כתבות בנושא יד שנייה - תמונת אווירה

חנויות יד שנייה מומלצות ברחבי הארץ

בשנים האחרונות, הנושא של יוקר המחייה בישראל עלה לכותרות יותר מפעם אחת. נקודת המוצא היא שהעלייה בהוצאות, שעמה מתמודד כל ישראלי, מצריכה פתרון הסתגלות מצדו. וכך, יותר ויותר אנשים רוכשים פחות, מבלים פחות ומתפשרים. אנחנו נתייחס לאלה שמבינים כי דרך יעילה לחסוך עשרות שקלים, מאות שקלים או אפילו אלפי שקלים, היא באמצעות רכישה דרך חנויות יד שנייה. אלה, כמובן, קיימות זמן רב, אך דומה שהפופולאריות שלהן עלתה במידה ניכרת בשנים האחרונות. אז מה בדיוק אפשר למצוא בכל אותן חנויות יד שנייה בישראל? לפניכם האפשרויות המומלצות יותר.

בכתבה זו:
בגדים יד שנייה | רהיטים משומשים | מכשירי חשמל יד שנייה | כלי רכב משומשים | ספרים, רבותי. ובזול | חפצים משומשים אחרים

יש לא מעט מצבים ותקופות בחיים, שבהם נדרשים להדק מעט את החגורה, ולצמצם הוצאות ככל שאפשר. ואולם, גם כאשר היכולת הכלכלית אינה בשיאה, אין פירושו של דבר שהצרכים פוחתים בהתאם. מה עושים כאשר בכל זאת נדרשים לרכישת מוצרים חיוניים או פריטי לבוש, והתקציב אינו מאפשר לעמוד בעלויות של מוצרים חדשים? הפתרון הוא זמין, נוח ואפילו מוצלח מאוד - חנויות יד שנייה. ברכישת מוצרים מיד שנייה, אין הכוונה דווקא למוצרים בלויים ושחוקים משימוש, אלא גם למוצרים במצב מצוין ולפעמים ממש כחדשים לחלוטין, אשר מסיבה כלשהי החליטו בעליהם להחליפם או לוותר עליהם בשל אי שימוש.
אנו נסקור בפניכם את סוגי המוצרים השונים, ואת מה שכדאי לדעת כשמדובר ברכישות מיד שנייה:    

בגדים יד שנייה

את הסקירה של חנויות מוצרים יד שנייה אנחנו מתחילים עם פריטים אשר על פי האמרה הידועה, הם שעושים את האדם. הרכישה של בגדים יד שנייה נראית, במבט ראשון, כמו משהו שהרבה אנשים יימנעו ממנו. כל אותן דעות וחששות על בגדים פגומים או בלויים  נכנסים כאן לתמונה, בהשוואה לתחושה הטובה שאין להתעלם ממנה, כאשר לובשים בגד בפעם הראשונה באמת, ולא כשהוא משומש.
ועדיין, אפשר להצביע על לא מעט אנשים אשר רוכשים בגדי יד שנייה, ובעיקר בנסיבות מסוימות. בקרב כלות מיועדות, נפוצה האפשרות של רכישת שמלת כלה יד שנייה, וזאת על רקע אלפי השקלים הנדרשים לרכישת שמלת כלה או להשכרת שמלה חדשה, ובהתחשב בכך שהשמלה נלבשת, לרוב, ערב אחד בלבד. על פי אותו עיקרון, עומדת האפשרות של  רכישת שמלות ערב יד שנייה. תחום נוסף שבו רכישת בגדים מיד שנייה נפוצה למדי, הוא  אופנת הילדים, ובעיקר התינוקות. זאת, בעיקר על רקע העובדה שבשלב הינקות יש לבגדים  תפקיד פונקציונאלי בעיקרו.
כשמדברים על ביגוד, אי אפשר להתעלם מהאופנות ומהטרנדים, וגם כאן, יש ייצוג נכבד לבגדי יד שנייה. חנויות וינטאג', אשר נמצאות בכמות מרשימה בעיקר בתל אביב, מאפשרות  רכישת בגדים עם מכנה משותף אחד: הם יצאו לשוק לפני עשרים שנה לפחות. חלק מהבגדים האלה היו בשימוש אנשים מסוימים, בעוד חלקם נשמרו במחסנים של חברות הביגוד או האופנה. ואגב, ראוי להבחין בין וינטאג' לבין רטרו. בגדי וינטאג' הם בגדים עתיקים של ממש, בעוד ביגוד רטרו הוא טרנד של עיצוב בגדים בהשראת ימים עברו, אך הם חדשים לחלוטין.

רהיטים משומשים

רהיטים, בעיקרם, אינם זולים כלל וכלל. כאשר יש לרהט דירה, המחיר הכללי עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים, כך שברור הצורך בחיסכון. חנויות המציעות ריהוט יד שנייה,  מאפשרות זאת בדיוק. בחנויות אלה יימצא ריהוט במצב סביר, שהיה כבר בשימושם של אחרים. אפשרות השימוש ברהיטים משומשים מתאימה בייחוד כאשר התקציב נמוך, או לחילופין כשלא מעוניינים מראש להשקיע ברכישת רהיטים: נניח במצב שבו שוכרים דירה שאינה מרוהטת, לפרק זמן קצוב בלבד.
לא קשה לחשוב על דוגמאות של ריהוט יד שנייה, כשבין האפשרויות המקובלות ניתן למנות ארון בגדים יד שנייה, מיטה יד שנייה, שולחן משומש, כיסאות, שידות ועוד.

מכשירי חשמל יד שנייה

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם מכשירי חשמל, שחיוניותם בעת הנוכחית אינה נתונה לוויכוח. כידוע, מחיריהם של מכשירים חשמליים מתחיל מכמה מאות שקלים, אך עשוי להגיע גם לאלפי שקלים או לעשרות אלפי שקלים. המעוניינים לחסוך כספים אלה יכולים לרכוש מוצרי חשמל יד שנייה, אך עליהם לעשות זאת במשנה זהירות. זאת מכיוון שמכשירי חשמל עלולים לסבול מבלאי או מהתיישנות של הרכיבים האלקטרוניים שבתוכם, מה שעלול לגרום לכך שהמכשיר לא מתפקד כלל, או לכל הפחות מתפקד באופן שאינו ראוי. מצד שני, חנויות יד שנייה נוטות לתקן את הפריטים שהן מוכרות, כך שכאשר החנות אמינה, אפשר לבצע את הרכישה בראש שקט (להבדיל, למשל, מרכישת מוצר חשמלי מאדם פרטי).
אילו מוצרי חשמל מומלצים לרכישה מיד שנייה? ובכן, בעיקר המכשירים היקרים ביותר. מקררים יד שנייה יימצאו כמעט תמיד בחנויות המוכרות מוצרי חשמל שהיו בשימוש. חשוב לברר מה הוותק של אותו מקרר יד שנייה, אילו טיפולים עבר וכיוצא בזה. היות ומדובר בפריט כבד, קחו בחשבון שמתווספות לרוב עלויות הובלה עד הבית. אותם הדברים אמורים בדיוק לגבי  מקרר יין יד שנייה, אגב.
מחשבים, בין אם נייחים ובין אם ניידים, גם הם מוצר נפוץ ברכישה מיד שנייה. גם במקרה של מחשבים יד שנייה, יש לברר מה מצבו של המחשב - האם הוא פועל? האם נדרשת  התקנה של מערכת הפעלה? ועוד. חנויות רבות ישפצו את המחשבים טרם הצעתם למכירה, מה שכמובן מקל על התהליך.
מוצרים חשובים אחרים שיימצאו בחנויות מסוג הזה הם מצלמות יד שנייה, טלפונים יד שנייה וטלוויזיות. המעוניינים יוכלו למצוא בחנויות יד שנייה טלפונים סלולריים, כולל אלה המתקדמים. וכמובן שניתן למצוא לא מעט דוגמאות נוספות.

כלי רכב משומשים

שוק כלי הרכב מיד שנייה, כידוע, הוא תחום פורה, בייחוד על רקע העובדה שכיום מתקשים רוב הישראלים לעמוד ברכישת רכב מיד ראשונה. עם זאת, מכיוון שהרכישה של רכב יד  שנייה לא נעשית דרך חנויות יד שנייה, כי אם לרוב דרך אנשים פרטיים או באמצעות חברות בתחום הרכב, לא נתייחס אליה כאן. מה שכן ראוי להיכנס לתמונה, הוא אותן חנויות המציעות כלי תחבורה פשוטים יותר, דוגמת אופניים יד שנייה, קורקינטים משומשים וכיוצא בזה. כלי רכב מהסוג הזה עשויים להגיע לאלפי שקלים (חשבו על אופניים חשמליים, למשל),  ולכן רכישה מיד שנייה מקלה מאד על ההוצאה.
כאשר רוכשים כלי תחבורה מיד שנייה, חשוב לתת את הדעת לא רק על המראה שלו, אלא גם, ויש שיגידו בעיקר, על התפקוד שלו. מוזר ככל שיישמע הדבר, אפשר לבקש להתנסות ברכיבה קצרה על האופניים או על כלי התחבורה האחר לפני שמקבלים החלטה.

ספרים, רבותי. ובזול

גם בעידן הטכנולוגי, ספרים ממשיכים לקבל חשיבות מכרעת בעולם שלנו. היות ומחיר ספר עשוי להגיע גם למאות שקלים, יש הבוחרים לרכוש אותו מיד שנייה - בהנחה, כמובן, שהמצב שלו מספיק תקין על מנת לאפשר קריאה (נניח, שאין בו עמודים מוכתמים או חסרים). אפשרות מקובלת ומומלצת מאוד היא לרכוש ספרים יד שנייה בחנויות המתמחות בכך, ולכן דואגות להציע אך ורק ספרים במצב סביר ומעלה. המחיר של ספרים משומשים נוטה להיות נמוך במיוחד, ולעתים הוא אפילו סמלי.
יש הסבורים שרכישת ספר משומש, כוללת בתוכה אלמנט מסוים של נוסטלגיה, ותחושה כאילו נשאבים לסיפור שסחף אחרים קודם לכן. חנויות יד שנייה מהסוג הזה מאפשרות גם למצוא ספרים נדירים, שלא בהכרח יימצאו בחנויות הספרים המקובלות. זהו המקום לחוגגי הספרות לרכוש מציאות של ממש, כשלרוב המבחר כולל גם ספרי לימוד.

חפצים משומשים אחרים

הניסיון כאן, למפות את הסוגים העיקריים של חנויות למוצרי יד שנייה, התייחס לקטגוריות על, או למוצרים מרכזיים. אלא שכמובן אפשר גם למנות אינספור מוצרים אחרים המוצעים למחפשי יד שנייה: החל מסרטי קולנוע ועד תקליטים יד שנייה, דרך משחקים או צעצועים יד שנייה ועד ליצירות אמנות, או אפילו כלי נשק. מיותר אולי לציין, שחנויות רבות מבין אלה אף רוכשות את הפריטים עצמם במחירים סבירים מאנשים פרטיים, כך שזו עשויה להיות הכתובת לחפצים שאין בהם שימוש בבית.
כל אלה מאפשרים להגיע למסקנה חד משמעית: שוק החפצים המשומשים בישראל חי ופועם, וגם אתרי האינטרנט העוסקים במכירת חפצים מיד שנייה, או אפילו בהעברה חינמית  של פריטים משומשים בין אנשים, לא גרמו לחנויות האמורות להיעלם. על רקע זה, דומה כי חנויות יד שנייה ימשיכו להיות חלק מהנוף שלנו גם בשנים הקרובות, ויספקו מענה זול למעוניינים לרכוש, במחירים אטרקטיביים, שורה ארוכה של מוצרים.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools