438,703 עסקים | 234,303 חוות דעת
כתבות בנושא דירות חדשות למכירה - תמונת אווירה

היתרונות שברכישת דירה חדשה מקבלן

החלטתם לרכוש דירה, אבל אתם מתלבטים בין דירה חדשה מקבלן או דירה מיד שנייה. מה עדיף? מה הם יתרונותיה של דירה חדשה, ואיך תחליטו באיזה אזור מוטב לכם להשקיע? כמה נקודות למחשבה בכתבה שלפניכם.

בכתבה זו:
כי בדירה החדשה, אף אחד לא היה לפניכם | כי יש לכם אחריות מגורם יציב ובעל גב כלכלי | בדירה חדשה מקבלן הסיכוי לתקלות קטן יותר | כי אתם יכולים להיות רגועים יותר מבחינה בטיחותית | כי הסטנדרטים של היום הם לא הסטנדרטים של פעם | כי הדירות של היום מותאמות לאורח החיים המודרני | באילו אזורים כדאי לבדוק פרויקטים חדשים כדי לרכוש דירה חדשה? | פרויקטים חדשים בחיפה | פרויקטים חדשים בחדרה | פרויקטים חדשים בתל אביב | פרויקטים חדשים בהרצליה | פרויקטים חדשים בבאר שבע | פרויקטים חדשים בדימונה | ומה כדאי לבדוק לפני הרכישה?

למרות שוק הנדל"ן הרותח והמחירים שלא מפסיקים לעלות, החלטתם לרכוש דירה משלכם. מדובר בצעד שכנראה ישתלם לכם בעתיד, על אף שכרגע הוא נראה קשה להשגה - וזאת משום שהמחירים צפויים, בזמן הקרוב, רק להמשיך ולעלות. וכאן נשאלת השאלה: האם לבחון פרויקטים חדשים וללכת על דירה חדשה מקבלן, או לבחור דווקא באופצייה של רכישת דירה מיד שנייה? זה המקום להבין מה הם היתרונות של רכישת דירה 'מהניילונים'.

כי בדירה החדשה, אף אחד לא היה לפניכם

איך שלא תסתכלו על זה, כל דבר חדש הוא כיפי ונעים יותר ממשהו משומש - וכך נכון גם לגבי דירה חדשה. קשה להסביר את התענוג שבכניסה לדירה שאיש לא התגורר בה בעבר. הכול תוכנן והותקן למענכם; הכול חדש ונקי ונוצץ; אין כתמים ו"מזכרות" שהותירו אחריהם בעלים קודמים, ובהחלט קשה לעמוד בפיתוי לחוות לפחות פעם בחיים את הממלכה החדשה והייחודית שלכם.

כי יש לכם אחריות מגורם יציב ובעל גב כלכלי

כאשר אתם רוכשים דירה מיד שנייה, אין מי שיהיה ערב על המוצר שאתם רוכשים. לעומת זאת, רכישה במסגרת פרויקטים חדשים מספקת לכם אחריות - על פי חוק. ראשית, ישנה תקופת הבדק - תקופה שבמהלכה מחויב הקבלן לתקן ליקויים שונים בדירה. התקופה משתנה בהתאם לליקוי, כך שתקופת הבדק של הצנרת היא שנתיים, בעוד תקופת הבדק של החיפויים החיצוניים נמשכת שבע שנים.
לאחר תקופה זו, מתחילה תקופת האחריות, שנמשכת שלוש שנים. כך, אם תקופת הבדק על ענייני הצנרת היא שנתיים, תקופת האחריות תסתיים לאחר חמש שנים מרגע כניסת הקונה אל הדירה. חשוב לציין כי בחוזים מסוימים נכתבת תקופת הבדק מפורשות, אך אם אין זה כך - התקופה המינימלית היא הקובעת.

בדירה חדשה מקבלן הסיכוי לתקלות קטן יותר

עוד לפני כל עניין האחריות ותקופת הבדק, ברור לכל כי דירה ישנה תיהנה מפחות בלאי - וזאת משום שהכול בה חדש. פיצוצי צנרת, סדקים, עובש, טחב או רטיבות - כל אלו הם מנת חלקה של כמעט כל דירה ישנה, אך בדירה חדשה כמעט ולא תמצאו אותם. ואם תמצאו, האחריות לתקנם תהיה כאמור על הקבלן ואתם לא תשלמו דבר (בהתאם לסעיף הקודם).

כי אתם יכולים להיות רגועים יותר מבחינה בטיחותית

כידוע, בשנים האחרונות הושם בישראל דגש על ההיערכות מפני רעידות אדמה, מה שהגיע גם אל עולם הנדל"ן, בדמות תמ"א 38 לחיזוק מבנים ישנים. הבעיה היא, שמבנים שנבנו לפני 1980 לא נכללים בתכנית זו, וגם רבים מאלו שכן נכללים בה, טרם חוזקו.
בעת רכישת דירה מקבלן, אתם יכולים לדעת בוודאות שמדובר במבנה אשר עומד בקריטריונים הללו ועמיד בפני רעידות אדמה, על פי תו התקן הישראלי המתאים. כך, תקבלו דירה חדשה ומצוחצחת, שגם תשמור על בטיחותכם.

כי הסטנדרטים של היום הם לא הסטנדרטים של פעם

עולם הבנייה והאדריכלות מתפתח ומתקדם מרגע לרגע, משנה לשנה. מסיבה זו, ברור כי כל בניין חדש וכל דירה חדשה שנבנים כיום, מציעים חוויית מגורים טובה יותר ואיכות גבוהה יותר בכל פינה. זה מתחיל בחומרים שמהם עשויה הדירה, באבזורים הנלווים, וממשיך אל השירותים הכלולים בבניין - כל אלו יבטיחו לכם חוויה שבעבר נחשבה כלוקסוס אמיתי.

כי הדירות של היום מותאמות לאורח החיים המודרני

קניית דירה מקבלן מבטיחה לכם מרחב דירתי אשר מותאם לסגנון החיים של היום. כך, תוכלו למצוא בדירות רבות מקלחת ושירותים צמודים לחדר ההורים - כסטנדרט, 'אי' במטבח, סלון גדול וחלונות רחבים במיוחד. כל זאת, בהתאם להעדפות שלנו כצרכנים, שהשתנו לאורך השנים. הדירות הישנות אינן עונות, ברוב המקרים, להעדפות אלו.

באילו אזורים כדאי לבדוק פרויקטים חדשים כדי לרכוש דירה חדשה?

אז החלטתם לרכוש דירה מקבלן? ברכות. עכשיו השאלה הנשאלת היא היכן לרכוש את הדירה? איזה אזור יבטיח לכם את המחיר המשתלם ביותר בזמן הנוכחי ואת התשואה הטובה ביותר? מומחי הנדל"ן ממליצים על המקומות הבאים:

פרויקטים חדשים בחיפה

פרויקטים חדשים בחיפה: 'בירת הצפון' הולכת ומתפתחת בצעדי ענק ונמצאת באחת מתנופות הפיתוח הגדולות שידעה. נכון להיום, המחירים בעיר עדיין נמוכים יחסית לערים גדולות אחרות כמו תל אביב או ירושלים, אך זהו רק עניין של זמן. פרויקטים חדשים נבנים בעיר, בסמוך למוסדות אקדמאים מהטובים בישראל (הטכניון ואוניברסיטת חיפה), קרוב לחוף הים התיכון, בסמוך לאזורי תיירות ומרכזי תרבות ובמרחק דקות מעורקי התחבורה הגדולים בארץ. נתונים נפלאים אלו הופכים כל פרויקט חדש שנבנה בעיר לכדאי, ולכן זוהי כנראה נקודת הזמן הטובה ביותר להשקיע בדירה בחיפה.

פרויקטים חדשים בחדרה

פרויקטים חדשים בחדרה: זו עיר בעלת מיקום מושלם, אשר נותרה מנומנמת במשך שנים רבות וזכתה בשל כך לדימוי רע. באחרונה החלו להיבנות בה פרויקטים מסקרנים מאוד, ובעיקר אלו אשר מנצלים את חופיה היפים של העיר ואת הנגישות הן לתל אביב שמדרום, והן לחיפה שמצפון. הקרבה לרכבת, הנופים הפתוחים (שהופכים נדירים יותר ויותר באזור זה של הארץ) וכמובן המחירים הזולים - הם שהופכים את ההשקעה הנדל"נית בחדרה לכדאית במיוחד.

פרויקטים חדשים בתל אביב

פרויקטים חדשים בתל אביב: 'העיר הגדולה' אמנם נחשבת לאחד המקומות היקרים בישראל, אך הערך המוסף שלה גדול במיוחד. כידוע, זו עיר שמציעה המון לתושביה, החל בחיי לילה תוססים, דרך שלל אטרקציות ייחודיות ועד אווירה צעירה ורעננה. זו הסיבה מדוע אנשים מוכנים גם היום לשלם יותר עבור דירה חדשה מקבלן באזור זה - רק כדי לספוג את מהותה של העיר הכיפית והבינלאומית הזו.

פרויקטים חדשים בהרצליה

פרויקטים חדשים בהרצליה: לצד תל אביב, כדאי לשים לב לאחות הקטנה והתוססת, שמציעה מספר פרויקטים חדשים במערב העיר, באזור המרינה. הרצליה עדיין שומרת על מחירי נדל"ן יחסית 'שפויים', אך קצב הפיתוח בה מהיר ולכן המצב לא צפוי להישאר כפי שהוא לזמן רב. בעתיד, העיר צפויה להיות אחת היקרות והמבוקשת בישראל, עוד יותר מהיום.

פרויקטים חדשים בבאר שבע

פרויקטים חדשים בבאר שבע: הפיתוח בבאר שבע כבר נמצא בעיצומו, והמחירים אינם נמוכים כפי שהיו בעבר. עם זאת, ישנם עדיין לא מעט אזורים שרק כעת יוצאים מהנמנום המתמשך, ולכן המחירים בהם עדיין נמוכים (לדוגמא: שיכון ג' ושכונת רמות). הפיכתה של באר שבע למטרופולין אשר מרכז אליו את כל צרכי הדרום, הקרבה שלה למרכז הארץ הודות למערך תחבורתי יעיל (בעיקר רכבת מהירה), המגוון שבה והמרחבים הפתוחים הרבים סביבה, הופכים אותה למבוקשת מאוד וכדאית מבחינה נדל"נית.

פרויקטים חדשים בדימונה

פרויקטים חדשים בדימונה: עיר הבה"דים של צה"ל מוקמת לא רחוק ומבטיחה עניין מוגבר בדימונה, שמתחיל כבר היום. לפי שעה, תוכלו למצוא בעיר בקלות דירה חדשה בת חמישה חדרים שמחירה נע סביב מיליון שקלים בלבד, אך ברגע שבסיסי צה"ל יחלו לפעול באזור, מה שבוודאי יפיח רוח חיים בנגב כולו, מחירי הדירות בדימונה צפויים להגיע לשיאים שלא נראו בה מעולם.

ומה כדאי לבדוק לפני הרכישה?

רכישת דירה מקבלן היא דבר מפתה, אך קודם שאתם מאפשרים לקבלן שמולכם לחתום על חוזה מכירת דירה, בדקו את הדברים הבאים:
  1. תוך כמה זמן תקבלו את המפתחות?
  2. האם בסביבת הפרויקט ישנה סביבה מפותחת?
  3. האם מדובר בחברה קבלנית ידועה, עם 'גב' כלכלי מוצק?
  4. אילו דברים יהיו בדירה עם קבלתה (ארונות מטבח, רשתות וכדומה)?
  5. מה יהיה גודלה הפיזי של הדירה? רבים לא יודעים לפענח את השרטוטים לכדי תמונה בשטח - עדיף לרכוש דירה לאחר שראיתם דירה לדוגמא.
  6. עד כמה רחוק הפרויקט ממרכז העיר ועד כמה הוא נגיש אל מרכזה?
אם כן, דירה חדשה מקבלן היא עניין שמבטיח הרבה מאוד נוחות, ושדרוג של ממש מבחינת איכות החיים, אך אין לגשת אליו ללא ידע מוקדם. חשוב לזכור כי כיום, דירה חדשה היא עסק יקר מאוד ולכן, יש לבחור בתבונה את האזור שאליו אתם מתכוונים לעבור, ולבדוק היטב את אותן נקודות שציינו כעת.
בהצלחה! 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools