כתבות בנושא הובלת חבילות ומשאות קלים - תמונת אווירה

כל מה שאתם צריכים לדעת על משלוח חבילות בארץ

משלוח חבילות משמש את האדם משחר ההיסטוריה, כשרק האמצעים הפיזיים שבאמצעותם נעשה אותו שילוח, הם אלה שמשתנים עם הזמן. גם כיום, בעידן שבו הדואר שרבים שולחים הוא אלקטרוני, וכאשר יש אמצעים דוגמת פקס או סורק שמקלים על העברת מסמכים ליעד ספציפי, השירות של משלוח חבילות בארץ עדיין רלוונטי לחלוטין. אילו סוגים של משלוחים קיימים כיום? מי מבצע את השירות החיוני הזה, ומהם המשתנים המרכיבים את משוואת המחיר של משלוח חבילות בארץ?

בכתבה זו:
משלוחים מדלת לדלת | שירותי משלוחים לעסקים | אז איך מתחילים?

כאשר מדברים על משלוח חבילות בארץ, נכנסים לעולם מושגים רחב במיוחד, וזאת מכיוון שבין המשלוחים השונים אפשר להבחין במשתנים שונים שמשפיעים על תג המחיר. ברור כי המשתנה הראשון שמשפיע על מחירו של המשלוח הוא פונקציה של המרחק שיש לגמוא בין מקום השילוח לבין היעד הסופי של החבילה. לא קשה להבין, בהקשר הזה, מדוע משלוח  בין-עירוני יהיה יקר יותר מאשר משלוח עירוני. בהמשך לכך, מספר הפריטים שיש בחבילה  אמנם מייקר אותה באופן כללי, אך עשוי להביא להוזלה במחיר היחסי של כל אחד מהם, מה שמוכיח עצמו פעמים רבות כמשתלם יותר.
סוגיה משמעותית אחרת שאין להתעלם ממנה היא לוח הזמנים של המשלוח. בעוד שמשלוח  בסיסי יתבצע לרוב תוך כמה ימי עסקים, אפשר גם לבחור בין מספר וריאציות תכופות יותר,  בהתאם להגדרת הגורמים המבצעים. משלוח אקספרס, למשל, יכול להתבצע תוך פרק זמן  של יום עבודה אחד, אך לעתים גם תוך פרק זמן של כמה שעות. אפשר לבחור משלוח  מהיום למחר, אך גם מהיום להיום. ברור שככל שהמשלוח תכוף יותר, כך סביר שמחירו יעלה.
 
משקל הפריט או החבילה נחשבים למהותיים ביותר אף הם בקביעת מורכבות המשלוח,  ועקב כך גם המחיר שלהם. המשקל המקסימלי שאפשר לשלוח בדרכים הסטנדרטיות עומד על כ-35 ק''ג, אם כי גם לסוג השירות הספציפי יש כאן השפעה. כך, למשל, דואר ישראל מאפשר משלוח אקספרס של חבילות עד משקל של 20 ק''ג "בלבד". בכל אחד מהמקרים   יש לוודא כי החבילה עומדת גם במידות התקניות מבחינת האורך וההיקף, כאשר עבור חבילה רגילה מדובר באורך של 152 ס''מ, או 274 ש''ח אם מוסיפים לכך את היקף החבילה.  בחבילות משלוחים, מיותר אולי לציין, הגודל בהחלט קובע את המחיר. ככל שהחבילה גדולה  יותר, ועל אחת כמה וכמה כאשר היא חורגת מהגדלים הסטנדרטיים, הדבר כרוך בהתייקרות במחיר, שעשויה להגיע גם ל-100%.
יחד עם כל הנאמר מעלה, יש להדגיש כי לא תמיד אפשר לדעת את מחירו של המשלוח טרם ההזמנה שלו. זאת עקב העובדה שמדובר בתחום תחרותי במלוא מובן המילה, המאופיין גם בפערי מחירים משמעותיים. כתוצאה מכך, המלצה ברורה היא לבצע השוואת מחירים בין כמה חברות טרם ביצוע משלוח מסוים, ובייחוד כאשר מדובר בפעולות שילוח מורכבות או בסל שירותים רחב יותר. וכאן בדיוק נכנסים לעובי הקורה, ומתחילים לדבר על סוגים נוספים של משלוחים.

משלוחים מדלת לדלת

על אף הקדמה ואפשרויות הדואר האלקטרוני, כשמדובר במשלוחי חבילות, עדיין, נכון להיום,  זה בלתי אפשרי לשלוח חבילות ללא תיווך של גורם אנושי. בהליך המקובל, יתבצע השינוע  באמצעות כלי רכב ייעודיים, בזמנים קבועים או נקובים מראש, כאשר הדוור או איש השילוח אחראי על השמת המשלוח בכתובת האמורה. גורמים הפועלים בתחום של משלוח חבילות בארץ, מציעים גם אפשרות לוודא כי המשלוח אכן משלים את משימתו, ונקלט על ידי הגורם שהוא מיועד לו.
 
שירותי דואר רשום או משלוחים בארץ מדלת לדלת עונים על ההגדרה הזו בדיוק. הם מאפשרים שלל כלים להבטחת עצם המשלוח, ובכלל זה המתנת שליח במועד האיסוף או במועד המסירה, הנפקה של תעודות משלוח, מסירה כנגד חתימה וכיוצא בזה. שירות שכזה מתבצע לרוב עבור לקוחות קבועים, כך שככל שמבצעים משלוח רב יותר של פריטים מדי חודש, כך המחיר עבור חבילה קטן בהדרגה. דואר ישראל, לראיה, מאפשר משלוח מדלת לדלת למנויים בלבד, כאשר משלוח חבילה במשקל של עד 1 ק''ג עומד על 100 ש''ח לפריט  כאשר השירות הוא חד פעמי, בעוד שעבור אלף חבילות מדי חודש - ותתפלאו, יש גורמים שזקוקים לכמות כזו - המחיר לחבילה בודדת עומד על 19 ש''ח בלבד.

שירותי משלוחים לעסקים

אנשים פרטיים יכולים בהחלט להיות זקוקים למשלוח בנסיבות מסוימות: חשבו, למשל, על העברת מסמכים לנותן שירות מסוים, או על מתנה הנשלחת למכר זה או אחר. ועדיין, אין להתעלם מכך ששירותי השילוח נפוצים, במידה הרבה ביותר, במגזר העסקי. למעשה, במקרים רבים, הם חלק בלתי נפרד מהפעילות של העסק באשר הוא, בלי קשר לגודלו או לתחום הפעילות הספציפי שלו.
 
המשמעות הישירה של כך היא שגורמים הפועלים בתחום, בין אם דואר ישראל ובין אם חברת משלוחים לעסקים עצמאית, מציעים שורה ארוכה של שירותים שבאים לענות על הצרכים של העסקים. בין שירותים אלה, אפשר למנות: דואר עסקי (שליחויות משפטיות,  הזמנת מוצרים למשרד בשיווק ישיר, שירותים ליצואנים, הפצת דואר עסקית, שירותי בלדרות מאובטחת ועוד), שירותים בנקאיים, שירותי עזר לדיוור ישיר , תאי דואר, הנפקת חותמות מיוחדות לאירועים והרשימה עוד ארוכה. כפי שראינו מעלה, ככל שהעסק בוחר חבילת שירותים מקיפה יותר, כך סביר שהתשלום עבור כל רכיב בה יהיה נוח יותר. ועדיין, ברור שייקור המחיר שיש לשלם על שירותים שבהם לא נעשה שימוש ראוי הוא בזבוז כספים של ממש, שעלול לפגוע בצורה משמעותית במאזן הכספי של העסק.

אז איך מתחילים?

כפי שטענו מעלה, משלוחים אפשר לבצע הן באמצעות דואר ישראל הן על ידי חברות שילוח פרטיות. לכל אחד מהם יתרונות משלו. פעמים רבות, מתגלה כי המחיר לחבילה בודדת דרך דואר ישראל, יקר יותר מאשר מחיריהן של חברות השילוח, ופרק הזמן עד למסירת המשלוח, אלא אם בוחרים מראש בשירותים המבוססים על שילוח מהיר, עלול להיות מעט ארוך יותר. מנגד, דומה שחבילות השירותים הרחבות שמעניק הדואר, כמו גם הוזלת העלות עבור משלוחים גדולים או פשוטים לביצוע, עשויים להטות את הכף לטובתו במקרים מסוימים. כך, למשל, חבילות אחידות בגודל סטנדרטי, עם למעלה מ-10 יחידות, וכאשר פרטי המשלוח רשומים ללא דופי, יהיו במחיר אטרקטיבי לכל הדעות.
 
כאשר בוחרים גורם המבצע משלוח חבילות בארץ, חשוב לבחון את המוניטין שלו. דואר ישראל מוכר לכול, גם אם אין בהכרח תמימות דעים לגבי היעילות שלו ביחס לאלטרנטיבות.  במקרה של החברות הפרטיות, ברור שהן נבדלות ביניהן במקצועיות, בסל השירותים ובטיבם, ולכן חשוב לנסות לבחון את המוניטין של אותה חברה. אפשר לעשות זאת  באמצעות בירור על החברות שמבצעות את המשלוח עבור קולגות בתחום העסקי הנתון, אך גם דרך חוות דעת וביקורות.

אנשים שחיפשו הובלת חבילות ומשאות קלים חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools