תיקוני גגות

הגג שמעל ראשינו שומר עלינו ועל המבנה כולו יבש ואטום. גג טוב מבודד נגד קליטת חום מקרינת השמש ומהסביבה ומונע אובדן חום בחודשי החורף הקרים. ישנם גגות עמידים יותר, וכאלו הנוטים לתקלות, אך אין גג שהוא חסין לחלוטין מנזקים ובעיות שמצריכים תיקון גגות כלשהו.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג בניית גגות ותיקון גגות

נושא שאסור להזניח

כאשר יש בעיה או תקלה כלשהי בגג, אסור להזניח אותה ולחכות עם ביצוע משימת תיקון גגות, על מנת לפתור את הנושא. גג פגום, מכל סיבה שהיא, יכול לגרום לנזקים חמורים ובמקרים של פגיעות קשות והזנחה, גגות אלו הופכים לסכנה של ממש למבנה ולאנשים שנמצאים בו.

דחייה של תיקוני גגות, כאשר מתעוררת בעיה, יכולה לגרום בראש ובראשונה לחדירת לחות ורטיבות דרך הגג אל המבנה, רטיבות שתגרום לעובש, טחב ושאר מפגעי לחות בבית. ולכן יש להשקיע באיטום גגות ובתחזוקה. זכרו, שעובש וטחב גם אינם אסתטיים, אך גם מסוכנים לבריאותכם וכמובן שאם חודר גשם לגג אז תכולת המבנה, בעליות גג למשל, תיפגע ועלולה להיהרס.

 

תיקוני גגות רעפים נפוצים

תיקונים של גגות רעפים הם הנפוצים ביותר, לא כי גגות אלו אינם טובים או עמידים פחות, אלא פשוט כי ישנם הרבה גגות רעפים ישנים מאוד, שהרעפים שלהם התבלו או שהם בנויים מחומרים פחות טובים מאשר רעפים חדשים, ורעפי בטון ישנים אלו נוטים להישבר. תיקונים של גגות רעפים נחלקים לשני סוגים עיקריים:

  1. תיקון והחלפת רעפים בודדים שנשברו או נסדקו.
  2. החלפת כל הרעפים, אם או בלי תיקון או בנייה מחדש של הקונסטרוקציה.

במקרים של גגות רעפים ישנים מאוד עם רעפים עתיקים, לרוב רצוי להחליף כבר את כל הגג, ולא שווה להתחיל להחליף כל פעם רעף בודד, כי זהו פיתרון שלא יחזיק מעמד זמן רב. כאשר מדובר על גגות עם רעפים חדשים ועמידים יותר, שנשברו כתוצאה משימוש לא נכון או נזקי טבע קשים, ניתן לתקן או פשוט להחליף רק את הרעפים הבודדים שניזוקו ללא בעיה מיוחדת מצד הגגן.

חשוב מאוד שתיקונים של גגות רעפים יבוצעו רק על ידי בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים בתחום של גגות אלו. תיקון ובנייה לא נכונים של גגות רעפים עלולים לגרום לנזקים כבדים יותר בעתיד.

 

תיקוני גגות תעשייתיים

ישנם מבני תעשייה חקלאיים רבים עם גגות פח גדולים או חומרים אחרים, שלעיתים זקוקים לתיקון. במקרים אלו מדובר על החלפת הפחים, משטחי גגות ספציפיים או תיקון מקומי בחומר אטימה כלשהו.

 

תיקוני גגות בטון

גגות בטון רגילים נוטים להיות עמידים יותר מאשר גגות אחרים, בתנאי כמובן שהם נבנו בצורה נכונה מלכתחילה. בעיות בגגות אלו הם בתחום האיטום לרוב, ואז ניתן לפרוס יריעות איטום חדשות או לבצע זיפות גגות יסודי מחדש של גגות כאלו.


>>בואו להתעדכן במחירון בניית גגות ותיקון גגות.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא בניית גגות ותיקון גגות
האם המאמר עזר לך?