כתבות בנושא שירות לשואב ביתי - תמונת אווירה

חלקי חילוף לשואב אבק - כי לא מחליפים רק שקיות לשואב אבק

ידית השואב התעקמה, הכלב לעס את המברשת, הילדים ריסקו חלק אחר, הצינור נסתם, המגב נשחק או שהמנוע הלך. כל אלה אינן סיבות מספיקות להיפרד משואב האבק שלך שעושה היטב את העבודה. פעמים רבות איתור חלק חילוף מתאים, יאפשר לשואב האיכותי שלך להמשיך ולשרתך נאמנה עוד שנים רבות. תיקון שואב אבק כולל פעמים רבות חיפוש אחר חלק חלופי במקום זה שהתקלקל. אז אילו חלקים אפשר לחדש בשואב האבק, ואיך משיגים חלקי חילוף מתאימים?

בכתבה זו:
אז מי מחפש חלקי חילוף לשואב אבק? | תקלות נפוצות בשואבי אבק | אילו חלקי חילוף אפשר להחליף בשואב? | איך מתאימים את חלקי החילוף?

אנשים מוצאים עצמם מחפשים אחר חלקי חילוף לשואב בגלל סיבות רבות. המקום לחפש את אותם אביזרים וציוד לשואב אבק  הוא ללא ספק רשת האינטרנט, המציעה היצע רחב של חלקי חילוף מתאימים. כגודל ההיצע, כך גודל הביקוש. אם אתם חורשים את הרשת בחיפושים אחר צינור שרשורי, פילטר חדש או מברשת חובטת לשואב אבק, אתם ממש לא לבד. גולשים  רבים וטובים מנסים ממש כמוכם לאתר אביזר כלשהו שישדרג את שואב האבק או ישפר את תפקודו. ואם כל כך הרבה אנשים  מחפשים אחרי ציוד לשואב אבק, גם בעידן שבו מרביתנו ממהרים להיפטר ממכונות שלא עושות את העבודה, כנראה שבאמת אין טעם למהר ולהחליף את השואב, וכדאי לנסות קודם ולהסתפק בהחלפת חלקים רלוונטיים.

אז מי מחפש חלקי חילוף לשואב אבק?

1. מי שהשקיע הרבה כסף ברכישת השואב: שואב אבק הוא מכשיר מאוד יקר. אם השקעתם מאות שקלים, ובוודאי אם השקעתם אלפי שקלים ברכישתו, ועכשיו הוא התקלקל, או שרק חלק ממנו נפגם, עדיין ייתכן שישתלם לכם להשקיע  בחלק חילוף מתאים שיפתור את הבעיה.
2. מי שמחפש חלק מסוים שנשבר, נעלם או התבלה: השואב עובד מצוין. הכול במקום ושלם, ורק חלק אחד נעלם,  התרסק או נשחק. זהו המקרה האידיאלי לאיתור חלק חילוף לשואב אבק. 
3. מי שרוצה לשדרג: בעידן ההיפר טכנולוגי שבו אנו חיים, החדש הופך תוך שניות לישן, וחידושים ושדרוגים של דגמים מתקדמים גורמים לכם להפוך ירוקים מקנאה. בתחום שואבי האבק, תודה לאל, לא חייבים להחליף את כל השואב כדי להתחדש ולשדרג. אפשר לרכוש מערכות משלימות ואביזרים נלווים חדשניים, וכך להגדיל את ארסנל הפונקציות של השואב המקורי. בקלות רבה תוכלו לרכוש מערכות ואביזרים מהדגם המשודרג, ולשלבם בשואב הקיים. למשל, מברשות משולבות, מברשות חובטות, אביזר לשאיבת אפר ולכלוך גס ועוד מנגנונים שלא היו קיימים כשהשואב המעולה שלכם נולד. 
4. מי שמסתגל לשינויים: נסיבות החיים השתנו והביאו עמן צרכים שלא חשבתם עליהם בזמן רכישת השואב. למשל, אחרי רכישת השואב אימצתם לך חית מחמד - פעולה שלא דמיינתם את התרחשותה בעת רכישת השואב - ואילו  היום בוער לכם לשלב בערכת השואב אביזרים לטיפוח ולניקוי חיות מחמד. ומה אם החלפתם את רצפות הפרקט  בשטיח מקיר לקיר? פתאום המברשות המשולבות והחובטות שנראו לכם לא נחוצות, הפכו משאת נפשכם. אלה בדיוק  המקרים שבהם תוספת קטנה לשואב תהיה תוספת גדולה לחיים ולאושר.

תקלות נפוצות בשואבי אבק

שואב אבק מורכב ממנוע, מגוף שיושב עליו וממערכת יניקה וצנרת, על מרכיביה השונים. פעמים רבות יש שבר, בלאי או שחיקה של אביזר מסוים. צינור שרשורי שנקרע, פילטר מחורר, מברשות שנשחקו, ידיות שנשברו או התעקמו, שקי אבק שנקרעו, מגבי מים שאיבדו מיעילותם ועוד. תקלות נוספות מקורן בסתימה בצנרת, כתוצאה מהצטברות של שאריות ולכלוך בגוף השואב או בכל אחד מחלקי הצנרת, באופן שמונע או מגביל את פעולת היניקה ואת עוצמת השאיבה. סוג התקלות הנפוץ  השלישי הוא תקלה במנוע. 
כאשר מדובר בשואב אבק זול, קלקול של אביזרים לשואב אבק שהם זולים מאוד, יתאפשר ומומלץ, אבל אם חלק החילוף עולה כמעט כמו השואב, כמובן שמומלץ כבר לחדש את המלאי, להיפטר משואב האבק הישן ולקנות שואב אבק חדש. במקרה שבו  השקעתם בשואב אבק מעולה שעולה יותר מאלף שקלים, ברוב הגורף של המקרים, יהיה עדיף לכם לאתר ספק המציע מכירה ואספקה של אביזרים לשואבים, ולאתר חלק חילוף מתאים. 
אם השואב התקלקל, ואם הקלקול הוא במנוע, לרוב תזדקקו לשירותים של תיקון שואבי אבק. מי שמספק שירותי תיקונים של שואב אבק לרוב יגיע לביתכם, יאסוף את השואב, ייקח אותו לבדיקה ואז ידווח לכם על האפשרות לתקנו ועל העלויות הכרוכות  ברכישת מנוע חלופי. בכל יתר המקרים תוכלו אתם בעצמכם לאתר את חלקי החילוף הנחוצים לכם, ולהזמינם עד הבית. כיום, אפשר למצוא חלק חילוף מתאים כמעט לכל שואב.

אילו חלקי חילוף אפשר להחליף בשואב?

כמעט כל חלק הקיים בשואב ניתן להחלפה. חיפוש אחר ציוד נלווה לשואבי אבק ואחר חלקי חילוף מתאימים יאפשר לכם למצוא כל חלק שתחפשו, בין אם זה כדי לשדרג את שואב האבק שלכם, ובין אם זה כדי להחליף חלק שנשבר, נקרע, התבלה או לא מתפקד טוב כמו בעבר. 
בחיפוש מהיר תוכלו למצוא מברשות שטיחים, משולשי יניקה, מברשות עגולות לשואב אבק, מגבי מים לשואב אבק, צינורות  זווית לשואב אבק, פיות לחיבור צינורות שואב, שקי אבק, קצוות צינור, צינורות שרשוריים לשואב אבק, גובלים מגנטיים,  פילטרים, מברשות שונות ומגוונות, ידיות מוט לשואב אבק, מברשות רצפה, מברשות חובטות, מברשות סיליקון והרשימה עוד ארוכה. 

איך מתאימים את חלקי החילוף?

כשאתם מחפשים ומוצאים אביזר מסוים, חשוב שלפני הרכישה תוודאו שהוא אכן מתאים לשואב שלכם ועונה על הצרכים. התאמת חלקי החילוף צריכה להיעשות לפי המאפיינים הבאים:
 
1. סוג השואב: הפירמה של השואב משפיעה מאוד על התאמת חלקי החילוף. יש אביזרים ייחודיים לשואבי אבק שונים,  כשההבחנה היא לא רק בין שואב רובוטי לשואב "רגיל", אלא גם להבדלים בין שואב דייסון, השונה משואב ריינבואו שחלקיו אינם יכולים להתאים לשואב קירבי וכן הלאה. לכן חשוב לשים לב.
2. דגם השואב: חלקי חילוף לשואבים יכולים להתאים לשואבים מסוגים שונים, כאשר אופי פעילות השואב והטכניקה שלפיה הוא פועל זהה. שואבים רובוטיים, למשל, לעתים יכולים "להשאיל" חלקי חילוף זה לזה, וכך גם שואבים רטובים-יבשים, או שואבי צילינדר. כמובן שרצוי שהאביזר יהיה שייך לדגם הספציפי שבידיכם, אבל אם זה לא יצליח,  אז איתורם של חלקי חילוף מאותה משפחה יכול בהחלט לעשות את העבודה. 
3. גודל השואב: פעמים רבות אביזרים כגון מברשות, מגבים וצינורות יכולים להתאים לשואבים לא מאותו דגם ולא מאותה משפחה או מותג, רק בזכות גודל זהה של השואב ומקור חלקי החילוף.
לסיכום, לא כל תקלה בשואב אבק חייבת לגרור פרידה קורעת לב מעבדכם המסור. שואב איכותי פעמים רבות ניתן לתיקון,  לשדרוג ולשיפור על ידי החלפת אביזר רלוונטי. איתור אביזרים נלווים וחלקי חילוף איכותיים לשואב אבק הוא מלאכה פשוטה למדי, ושווה לנסות ולמצוא חלקי חילוף שיתאימו בול לשואב שלכם, ויאפשרו לו להמשיך לעשות את העבודה הנהדרת שהוא עושה. 

 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools