כתבות בנושא צבעים וסיידים - תמונת אווירה

מחפשים קבלן צבע? שלא יערבבו אתכם!

איך ניתן לזהות קבלן צבע לא מקצועי ועל מה לעולם אסור להתפשר? כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים קבלן צבע לצביעת דירה

תחום הצביעה הוא בין התחומים הפרוצים ביותר בישראל. למעשה כל אדם באשר הוא יכול להחליט ביום בהיר אחד שמתחשק לו לצבוע דירות, לתלות מודעה על עצים בשכונה ולהתחיל לסייד כאילו אין מחר. על פניו יש בכך מן ההיגיון, שכן כמעט כל אחד מאתנו התנסה בצביעה של קיר בבית של חבר או בדירה הפרטית ונראה שלא מדובר במלאכה מורכבת מדי. לכל הפחות לא כזו שדורשת מיומנות אדירה או הכשרה מקצועית - אך לא כך הם פני הדברים. 

צביעת דירה: לא מה שחשבתם

צביעה של דירה היא לא עניין של מה בכך ועל אחת כמה וכמה, כשמדובר בדירה שסובלת מנזקים כאלו ואחרים. פרויקט צביעה איכותי כולל שלבים רבים כשבין השאר מדובר בהסרה של קילופי צבע באופן יסודי, תיקון של פינות שבורות, סתימה יסודית של חורים שנוצרו בעקבות קידוחים או מסמרים, חבישה של סדקים עם חומרים מתאימים ואלו הן רק כמה מהעבודות המקדימות.

לאחר כל זה יש לפרק בזהירות את כל המפסקים והשקעים, לכסות את הרהיטים היטב בניילון, למרוח חומר לחיזוק הטיח על הקירות והרשימה עוד ארוכה. מטבע הדברים גם בשלב הצביעה חשוב להקפיד על הכללים. דלתות למשל, עדיף לצבוע כשהן שוכבות על הרצפה ובאמבטיה יש להשתמש בצבע מיוחד נגד עובש. כך גם כדאי לדעת שהצבע שמשתמשים בו לצביעת הקירות, שונה מהצבע שמתאים לתקרות.

למרבה הצער, ישנם לא מעט חאפרים בתחום. במקרים מסוימים, את תוצאת העבודה הרשלנית והלא מקצועית, ניתן יהיה לראות מיד עם סיום העבודה. במקרים אחרים, ניתן יהיה להבחין בהן רק לאחר מספר חודשים, כשהצבע יתחיל להתקלף והעובש יתחיל להתפשט. אם אתם מעוניינים לקבל שירות מאותם קבלני צבע מקצועיים וליהנות מדירה שנראית נהדר לאורך שנים, הגעתם למקום הנכון. קבלו כמה טיפים שיסייעו לכם לזהות קבלני צבע, שעדיף שימצאו משלח יד אחר.

מחיר נמוך? בקשו המלצות ותמונות!

כולנו נתקלנו במודעות התלויות על רמזורים, פנסי רחוב ועצים, שמציעות שירותי צבעות במחירים אטרקטיביים של 1,500-1,000 שקלים בלבד. בנוסף ישנם קבלני צבע שמספקים הצעות מחיר בטלפון, מבלי שהגיעו לראות את הדירה. שימו לב – לפי המחירון העדכני של זאפ דפי זהב, צביעה של דירה בת ארבעה חדרים (2 שכבות של צבע אקרילי, כולל תיקוני טיח וחומרים וללא תקרות), אמורה לעלות בין 4,500-2,000 שקלים. קיבלתם הצעה של פחות מ-2,000 שקלים? בקשו לראות המלצות ותמונות.  

למחירון צבעים של זאפ דפי זהב >>>

החיפזון מן השטן

ברוב המוחלט של המקרים, עבודת צבע מקצועית תימשך יותר מיום אחד. הסיבה לכך נעוצה במספר גורמים, כשבין היתר מדובר בעבודות ההכנה שחלקן הוזכרו לעיל. בנוסף לאחר יישום השכבה הראשונה יש להמתין מספר שעות להתייבשות הצבע, לפני שניתן יהיה ליישם את השכבה הבאה. לאור זאת, אם קבלן הצבע שפניתם אליו מבטיח לסיים את העבודה תוך כמה שעות או מתחייב לסיים את העבודה תוך יום אחד לכל היותר, בדקו את שיטת העבודה שלו.

 

במרבית המקרים צביעת דירה תימשך יותר מיום אחד: תמונה שאטרסטוק

דרשו חוזה עבודה מסודר

 קבלן צבע מקצועי ישמח לחתום על חוזה עבודה מסודר. אחר לעומת זאת, ינסה לשכנע אתכם שמדובר בעניין מיותר לחלוטין. חוזה עבודה מסודר צריך לכלול את מספר החדרים שיש לצבוע, את עבודות התיקונים שיש לבצע לפני הצביעה, את עלות הצביעה של החדרים השונים ואת משך העבודה. בנוסף חשוב לציין בחוזה את סדר העבודה, האם היא כוללת ניקיון בתום העבודות, האם היא כוללת משקופים ודלתות ועד כהנה וכהנה פרטים חשובים.

ככול שחוזה העבודה יהיה מפורט יותר, כך הסיכוי לחיכוכים וחילוקי דעות בהמשך הדרך, יהיה נמוך יותר בהתאם. מעבר לכל זה, אם אתם גרים בדירה בזמן העבודות, הקפידו על כך שבחוזה העבודה יופיע מידע בנוגע למשך הזמן שבו לא תוכלו להשתמש בכל אחד מהחדרים השונים. אם הקבלן לא מגלה התנגדות ואף מביע רצון לחתום על חוזה עבודה מפורט, יש סיכוי גבוה שיש לכם עסק עם מקצוען אמיתי.

קבלן צבע מקצועי ידאג לרהיטים שלכם

בחרתם קבלן צבע, חתמתם על חוזה עבודה מסודר ומבחינתכם אפשר לצאת לדרך? מצוין! אבל רגע לפני שהמברשת נטבלת בצבע בפעם הראשונה, ודאו שכל הרהיטים שעשויים להינזק במהלך העבודות, כוסו כהלכה. בשלב הזה חשוב מאוד שלא למהר, תחת זאת יש לקחת את הזמן ולבדוק היטב שכל מה שעשוי להינזק, מכוסה כמו שצריך. החל מהשקעים והמפסקים, דרך הרצפה וכלה ברהיטים.

כפי שניתן להבין, גם כאן ניתן להבחין בקלות בין צבעי לצבעי מקצועי: כיסוי הרהיטים לפני התחלת הצביעה דורש השקעה של זמן והקפדה יתרה על איטום הכיסוי וקבלן צבע חאפר, לא ישקיע יותר מדי בהגנה על הרהיטים שלכם ומן הסתם הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה שתמצאו את עצמכם בבית המשפט לתביעות קטנות כיוון שהספה היוקרתית שלכם נהרסה במהלך עבודות הצביעה.

מחפשים קבלן צבע איכותי? הכנסו לרשימת הצבעים של דפי זהב ותוכלו לבחור צבעי על פי המלצות וחוות דעת>>>>

החשיבות העליונה של תיקוני השפכטל

אחרי שהרהיטים מכוסים היטב, קבלן הצבע נדרש לבצע תיקוני שפכטל. כפי שציינו, מדובר בחלק אינטגרלי מעבודות ההכנה שיש לבצע לפני התחלת הצביעה. אם הקבלן יצבע ישירות על הנזקים הקיימים, היו סמוכים ובטוחים שתוך זמן קצר הנזקים יופיעו מחדש. חשוב להבין שחומרי התיקון שיש ליישם על הקירות לפני הצביעה אינם יקרים במיוחד. עם זאת, תיקון של נזקים בקירות דורש השקעה של זמן וקבלנים לא מקצועיים, יעדיפו לחסוך את הזמן הזה ופשוט לצבוע ישירות על הסדקים, הפיצוצים והחורים.

קבלן הצבע נדרש לבצע תיקוני שפטל: תמונה שאטרסטוק

ומה לגבי העובש?

בדיוק כפי שלפני הצביעה של החדרים יש לבצע תיקוני שפכטל, כך גם יש לבצע עבודות הכנה מקדימות לפני הצביעה במקרים שבהם ישנם סימני רטיבות או חלילה עובש. במקרים אלה יש בין השאר להסיר את הצבע באופן יסודי, לשייף היטב ולאחר מכן ליישם חומר מיוחד נגד עובש. אם הקבלן יצבע את הקיר מבלי לעשות זאת, תוך זמן קצר העובש פשוט יופיע מחדש.

בקשו מהקבלן להמתין עם פתיחת דלי הצבע

קבלני צבע רבים מגיעים לבית הלקוח עם דלי צבע שלכאורה מכיל צבע איכותי אך הלכה למעשה מכיל צבע זול מאוד. כדי להימנע מהתרמית המבישה הזו, הקפידו לבקש מהקבלן שאת דלי הצבע, יפתח לראשונה בנוכחותכם. רק כך תוכלו להיות בטוחים שלא מנסים לעבוד עליכם. כמו כן חשוב לשמור את המספר הסידורי של הצבע, על מנת שבעתיד תוכלו לרכוש את הצבע הספציפי שנעשה בו שימוש, אם תרצו לבצע תיקונים למשל.  

שכבה אחת בלבד? מישהו מנסה למרוח אתכם

בדרך כלל קבלני צבע שמספקים הצעת מחיר נמוכה להחשיד וכאלה שמבטיחים לסיים את העבודות תוך שעות ספורות, בסופו של דבר יצבעו שכבה אחת בלבד. חשוב להבין שצביעה מקצועית כוללת לכל הפחות שתי שכבות צבע. למעשה במקרים שבהם הגוון החדש בהיר יותר מהגוון הנוכחי של הקיר, ישנו סיכוי טוב ששתי שכבות לא יספיקו ויהיה צורך ליישם שכבה שלישית. כמו כן חשוב לוודא מראש שהצעת המחיר כוללת יישום של צבע יסוד, במיוחד בחדר האמבטיה והשירותים.

אל תסכימו לוותר על אחריות

לסיום נמליץ לכם לדרוש מהקבלן תעודת אחריות על העבודה שהוא עתיד לבצע, שכן קבלני צבע מקצועיים ישמחו להעניק לכם אחריות של מספר חודשים לכל הפחות. היו רק ערים לכך שהאחריות לא אמורה לכלול נזקים שלא נוצרו כתוצאה מעבודה רשלנית. כך לדוגמה, האחריות לא אמורה לכלול סדקים שנוצרים בקירות כתוצאה מתזוזה של המבנה. לעומת זאת קילופי צבע או סדקים שעשויים להיווצר כתוצאה מעבודה רשלנית או משימוש בצבע לא מתאים (צביעה בצבע אקרילי ישירות על סיד למשל), צריכים גם צריכים להופיע בתעודת האחריות. על תעודת האחריות צריכים להופיע בנוסף כל הפרטים של הקבלן, לרבות שמו המלא, כתובתו ומספר הזהות שלו.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools