434,264 עסקים | 237,973 חוות דעת
כתבות בנושא הרחקת יונים - תמונת אווירה

רשת ביטחון: הרחקת יונים באמצעות רשתות

אם תשאלו את האדם הממוצע מה האסוציאציות שלו לגבי יונים, הרוב ידברו על שלום, על טוהר וניקיון, על רומנטיקה ועל יופי, אבל לאלה שנתקלים ביונים בחיי היום יום, כשאלה באות לבקר בביתם ללא כל הזמנה, יש אסוציאציות שונות לחלוטין. האורחות הלא קרואות מביאות אתן לכלוך, סירחון, רעש, כינים ומחלות, והופכות למפגע שקשה להיפטר ממנו. אחת הדרכים היעילות להיפטר מהיונים היא באמצעות התקנת רשתות מתאימות - רשתות נגד יונים. אילו רשתות נגד יונים יש? איך בוחרים את זו המתאימה? מדוע רשת נגד יונים עדיפה מכל פתרון אחר להרחקת יונים, ולמה חייבים איש מקצוע, כדי לבצע את מלאכת ההתקנה?

בכתבה זו:
מהם היתרונות של רשתות נגד יונים, ומדוע הן אמצעי הרחקת יונים מועדף? | איך בוחרים רשת נגד יונים? | אז איך מתקינים רשת נגד יונים? | מדוע נדרש איש מקצוע מומחה בהתקנת רשתות נגד יונים?

הציפור המעופפת הלבנה, הזכה, הצחה והיפה שממלאת את השמיים בטקסים רבי הוד, וממלאת את הצופים בתחושות  מרוממות, דווקא ממלאת את הלב בחרדה ובגועל כשהיא מגיעה בלהקות גדולות, לבקר שוב ושוב בלי הזמנה לאזורי המחייה והפעילות שלנו. על אדן החלון, על מעקה המרפסת, על חבל הכביסה, על גג הרעפים, על גג הבטון או בחלל הסמוך למרפסת  השירות - היונים העקשניות מתנחלות בקבוצות, עושות רעש, מפיצות סירחון, ממלאות את הסביבה בלכלוך (צואה, נוצות, פגרי יונים), מביאות אתן כינים וגורמות לכולם לא מעט סבל. 
היונים, שנוטות להתגודד בחבורות, מגיעות בהמוניהן לבתים, והופכות למפגע בריאותי. הלשלשת (צואת היונים) משמשת מצע נוח להתפתחות טפילים, בקטריות, פטריות וחיידקים, שעלולים להגיע למערכות הגוף של יושבי הבית. כל מחלות היונים יכולות  לעבור לאדם ולהזיק לו, ומי שמתקרב ליונים או ללשלשת שלהן, חשוף למחלות לא נעימות כגון: דלקת ריאות, שלשולים, דלקת מוחית, שפעת העופות, אלרגיות מגוונות, גירודים ועוד. ואם לא די בכך, בשל הרכבה של הלשלשת (בסיסי), היא גורמת להרס  מתמשך של מתכות, כך שהמרזבים, המעקות ושלדי המתכת שבסביבתכם לאט-לאט מתכלים באשמת היונים.
אז אחרי כל זה, מה הפלא שדימוי היונה הצחה רחוק מן המציאות? מי שסובל ממפגע של יונים בביתו או בבית העסק, מוכן לעשות הכול כדי להרחיק אותן לצמיתות מהמקומות שבהם הן לא אמורות להיות. בפניו עומדים לא מעט פתרונות להרחקת יונים, ביניהם: חוטי רטט, קפיצים, דחלילים, סרטים עם הדפסה של דמויות שונות שמטרתן להפחיד את היונים, מערכות שמע המפיקות צלילים, יוני דמה, מלכודת, שוקר חשמלי ועוד.
בין כל הפתרונות הללו, רשתות נגד יונים הן פתרון מאוד מומלץ ומוצלח. מדוע?

מהם היתרונות של רשתות נגד יונים, ומדוע הן אמצעי הרחקת יונים מועדף?

1. בגלל שזהו פתרון יותר הומניטרי. היונים לא נפגעות - לא נלכדות ומומתות, לא מחושמלות, לא נבהלות. הן פשוט מתקשות לעמוד על הרשת, ואין להן גישה למקומות שבהם קל להן להיאחז, אז הן מתפנות ומחפשות מקום מתאים יותר לקנן בו. 
2. רשתות נגד יונים הן פתרון לאורך זמן. אם בוחרים ברשת טובה, אז נהנים מרשת עמידה לאורך זמן, ששורדת בקלות את פגעי מזג האוויר.
3. השיטות האחרות לא מספיק יעילות. למשל דוקרנים להרחקת יונה הם אמנם פתרון נפוץ בשל עלותו הנמוכה, אך לא  תמיד יעשו את העבודה. מטרת התקנת הדוקרנים היא לגרום ליונה לחוסר נוחות בעת עמידתה וקינונה. העניין הוא  שיונים הן חיות עקשניות ביותר, שלא מוותרות בקלות על הטריטוריה שלהן, ופעמים רבות הן מתרגלות לחוסר הנוחות של הדוקרנים ופשוט לא מרפות. או, למשל, הדחלילים ויוני הדמה - אלה בהתחלה מרחיקים את היונים, אבל העקשניות מבינות מהר מאוד שאין תחרות ושאין ממה לחשוש, וחוזרות לקנן בית שלהן, מבלי להתחשב בבעלי הבית האמתיים. גם מערכות השמע למיניהן, שמפיקות צלילים שאינם נשמעים לאוזן בני אדם אך אמורים להרתיע יונים, מה שמכונה, הדברה אלקטרונית, לא ממש עובדים וגם מאוד יקרים. 
ועכשיו, אחרי שהבנתם שכדי להרחיק יונים עליכם לבחור ברשת נגד יונים, עברו לשלב הבא - בחירת רשת נגד יונים.

איך בוחרים רשת נגד יונים?

יש כמה סוגי רשתות נגד יונים. הסוגים השונים נבדלים בכמה פרמטרים: ראשית, הגודל. שנית, צבע הרשת - יש רשתות שקופות נגד יונים, ויש לא שקופות בצבעים משתנים. שלישית החומר- יש רשתות העשויות מניילון ואחרות מפוליאתילן.  רביעית, האיכות - יש רשתות עמידות יותר ויש עמידות פחות. הרשתות ה"מתוחכמות" מוגנות מפני קרינת U.V ומפני חמצון. 
מלבד סוגי הרשתות, יש הבדל גם בסוגי המסגרת לרשת, שהיא לא פחות חשובה ואולי אפילו יותר. אם תבחרו רשת נגד יונים,  איכותית ככל שתהיה, ותמסגרו אותה במסגרת מחומר לא מתאים שתותקן באופן בלתי הולם, תהיו בבעיה. בין סוגי המסגרות  יש: חבלים, כבלי פלדה, חוטי ניילון, חוטי ברזל, חוטי נירוסטה או אלומיניום ויש גם ברזל בציפוי ניילון. 
שיקולים רבים ינחו אתכם בבחירת הרשת, ביניהם:
 
1. החלל שעליו אתם מבקשים להגן.
2. עיצוב: אם הרשת תמוקם במקום בולט, עדיף שתהיה שקופה.
3. הצרכים: יש לבחון כמה יונים מגיעות, מה גודל החלל, אם נדרשת אליו גישה, מה המבנה שאליו תחובר הרשת, איזו  מסגרת אפשר לחבר אליו וכיצד ועוד-ועוד שאלות שהתשובות עליהן יסייעו לכם בבחירת הרשת.
4. מחיר: כדרכו של עולם, לרוב יקר יותר משמעו טוב יותר, ועל איכות צריך לשלם. גם כאן, בחירה של רשת מתאימה ואיכותית היא שאלה של תקציב. אם אתם מוגבלים בתקציב, מרחיק יונים מקצועי יסייע לכם לאתר פתרון הולם עבורכם במסגרת בתקציב. 
וכעת, אחרי שבחרתם את רשת היונים המתאימה, הגיע הזמן להתקינה.

אז איך מתקינים רשת נגד יונים?

ההמלצה הכי טובה היא להיעזר באיש מקצוע מומחה בהתקנת רשתות נגד יונים. לא סתם יש התמחות שכזו. התקנת רשת נגד יונים יכולה בטעות להיראות כמלאכה פשוטה שכל אחד יכול להשלים, אבל לא כך הם פני הדברים.

מדוע נדרש איש מקצוע מומחה בהתקנת רשתות נגד יונים?

1. איש מקצוע בעל ידע וכלים יוכל להשלים את המלאכה בקלות, במהירות, בעלות סבירה ולתמיד. אם אתם תעשו מה שתעשו, סביר שהתוצאה לא תהיה מושלמת, ובמהרה תמצאו עצמכם שוב מטפסים על סולם, קודחים ודופקים. לא חבל? הרחקת יונים בעזרת רשתות היא יעילה ביותר, רק אם היא מתבצעת כהלכה, ואם נבחרת הרשת הנכונה  שמחוברת בצורה מדויקת ונכונה למבנה. את זה יוכל לעשות רק מרחיק יונים מקצועי. רק הוא יידע להתאים את  הרשת לחלל הקיים ולמאפיינים השונים של סביבתכם. בחירת רשת המותאמת לצרכים (גודל החלל, סוג המבנה, הצורך בגישה ועוד) היא חלק חשוב ומרכזי בהצלחת "המבצע" כולו, ורשת לא מתאימה או התקנה לקויה שלה יכולה לפגוע ביעילות של כל העניין. 
2. יש למרחיק היונים ציוד מקצועי מתאים למלאכה. ולא, אנחנו לא מדברים על פטיש, מקדח, מסמר או סולם, אלא על ציוד סנפלינג במקרי הצורך. 
3. משום שזה עלול להיות מסוכן - התקנת רשת נגד יונים מחייבת טיפוס לגובה רב ועבודה בגובה רב, שבהם אתם לא מורגלים. נסיבות אלה מזמנות לא מעט תאונות ביתיות, שרק איש מקצוע מיומן יכול להתחמק מהן. האמינו לנו - לא שווה לקחת סיכון.
4. מרחיק יונים מקצועי אמנם כרוך בהוצאה לא קטנה, ומייקר מאוד את תהליך התקנת הרשתות, אבל הוא גם נותן אחריות על העבודה. אחריות זו כשלעצמה שווה את הכסף. אם הרשת לא תעשה את העבודה והיונים ימשיכו להגיע,  או אם הרשת תתכלה או תתפרק, יש לכם למי לפנות, וזה יתרון שאין לזלזל בחשיבותו. 
לסיכום, אפשר ומומלץ להרחיק יונים כי הן בהחלט מפגע בלתי נסבל. אם תסיקו שרשת נגד יונים היא האמצעי הכי טוב  להרחקת יונים, אז בחרו רשת יונים מתאימה לצרכים ולמאפיינים שלכם, ואל תוותרו על איש מקצוע שיסייע לכם באיתורה וגם ישלים המלאכה ויתקין אותה עבורכם. 


 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools