שערי אלומיניום: שערים יפים, קלים ואלגנטיים

תפקידו של השער, פשוט או משוכלל ככל שיהיה, הינו למנוע מדברים אשר אמורים להישאר בחוץ מלהיכנס ולמנוע מדברים אשר אמורים להישאר בפנים מלצאת. כיום, אחד החומרים הנפוצים ביותר לייצור שערים הינו אלומיניום. במאמר זה נתאר את תכונותיהם של שערי אלומיניום ונשפוט את יתרונותיהם וחסרונותיהם.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג שערים חשמליים ואוטומטיים

משחר ההיסטוריה - מאז האדם הראשון אשר ביקש להגן על חייו, על חיי יקיריו ועל רכושו - היו גם שערים. שערים יכולים להופיע במגוון אינסופי של צורות ועיצובים, וניתן לייצרם ממגוון חומרים. עם זאת, בשורה התחתונה, תפקידם העיקרי של כל השערים הינו פשוט להפליא - לשלוט במעבר בין מקום אחד למשנהו. במילים אחרות, תפקידו של השער, פשוט או משוכלל ככל שיהיה, הינו למנוע מדברים אשר אמורים להישאר בחוץ מלהיכנס ולמנוע מדברים אשר אמורים להישאר בפנים מלצאת. כיום, אחד החומרים הנפוצים ביותר לייצור שערים הינו אלומיניום. במאמר זה נתאר את תכונותיהם של שערי אלומיניום ונשפוט את יתרונותיהם וחסרונותיהם.

 

התפתחות תחום השערים

כאמור, למרות שתפקידם של שערים אינו מורכב במיוחד, מילוי תפקיד זה הוא כבר עניין אחר לגמרי. בימים עברו, ייתכן שדי היה בשערים פשוטים מחומרים כגון עץ וברזל, ללא מנגנונים מיוחדים, על מנת לספק לאדם את ההגנה לה נדרש. אך כיום, עם העלייה בתנאי המחייה, התלות הרבה יותר ברכוש, ואף העלייה בתוחלת החיים, ישנם דברים רבים יותר עליהם אנו מבקשים להגן, ואנו מבקשים לעשות זאת במשך זמן רב יותר. בהתאם, כמובן, עולה גם מידת התחכום של אלו המבקשים לפרוץ את השערים. אך במעין מעגל קסמים שסופו עדיין לא ניראה לעין, תחום השערים התפתח, במטרה לא רק לספק הגנה הולמת, אלא גם לעשות זאת... בסטייל.

 

מעט רקע בנושא

כבכל תחום אחר, גם בתחום השערים חלו התפתחויות מרחיקות לכת בנושא חומרי הגלם. כיום, אחד החומרים הנפוצים ביותר, אם לא הנפוץ שבהם, לייצור שערים מסוגים שונים הינו האלומיניום. האלומיניום (Aluminum) או בשמו העברי - חמרן, הינו היסוד המתכתי הנפוץ ביותר בטבע. שכיחותו זו, הינה בעלת השפעה, כמובן, על עלותו. בנוסף, לאלומיניום עצמו יתרונות רבים:
האלומיניום הינו מתכת קלה במשקל וקלה לעיבוד. 
האלומיניום אינו מגנטי.
האלומיניום הינו גם עמיד במיוחד: הוא אינו מתחמצן (מחליד) בקלות, ומשלב גמישות עם חוזק מבני. תכונות אלה, הופכים את האלומיניום לחומר גלם איכותי ומבוקש לייצור מוצרים רבים, וביניהם - שערי אלומיניום.
 

שערי אלומיניום בישראל


הייצור של שערי אלומיניום נפוץ מאוד בישראל. עמידות האלומיניום בפני תנאי מזג האוויר הנעים בין חום עז לקור ולחות, הופכים אותו לאידיאלי. למרות שמראם וחוזקם דומה, במידה רבה, לאלה של שערי ברזל, שערי האלומיניום עמידים בפני חלודה וקלים באופן משמעותי משערים אלה ומשערים המיוצרים מחומרים אחרים. כמו כן, הקלות שבעיצוב האלומיניום מאפשרת מידה רבה יותר של חופש בעיצוב, דבר אשר מאפשר לשלב את השער בהתאם לדרישות הלקוח ולעיצוב האתר בו יוצב. שילובים שונים של אלומיניום עם חומרים אחרים ושיטות צביעה שונות, יכולים להביא ליצירת שערי אלומיניום בדרגות שונות של חוזק ובגימורים מגוונים.

 

משקל קל

למשקלם הנמוך יחסית של שערי אלומיניום משקל רב בהעדפתם על פני שערים מחומרים אחרים. שערים אלה קלים יותר לתפעול ולאחזקה - בין אם המדובר בשערים ידניים או בשערים חשמליים. כמו כן, כאשר מדובר בשערים בעלי מנגנון מכאני או חשמלי, המשקל הנמוך חוסך את הצורך במנגנונים מאסיביים הנדרשים לתפעול של שערים מאסיביים יותר מחומרים כבדים כגון ברזל, מתכות מורכבות שונות ואפילו עץ. מנגנונים קטנים וזולים יותר מספיקים, גם כאשר מדובר בשערי אלומיניום גדולים יחסית. בנוסף, משקלם של שערים אלה תורם גם לתנועתם המהירה, מה שהופך אותם לאידיאליים במקומות בהם יש תנועה ערה ונדרש שילוב בין נגישות נוחה ושליטה מרבית בכניסה וביציאה.

 


>>לרשותכם מערכת סינונים לאיתור שער אלומיניום המתאים ביותר עבורכם.
>>בואו להתעדכן במחירון שערי אלומיניום

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא שערים חשמליים ואוטומטיים
האם המאמר עזר לך?