינסטון, פדני, פרד לייטון, מילר, שופרד, ה. שטרן, נל ליין, טיפאני, בולגרי, רוברט פרוקופ, לוריין שוורץ, פנדי, דיורפיאגט, צ'ימנטו והרשימה עוד ארוכה. 
3. חומרי גלם משובחים: מלבד העיצוב הבלתי נשכח והאמירה האמנותית הנלווית לו, תכשיטי יוקרה גם עשויים מחומרי  גלם איכותיים הכוללים מתכות משובחות ויקרות, אבני חן יקרות ונדירות. הכול טהור, מלוטש ושוקל לא מעט. 
4. תעודות אחריות: תכשיטי יוקרה מגיעים עם תעודת אחריות, מה שלא מסופק עם כל תכשיט אחר. 
5. גימור חסר פשרות: תכשיטי יוקרה נראים טוב לא רק בזכות העיצוב וחומרי הגלם המשובחים אלא גם בזכות הגימור,  הליטוש והמגע האישי שמכסים כל פינה, והופכים את התכשיט ליצירת אמנות. 

גם לך מגיע

אז נכון שתכשיטים יוקרתיים הם ייחודיים ויפים, משובחים ומלוטשים, אבל הם גם עולים לא מעט כסף. האם זה שווה את  ההשקעה? 
1. תכשיטי יוקרה משדרגים כל הופעה, ובהכרח יהפכו את העונדים אותם לבעלי מראה ייחודי, בולט ובלתי נשכח.  עגילים, צמיד, שעון, נזר, טבעת, שרשרת, חגורה, תכשיט לשיער או סיכה בדש הבגד שנוצצים למרחוק, מושכים  תשומת לב ומשווים מראה אלגנטי ורם מעלה.
2. תכשיט יוקרה הוא גם סמל סטטוס שממצב אותך במעמד החברתי הנכון. 
3. ואחרי הכול (או אולי דווקא לפני הכול) תכשיט הוא אמנות. מדובר במיצג אמנותי משובח המעיד על טעם אישי מובחר,  ומשמש ככלי לביטוי עצמי. מלבד יופי, חן, הדר וייחוד שהוא מוסיף, התכשיט יכול גם לשמש אמצעי ביטוי ולהביע אמירה, בדיוק כמו שעושים סגנון הלבוש שלך והמראה הכללי. 
משמבינים את כל היתרונות של תכשיטי יוקרה, אפשר גם להסיק בקלות מתי להשקיע, ומתי לוותר על התענוג ולהתפשר. יחד עם זאת, יש מצבים שבהם הכי מתבקש להתפנק בתכשיט יוקרה בלתי נשכח וחד פעמי:
כלה וחתן: תכשיטי כלה יוקרתיים, תכשיטים לגבר שיוסיפו חן לכל חתן, טבעת אירוסין וטבעת נישואין - שנבחרות, בדרך כלל, פעם בחיים, ומלוות את האישה כל השנים. גם אחיות ואימהות של הכלה והחתן משתתפות בחגיגת השמחה, ומתקשטות בתכשיטים חדשים.
גם עבור כלת יום הולדת, ילדת בת מצווה, אימהות באירוע ברית או בר מצווה, ובכלל כל אירוע הוא הזדמנות מצוינת להתחדש בתכשיט יוקרתי.  
תכשיט הוא גם דרך מצוינת לומר תודה ולהביע אהבה והוקרה. קניית תכשיט יוקרתי לבת הזוג או לבן הזוג לרגל יום נישואין או ליום הולדת, או כמתנה מפנקת לאמא, מבטאת בצורה הטובה ביותר את האהבה הגדולה ואת הרצון להעניק את הטוב ביותר.
ולפעמים, לא חייבים אפילו סיבה מיוחדת, ואפשר גם להרשות לעצמכם מפעם לפעם להתחדש בתכשיט יפהפה, מבלי לפשוט את הרגל.

איך מוודאים שהתכשיטים אכן בעלי ערך גבוה?

רבים מניחים כי זהב מזויף ויהלומים מתחזים נפוצים בעיקר בתאילנד, ומרגישים יחסית בטוחים לרכוש תכשיטי יוקרה בארץ ללא חשש. אל תעשו את הטעות הזו. מעטים האנשים שיכולים לזהות במבט ראשון כי התכשיט מזויף, ובישראל, למרבה הצער, תכשיטים מזויפים אינם נדירים. מבדיקות שונות עולה כי עשרה אחוזים מהתכשיטים הנמכרים בישראל הם מזויפים, ואתם, שמשקיעים כסף כה רב, לא רוצים להיות אלה שיזכו לרכוש דווקא אותם. אז איך תוודאו שלא עובדים עליכם? 1. רכשו תכשיטים בחנות מורשית ומוכרת, ולא בדוכני שוק חשודים. 2. בקשו תעודת אחריות. תכשיטי יוקרה מגיעים עם תעודת אחריות המפרטת: את מאפייני התכשיט; את המתכת שממנה הוא עשוי; את מידת הטוהר שלה; את סוג אבני החן המשובצות בו; את משקלם בקראט; את מידת ניקיונם ועוד. תעודת אחריות זו גם מספקת שירותי תיקון והחלפה במקרה של נזק בתקופת האחריות. 3. תעודה נוספת שחשוב וכדאי לדרוש במעמד הקנייה היא תעודה גמולוגית ממעבדה. תעודה זו רלוונטית רק לתכשיטים משובצי יהלומים. היא מציינת כי מדובר ביהלום אמיתי וטבעי, תוך פירוט מאפייניו. 4. לפני רכישת תכשיטים משובצים ביהלומים, למדו להכיר את היהלום, להבין את תכונותיו ואת מאפייניו, וכך תצמצמו את הסיכויים ליפול בפח עם רכישת תכשיטים משובצי יהלומים מזויפים. חשוב לדעת כי מחירו של יהלום מושפע מכמה פרמטרים, וביניהם: צבעו (לרוב, יהלום צבעוני יקר יותר מיהלום שקוף); משקלו המבוטא בקראט; מידת הניקיון של היהלום ומידת הליטוש שלו. יהלומים מזויפים הם יהלומים סינתטיים (המכילים מעט יהלום והרבה חומרים אחרים חסרי ערך, ולפיכך ערכם נמוך הרבה יותר מערכו של יהלום אמתי). גם אבני זרקוניה דומים מאוד לדבר האמתי, ומי שלא מודע לעניין, עלול בקלות ליפול בפח. 5. יש דרכים לוודא שהזהב לא מזויף. מאחר שזהב מזויף הוא, למעשה, מתכת כבדה הצבועה בזהב, הוא מתנהג אחרת לגמרי מזהב טהור. כך, הזהב הטהור רך, בעוד שהמזויף קשה; הזהב הטהור לא יוריד צבע ואילו המזויף יכתים את עורכם או את המטלית אם תנגבו אותו באמצעותה בשפשוף חזק; זהב אמתי לא מתמגנט בעוד זה המזויף בהחלט כן. 6. במקרה של חשד לגבי טיב הזהב או אבני החן, פנו לצורף שיקבע עבורכם אם מדובר בתכשיט מזויף.

לא חייבים לפשוט את הרגל

אם לאחר קריאת הכתבה הזו, חשקה נפשכם בתכשיט יוקרה חד פעמי ויקר ערך, אך מחירו יקר עבורכם, אל תמהרו לוותר על החלום. גם אם ידכם אינה משגת לרכוש תכשיט כזה, תוכלו לשקול לשכור תכשיט יוקרה לערב אחד או לתקופה. כך תחסכו במחיר, וגם תוכלו לגוון ולהתקשט ביצירת אמנות שונה בכל אירוע ולזהור בכל פעם מחדש.

אנשים שחיפשו תכשיטים חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools