439,652 עסקים | 239,032 חוות דעת
כתבות בנושא פרגולות - תמונת אווירה

החורף בפתח? זה הזמן לסגור מרפסת!

מהן הדרכים האפשריות לסגור מרפסת, כמה זה יעלה לכם ומהם האישורים הדרושים? כל הפרטים החשובים בכתבה שלפניכם  

תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, נכנס לתוקפו בשנת 2014 וזכה תוך זמן קצר לכינוי "חוק המרפסות", שכן בין השאר הוא ביסס הליך רישוי מקוצר מאי פעם לתוספות בניה כמו סגירה או הוספה של מרפסת. התיקון החדש הסדיר לראשונה שלושה מסלולי רישוי: פטור מהיתר, רישוי מקוצר ורישוי מלא. הפטור המלא ניתן עבור בניה של אלמנטים כמו פרגולה, מחסן, גגונים או סגירות חורף במסעדות ומסלול הרישוי המקוצר לעומת זאת, נוצר עבור תוספות בניה כאלו ואחרות שאין בהן הפרעה או סיכון של ממש ובכלל זה הוספת מעלית, הוספת מרפסת וסגירת מרפסת.

כמה זמן צריך להמתין לקבלת תשובה מהרשות?

תיקון 101 מחייב את הרשות המקומית לספק תשובה לבקשות במסלול המקוצר תוך 45 ימי עסקים לכל היותר. למעשה לפי התיקון המהפכני, אם לא מתקבלת תשובה לבקשה בטווח של 45 ימי עסקים, משמעות הדבר שהבקשה התקבלה. זאת בזמן שכפי שציינו, כדי להקים פרגולה במרפסת, על הגג או בחצר, אין כל צורך בהיתר בנייה מהוועדה לתכנון ובנייה וזאת כל עוד שטח הפרגולה לא מהווה יותר מרבע שטח המרפסת, הגג או החצר או לא עולה על 50 מ"ר (הגדול מהשניים).

הואיל וכל כך פשוט בימינו לסגור ולקרות מרפסת, כיוון שסגירת מרפסת מגדילה את ערך הדירה וכיוון שעוד רגע מגיע היורה, זה הזמן לדבר על כל הדרכים שיאפשרו לכם לשבת השנה במרפסת ולספור ציפורים נודדות, גם בימים הגשומים ביותר.

וילון זכוכית – לא מוותרים על אף קרן אור

וילון זכוכית פנורמי למרפסת הוא בין היתרונות המומלצים ביותר בשוק. מדובר ביחידות זכוכית שנעות על מסילות ותוחמות את המרפסת מבלי לפגוע בתחושת המרחב. וילון זכוכית חובק מגוון אדיר של פתרונות, כשבין השאר הוא מאפשר ליהנות מנוף פנורמי ללא הפרעה, מעניק למרפסת מראה נקי ויוקרתי, הזכוכית האיכותית מבודדת מפני חום וקור וכן משמשת כחומר בידוד אקוסטי (פתרון מושלם עבור דיירים עם שכנים רעשנים).

מדובר על פתרון ארוך טווח ופשוט מאוד לתפעול, המאפשר לדיירים ליהנות משפע אפשרויות עיצוב שכן ישנה אפשרות לשלב סוגים שונים של זכוכית כמו זכוכית שקופה וזכוכית חלבית לדוגמה. כמו כן יש להדגיש כי מדובר בפתרון שפשוט מאוד לשמור על המראה הנקי והשקוף שלו שכן ניתן למקם את החלונות בזווית של 90 מעלות ולנקות אותם בקלות משני הצדדים. בנוסף הזכוכיות שמשמשות לסגירת מרפסת עמידות ביותר בפני חבלות ומכות ולכן מתאימות גם לדירות עם ילדים קטנים. העלות של וילון זכוכית איכותי נעה בין 2,200-1,600 שקלים למ"ר.

אם יש לך (יותר מדי) שמש, לך על סוכך מסך מקסי זיפ

סוכך מסך זיפ מקסי זיפ הוא מסך גלילה ורטיקלי מודרני, המתאים כמו כפפה ליד למרפסות שסובלות מעודף קרינה במהלך היום. במקום לסגור את התריסים והווילונות, ניתן להתקין בהיקף המרפסת את הסוכך החשמלי שנגלל לתוך מארז הגנה (קסטה) ונע למעלה ולמטה כשהוא נתון בין מסילות דקות מאוד. נכון להיום ניתן להזמין סוככי מקסי זיפ המיוצרים מסוגים שונים של בדים כמו דראלון רשת ושמשונית, הנבדלים אלה מאלה בעיצוב, ברמת החדירות שלהם לאור, בדרגת ההגנה שלהם מקרינת UV ועוד.

היתרונות המרכזיים של סוככי מסך מקסי זיפ הם המחיר הנמוך, רמת הפרטיות שהם מספקים ליושבי המרפסת, רמת ההגנה הגבוהה מפני קרינה, העיצוב האלגנטי וכן ההתקנה והתפעול הפשוטים. החסרונות שלהם כוללים עמידות לא מלאה בפני גשמים והעובדה שהם לא שקופים לחלוטין ולכן מסתירים את הנוף במידה מסוימת כשהם נמצאים בשימוש. העלות של מסכי מקסי זיפ, נעה בין 8,000-4,400 שקלים.

מעוניינים לבצע סגירת חורף? אלה העסקים שכדאי לכם להכיר 

  • אורחן פתרונות הצללה וקירוי, תל אביב 072-3298264

  • תריסי שחר, פלמ"ח 24, נס ציונה 072-3209741

  • סוככי אלברט, הארזים 274, בית שמש 072-3236350

  • סככות מעיין, שד' צורן 5, קריית ג,, 072-2596912

  • פירסט גלאס זגגות עמוס, רומינלי 8, תל אביב 072-2646081

סגירת מרפסת עם פרופיל בלגי: ברזל או אלומיניום?

המסגרות של החלונות הבלגיים, שהחליפו בהדרגה את מסגרות העץ, הן מסגרות דקות מאוד אך עמידות מאוד. המסגרות מאפשרות ליצור מעטפת שבה נעשה שימוש מועט במתכת ושימוש רב בזכוכית. בנוסף הפרופילים הבלגיים מאפשרים ליצור עיצובים שונים שכן ניתן לשלוט באופן החלוקה של החלונות ולשחק עם הצבעים, הגדלים והצורות.

אם תבחרו לסגור את המרפסת שלכם עם פרופיל בלגי, תצטרכו להחליט אם אתם מעוניינים בפרופיל אלומיניום או פרופיל ברזל. שני החומרים עמידים וחזקים ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות ללא שום בעיה. ההבדלים המרכזיים הם שפרופיל ברזל דורש מעט תחזוקה וצבע, אינו עמיד מפני חלודה ובנוסף לא מבודד באופן אופטימלי מפני רעשים. בנוסף העלות של פרופיל ברזל, לנצח תהיה יקרה יותר בהשוואה לפרופיל אלומיניום (הפרש המחירים עומד על כ-30%). כל החסרונות הנ"ל, הפכו את פרופיל האלומיניום לאפשרות הפופולארית מהשתיים. העלות של סגירת מרפסת בחלונות בלגיים נעה בין 2,000-1,500 שקלים למ"ר. 

סגירת חורף: תמונה שאטרסטוק

קירוי מרפסת בפאנל מבודד מאלומיניום – הכי קל שיש

פאנל מבוסס מאלומיניום הוא פתרון הקירוי האידיאלי למרפסות, בין השאר כיוון שהוא עמיד בפני רטיבות, מבודד מצוין מפני חום וקור ובנוסף לא מעלה חלודה. מעבר לכך, מדובר בחומר בעל משקל נמוך מאוד המשמש בעבודות בניה קלה. הודות לכך, בניגוד לעבודה עם בטון, ההתקנה שלו לא כרוכה בשימוש בחול ולא מייצרת יותר מדי לכלוך. יתרון נוסף שעומד לצד קירוי באמצעות פאנל מבודד מאלומיניום הוא שמדובר בפתרון שלא דורש תחזוקה כלשהי ומחזיק מעמד ללא קושי במשך שנים ארוכות. העלות של קירוי באמצעות פאנל מבודד מאלומיניום נעה בין 1,100-700 שקלים למ"ר. 

קירוי מרפסת עם פרגולת Suntech (סנטק)

פרגולת סנטק היא פרגולת אלומיניום חשמלית שמהווה פתרון קירוי והצללה מצוין עבור מרפסות, חצרות ועסקים עם רחבות חיצוניות. פרגולת סנטק מיועדת אמנם לקירוי המרפסת בלבד, אך ניתן לשלב אותה בקלות עם סוככי מסילה או מסך לסגירת המרפסת מכל הצדדים. הפרגולה מגיעה עם תאורת לד מובנית שניתן לשלוט עליה באמצעות שלט וישנם גם דגמים המגיעים עם מרזבים מובנים לניקוז מי הגשמים.

רוצים להוסיף פרגולה? אלה העסקים שלכם>>>

בניגוד לפתרונות קירוי פשוטים יותר, פרגולות סנטק מספקות הגנה מלאה מפני גשמים ורוחות ולכן הפכו בשנים האחרונות לפופולאריות ביותר בקרב בעלי עסקים. בנוסף ניתן לקפל את הפרגולה בלחיצת כפתור וכך ליהנות מהמרפסת בימים שמשיים. על צלעות האלומיניום נמתח בד כיסוי איכותי, כשנכון להיום ניתן לבחור מתוך מגוון רחב ביותר של בדים המגיעים בגוונים שונים. המחיר של פרגולת סנטק נע בין 3,000-1,600 שקלים למ"ר.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools