כביסה אקולוגית

כביסה אקולוגית מתבצעת תוך שימוש בחומרי כביסה שאינם מכילים דטרגנטים וכימיקלים ואינם מוגדרים כרעילים לאדם או מזהמים לסביבה. באופן עקרוני, מטרתה של כביסה אקולוגית היא למנוע את זיהום הסביבה, אך היא משמשת פתרון גם עבור ילדים ומבוגרים המפתחים אלרגיה לחומרי הכביסה הרגילים וזקוקים לתחליפים טבעיים.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג מכבסות

כביסה אקולוגית

כביסה אקולוגית מתבצעת תוך שימוש בחומרי כביסה שאינם מכילים דטרגנטים וכימיקלים ואינם מוגדרים כרעילים לאדם או מזהמים לסביבה. למעשה, כביסה אקולוגית היא כביסה שבה משתמשים בחומרי כביסה אקולוגיים, המתפרקים בטבע תוך פרק זמן קצר, ואשר לא נוסו על בעלי חיים. באופן עקרוני, מטרתה של כביסה אקולוגית היא למנוע את זיהום הסביבה, אך היא משמשת פתרון גם עבור ילדים ומבוגרים המפתחים אלרגיה לחומרי הכביסה הרגילים וזקוקים לתחליפים טבעיים.

 

נוזל כביסה

נוזל כביסה אקולוגי הוא נוזל אשר אינו מכיל את אותם חומרי הלבנה המצויים בנוזלי כביסה רגילים. מדובר בנוזל "משודרג", המותאם לדרישות הסביבה הירוקה. נוזל כביסה אקולוגי, כמו כל נוזל כביסה אחר, מתאים לכביסה צבעונית ולכביסה לבנה, מכיל חומרי ריח טבעיים ומנקה את הבגדים באופן יסודי. יתרונותיו בכך שאינו מותיר שאריות כימיקלים על הבגדים כמו נוזל כביסה רגיל. בנוסף, נוזל כביסה אקולוגי מתאים לכל טמפרטורה ואינו שוחק את הבד - תופעה המאפיינת את נוזלי הכביסה הרגילים בשל חומרי ההלבנה המצויים בהם. אם יש לכם תינוקות בבית, מומלץ להשתמש בנוזל אקולוגי, שכן הוא אינו מהווה סכנה לילדים ואינו גורם לאלרגיות אצל תינוקות.

 

מרכך כביסה

אם הנכם מעוניינים להשתמש בחומרי כביסה אקולוגיים, מומלץ לרכוש, בנוסף על נוזל הכביסה, גם מרכך כביסה אקולוגי. מרככים אקולוגיים בדרך כלל מבוססים על צמחים ושמנים טבעיים. הם אינם משאירים עקבות כימיקלים על הבגדים, אינם מכילים צבעים או בשמים שאינם טבעיים ואינם גורמים לגירויים אצל בעלי עור רגיש. כמו כן, מומלץ להשתמש במרכך כביסה אקולוגי על בגדי תינוקות, שכן מרכך זה מבטיח שילדכם לא יסבול מפריחות או אלרגיות שיותירו גירויים על גופו.

 

אבקת הלבנה

פעמים רבות, בייחוד כאשר מדובר בבית המלא בילדים קטנים אשר מכתימים כמעט כל בגד הנמצא ברשותם, אין לנו ברירה אלא להשתמש באבקת הלבנה, אשר תעזור לנו להיפטר מהכתמים העיקשים, אולם כדאי לדעת שאבקת הלבנה מורכבת לרוב מכימיקלים חזקים מאוד. כיום, ניתן לעשות כביסה אקולוגית עם אבקת הלבנה טבעית. אבקה זו אינה מכילה אקונומיקה, אלא מבוססת על חמצן פעיל. אבקת הלבנה טבעית משיגה תוצאות דומות לאלה של אבקת ההלבנה הרגילה, מבלי להסתכן בהרעלה, ומבלי לזהם את הסביבה על ידי שימוש בכימיקלים חזקים שאינם מתפרקים בקלות. אבקת הלבנה אקולוגית מיועדת לשימוש בכל סוגי הבדים.

 

כביסה אקולוגית - סיכום

כיום, יותר ויותר אנשים מודעים לסכנה שבכימיקלים בכל הקשור לגרימת נזקים בריאותיים ולגרימת נזקים לסביבה בה אנו חיים. כביסה אקולוגית, בה משתמשים בחומרי כביסה אקולוגיים המכילים רכיבים טבעיים, משמשת תחליף מצוין, ומשיגה תוצאות שאינן נופלות באיכותן מן הכביסה הרגילה.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא מכבסות
האם המאמר עזר לך?