סוגי טיונרים

טיונרים נכנסו לשימוש רק כאשר הופיעו לראשונה מדפסות הלייזר. טיונרים מורכבים מאבקות. ניתן להשתמש בהם גם במדפסות וגם במכונות פקס.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג דיו למדפסות

סוגי טיונרים- ממה טיונרים עשויים

טיונרים נכנסו לשימוש רק כאשר הופיעו לראשונה מדפסות הלייזר. טיונרים מורכבים מאבקות. ניתן להשתמש בהם גם במדפסות וגם במכונות פקס. בתחילה, כאשר מדפסות הלייזר יצאו לראשונה, הטיונרים היו מורכבים מאבקה.

החיסרון הגדול היה שטיונרים אלו היו נשפכים מהבקבוק האיחסון שלהם לתוך המדפסת, דבר שגרם לכתמים וללכלוך. במשך הזמן שידרגו את הטיונרים - דיו למדפסות והוסיפו לאבקת הפחמן פולימרים, דבר אשר שיפר פלאים את האיכות של ההדפסה.

כמו כן, החלו לשים את הטיונרים בתוך מחסנית על מנת שלא ייווצר מצב שאלו ישפכו לתוך המדפסת, אלא יוזנו אליה בצורה ישירה.

 

מקורי או מחודש?

בכדי להבין מה ההבדל בין השניים, המוכר מספר לנו כי הטיונר המקורי יקר יותר אך איכותי יותר ואילו הטיונר המחודש זול יותר אך אין עליו אחריות. טיונרים מקוריים יכולים לעלות לנו מאות שקלים לעומת טיונרים לא מקוריים, אשר יעלו לנו מחצית או שליש מהמחיר של הטיונרים המקוריים.

אם כן, מדוע אנשים עדיין קונים טיונרים מקוריים? אנשים מעוניינים בטיונר אשר יעמוד במספר רב של הדפסות וידפיס תמונות ומסמכים שונים באיכות טובה. כמו כן, הם יודעים שאם המדפסת תתקלקל כתוצאה משימוש בטיונר, היצרן לא יסכים לתקן להם אותה אם יתברר לו שהם השתמשו בטיונר שאינו מקורי.

 

קיימים סוגים שונים של טיונרים למדפסות שונות:

טיונר לייזר- בהתאם לשם של הטיונר, הוא אכן מיועד אך ורק למדפסות המשתמשות בטכניקת הלייזר. האבקה של הטיונר מועברת באמצעות מטען חשמלי שממלא את כל הפיקסלים הנדרשים בדף המודפס. קרן הלייזר של המדפסת מקרינה על האבקה, והתוף מדביק את האבקה של הטיונר לדף עצמו.

טיונר של חברת HP - חברת HP היא חברה מוכרת לציוד מחשוב, אשר בנוסף למחשבים, מדפסות ופקסים, היא מספקת גם כ- 9 סוגי טיונרים של צבע שחר למגוון המדפסות שלה.

טיונר BROTHER - חברת BROTHER העולמית נכנסה בתקופה האחרונה לתודעתם של ישראלים רבים וניתן לראות כמעט בכל חנות מחשבים מדפסות וסוגי טיונרים לאותן מדפסות של חברת BROTHER.

טיונר סמסונג - אם יש לכם מדפסת של סמסונג, מומלץ כי תתאימו לה טיונר מקורי של חברת סמסונג ובכך תבטיחו הדפסה איכותית ביותר. ניתן לרכוש סוגים שונים של טיונרים למדפסות של סמסונג: טיונרים למדפסות לייזר בצבעים שחור- לבן, טיונרים בצבעים מסוימים וטיונרים למדפסות משולבות.

רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור שירותי דיו וטונרים למדפסת.

סוגי טיונרים - התאימו את הטיונר למדפסת שלכם.

 

>>בואו להתעדכן במחירון דיו וטונרים למדפסות.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא דיו למדפסות
האם המאמר עזר לך?