כתבות בנושא ניקוי יבש וצביעה - תמונת אווירה

ניקוי יבש מחירים - להיפטר מהכתמים בלי להתרושש

אחת הבעיות ברכישת בגד יפה ומיוחד, היא הצורך לטפל בו בדרך זהירה, קרי, לנקותו רק בניקוי יבש. לא מספיק שהשקעתם הון על המעיל, הצעיף, השמלה או החליפה, תצטרכו גם לממן שירותי ניקוי יבש שרובם אינם זולים במיוחד. אז כמה עולה לנקות את הבגדים בניקוי יבש? איך אפשר לחסוך ולצמצם עלויות? מתי אפשר להתמקח ולבקש הורדת מחירים? ומה עוד מציעות לנו המכבסות (רמז - ניקוי ספות, ניקוי שמיכות, ניקוי כריות, צביעת בגדים והרשימה עוד ארוכה). הכול על שירותי ניקוי בגדים ושאר אביזרים.

בכתבה זו:
אז איך לצמצם עלויות והוצאות על ניקוי יבש? | אז איך לצמצם עלויות והוצאות על ניקוי יבש? | ניקוי יבש אז כמה זה אמור לעלות? | ניקוי יבש אז כמה זה אמור לעלות? | לא רק ניקוי יבש | לא רק ניקוי יבש | לא רק בגדים | בין השירותים הללו בולטים השירותים הבאים:

ניקוי יבש של בגדים יכול לעלות לא מעט כסף. אם במשפחתכם יש כמה נפשות, וכל אחד מחזיק כמה פריטים שנחוץ לנקותם מדי פעם בניקוי יבש, ההוצאה השנתית איננה קטנה ואינה בטלה בשישים. לכן, התחלנו את המדריך במקבץ טיפים שיסייעו לכם לחסוך בהוצאות על שירותי ניקוי יבש. 

אז איך לצמצם עלויות והוצאות על ניקוי יבש?

למדו את המחירים, ודעו מראש כמה צפויים לדרוש מכם. מחיר ניקוי יבש של כל בגד מושפע מגודל הבגד, מסוגו ומסוג הבד. המחירים הם משתנים, ובהמשך נפרט את עלות כל השירותים.
צברו כמה פריטים וגשו למכבסה הקרובה. שם תתמקחו על המחיר כשבידיכם טיעון מנצח (וכמה בגדים מלוכלכים)- “יש לנו יותר מפריט אחד, זו סיבה להנחה".
שלחו לניקוי רק פריטים חשובים ואהובים שאתם לא יכולים לוותר עליהם. אם, למשל, שמלת ערב מסוימת כבר לא עולה עלייך או לא נראית במיטבה, וכבר עברה כמה פעמים ניקוי יבש, חשבי על מחירה, ושקלי כמה שווה לך להמשיך  ולהשקיע בה. לעתים פרידה מהשמלה, ורכישתה של שמלה חדשה, תעלה פחות מתחזוקה שוטפת וניקוי יבש תכוף של השמלה הישנה.
שלחו לניקוי יבש רק פריטים שלא יכולים לעבור כביסה.
בעת הביקור במכבסה בחרו רק שירותים נחוצים: מאוד מפתה להתפנק כשנכנסים למכבסה המציעה שירותי ניקוי יבש. הם הרי יכולים לכבס, לגהץ ולקפל את הבגדים שתמסרו להם, ולא רק לנקות אותם; הם יכולים לצבוע אותם  ולחדש את פניהם; הם יכולים לשלוח לכם הכול עד פתח הבית. כל פינוק כזה עולה לכם כסף. עם כל החשק, נסו לא להתפתות, והתמקדו בשירותים שלהם אתם באמת זקוקים. 
ניקוי ייבש : תמונה שאטרסטוק

ניקוי יבש אז כמה זה אמור לעלות?

כאמור, מה שמשפיע על מחירם של שירותי ניקוי יבש הוא סוג הפריט - מכנסיים, חולצה, ז'קט, חליפה או שמלה וכן הלאה; סוג  הבד- עור, כותנה משי או מה שלא יהיה. המחירים משתנים בין מקום למקום, והמכבסות המציעות שירותי ניקוי יבש יכולות לדרוש כל מחיר שירצו. אתם, כשתגיעו למסור את הפריטים לניקוי יבש, תכירו כבר את המחיר המקובל, ותוכלו להתמקח. אז מהו טווח המחירים שיש לצפות לו?

ניקוי יבש של מעיל יעלה בין 45 ל-90 ש"ח, אלא אם מדובר במעיל עור, ואז המחיר עולה ונע בין 120 ל-250 ש"ח.
ניקוי יבש של ז'קט, לעומת זאת, זול הרבה יותר, ועבורו ייגבה סכום הנע בין 30 ל-60 ש"ח. אם מדובר בחליפה, למרבה הפלא  המחיר לא מאוד מאמיר, ועומד על כ-80 ש"ח (יש כאלה שידרשו רק 50 ש"ח) ואם רק עניבה זקוקה לרענון, ניקוי יבש שלה יעלה בין 15 ל-30 ש"ח.
ומה לגבי מכנסיים? ניקוי יבש שלהם אמור לעלות בין 20 ל-45 ש"ח, ומחירו של ניקוי יבש לחולצה ינוע בין 20 ש"ח ל-40 ש"ח.  
עבור ניקוי שמלת הערב השווה או החצאית האהובה תשלמו בין 50 - 90 ש"ח, אבל אם מדובר בשמלת כלה - כן, יש כלות רבות ששומרות את השמלה המפוארת למזכרת בתקווה שתשמש גם את הבנות העתידות לבוא (אמן), וחייבים לנקות את הלכלוכים שהיא צברה בערב השמחה - השירות של ניקוי יבש יעלה לכן הרבה יותר, וינוע בין 150 ל300- ש"ח.
 
כמובן שלא רק נשים זקוקות לשירותי ניקוי יבש, ויש גם פריטים שאופייניים רק לגבר, בנוסף לעניבה, והם ציצית, שניקוי יבש שלה יעלה בין 20 - 30 ש"ח בממוצע, וטלית, שניקוי יבש שלה יעלה אותו דבר אך יכול גם להגיע ל-60 ש"ח.
 
שימו לב - אם אחד מהפריטים הללו מגיע עם כתמים קשים במיוחד, יוכלו בתי העסק להציע לכם גם טיפול להסרת כתמים,  אבל זה יעלה לכם יותר, ואל תיעלבו אם הם ידרשו תשלום 'אקסטרא'. מדובר בעבודה קשה וממושכת, והם לא סתם דורשים בעדה תמורה מתאימה. אז אם הבגד חשוב לכם, שלמו על השירות הזה ביד נדיבה. 
ניקוי יבש

לא רק ניקוי יבש

מכבסות המציעות שירותי ניקוי יבש מתמחות לא רק בניקוי יבש של בגדים, אלא בשירותים נוספים הקשורים לתחזוקת הבגדים שלנו. בין השירותים הללו בולטים השירותים הבאים:
 
כביסה וייבוש של בגדים: שרותי כביסה כוללים כביסה, גיהוץ וקיפול. תלוי מה תבקשו וכמה כביסה יש לכם, ולפי כל אלה גם תידרשו לשלם. 
צביעת בגדים: בגדים שהוכתמו, דהו או שינו צבעם עקב חשיפה לאקונומיקה, יוכלו להיראות כמו חדשים אם יצבעו אותם. רבות מהמכבסות המציעות שירותי כביסה וניקוי יבש מספקות גם שירות של צביעת בדים בכל מיני צבעים וסגנונות. 

לא רק בגדים

חלק מבתי העסק המציעים שירותי ניקוי יבש לבגדים, מציעים עוד שירותי ניקוי לצד ניקוי בגדים. הכוונה לשירותים מגוונים של ניקיון רהיטים ושטיחים ועוד, חלקם נעשים בבית הלקוח. 

בין השירותים הללו בולטים השירותים הבאים:

ניקוי יבש של שמיכות. שירות זה חשוב ביותר ונעשה בו שימוש רב ומחירו תלוי בסוג השמיכה ובגודלה. כך, למשל,  ניקוי יבש של פוך יחיד יעלה בין 60 ל-120 ש"ח, ואם מדובר בפוך זוגי ידרשו מכם מעט יותר- בין 70 ל-140 ש"ח.
ניקוי שטיחים: השאיבה של השטיח וניקיונו בשלל צורות לא תמיד מספיקים, ובפעם בתקופה בהחלט מומלץ למסור אותו לניקוי מקצועי. תענוג של ניקוי שטיחים יעלה לכם מינימום 40 ש"ח, כאשר ככל שהשטיח גדול יותר, כך מחיר ניקיונו יעלה. כמו-כן, סוג השטיח ומאפייניו משפיעים אף הם על מחיר הניקוי היבש שלו, ואם הוא למשל עשוי עבודת יד, ניקיונו יעלה יותר משטיח שארוג בדרך פחות מאתגרת. 
ניקוי ספות: ניקוי ספות מותאם לסוג הבד ולמידת הלכלוך, ויעלה לכם לא מעט כסף. המחיר משתנה לפי סוג הבד וסוג הניקוי שתבחרו. רצוי שתדעו כמה אמור לעלות ניקויה של כל ספה. כך, למשל, ניקוי של ספת עור יעלה בין 400 ל-600 ש"ח, ואם מדובר בספת בד, יכול מחיר ניקויה להתחיל ב-200 ש"ח, אבל גם עשוי להגיע למחיר של 450 ש"ח. 
ניקוי יבש בבית: ניקוי הספות נעשה בבית על ידי נותני שירותים שיגיעו אליכם, ואשר יכולים גם להציע לכם ניקוי של שטיח מקיר לקיר. שירות שכזה יעלה לכם בין 15 ל25- ש"ח. גם ניקוי כריות וריפודי כיסאות יכול להיעשות בבית הלקוח. 
ניקוי מזרנים: ניקוי שכזה מאוד מומלץ מדי פעם, כדי להיפטר מכל החיידקים והבקטריות שישנים לצדנו ומצטברים במרוצת השנים. אנחנו לא מחליפים מזרן כל שנה, אבל בהחלט כדאי שננקה אותם פעם בתקופה. מדובר, תודה לאל,  בתענוג לא מאוד יקר, וגם הוא תלוי בגודל המזרן ובסוגו. ניקיונו של מזרן יחיד יעלה בין 200 ל-300 ש"ח, ואילו  כשמדובר במזרן זוגי, תעריף ניקיונו ינוע בין 300 ל-400 ש"ח. 
ניקוי וילונות: תלוי בסוג הבד ובגודלו. המחיר ינוע בין 30 ל-60 ש"ח למטר רבוע של בד. 
scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools