438,835 עסקים | 235,208 חוות דעת
כתבות בנושא מעבדות סלולר - תמונת אווירה

תיקון גלקסי למול תיקון אייפון - יתרונות וחסרונות

כולנו מכירים מקרוב את תחושת החרדה המציפה ומשתקת אותנו כשהמכשיר הסלולרי הכה יקר לנו נופל, נחבט, נרטב או רחמנא לצלן מפסיק לעבוד. גם כשמדובר בתקלות ובתיקונן, התחרות בין גלקסי לאייפון נמשכת. אז מה יעלה יותר, מה יהיה יותר פשוט ומהיר ומה ישרוד מהמידע במכשיר - תיקון גלקסי מול תיקון אייפון: הקרב הגדול.

בכתבה זו:
התקלה - מסך שבור / סדוק: | התקלה - נפילה של המכשיר: | התקלה - רטיבות: | התקלה - סוללה נפטרה: | התקלה - כפתורים לא עובדים | התקלה - רמקולים לא עובדים | התקלה - זכוכית אחורית שבורה או סדוקה | לסיכום - תיקון גלקסי: | לסיכום - תיקון אייפון:

אחרי שהשקענו כסף רב ברכישתו, עמלנו שעות על הורדות ועדכונים, על התאמות והרחבות, אנחנו קשורים אליו משל היה הזרוע השלישית שלנו ואיננו יכולים לדמיין עצמנו שעה בלעדיו. לא, אין המדובר על התינוק שלנו, אלא על בייבי מסוג אחר לחלוטין - הסמארטפון שלנו. רבים מאיתנו ויתרו על האופציה של ביטוח (ביטוח אייפון וביטוח גלקסי לרוב כרוכים בתשלום פרמיה מפלצתית שגורמת לרבים מאיתנו לוותר על התענוג), ואנו חוששים מההוצאה הכרוכה בתיקון, מגורלו של המידע במכשיר הסלולרי שלנו (אז מה? הלכו כל התמונות?) ומהזמן שיחלוף עד שאהובנו יחזור לנוח בכיסנו בשלום. 
שלושת הגורמים שישפיעו על יעילות תיקון הסמארטפון שלכם הם: המחיר, מהירות התיקון ומידת הנזק. כל אלה מושפעים משני גורמים - האחד, סוג התקלה ו/או הקלקול, והשני- סוג המכשיר. על כן נבחן ונפרט את הבעיות השונות שעלולות להתעורר בסמאטרפון שלכם ונכריע - איזו בעיה תטופל יותר בקלות, בזול ובמהירות בכל אחד מהמכשירים הסלולריים- אייפון וגלקסי. 

התקלה - מסך שבור / סדוק:

על התקלה: זוהי ללא ספק אחת התקלות הנפוצות ביותר המובילות רבים מאיתנו למעבדות לתיקון סמארטפונים. כמעט 40% מהתקלות מקימות צורך בתיקון או החלפה של מסך הסלולרי. המסך הוא חלק גדול ומרכזי הן באייפון הן בגלקסי, והוא מצוי בקדמת המכשיר ומכסה שטח נרחב שלו. המסך עשוי להינזק, להיסדק, להישבר ולהיפגע בקלות בשל נפילה, בשל בלאי בשל חבלה ועוד. 
 
על התיקון: פעמים רבות כאשר מדברים על תיקון גלקסי או אייפון הכוונה היא לתיקון המסך למעשה. שירות נפוץ ומבוקש זה של תיקון מסך כולל לרוב החלפת מסך. זוהי פעילות מהירה ולא מורכבת שיידעו לבצע ברוב המעבדות המתאימות. 
 
על עלות התיקון ומורכבותו: העלות הכרוכה בתיקון תקלה זו תלויה במסך החלופי שיש לשים במכשיר. אם מדובר באייפון 5 אז תיקון מסך אייפון 5 דורש ברוב המקרים את החלפת המסך כולו. בשל מאפייני המכשיר מדובר בהליך מורכב, ארוך ויקר. כך, בעוד החלפת מסך בגלקסי S4 תעלה כמה מאות שקלים, החלפת מסך באייפון 5 תהיה כרוכה בתשלום של כ- 1,500-2,000 ש"ח. מדוע?

1. המסך עצמו יקר מאד - הוא גדול והמכשיר עצמו דק מאד. מסך האייפון 5 מהווה רכיב יקר ביותר. מדובר במסך רטינה (מסך מולטי טאצ') הכולל טכנולוגיות חדשניות וייחודיות ועל כן החלפתו עולה הון.
2. תיקון גלקסי, כשהבעיה היא במסך, יכול להיעשות אפילו באופן עצמאי. בעלי גלקסי רבים פשוט קונים מסך חדש ומחליפים אותו בעצמם, וכך חוסכים את עלות התיקון - תהליך שאינו מתאפשר באייפון 5 אלא רק בגלקסי, לרבות גלקסי S4 (הדגם החדיש ביותר של גלקסי).
3. החלפת מסך באייפון 5 אורכת זמן רב בשל מורכבות התיקון - בעת החלפת המסך נדרש הטכנאי לפרק כמעט את כל רכיבי החומרה הפנימיים במכשיר, דבר הדורש מומחיות ומכשור ייחודי, ואורך זמן רב.
4. שלא כמו בעת תיקון גלקסי, כאשר מחליפים מסך באייפון 5, יש צורך להחליף גם את כל רכיבי התצוגה והמגע משום שהם מהווים מקשה אחת עם המסך. 
5. מסך אייפון 5 איננו נפוץ ומאד קשה להשיג כזה בישראל.

התקלה - נפילה של המכשיר:

על התקלה: נפילה של מכשיר סמארטפון עלולה לגרום ללא מעט בעיות - מסך שבור; מסך "מגמגם"; מסך שאינו מגיב למגע;  מסך שמגיב לפרקים למגע; נקודות מתות על המסך, או אפילו מכשיר שמפסיק לעבוד ולתפקד. גובה הנפילה ועוצמתה משפיעים מאד על מידת הנזק שייגרם, אבל גם זווית הנפילה. לעתים גם נפילה "קלה" ולא חזקה מגובה נמוך תגרום לנזק אם הנחיתה של המכשיר היא בזוית "הלא נכונה". מבחינת עמידות נראה כי לאייפון 5 יתרון מול הגלקסי S4. מכשיר הגלקסי S4 עמיד מאד ומוגן מפני נפילות. המסך שלו מצופה בזכוכית Gorilla Glass 3 מבית Corning, מה שהופך אותו לעמיד ומוגן מפני שריטות וסדקים, אולם עמידות זו פחות טובה בהשוואה לעמידותו של האייפון המכוסה כמעט ברובו בגוף אלומיניום יצוק  שמכסה את מרביתו ומגן מפני נזקים בעת נפילה.
 
על התיקון: התיקון תלוי בבעיה שנוצרה עקב הנפילה.
 
על עלות התיקון: יש הטוענים גם שמכשיר גלקסי 4 נוטה להחליק מהיד וליפול. אם כבר קרה הדבר והוא ניזוק בנפילה למרות ההגנות שלו, אז תיקון גלקסי 4 יהיה לרוב מהיר יותר וזול יותר בהשוואה לתיקון של אייפון 5. 

התקלה - רטיבות:

על התקלה: רבים נוטים להאמין שאם הסמארטפון קפץ קפיצת ראש לכיור, לאסלה, לאמבטיה או לבריכה הוא טבע למוות. זה לעתים נכון, אך פעמים רבות תהליך טיפול המכונה ניקוי קורוזיה יכול ממש לעזור. אם הטבילה הייתה לא מאד ממושכת,  והמים לא חדרו לכל חלקה טובה במכשיר, ניתן יהיה להציל אותו.
 
על התיקון: תהליך ניקוי קורוזיה ממכשיר סלולרי כולל, למעשה, טבילה של כל הרכיבים האלקטרוניים של המכשיר החכם  בתוך מכלים המכילים תמיסה מיוחדת לניקוי קורוזיה. חלקי המכשיר שלא התאוששו בעקבות הטיפול יוחלפו, והמכשיר הסלולרי יחזור לחיים.
 
עלות התיקון ומורכבותו: זהו תהליך ארוך יחסית גם כשמדובר בגלקסי S4 וגם כשמדובר באייפון 5. מבחינת העלות - כאשר מדובר בגלקסי S4 הניקוי יעלה עד 250 שקלים, והחלפת כל רכיב תעלה עוד כמה מאות שקלים (300 ש”ח בממוצע), בעוד שכאשר מדובר באייפון 5, העלות של הטיפול וההחלפה במידת הצורך תהיה פי שניים ואפילו פי שלושה. מדוע? כי אייפון 5 הוא מוצר “יוקרתי” ולכן הטיפול בו יקר, פשוט יקר ולא תמיד יש הצדקה. עלות כל רכיב לרוב יקרה משמעותית, מה שמייקר את התיקון באופן משמעותי. 

התקלה - סוללה נפטרה:

על התקלה: למרבה הצער רובנו מכירים את הרגע הזה שבו המטען מתחיל להסתובב איתנו בתיק צמוד לסמארטפון. המחלה של כל הטלפונים הסלולריים החכמים קשורה לסוללה - מחלה נפוצה וקשה של קיצור משך הישרדות הסוללה. היא נגמרת מהר, נאכלת, מתבלה, ועם הזמן צריך להטעין אותה שוב ושוב ושוב, כמה פעמים ביממה. הסוללה של מכשיר הSamsung Galaxy S4 חזקה מאד. ההספק שלה הוא 2600mAh, מה שאומר שהיא מחזיקה מעמד עד הערב ואפילו עד הבוקר שלמחרת, גם לאחר שימוש ממושך ועבודה על יישומים זוללי אנרגיה. הסוללה של מכשיר אייפון 5S פחות מככבת. ההספק שלה קטן יותר - קיבולת של 1580mAh, מה שאומר ששימוש מאסיבי במכשיר יגרור צפצופים של "הגיעה העת להטעין" כבר בשעות הצהריים. אם הסוללה נגמרת לפני צהרי היום כשמדובר באייפון או לפנות ערב כשמדובר בגלקסי S4, הגיע הזמן לקפוץ למעבדה ולבחון האם יש אכן תקלה המחייבת החלפת הסוללה.
 
תיקון התקלה: ישנן דרכים להאריך את חיי הסוללה, לצרוך פחות אנרגיה ולהאט את קצב התפרקותה. אבל כשהסוללה מתה וכבר מצויה במצב שבו נחוצה הטענה כל הזמן, אין טעם לנסות ולבצע בה החייאה. הפתרון הוא החלפת הסוללה.
 
על עלות התיקון ומורכבותו: החלפת הסוללה במכשיר גלקסי S4 יותר פשוטה וקלה, וגם אדם מהשורה עם מעט ידע טכני יוכל לנצח בקלות על המלאכה. באייפון 5 הדבר יותר מסובך. אמנם קל יותר מבעבר - בדגמים הראשונים פירוק הסוללה דרש מלאכת מחשבת מורכבת, עדינה ומסובכת - ועדיין מדובר בפעולה ארוכה, מסורבלת ומורכבת יותר. הן עלות הסוללה עצמה הן  עלות העבודה על ההחלפה תהיינה גבוהות יותר כשמדובר באיי פון 5 בהשוואה לגלקסי 4.

התקלה - כפתורים לא עובדים

על התקלה: פעמים רבות הן באייפון 5 הן בגלקסי S4, כפתור הבית, כפתור הכיבוי וההדלקה וכפתורי הווליום מפסיקים לעבוד ואינם מגיבים ללחיצה. תקלה זו נפוצה בשני סוגי המכשירים, אם כי יש הטוענים כי קלקול של כפתור הבית יותר אופייני לאייפון,  אולי בשל העיצוב ואופן הלחיצה הנדרש. למרות שביקורת זו נשמעה כבר בעבר, בחברת "אפל" לא טיפלו בבעיה, וכעת נשמעות טענות שלפיהן כפתור הבית במכשיר הוא בעל תוחלת חיים קצרה אף יותר מתוחלת חייהם של הכפתורים בדגמים הקודמים לדגם חדשני זה. בעבר כעבור שנה בממוצע מצאו עצמם בעליהם הגאים של אייפון 4 בתור למעבדה, ואילו כעת צפוי מעמד זה להתרחש מהר הרבה יותר.
 
על עלות התיקון ומורכבותו: בשני המכשירים לוקח תיקון כזה חצי שעה לכל היותר. באייפון 5 הוא כרוך בעלות גבוהה יותר.

התקלה - רמקולים לא עובדים

על התקלה: פעמים רבות, הן באייפון 5 הן בגלקסי S4, הרמקולים מפסיקים לעבוד. אי אפשר לדבר על רמקול, אי אפשר לשמוע שירים וסרטונים ובמקרה הגרוע אי אפשר לשמוע את מי שנמצא מעבר לקו. 
 
על עלות התיקון ומורכבותו: בשני המכשירים, תיקון כזה ייארך שעה לכל היותר
וכמו כן, על פי רוב, תיקון אייפון 5 יהיה כרוך בעלות גבוהה יותר מאשר תיקון גלקסי S4. 

התקלה - זכוכית אחורית שבורה או סדוקה

על התקלה: פעמים רבות- עקב נפילה, חבטה או בלאי טבעי - הגב של מכשיר הסמארטפון נשבר או נסדק. בשני המכשירים אזור זה של המכשיר רגיש. כאשר מדובר באייפון 5, גב המכשיר עשוי מאלומיניום עדין במיוחד, ולכן רגיש מאוד לשריטות ומכות יחסית לדגמים הקודמים של אייפון. גב המכשיר של גלקסי 4 עשוי מפלסטיק ונוטה להחליק מהיד בקלות, ובעת נפילה או חבטה נסדק או נשבר.
 
על עלות התיקון ומורכבותו: בשני המכשירים, תיקון כזה יימשך חצי שעה לכל היותר. תיקון אייפון 5 יעלה יותר מאשר תיקון גלקסי 4. 

לסיכום - תיקון גלקסי:

רוב הישראלים בחרו בגלקסי. זהו מכשיר הסמארטפון הנפוץ ביותר בישראל. לעובדה זו, כמו גם ליתרונות אחרים של המכשיר יש השפעה על יעילות התיקון של המכשיר בכל תקלה ובכל צורך שמתעורר. בין היתרונות הבולטים הקשורים לתיקון גלקסי ראוי לציין את היתרונות הבאים:

1. מעבדות לתיקון סמסונג גלקסי, פזורות בכל רחבי הארץ, בשל שכיחותו של המכשיר בישראל.
2. ריבוי טכנאים המומחים בתיקון גלקסי.
3. חלקי חילוף זולים, מה שמוזיל את עלויות התיקון.
4. נגישות גבוהה לחלקי חילוף.
5. פעולות תיקון לא מורכבות ואפילו קלות שחוסכות זמן, כסף ולעתים אף מאפשרות תיקון עצמאי.
6. אין כמעט הבדל בין עלויות תיקון גלקסי חדיש לעומת גלקסי ישן. כלומר, בפועל - המכשיר שודרג, שופר והשתבח,  אבל ההנאה ממנו איננה כרוכה בכאב ראש והוצאות גדולות במקרים של נזקים ותקלות. תיקון גלקסי 4 איננו יקר הרבה יותר מתיקון גלקסי 3. 
החסרונות הבולטים בהקשר של תיקון גלקסי הם:

1. כיסוי הפלסטיק האחורי שנשבר בקלות.
2. כיסוי הפלסטיק האחורי גורם לכך שהמכשיר מחליק בקלות מהיד.
3. עמידות מעט חלשה בהשוואה לאייפון 5. למרות כיסוי המסך בזכוכית עמידה, היעדר אלומיניום מוצק הופכת את המכשיר לפגיע יותר ועמיד פחות בהשוואה לאייפון 5.

לסיכום - תיקון אייפון:

אייפון 5 נחשב למכשיר סלולרי יוקרתי וחדשני. עלותו גבוהה וכך גם התיקון של התקלות השונות בו. אז באילו יתרונות ייתקל בעל אייפון 5 שרוצה לתקנו, ואילו חסרונות יעיבו על מצב רוחו?

יתרונות-

1. האייפון עשוי אלומינים יצוק ולכן איננו ניזוק בקלות בעת נפילה או חבטה.
2. גב האייפון איננו עשוי מחומר הגורם לו להחליק בקלות מהיד.

 
חסרונות-

1. מעבדות לתיקון אייפון 5 אינן נפוצות כמו מעבדות לתיקון גלקסי.
2. מדובר במכשיר חדש, מורכב ומסובך. אין הרבה מומחים בעלי ידע מקצועי, כלים ומיומנויות שיאפשרו תיקון כל תקלה במכשיר. אייפון 5 והטכנולוגיה שלו, השונים מאד מהדגמים והטכנולוגיות במכשירי האייפון הישנים יותר (אייפון 3 ואייפון 4) מהווים תחום חדש של ידע ומחייבים למידה והתמחות. העובדה שמכשיר זה פחות נפוץ בישראל תעכב את ההתמחות האמורה, ונראה כי ייקח עוד זמן רב עד שמומחים לאייפון 5 יהיו זמינים בישראל בכל עת ולכל צורך.
3. בשל מורכבות המכשיר כל תיקון אורך זמן רב.
4. בשל מורכבות המכשיר כל תיקון כרוך בעלות מאד גבוהה.
5. חלקי החילוף של המכשיר מאד-מאד יקרים.
6. קשה לאתר חלקי חילוף לאייפון 5 - חלקם לא נגישים בישראל.
7. כפתור הבית של המכשיר נוטה להתקלקל.
8. הסוללה של המכשיר חלשה.

בין אם בחרתם באייפון 5 או בגלקסי S4 שמרו עליו. אל תשימו אותו במקומות גבוהים, אל תתנו לילדים לשחק איתו והרחיקו אותו ממקורות מים. והכי חשוב: בכל מקרה נמליץ לכם לרכוש כיסוי לסמארטפון כדי למנוע כל אחת מהתקלות הבאות הנפוצות בשני סוגי המכשירים - מסך שבור שיש להחליף; החלפת רמקול; גב אחורי שנשבר; החלפת אנטנה; כפתורים שלא עובדים; החלפת אנטנת ויי פי; תקלות ברכיבי השמע; שריטות על המצלמה; נזק לחיישנים על לוח המכשיר; מוות של הסוללה; פגיעה בחומרה ועוד. כיסוי למכשיר בהחלט מסייע למנוע רבות מהתקלות הללו.>> בואו להתעדכן במחירון שירות לטלפון סלולרי.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools