438,647 עסקים | 234,399 חוות דעת
כתבות בנושא בנקים - תמונת אווירה

בנקים בישראל - מהו הבנק המתאים בשבילך?

מרבית האוכלוסייה מעדיפה להפקיד את ממונה ולהסדיר את נושאיה הכספיים בבנק גדול ומוכר. השאלה היא מדוע והאם אתם מכירים גם את הבנקים הקטנים בישראל?ריכזנו עבורכם את רשימת הבנקים בישראל עם תמצית המידע הרלוונטי לכם.

בכתבה זו:
בנק ירושלים | בנק מזרחי- טפחות | בנק איגוד | בנק הפועלים | בנק דיסקונט לישראל | בנק לאומי | בנק יהב | בנק מסד | בנק מרכנתיל דיסקונט | הבנק הבינלאומי | בנק אוצר החייל | בנק דקסיה ישראל | בנק ערבי ישראלי | בנק פועלי אגודת ישראל (פאג"י) | יובנק - U-BANK | בנק סיטי | בנק HSBC ישראל

זה לא סוד שהתחרות בין הבנקים על לב הלקוח (או נכון יותר על כיסו), היא גדולה. בעבר לא העזנו לפקפק במחירי העמלות ולא ידענו שניתן לנהל משא ומתן בנושא ריביות על הלוואות או משכנתא. היום כולנו צרכנים חכמים יותר וזה מתבטא גם בהתנהלות שלנו אל מול הבנק. עם זאת, מרביתנו עדיין מחזיקים בחשבונות בבנקים הגדולים, אולי מתוך חשש או חוסר מודעות לקיומם. בכל מקרה עם ההתנהלות הממוחשבת והפעולות המקוונות שניתן לבצע היום גם מהבית, נגישות ומרחק הסניפים הופכים לפחות רלוונטיים. לפניכם תעודות הזהות של הבנקים בישראל:

בנק ירושלים

בעלות - הבנק נוסד בשנת 1963 והוא נמצא בבעלות חברה ציבורית ששייכת למשפחת שובל. סניפים - 23 סניפי הבנק פרוסים ברחבי הארץ.
מגזר - עסקי ופרטי.
ייחודו של הבנק - בנק ירושלים מתמחה בשוק ההון והנדל"ן ניתן לבצע בו מגוון פעולות בניירות ערך בבורסה. מרבית פעילותו הבנקאית היא במתן אשראי לפרויקטי נדל"ן שונים, הלוואות מיוחדות ושוק ההון.

בנק מזרחי- טפחות

בעלות- בנק מזרחי טפחות הוקם ב-1923, בשנת 2005 התמזגו בנק המזרחי המאוחד ובנק טפחות למשכנתאות, וכיום מניות בנק מזרחי מוחזקות בידי קבוצת עופר-ורטהיים והציבור הרחב. בעקבות המיזוג הוא מותג מחדש.
סניפים - לבנק סניפים רבים כ-125 סניפים בארץ וכשבעה סניפים בחו"ל.
מגזר - פרטי ועסקי. הבנק מציע מגוון שירותי בנקאות קמעונאית ועסקית וכן משכנתאות.
ייחודו - כל הבנקים מקוונים ומעניקים שירותים דרך המחשב, אך בנק מזרחי טפחות לקח את זה צעד אחד קדימה ומעביר מסר שיווקי אחיד וממוקד של יחס אישי של בנקאי אישי אכפתי ומעורב, ושירות מקוון פרטני ומותאם. הבנק מדגיש יתרונות של מענה אישי וייחודי וחשבון live. פתיחת חשבון דרך האתר מזכה את הלקוח בשלל הטבות לפי סוג החשבון, כאשר גולת הכותרת היא שאין צורך להגיע לסניף, הבנקאי זמין ב- דוא"ל, SMS, טלפון ישיר ופקס.

שירותי בנק אונליין
היום ניתן לבצע כמעט כל פעולה בנקאית במחשב ובטלפון הסלולרי.

בנק איגוד

בעלות - בנק איגוד הוקם ב-1951. הבנק שהיה בעבר בבעלות ממשלתית, מוחזק כיום בידי בעלים פרטיים.
סניפים - יש 36 סניפים באזורי הארץ השונים.
מגזר - בשנים האחרונות מושם דגש רב על לקוחות פרטיים (והמגזר החרדי בכללם). פונה למגזר הפרטי ולמגזר העסקי.
ייחודו - בנק קטן שמעוניין להגדיל את היקף לקוחותיו הפרטיים ולשם כך מעניק הצעות נוחות ותנאים אידיאליים, כמו כן ליהלומנים שביניכם- מסתבר שלבנק איגוד קשר היסטורי עם ענף היהלומים, ונתח השוק של בנק איגוד במגזר זה עומד על כ- 25%, גבוה משמעותית מחלקו היחסי בשוק הבנקאות. כידוע מתן אשראי מהווה את עיקר הפעילות בתחום היהלומנות. המוצרים והשירותים המוצעים על ידי הבנק מותאמים לצורכי הלקוחות במגזר זה: פעילות סחר חוץ, מימון השקעות, שירותים פיננסיים, שירותי ייעוץ השקעות במסגרת הסניף וחדרי העסקאות של הבנק.

בנק הפועלים

בעלות - בעלי עניין מחזיקים בכ-29% מהבנק, גופים מוסדיים מחזיקים 2.5% ואת שאר 68.5% מחזיק הציבור.
סניפים - 330 סניפים ברחבי הארץ!
מגזר - בנקאות עסקית ופרטית.
הבנק פועל בכל תחומי הבנקאות, ועוסק במגוון תחומים פיננסיים אחרים: כרטיסי אשראי, ניהול השקעות, הנפקות ועוד. ייחודו - מלבד היותו אחד הבנקים הגדולים והמבוססים, הבנק מייחד פעילות רבה בתחום העשייה וההתנדבות לקהילה. עיקר פועלו בתחום החינוך, והוא מעורב בפרויקטים ארוכי טווח ותורם 0.36% מהכנסותיו לקהילה (נמצא במקום הראשון מבין כל הבנקים). דוגמות לפעילות: רשת אורט והטכניון, מוזיאונים ורשות הגנים הלאומיים, החברה למתנ"סים ועוד.

בנק דיסקונט לישראל

בעלות - בעלי העניין מחזיקים כ- 51% והציבור כ 49%.
סניפים - 155 סניפים ברחבי הארץ.
מגזר - עסקי, מסחרי, פרטי וקמעונאי.
ייחודו - בעקבות זכייתו במכרז נוספו לבנק אלפי עובדי מדינה והוראה, והתנאים המוצעים למגזרים אלו אטרקטיביים במיוחד.

בנק לאומי

בעלות - בעלי עניין מחזיקים ב26% והיתר מוחזק בידי הציבור.
סניפים - 253 ברחבי הארץ.
מגזר - הבנק פונה לכל המגזרים ובכללם הפרטי והעסקי, ועוסק בכל תחומי הבנקאות.
ייחודו - מתמקצע בעיקר בתחום הפיקדונות, המשכנתאות, כרטיסי האשראי ותכניות חיסכון.

בנק יהב

בעלות - בנק מזרחי-טפחות מחזיק ב-50% מבנק יהב והחברה למפעלי כלכלה ותרבות לעובדי המדינה מחזיקה ב-50% הנוספים.
סניפים - 51 סניפים.
מגזר - עובדי המדינה ולקוחות פרטיים.
ייחודו - בעבר היה מיועד רק ללקוחות שהם עובדי המדינה, אולם בשנים האחרונות גם לקוחות שאינם עובדי מדינה יכולים להיכלל בין לקוחותיו. ייחודו הוא בתנאים המיוחדים (פריסת הלוואות, עמלות נמוכות וכו') שהוא מעניק לעובדי המדינה, ובפתיחת סניפים במקומות העבודה של לקוחותיו כגון בתי חולים, קריית הממשלה ועוד.

בנק מסד

בעלות - הבנק הבינלאומי מחזיק ב-51% מבנק מסד והסתדרות המורים מחזיקה ב-49% מהבנק.
סניפים - 17 סניפים.
מגזר - בייחוד לעובדי חינוך אך לא באופן בלעדי! פועל גם במגזר הפרטי והעסקי.
ייחודו - המגזר המשתייך לתחום ההוראה זוכה לתנאים מיוחדים וכדאיים במיוחד, ובכללם: הלוואות, ריביות מופחתות, תכניות חיסכון אטרקטיביות ועוד.

בנק מרכנתיל דיסקונט

בעלות - בנק דיסקונט מחזיק ב100% מניות הבנק.
סניפים - 73 סניפים.
מגזר - פרטי ועסקי.
ייחודו - מגזר העסקים הקטנים והבינוניים הוא תחום דומיננטי בו, יותר מהמגזר הפרטי. בנוסף לכך, פריסתם של סניפי הבנק מעודדת את מספר הלקוחות הרב מן המגזר הערבי והמגזר החרדי, ושירותי הבנק מותאמים לצורכיהם.

הבנק הבינלאומי

בעלות - חברה פרטית כ 54%, בנק דיסקונט 27%, הציבור 19%.
סניפים - 78 ברחבי הארץ.
מגזר - עסקי ופרטי, תוך התמקדות בשוק ההון.
ייחודו - מתמקד ומתמקצע בתחום שוק ההון תוך השגת תשואות גבוהות ללקוחותיו. בנוסף מעניק שירותי בנק כלליים: ני"ע, ייעוץ פנסיוני, סחר בינ"ל ועוד.

בנק אוצר החייל

בעלות - הוקם ב-1946 כמענה לחיילי הבריגדה היהודית ששירתו בצבא הבריטי, וכיום משמש כבנק מסחרי ש-74% ממניותיו בבעלות הבנק הבינלאומי ו-26% בבעלות חבר משרתי הקבע.
סניפים - 49 סניפים.
מגזר - המגזר הפרטי והעסקי.
ייחודו – התמקדות במגזר העסקים הקטנים והבינוניים, תוך הפעלת קרנות מימון ייעודיות עבור מגזר זה, לרבות הקרן הממשלתית לעסקים קטנים ובינוניים, הקרן לסיוע ליצואנים וקרנות קורת לעסקים הבנק מציע שירותים ייחודיים למשרתי הקבע ולאנשי התעשייה האווירית בארץ.

זוג מחזיק ידיים מעל קופת חיסכון
בבחירת בנק יש לקחת בחשבון את התוכניות העתידיות שלכם.

בנק דקסיה ישראל

בעלות - בנק צרפתי בלגי שבראשו קבוצת משקיעים שאוחזים ב65% מניות הבנק, 17% בידי מרכז השלטון המקומי.
מגזר - מגזר השלטון המקומי ורשויות ממשלתיות.
ייחודו - הבנק מעניק שירותי בנקאות ומימון למגזר השלטון המקומי ולרשויות ממשלתיות נוספות, הוא פעיל גם בשוק ההון וברכישת אג"ח סחירות. הבנק נסחר בבורסה והוא מעניק אשראי לרשויות מקומיות.

בנק ערבי ישראלי

בעלות - חברת בת של בנק לאומי.
מגזר - הציבור הערבי.
סניפים - 28 באזורים מיושבים של המגזר הערבי ובכללם כפרים, בייחוד באזור הצפון.
ייחודו - הבנק מיועד ומותאם לצרכי האוכלוסייה הערבית, ומספק שירותי בנקאות, מסחר, השקעות בני"ע, כרטיסי אשראי, ייעוץ פנסיוני והלוואות כולל שירותים מקוונים.

בנק פועלי אגודת ישראל (פאג"י)

בעלות - בעבר הבעלות הייתה מחולקת בין הבנק הבינלאומי שהחזיק ב-65% ממניות הבנק וההסתדרות של פועלי אגודת ישראל שהחזיק ב-35% ממניות הבנק. כיום הבעלות המלאה היא של הבנק הבינלאומי.
מגזר - הציבור החרדי והדתי לאומי.
סניפים - 22 סניפים.
ייחודו - מספק לקהל יעד ספציפי שירותי בנקאות הכוללים: השקעות בשוק ההון, אשראי, פיקדונות, משכנתאות, הלוואות ועוד. מתמחה במתן שירות לקהל יעד דתי וסניפיו פרוסים בהתאם לאזורי ההתיישבות הבולטים של המגזר ובכללם: אלעד, ביתר עלית, מודיעין ועוד.

יובנק - U-BANK

בעלות - 100% הבנק הבינלאומי.
מגזר - ציבור אמיד ובעל ממון.
סניפים - 7
ייחודו - נחשב ל"בנק בוטיק קטן", דיסקרטי המעניק שירותי בנק ללקוחות אמידים ועשירים. שירותי הבנק כוללים ניהול תיקי השקעות ושירותי נאמנות.

בנק סיטי

בעלות - אמריקאית.
מגזר- מהווה בנק השקעות זר ענק.
סניפים - ברחבי העולם.
ייחודו - התמחות בהשקעות (ללא שירותי בנקאות "רגילים"). עסקי השווקים והבנקאות של בנק סיטי בישראל מעניקים שירותים פיננסיים לחברות מובילות במשק הישראלי. בין השירותים: מימון תאגידי, ניהול מזומנים, שירותי כספות, משמורת, חיתום, ייעוץ, השקעות וכדומה.

בנק HSBC ישראל

בעלות - בריטית.
מגזר - עסקי וממשלות ברחבי העולם.
סניפים - פעיל ב87 מדינות, כולל ישראל.
ייחודו - לבנק נציגות שמספקת שירותי בנקאות פרטית ובנקאות עסקית במגוון תחומים, ובהם מימון תאגידים ופרויקטים, חיתום, ייעוץ להנפקת חברה בחו"ל, הענקת אשראי לגוף עסקי, ייעוץ לקראת מיזוג ועוד.

לקוח מול פקידה בבנק
אם כבר הגענו לבנק אז לפחות שנקבל חיוך ושירות טוב.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools