438,718 עסקים | 235,187 חוות דעת
כתבות בנושא תיקון מוצרי חשמל ביתיים - תמונת אווירה

תקלות נפוצות במכשירי חשמל ביתיים - דברים שחשוב לדעת

בין אם בעבודה ובין אם בבית, כל כך התרגלנו להיות מוקפים באינספור מכשירים חשמליים שעושים עבורנו עבודות שונות עד שלעתים אנחנו לוקחים אותם כמובנים מאליהם. מתי אנחנו מבינים עד כמה הם מקלים על חיינו? כמובן, כשמתגלה בהם תקלה. על תקלות נפוצות במכשירי הבית השונים, ועל אפשרויות הטיפול בהן, בכתבה שלפניכם.

בכתבה זו:
תקלות במכונת כביסה | תקלות במקרר | תקלות במדיח כלים | תקלות במיקרוגל | מזגן | איזה טכנאי שירות להזמין?
הדבר הראשון שאנו חושבים לעשות במקרה של תקלה באחד ממכשירי החשמל הוא להזמין טכנאי שירות כדי שיפתור את הבעיה במהירות וביעילות. אלא מה? לעתים, אפשר לתקן חלק מהתקלות בעצמנו, אם רק נבין כיצד המכשירים הללו עובדים. גם אם לא נתקן זאת לבד, כדאי להבין כמה דברים על התקלות הנפוצות במכשירי החשמל הביתיים, כדי שבפעם הבאה שתזמינו טכנאי שירות, תדעו בדיוק מה הוא עושה.
כיצד נעשה זאת? על ידי חלוקה למכשירים הנפוצים ביותר בבית, ופירוט על התקלות הנפוצות ביותר בהם, כולל טיפים כמובן.

תקלות במכונת כביסה

מכונת כביסה טובה יכולה להציע גם כמה שנים של עבודה רצופה ללא תקלות, אך בכל זאת יש כמה "מחלות אופייניות" שבעקבותיהן תצטרכו לקרוא ל"רופא", הלוא הוא טכנאי מכונות כביסה. להלן התופעות הנפוצות ביותר:
בעיה במעבר המים אל המכונה או ממנה: כשמדובר בהזנת מים אל תוף המכונה, הבעיה היא בסתימה בצינור המזין (או שפשוט שכחתם לפתוח את הברז). כשהמים לא יוצאים מהמכונה החוצה, זו קרוב לוודאי סתימה בלבד. כך או כך, לאחר שווידאתם שהברז פתוח, נסו לנקות את הצינור ולבדוק שוב את פעולת המכונה. אם זה לא הצליח, זה הזמן להרים טלפון לטכנאי.
זרם חלש אל תוך המכונה: בניגוד למקרה הקודם, כאן נכנסים מים למכונה, אך בקצב איטי ובכמויות קטנות. כאן, הבעיה היא לרוב במסנן שליד ברז ההזנה - אותו אפשר להוציא ולנקות בקלות. אין צורך להיות מומחה תיקון מכונות כביסה כדי לטפל בבעיה הזו.
אבנית: האבנית היא אחת הבעיות הגדולות של מכשירי החשמל המשתמשים במים חמים. היא מצפה את גוף החימום ואת המכונה כולה, ופוגעת ביעילותה. הפתרון  בדרך כלל פשוט: התקנת מכשיר נגד אבנית בברז המזין מים למכונה, או בברז הראשי של הבית כולו (לא יזיק בכלל).
שרוול הגומי אינו אטום: בכל דלת של מכונת כביסה יש שרוול גומי שמונע דליפת מים החוצה. אם אתם מבחינים במים שמצטברים מתחת לדלת, הרי שזו הבעיה. במקרים מסוימים, ייתכן שהשרוול רק יצא ממקומו, כך שהתיקון יהיה פשוט. בכל מקרה אחר, רק טכנאי יוכל לעזור.

תקלות במקרר

המקרר שלנו הוא פלא של ממש ששומר על האוכל שלנו במצב טוב במשך ימים, שבועות וחודשים. כשהוא מתקלקל – נדמה לרגע שאין טעם לחיינו, תרתי משמע. אלו התקלות הנפוצות ביותר שדורשות תיקון מקררים:
בעיה במעבר גז הקירור: אם המקרר שלכם כבר לא מקרר כמו פעם ואתם מרגישים שהטמפרטורה בו גבוהה מדי, ככל הנראה יש בעיה בזרימת הגז לתוכו. בדקו שהצינור מחובר כראוי וודאו שאין בו חורים. אם הבעיה בצינור עצמו, תוכלו לקנות חדש ולהרכיב אותו בעצמכם. אם לא איתרתם את הבעיה, טכנאי הוא הפתרון.
הצטברות קרח: הצטברות כזו פוגעת באפקטיביות של הקירור, על אף שזה נשמע לא הגיוני. יש לנתק את המקרר מהחשמל, לתת לקרח להפשיר (זה יכול לקחת כמה שעות טובות) ולראות האם ההצטברות חוזרת על עצמה. אם כן, זוהי משימה לטכנאי, שיתקן את הבעיה במנגנון הקירור.
בעיה באיטום הדלת: הגומיות שנמצאות סביב דלת הפתיחה של המקרר, אחראיות לוודא שלא יוצא ממנו קור החוצה - מה שבוודאי יפגע בעבודתו. עם השנים הגומיות הללו נשחקות ונהרסות, וכאן יש לכם שתי אפשרויות: לרכוש חדשות ולהתקין אותן בעצמכם, או לקרוא לטכנאי.
מקרר שלא מפסיק לעבוד: מקררים אמורים לעבוד ב'פולסים': בכל פעם שהם מגיעים לטמפרטורה הרצויה, הם מפסיקים לעבוד. אם זה לא קורה, והמקרר ממשיך לעבוד ללא הפסקה, יש להחליף את התרמוסטט בעזרת טכנאי מוסמך.

תקלות במדיח כלים

תיקון מדיחי כלים הוא הנפוץ ביותר, בעיקר משום שאנחנו משתמשים במדיח ללא הפסקה. הבעיות הנפוצות של מכשיר זה:
ריקון מים לא יעיל: המדיח מבצע שתי פעולות שאיבת מים - אחת כדי לבצע את השטיפה בתוך המדיח, והשנייה כדי להיפטר מהמים המלוכלכים. אם המדיח מוצף מים או 'פולט' אותם החוצה, יש בעיה באחת המשאבות. בדקו אותן ובררו אם יש בהן סתימה, אם לא - רק טכנאי יעזור.
כלים מלוכלכים: גם כאן, במקרה של כלים שנותרים מלוכלכים לאחר השטיפה, יש  כנראה בעיה במשאבה או בממטרה. בדקו אותן, הסירו את הסתימה והמשיכו לעבוד. אגב, הכוונה היא כמובן למצב שבו רוב רובו של הלכלוך נותר על הכלים. אם נותרים כתמים אחדים, סימן שהמדיח כן מנקה, אך משהו מפריע לו לעשות זאת ביעילות (לדוגמא: ריבוי כלים במהלך השטיפה).
נזילת מים: ציינו כי נזילה יכולה להיגרם מסתימה של המשאבה, אך ברוב הפעמים זו תיגרם דווקא מבעיות שאינן קשורות למדיח עצמו, כמו בעיה בצינור שמוביל ממערכת המים אל המדיח. אז, יש צורך פשוט לנקות את הצינור. אפשרות נוספת היא שיש בעיה במנגנון מניעת ההצפה של המדיח - ואז תצטרכו טכנאי.

תקלות במיקרוגל

רבים ישאלו עצמם - בשביל מה לי לתקן את המיקרוגל? אני יכול להחליף אותו באותו מחיר. עם זאת, לעתים תיקון מיקרוגל לא ידרוש השקעה גדולה מדי, ולכן כדאי קודם ללמוד על הבעיות הנפוצות בו:
חימום לא יעיל: אחת התקלות הנפוצות ביותר במיקרוגל הוא חימום שאינו יעיל. במקרה כזה, אין הרבה מה לעשות אלא להביאו לתיקון - מה שיעלה לרוב לא הרבה כסף ויעניק לכם מיקרוגל כמעט כמו חדש.
רעשים רבים בזמן הפעולה: במקרה כזה, רוב הסיכויים שהצלחת לא יושבת טוב, או הרגליים שלה. אפשר לבדוק זאת בקלות גם ללא טכנאי. במקרים מסוימים, הבעיה היא במנוע הצלחת, אז יש לקרוא למומחה. 
תקלות במיקרוגל :תמונה שאטרסטוק

מזגן

טכנאי מזגנים, בעיקר בקיץ, הם אנשים עסוקים מאוד, בעיקר במדינות חמות כמו ישראל. התקלות הנפוצות במזגנים הן:
בעיה בפעולת השלט: כאן, או שמדובר בסוללות שסיימו את חייהן - מה שכמובן יטופל על ידיכם במהרה - או בבעיה בעינית השלט, מה שידרוש החלפת שלט. תוכלו לתקנו אצל טכנאי, אך ההחלפה תעלה לכם מחיר דומה ואולי אף פחות מזה.
קירור/חימום לא יעילים: מצבים כאלו נגרמים כמעט תמיד משום שכמות הגז במזגן אינה מספיקה. במקרה כזה, חובה להזמין טכנאי - כדי שיגלה את מקור דליפת הגז וימלא את הגז שוב, מיד לאחר מכן.
ריחות רעים או בעיה בפליטת האוויר: שני המקרים הללו מקורם לרוב בפילטרים שאינם נקיים דים. את הפילטרים קל לנקות באופן עצמאי על ידי פתיחת מכסה המזגן, הוצאתם ושטיפתם במים. לאחר ייבושם אפשר להחזירם למקום ולהפעיל את המזגן מחדש. חשוב לעשות זאת אחת לחודשיים בתקופה החמה.

איזה טכנאי שירות להזמין?

תיקון מוצרי חשמל למשל תיקון מיקרוגל  יכול להיות מתסכל מאוד, בעיקר משום שלרוב הבעיה מתגלה בדיוק בזמן הלא נכון. אבל, השאלה החשובה ביותר כאן היא איזה טכנאי להזמין, במקרה שלא הצלחתם להתגבר על התקלה בעצמכם?
כאן, חשוב מאוד להזמין אדם בעל ניסיון רב בתיקון מכשירי חשמל, אך יותר מזה - כזה שיש לו ניסיון בתיקון המכשיר הספציפי שלכם (ובהחלט מקובל לשאול אותו בעניין עוד בשיחת הטלפון). אגב, שיחת הטלפון תספר לכם לא מעט על הטכנאי: אם הוא מנסה לסייע לכם ולחסוך את הביקור בביתכם, סימן שמדובר באדם אמין ומקצועי. 

>> בואו להתעדכן בעלויות תיקון מוצרי חשמל ביתיים.

אנשים שחיפשו תיקון מוצרי חשמל ביתיים חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools