כתבות בנושא טלפונים סלולריים - תמונת אווירה

כמה קטן, ככה חכם: מדריך לבחירת טלפונים סלולריים

לכל אדם המחזיק בטלפון סלולרי יש את הצרכים המיוחדים לו, וככל שעובר הזמן יותר ויותר אנשים עוברים ל"סמארטפונים". אחסון, מהירות, איכות תצוגה, רזולוציה, נגן מוזיקה, מערכות הפעלה ועוד - כל מה שצריך לדעת לפני בחירת המכשיר החכם.

בכתבה זו:
אחד חכם, אחד קצת פחות | סליחה, אפשר שאלה? | כל דור והמהירות שלו | צילום, מוזיקה ופונקציות נוספות | אז מה עושים עכשיו? כל מערכות ההפעלה

כיום, כמעט לכל אדם יש מכשיר טלפון סלולרי. לא משנה איזו חברה מספקת את השירות והתשתית - לנו, כלקוחות, יש אפשרויות רבות בבחירת סוג המכשיר, צורתו, עיצובו הכללי ומגוון האפליקציות בו. המכשירים האלה כל כך מתקדמים עד שהם הפכו למעין מחשבים קטנים - נוחים ומהירים במיוחד. וכמו בכל תחום, ככל שהמכשיר יקר ומפותח מבחינת טכנולוגית, כך גם מחירו גבוה יותר.

השאלה היא מהם הצרכים שלכם. חלק מהצרכנים לא מגלים עניין בכל האפליקציות של המכשיר הנייד. מספיקות להם שיחות טלפון והודעות טקסט, ואולי פונקציות נוספות בסיסיות כמו שעון מעורר או יומן. עבור אחרים הטלפון הנייד הוא חלק בלתי נפרד מעולם התוכן שלהם, ומחייהם בכלל. הם מפתחים בו תלות עד שהם לא יכולים לדמיין את שגרת החיים שלהם ללא המכשיר הקטן. לכל אחד יש את הסלולר המתאים לו. עליכם להחליט עוד לפני הקניה מה חשוב יותר, מה הם הצרכים האישיים שלכם מהמכשיר, כולל בחינת העלויות של כל מכשיר. עצה קטנה בסקר שוק: לאחר שאתם יודעים איזה מכשיר אתם רוצים, צרו קשר עם מספר חנויות המוכרות טלפונים ניידים ובררו כמה עולה המכשיר.

אחד חכם, אחד קצת פחות

ככלל, אפשר לחלק את המכשירים הניידים לשניים: מכשיר רגיל ו"סמארטפון". האחרון, כשמו כן הוא - טלפון חכם. מה כל כך חכם בו ביחס למכשירים אחרים? ובכן, מדובר במכשיר הטומן בחובו מערכת הפעלה פתוחה, כזו המאפשרת התקנה של תוכנות (ממש כמו תוכנות מחשב) ואפליקציות שונות, מלבד אלו הקיימות במכשיר. כל אפליקציה שמסתובבת ברשת ומתאימה לכם, ניתנת להורדה.

בכל אופן, חשוב לזכור שלקדמה יש מחיר. תפעול סמארטפון הוא הרבה יותר מורכב מטלפון נייד רגיל, ופרק הזמן שנדרש להכירו אינו קצר, גם אם אנחנו פריקים של טכנולוגיה. עניין נוסף שצריך להביא בחשבון הוא תוחלת החיים הקצרה יחסית של הסוללה בסמארטפון.

וכאמור, בדומה למוצרי צריכה אחרים - הכל עניין של צרכים. לא לכל אחד נחוץ סמארטפון, אם כי, על פי רוב, גם אלה שלכאורה לא "צריכים" - בשלב מסוים מאוד רוצים. צורך, מתברר, הוא עניין יחסי.

סליחה, אפשר שאלה?

בכל זאת, לפני שמקבלים החלטה, רצוי לבדוק כמה דברים בסיסיים. לפני הכל, מומלץ ללכת לנקודת המכירה ופשוט לנסות את המכשיר. מה זה אומר? להחזיק אותו, לבדוק כמה הוא נוח, להתחיל לשחק עם המקשים. לאחר מכן אפשר, ואפילו רצוי, "להציף" את המוכרים בשאלות.

כידוע, מכשירי טלפון ניידים מחולקים לפי דורות, ממש כמו בני משפחה. ואולי השאלה הראשונה שעליכם לשאול, בהנחה שאתם חושקים בסמארטפון, היא לגבי נפח האחסון. צורת ההתייחסות צריכה להיות כמו במחשב. ככל שנפח האחסון גדול יותר, כך אפשרויות השימוש, בין השאר באפליקציות השונות, גבוהות יותר.

כל דור והמהירות שלו

בדרך כלל הורדות התוכנות והאפליקציות מתחילות בגלישה. ובכל הנוגע לגלישה סלולרית, חשוב לדעת כי ההבדל הדורי הוא בעיקר במהירות הגלישה. אם אתם לא מתכוונים להוריד על בסיס קבוע קטעי וידיאו, או לקיים שיחות וידיאו עם חברים, אתם בהחלט יכולים להסתפק במכשיר בן הדור השלישי. אבל אם אתם ממש בעניין - לכו על מכשיר מתקדם יותר. כמו כן, אם המכשיר נועד לענות על צרכים תקשורתיים נוספים, ודאו שאתם יכולים לבדוק ממנו דואר אלקטרוני בזמן אמת, תוך כדי התחברות לכתובת האופיס או לכל כתובת אחרת בה אתם משתמשים. כך תוכלו להפוך את סדר היום שלכם לנגיש ויעיל יותר.

הדבר הבא שעליכם לבדוק הוא איכות התצוגה. האיכות מושפעת בעיקר מגודל המסך וממגוון הצבעים המוצגים בו. הבחירה במסך גדול תהיה מוגזמת עבור מי שמסתפק בשיחות ובהודעות טקסט. מנגד, אם אתם צרכני תוכן כבדים - מסך גדול הכרחי עבורכם. יש דברים שלא תצליחו לראות על גבי המסך הקטן. כך למשל, בחירה במסך מגע קפסטיבי ולא רזיסטיבי עדיפה מבחינת נוחות ומהירות.

צילום, מוזיקה ופונקציות נוספות

אחרי הבדיקות הראשוניות, מגיע שלב הכניסה לרזולוציה עמוקה יותר. כאמור, למכשירי הסמאטרפון יש אפליקציות רבות, שלא פשוט לשלוט בהן, אבל אין מנוס מהיכרות עם אלה החשובות לכם. אם צילום סטילס הוא מרכיב מהותי בבחירה שלכם, בדקו את הרזולוציה של המצלמה, והשתדלו לבחור מכשיר עם מצלמת 3.2 מגה פיקסל לכל הפחות, ומקש צילום ייעודי דו שלבי לביצוע אוטו-פוקוס, פלאש LED או Xenon ועוד. ככל שהפונקציות מגוונות יותר, כך איכות הצילום תהיה גבוהה יותר.

אם אתם שמים דגש על נגן מוזיקה, כדאי לבחור במכשיר שתומך במספר גדול של פורמטים, עם כפתורים ייעודיים בנגן, תכונות לשיפור השמע, ותמיכה בתקן A2DP המאפשר האזנה באוזניות סטריאופוניות בעזרת חיבור Bluetooth. וכמובן, לא יזיק לבדוק כבר בחנות את איכות הסאונד. בכל הנוגע לרדיו, מומלץ ללכת על מכשיר שתומך ברדיו RDS.

אז זה הכל? לא בדיוק. מגוון האפשרויות הוא כמעט אינסופי. ניתן להמשיך לנסות פונקציות נוספות, בהתאם לזמן שלכם ולסבלנות המוכרים. בכל אופן, ודאו כי המכשיר כולל קישורית Bluetooth, תומך ב-Wi-Fi, ומכיל מכשיר ניווט GPS.

אז מה עושים עכשיו? כל מערכות ההפעלה

בירור הפונקציות והאפליקציות העיקריות במכשירים הסלולריים הוא הכרחי, אבל אין בו כדי להשיב על שאלה אחת מתבקשת - כיצד ובעיקר מה לבחור? בהקשר זה צריך לדעת כי שלוש מערכות ההפעלה המרכזיות כיום בשוק הסמארטפונים הן Android של גוגל, iOS של אפל ו-Symbian של נוקיה. לצידן, באחוזים קטנים יותר, נמצאים ה-Windows Phone מבית מייקרוסופט וה-Bada של סמסונג, וכן ה-WebOS מבית HP (לשעבר פאלם) ו-Blackberry OS.

אנדרואיד מאופיינת בהתאמה לקשת רחבה של מכשירים. ב"חנות האפליקציות" שלה יש מאות אלפי אפליקציות, אך לא כולן מבוקרות על ידי גוגל. בנוסף, קל מאוד להחליף בה כל תוכנת בסיס; היא תומכת בווידג'טים, וניתן לפתוח את מרבית המכשירים להרשאות מתקדמות, ואם צריך - גם להחליף עצמאית את גרסת המערכת. ואולם, יש גם כמה חסרונות: בגלל המספר הרב של האפליקציות, לא תמיד הכל עובד מהר וחלק.

iOS מאופיינת במהירות ובפשטות. כל האפליקציות מבוקרות על ידי אפל, אך מערכת ההפעלה מאוד סגורה וכמעט שלא ניתן לשנות בה דבר. Symbian היא מערכת מיושנת יחסית. היא פחות נוחה מאחרות, ויש בה גם מספר קטן יותר של אפליקציות.

מערכת Windows Phone עדיין לא רלוונטית לשוק המקומי, בגלל העדר התמיכה בעברית. האחרונה מבין מערכות ההפעלה המוזכרות כאן היא ה-Blackberry OS. יש לה ממשק מאוד עדכני, והיא מהירה וחלקה, אם כי חנות האפליקציות שלה פחות שוקקת ומפותחת.


>> לרשימה של חנויות סלולר הכנסו לכאן.
>>בואו להתעדכן במחירון טלפונים ושירותי תקשורת סלולריים.scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools