438,723 עסקים | 234,245 חוות דעת
כתבות בנושא קבלני ריצוף - תמונת אווירה

קבלני ריצוף - צריך לרצף בבית או בחוץ? למה שתהיה לחוץ?

שלא כמו בעבודות שיפוץ אחרות, בתחום הריצוף לא די בידיים טובות כדי להחליט לרצף מחדש בעצמכם את רצפת הבית או החצר. אם חשוב לכם שהריצוף יהיה ישר כפלס, שלא תהיה חדירת מים או תזוזה של מרצפות ושהגימורים יהיו מדויקים ומודבקים כהלכה, כדאי שתבחרו קבלן ריצוף ותיק, מנוסה ומומלץ בחום. איך עושים זאת נכון, וכיצד בוחרים את הריצוף המתאים לבית? בכתבה שלפניכם.

בכתבה זו:
איך בוחרים ריצוף לבית? | על סוגי חיפויים וריצופים | איך להבטיח ריצוף איכותי?

שלא כמו בעבודות שיפוץ אחרות, בתחום הריצוף לא די בידיים טובות כדי להחליט לרצף מחדש בעצמכם את רצפת הבית או החצר. אם חשוב לכם שהריצוף יהיה ישר כפלס, שלא תהיה חדירת מים או תזוזה של מרצפות ושהגימורים יהיו מדויקים ומודבקים כהלכה, כדאי שתבחרו קבלן ריצוף ותיק, מנוסה ומומלץ בחום. איך עושים זאת נכון, וכיצד בוחרים את הריצוף המתאים לבית? בכתבה שלפניכם.

כדי לחסוך בעלויות, יש כמה וכמה עבודות שיפוץ ובנייה שאולי ננסה לעשות בעצמנו. כך,  אפשר למצוא לא מעט אנשים אשר צובעים בעצמם את הבית ואת הדלתות, כאלה  שמתקינים לבדם תאורה ואפילו מי שמקימים בעצם את הגינה בחצר הבית. אבל, אין זה אומר שכל עבודה כזו מומלצת לביצוע על ידי אדם ללא ניסיון. דוגמה טובה לכך היא עבודת הריצוף - עבודת נמלים שדורשת דיוק רב, ולכן חשוב שתיעשה רק על ידי בעלי מקצוע. אבל, גם עבודת ריצוף שנעשית על ידי איש מקצוע היא כזו שאתם צריכים להבין בה דבר או שניים. חבל מאוד להשאיר את הכול בידי הרצף - מבחירת הריצוף, דרך איכותו ועד הנחתו. לאורך כל התהליך חשוב שתהיו מעורבים, וכמובן, חשוב שתדעו לבחור את הרצף האיכותי והמתאים לכם ביותר.

איך בוחרים ריצוף לבית?

מעל לכול, וכפי שציינו קודם, בחירת הריצוף היא משהו שכדאי שתבצעו בעצמכם. בחרו את גוון הריצוף, את אופיו ואת איכותו - כך תדעו בדיוק מה אתם מקבלים, בלי הפתעות. לא הגיוני שאת הריצוף של הבית שבו אתם חיים יבחר מישהו זר, לכן, אם אתם רוכשים בית מקבלן, אל תתפתו לבחור בריצוף שהציע לכם כברירת מחדל.
 
מלבד זאת, זכרו כי בחירת הריצוף היא עניין 'טריקי' למדי: מה שתראו בחנות, עשוי להיראות אחרת בבית עצמו, כשהגורמים לכך רבים: תאורה שונה, שינויים בגוונים (כשמדובר בריצוף טבעי), מרחבים שונים, ריהוט וציוד ביתי בצבעים שונים ועוד. כך, המסקנה שלכם צריכה להיות אחת: ככל הנראה שתקבלו תוצאה מעט שונה ממה שדמיינתם, לאחר שהריצוף יונח במלואו בבית. אבל, כשהבית יהיה מאוכלס במלואו, תגלו שהתוצאה טובה כפי שציפיתם מלכתחילה.
אחרי שהצגנו את שני העקרונות החשובים הללו, נעבור למלאכת הבחירה. כאן, צפויה לכם עבודה לא קלה, בעיקר משום שאינכם יודעים בוודאות כיצד ייראה הריצוף בביתכם. כמו-כן,  תגלו בחנות כמות גדולה כל כך של ריצופים, עד שאתם עלולים להסתחרר. הטיפ שלנו: החליטו על סוג ריצוף כללי עוד לפני שאתם מגיעים לחנות, והשתדלו להתמקד בו. כך, הבחירה תהיה קלה יותר.
את סוג הריצוף עליכם לבחור בהתאם לכמה שיקולים:
העדפות אישיות: יש כאלו שאוהבים את מגע האבן הקרה ברגליים, ואחרים שמעדיפים את חמימותו של העץ.
לכלוך ותחזוקה: חשוב לזכור שריצוף מסוגים שונים דורש תחזוקה שונה, וסופח אליו כתמים ברמה כזו או אחרת. ככלל, ריצוף עץ יהיה הרגיש ביותר, וזה שדורש את התחזוקה הרבה ביותר. ריצוף סינטטי יהיה לרוב העמיד ביותר, דוחה מים וכתמים.
התאמה לסביבה מבחינה עיצובית: ריצוף לבית חייב להתחשב בעיצוב של הבית כולו. אם אתם מעדיפים אווירה כפרית בבית, עדיף לבחור מרצפות 'כפריות' עשויות אבן או עץ מלא וטבעי. אם תרצו בית מודרני, מומלץ לבחור בחיפוי רצפה חלק ככל האפשר ואחיד. עם זאת, זכרו כי אין כאן כללים: עץ יכול להתאים גם לעיצוב מודרני,  אבן סינטטית יכולה להתאים גם לעיצוב קלאסי. הכול תלוי בסוג הריצוף ואופיו.
התאמה לסביבה מבחינה פונקציונאלית: זהות המרצפות חייבת להיקבע גם על פי המקום שבו הן יונחו. מרצפות גדולות מתאימות לחללים גדולים, חומר אטום למים יתאים בעיקר לחדרים לחים או רטובים ועץ טבעי יהיה אסון במטבח המלכלך והלח. חשוב לזכור זאת בעת הבחירה.

על סוגי חיפויים וריצופים

לא נתעכב כאן על כל סוג ריצוף בפני עצמו, אך בהחלט נחלק זאת לקבוצות כלליות שייתנו לכם מושג לגבי האופי של כל חומר וחומר. הריצופים של היום נחלקים, בחלוקה גסה מאוד, לשלוש קבוצות עיקריות:
אבן טבעית: ריצוף שיש, חיפוי אבן צפחה, בריקים ועוד. מדובר בחומרים חזקים מאוד ויפים במיוחד, משום שהם מעניקים לבית מראה טבעי. מתאימים גם לגינה, אם לטובת ריצוף ואם לטובת חיפוי אבן חוץ. החיסרון שלהם הוא בהיותם סופגי נוזלים, מה שגורם להיווצרות כתמים.
עץ טבעי: פרקט, דק וכדומה. הפרקט מתאים מאוד לבית ואילו הדק - לטובת ריצוף חוץ. ככל שהעץ טבעי יותר (לדוגמא - פרקט מעץ מלא), כך הוא יהיה בעל נוכחות גדולה יותר, אך מצד שני גם רגיש יותר, כאמור, וכזה שדורש תחזוקה רבה. כדי לשמור על עץ טבעי יש צורך בצביעתו אחת לתקופה, במריחת לכה ובשמירה עליו מפני רטיבות.
חומרים סינטטיים: תחליפי אבן כמו גרניט פורצלן, קרמיקה, ריצוף טרצו, שיש קיסר ואף ריצוף בטון, וכן תחליפי עץ כמו PVC או למינציה, שמיועדים לעבודות ריצוף דמוי פרקט. בקבוצה זו ניתן למצוא גם אריחים מצוירים, מרצפות בטון (או ריצוף בטון מוחלק) ועוד. היתרון של חומרים אלו הוא בהיותם עמידים הרבה יותר. החיסרון: הם מלאכותיים יותר ומציעים מראה פחות טבעי.

איך להבטיח ריצוף איכותי?

כאמור, אחד הדברים החשובים ביותר בענייני ריצוף, הוא בחירה באיש מקצוע טוב. איך עושים זאת? ראשית, מחפשים אחר המלצות מאנשים קרובים. שנית, משוחחים עם הרצף בטלפון ומנסים לברר עליו כמה שיותר פרטים. שלישית, מבקשים מהרצף להתלוות אליו לבתים שבהם כבר עבד בעבר, כדי לראות את התוצאה במו עיניכם. יש אנשים שבמקרים כאלו מצטיידים בפלס ובסרגל מדידה, כדי לבדוק לפרטי פרטים את איכות העבודה - את זה נשאיר לשיקולכם האישי.
לאחר שבחרתם ברצף, חשוב שתסכמו איתו את פרטי העבודה:
מה הן הציפיות שלכם מהעבודה
אילו משימות מיוחדות תרצו שיבצע
מה הם זמני העבודה הצפויים
מה הם תנאי התשלום
אגב, אם מצאתם שפה משותפת עם הרצף, אל תחששו להתייעץ איתו בבחירת המרצפות המתאימות. מדובר לרוב באיש מקצוע מיומן, אשר יוכל לתת לכם טיפים ועצות אשר יהפכו את מלאכת הריצוף לאיכותית עוד יותר, ואולי אף יחסכו לכם כסף.
תתחדשו!

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools