439,652 עסקים | 239,032 חוות דעת
כתבות בנושא מוצרי חשמל - תמונת אווירה

בחירת מייבש לחורף: איך תבחרו את מייבש הכביסה המושלם

הקיץ כבר הולך ונעלם ואיתו שפע ימי השמש שהיטיבו כל כך עם שגרת הכביסה שלנו. עכשיו, כשימים קרים וגשומים בפתח, זה בדיוק הזמן להצטייד במייבש כביסה. אספנו עבורכם 9 טיפים חשובים לבחירת מייבש הכביסה המושלם

 

לאורך היום אנחנו עדיין מזיעים, החזאים אפילו מדברים מדי פעם על עלייה בטמפרטורות, אבל הקרירות שמגיעה בשעות הערב ושעון החורף שזה עתה נכנס לתוקף, מעידים על בואה של העונה הקרה. נכון, אנחנו תמיד אוהבים לומר שאצלנו בארץ "חורף זה לא באמת חורף", אבל גם החורף הישראלי הצנוע הוא מספיק קר, גשום ונטול שמש ישירה בשביל להפריע לכביסה שלנו להתייבש בחוץ, על החבל, כמו שאנחנו אוהבים.

למרבה המזל, הטכנולוגיה יצרה עבורנו פתרון נהדר לעונת החורף – מייבש כביסה – ולנו יש בשבילכם את כל הטיפים שיעזרו לכם לבחור את מייבש הכביסה המושלם. בואו נתחיל:

 1. שאלת המחיר

בעבר הלא מאוד רחוק, מייבשי כביסה נחשבו למותרות, אך בשנים האחרונות ירדו מחירי המייבשים בצורה משמעותית והם הרבה יותר נגישים לרוב האוכלוסייה. יש עדיין דגמים שמחיריהם מגיעים ל-10,000 ₪ ואף למעלה מכך, אך אתם ממש לא צריכים להוציא על מייבש הכביסה שלכם סכום גבוה כל כך.

עשרות דגמים מעולים של החברות המובילות בעולם נמכרים בחנויות השונות במחירים של 1,000 – 5,000 שקלים, ואיכות הייבוש שלהם לא נופלת מזו של הדגמים היקרים הרבה יותר. עם זאת, על מנת להבטיח תמורה מצוינת לכסף שלכם, חשוב לדעת בדיוק איזה דגם של מייבש כדאי לכם לבחור.

 1. התאמת הקיבולת

כמו למכונת הכביסה, גם למייבש יש קיבולת מסוימת - משקל הבגדים המקסימלי שניתן להכניס פר הפעלה. רוב מייבשי הכביסה הם בעלי קיבולת של 3-7 ק"ג, כאשר זוג צעיר ללא ילדים יוכל, ברוב המקרים, להסתפק בקיבולת של 4 ק"ג, ואילו משפחה בת מספר ילדים תזדקק לקיבולת של 7 ק"ג.

עם זאת, בבחירת קיבולת המייבש מומלץ לזכור שני דברים חשובים: ראשית, יש לבסס את הבחירה על העתיד שאתם מתכננים, ולקחת בחשבון שאם המשפחה עתידה להתרחב בשנים הקרובות, כדאי לרכוש מייבש עם קיבולת מעט גדולה יותר מזו שאתם זקוקים לה היום.

שנית, חשוב להתאים את קיבולת המייבש לקיבולת של מכונת הכביסה שלכם, כדי לחסוך בהפעלות. קיבולת המייבש המומלצת לוקחת בחשבון את משקלם של הבגדים לאחר הכביסה, ולכן עומדת על קילו אחד יותר מהקיבולת של מכונת הכביסה שלכם.

 1. בחירת עוצמת המייבש

עוצמת המייבש תלויה בהספק שלו, אשר ברוב הדגמים נע בין 2,400 ל-2,800 וואט. ככל שההספק גבוה יותר, כך פעולת הייבוש תתבצע ביעילות רבה יותר, דבר שיוביל לזמן ייבוש קצר יותר ולחיסכון בחשמל. ברוב המקרים ניתן בהחלט להסתפק בהספק של 2,700 ואפילו 2,600 וואט, אך קחו בחשבון שגם לאיכות מכונת הכביסה שלכם יש השפעה: אם פעולת הסחיטה של מכונת הכביסה לא נעשית כמו שצריך והבגדים מועברים אל המייבש כשהם רטובים מדי, גם המייבש עם ההספק הגבוה ביותר יתקשה לספק תוצאה טובה במהירות. בנוסף, ייבוש בצורה זו עלול לפגוע באיכות הבגדים.

 1. חיסכון באנרגיה

המייבש נחשב, ולא בכדי, לאחד המכשירים שצורכים הכי הרבה חשמל בבית, אך יש מספר נתונים שמאפשרים לצמצם את צריכת האנרגיה שלו למינימום האפשרי:

 • דרגת יעילות אנרגטית – במפרט הטכני של כל מייבש כביסה מצוינת דרגת יעילות אנרגטית. הדרגה הגבוהה ביותר היא A, והיא החסכונית ביותר.
 • חיישני ייבוש – דגמים רבים של מייבשי כביסה כוללים חיישני ייבוש, שעוצרים את פעולת המכשיר כאשר הם מזהים שהכביסה יבשה, ועשויים לחסוך עד 15% מצריכת החשמל. אם אתם נוהגים לגהץ הרבה, ישנם גם דגמים שמאפשרים את הפסקת הייבוש כשהבגדים עדיין לחים מעט, כדי שהגיהוץ יהיה קל ומהיר יותר.
 • תוכניות לייבוש כמות בגדים קטנה – אם אתם רוצים שתהיה לכם את האפשרות לייבש מדי פעם פריטים בודדים בלבד, ודאו שיש למייבש הכביסה תכנית חסכונית לייבוש כמות בגדים קטנה.
 1. מערכת ניקוז או מערכת פליטה

בפעולת הייבוש מצטברת כמות גדולה של לחות, אותה המייבש צריך להוציא החוצה בצורה מסוימת. רוב הדגמים משתמשים בצינור פליטה, דרכו נפלט האוויר החם ויוצא החוצה. אם בחרתם במייבש מסוג זה, עליכם לוודא שתוכלו למקם אותו בסמוך לחלון ולהוציא דרכו את צינור הפליטה.

בחלק מהדגמים מוחלף צינור הפליטה במערכת ניקוז הכוללת מעבה, שהופך את אדי הלחות למים; ומיכל בו מצטברים המים, אותם ניתן לרוקן באופן ידני או על ידי חיבור למערכת הביוב. מומלץ לשקול היטב רכישה של דגם עם מערכת ניקוז שכן היא מייקרת את מחיר המייבש ומעלה את צריכת החשמל. בנוסף, מרבית הטכנאים טוענים שהיא גם מקור לתקלות רבות יותר.

 1. התאמת הדגם למיקום

ברוב הבתים, מיקום המייבש הוא די ברור ואין יותר מדי אפשרויות. מה שכן ניתן לבחור זה את הדגם המדויק שיתאים למיקום הזה, וליתר דיוק – את מיקום הדלת (פתח קדמי/ עליון, בהתאם לצורך להציב את המייבש על גבי מכונת הכביסה/ בסמוך לה) ואת כיוון הפתיחה של הדלת לצורך העברה נוחה של הבגדים (בחלק מהדגמים ניתן לשנות את כיוון הפתיחה).

 1. ייבוש בגדים עדינים

בגדים עדינים עלולים להיפגע בטמפרטורת ייבוש גבוהה מדי, ולכן מומלץ לבחור מייבש עם דרגות טמפרטורה שונות הניתנות לכוונון בהתאם לצורך. בנוסף, אם יש לכם הרבה בגדים שנוטים להתקמט, מומלץ לחפש מייבש כביסה שכולל תכנית ייבוש אל- קמט, בה מזרים המייבש אוויר קר בדקות הייבוש האחרונות, וכך גורם לניפוח הבגדים ולמניעת הקימוט.

 1. רעש

משפחות רבות מחליטות להצטייד במייבש לקראת החורף כאשר יש תינוק קטן בבית או כאשר לידה צפויה בקרוב. במצב זה, בו מצד אחד המייבש צפוי לעבוד בלי סוף, ומצד שני אין להפריע לשנתו של התינוק, חשוב לבחור בדגם המאפשר הפעלה שקטה, בעיקר אם הוא ימוקם קרוב לחדרי השינה.

 1. אחריות

כל דגם שתבחרו, גם אם הוא מגיע מהחברה הטובה ביותר וגם אם יהיה היקר ביותר שמצאתם, עשוי להתקלקל. לכן חשוב לערוך סקר שוק קטן, לבדוק את איכות שירות התיקונים שהחברה מציעה ואת משך וטיב האחריות על המכשיר.

 טיפים לבחירת מייבש: תמונה שאטרסטוק

ואחרי הקנייה - תחזוקה למניעת תקלות

במשך שנים, ושלא בצדק, סבלו מייבשי הכביסה מיחסי ציבור גרועים. הדעה הרווחת היתה שהם עלולים בקלות להרוס את הבגדים. על מנת להבטיח שזה לא יקרה, ועל מנת לשמור על המייבש המושלם שבחרתם, הקפידו על ביצוע הצעדים הבאים:

 • שמרו על מרווח איוורור של כ-2-3 סנטימטרים בין המייבש לבין הקיר
 • נקו את הפילטר אחרי כל ייבוש
 • הכניסו לייבוש רק כביסה סחוטה היטב
 • אם בחרתם במייבש עם מעבה – רוקנו את מיכל המים לאחר כל שימוש ושטפו אותו אחת לחודש

אם תבחרו את הדגם הנכון, תעקבו אחר הוראות ההפעלה של המייבש ותפעלו לפי הנחיות הייבוש המופיעות על תוויות הבגדים, אין כל סכנה שייגרם נזק לבגדים שלכם, ולהיפך - הכביסה שלכם תצא יבשה, נעימה וריחנית מתמיד, גם כשבחוץ יהיה סוער.

 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools