438,356 עסקים | 234,549 חוות דעת
כתבות בנושא צעצועים ומשחקים - תמונת אווירה

משחקי קלפים - עולם שלם של הנאה בחפיסה אחת

מתי בפעם האחרונה רכשתם משחק אחד שהכיל כעשרים משחקים (לפחות!) ושילמתם מחיר ממוצע של עשרות שקלים בודדות בלבד? מבחר משחקי הקלפים המוצעים בחניות המשחקים, רק מתעצם מדי שנה, אך ה'וותיקים' שבינינו עוד זוכרים את חפיסת הקלפים הפשוטה והיחידה, ששימשה אותנו למגוון משחקי קלפים נהדרים.

בכתבה זו:
משחקי קלפים מהסוג הישן והטוב | משחקי קלפים מודרניים


ביקור קצר בחנות המשחקים הקרובה לביתכם, עלול לבלבל אתכם עד מאוד (ראו הוזהרתם!). מדף משחקי הקלפים עמוס לעייפה במשחקים צבעוניים ובאריזות מפתות, ב"שלל": רביעיות במגוון עיצובים ממותגים, משחק זיכרון, משחק טאקי, יניב, מלחמה, חלומות, פלאפל, ספיד ועוד-ועוד. מרביתם מהנים ומפתחים חשיבה, זיכרון, מהירות ואסטרטגיות למידה. חלקם, איך נאמר? מיותרים...היתרון הבולט והמשמעותי שלשמו התכנסנו - כמעט את כולם ניתן לשחק בעזרת חפיסת קלפים פשוטה ובסיסית. אז לפני שאתם רצים לרכוש חבילת קלפים חדישה וצבעונית, בחנו את שפע ההצעות שלפניכם, ואגב, לא כולם מיועדים לילדים.

משחקי קלפים

משחקי קלפים מהסוג הישן והטוב

אלה משחקי קלפים מהמוכרים והידועים, שכדי לשחק בהם אתם זקוקים רק ל-52 קלפים שנמצאים בכל חפיסת קלפים פשוטה:
 
מלחמה - משחק קלפים קלאסי שמתאים לכל גיל (יעיל גם לקטנטנים שהחלו לזהות ספרות). מהווה תרגול נהדר בזיהוי ספרות, סדר הספרות והקניית מיומנות של "לדעת לנצח/להפסיד" בכבוד...
 
ספיד - מבוסס על מהירות מחשבה ותגובה, זיהוי מהיר של ספרות וזריזות ידיים. כל מה שצריך לעשות זה לחלק את החפיסה לשניים, להניח במרכז שלושה קלפים גלויים (אפשר להתחיל עם שניים) וחמישה פרוסים אצל כל משתתף. ברגע ההכרזה מניחים בהתאמה בערימה המתאימה. מומלץ למשחק מגיל 7-8 ומעלה.
 
רביעיות - מי לא מכיר את שלל הקלפים המוצעים עפ"י נושאים? ובכן אפשר גם אחרת...בחפיסת קלפים יש 13 רביעיות (אפשר לבחור מספר רביעיות לפי גיל הילד), מחלקים לכל שחקן ארבעה קלפים, אחרי שמיפינו את הג'וקרים. כל שחקן אמור להשלים את הרביעיות עפ"י המספר בכל הצורות הקיימות (תלתן, לב, יהלום ועלה). יעיל לזיהוי רצפים/סדרות ואסטרטגיה אצל ילדים ובכלל.
 
משחק הזיכרון - זוגות הקלפים צריכים להיות בעלי אותו מספר/ערך. אם המשתתפים צעירים מדי, אזי מומלץ לשחק בעזרת שתי חפיסות ליצירת זוגות, כאשר מספר הזוגות נקבע לפי רמת המשתתפים.
 
שקרן - (נקרא גם cheat). מחלקים מספר קלפים באופן שווה לכל המשתתפים, המטרה - להיפטר מכולם. במרכז השולחן מונח קלף "פותח" השחקן הראשון מניח קלף (הפוך ולא גלוי) ומצהיר בערך שבחר (גדול או קטן מהקלף שהונח קודם), השחקן הבא פועל באותו אופן אך הערך צריך להיות קרוב ככל שניתן לערך הקלף הקודם. אם אין לו הוא יכול לשקר, או לבחור לקחת קלף מהקופה. כאשר שחקן כלשהו חושד שמדובר ב"שקרן" הוא חושף את הקלף, אם אכן מדובר בשקרן עליו לקחת את כל הקלפים שהצטברו, אם לאו על החושף לקחת אותם.
 
רמי - השלב המתקדם של רביעיות. המטרה - להשלים סדרות קבועות (3 קלפים לפחות בכל סדרה). הסדרות צריכות להיות או באותה צורה או באותה מספר ובצורה שונה. ג'וקר משמש להשלמת סדרות. כמה קלפים מחלקים לכל אחד? תלוי במספר המשתתפים וברמת הקושי שאתם מעוניינים להשיג, אך המינימום הוא 8 קלפים.
 
למך - קלף הלמך הוא הג'וקר. מחסירים קלף אחד מן החבילה, מחלקים את כל הקלפים בין המשתתפים. על הקלפים להיות חסויים והמטרה היא לאסוף כמה שיותר סדרות של 4 קלפים (סימן או מספר) ללא קלף ה"למך". כל שחקן מעביר קלף אחד לשחק הבא אחריו, מבלי לחשוף אותו. השחקן המקבל יכול לקחת או לבקש "החלפה", אם ביקש עליו לקבל את הקלף השני המוצע לו. כל סדרה שאוספים, מורידים וחושפים על השולחן. מי שנותר עם ה"למך" הוא המפסיד.
 
מלחמה אינדיאנית/מצרית - משחק עתיק ונחמד שבו מחלקים את הקלפים בין המשתתפים באופן שווה וללא הג'וקרים. הקלפים מונחים באופן הפוך ומוסתרים גם מבעל הקלף, כל משתתף מניח בתורו את הקלף הראשון בערמה וחושף אותו, ערך הקלף צריך להיות 2-10. המטרה- לצבור את כל הקלפים אצלך! אם הונח קלף נסיך, על המשתתף הבא להניח בערימה קלף נוסף, קלף מלכה? 2 קלפים, מלך- 3 קלפים ואס- 4 קלפים.
 
מאו - משחק החוקים הכי מגניב שיש! המשחק מתחיל עם שלושה חוקים בסיסיים, האחד הוא שמי שמסיים את הקלפים ומנצח, יכול לחזור לשחק במהלכו בכל זמן נתון שיבחר ולקבוע חוק חדש. החוק השני הוא שאסור לדבר על שום חוק (בייחוד על השניים הראשונים), והחוק השלישי הוא שמתחילים עם חמישה קלפים. לחוקים הללו מתווספים כל העת חוקים חדשים במהלך המשחק, שנקבעים על ידי השחקנים עצמם. מטרת המשחק היא להיפטר מכל הקלפים שלו, המנצח הוא ה"דילר" משמע הוא יכול לקבוע חוקים ולכופף חוקים איך שבא לו. על הקלף שמורידים להיות באותה הצורה של הקלף הקודם, במקרה ואין לשחקן עליו לקחת מהקופה קלף נוסף.
 
פוקר - פוקר משלב כישרון, פסיכולוגיה, הסתרה, ריגוש, אסטרטגיה ו..מזל. משחק זה מצריך בחירת דילר ומתנהל במספר סבבים (1-4). במהלך המשחק ניתן להעלות סכום הימור (כמובן שלא חייבים להשתמש בכסף אמיתי, ואפשר בסוכריות, כסף "מונופול" וכדומה). אפשר להחליף/לבקש קלפים נוספים וגם לפרוש מהמשחק. בכל שלב חושפים השחקנים את קלפיהם, המנצח? בעל צירוף הקלפים הכי טוב.
משחקי קלפים : תמונה להמחשה

משחקי קלפים מודרניים

אל רשימת המשחקים הקלאסיים הצטרפו במהלך השנים משחקי קלפים מוצלחים, שאת חלקם לא ניתן להמיר לקלפים הרגילים. בין הרשימה הארוכה, מצאנו:
 
רביעיות - לפי נושאים: צבעים, מאכלים, חגים ועוד (גיל 4-5 ).
 
המרוץ - מרוץ מכוניות (בקלפים), כאשר המטרה היא לצבור אלף ק"מ בסיוע קלפי "התקדמות" ולהתגבר על קלפי החסימות השונים.(גיל 8 ומעלה).
 
חתלתול - על המשתתפים להיפטר מהעכברים ולאסוף את החתולים, כך שסכום הקלפים יהיה כמה שיותר נמוך. כל משתתף מקבל ארבעה קלפים. תרגול נחמד לחשבון בסיסי. (גיל 6 ומעלה).
 
חלומות - משחק אסטרטגי שבו נדרש כל שחקן להעיר מלכות ישנות, ולהשיג ערך מצטבר של 50 נק' לסך המלכות. משחק מעורר מחשבה וחביב המערב קלפי דרקונים, אבירים ושיקויים...(מגיל 8 ומעלה).
 
7 בום - משחק דינמי שבו כל משתתף מנסה להיפטר מקלפיו (בסדר יורד). כולל קלפי שבעיות וקלף אחד מסוכן - "הבום". מהנה ומשלב ריכוז ואסטרטגיה. (גיל 7 ומעלה).
 
שמונה וחצי - כל שחקן מניח קלף בתורו, כאשר על הקלף להיות גבוה מקודמו. משלב קלפים נדבקים, שקופים ועוקצים...המנצח: מי שמצליח להיפטר ראשון מקלפיו. (גיל 9 ומעלה).
 
ספיד "ידע כללי" - מתבסס על ספיד הקלאסי וכולל קלפים בנושאים מגוונים כגון: ספרות, חוש הריח, פירות וירקות, ביטויים, טלוויזיה, תחבורה, מדע, ספורט וכו'. על המתמודדים לשלוף ידע כללי במהירות בתחום הספציפי. מעשיר, מהנה וחביב (גיל 9 ומעלה).
 
אוקיינוס - במצולות האוקיינוס אוצר גדול... כדי למצוא אותו כל שחקן קורא לעזרה את חבריו: הצב, הסרטן, התמנון והכוכב. בעזרת חישובים קלים, יוצרים סדרת חברים שמגלים שקי כסף ותיבות אוצר. במהלך המשחק נשלפות חרבות וגולגולת שטורפת את כל הקלפים. מרתק, מעניין ומהנה. (גיל 6 ומעלה).
 
אולי תופתעו לגלות אך גם סקירה זו היא על קצה המזלג, ובתחום משחקי קלפים יש עוד הרבה אפשרויות משחק, הן בחפיסת הקלפים הפשוטה  מ"פעם", הן בחפיסות הקלפים המודרניות והצבעוניות. הכי חשוב שתנצלו את הזמן ליהנות ולשחק!
scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools