עבודות גבס

עבודות גבס יכולות להתבצע במסגרת שיפוץ מקיף בבית, או כעבודות גבס נקודתיות. במסגרת עבודות גבס, יכולה להתבצע הנמכת תקרה, בניית מזנונים מהודרים מגבס, בניית נישות למטרת הרחבה או הקטנה של חלל בבית, ליצירת פינות נוי ועוד.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג גבס ומוצרי גבס

עבודות גבס

עבודות גבס יכולות להתבצע במסגרת שיפוץ מקיף בבית, או כעבודות גבס נקודתיות. במסגרת עבודות גבס, יכולה להתבצע הנמכת תקרה, בניית מזנונים מהודרים מגבס, בניית נישות למטרת הרחבה או הקטנה של חלל בבית, ליצירת פינות נוי ועוד. בנייה מגבס היא שיטה פונקציונאלית. בשנים האחרונות השימוש בגבס על ידי בעלי מקצוע ובעלי בתים הולך וגובר. כיום, נוטים לא רק לבנות בגבס אלא אף לעצב בעזרתו נישות, דלפקים ועוד.

 

בנייה פשוטה

בתים פרטים ומשרדים, מעוניינים ליצור חיץ בחללים מסיבות מגוונות. אחת הדרכים הקלות והיעילות לבצע חיץ בחלל החדר, היא בעזרת קירות גבס. עבודות גבס הן עבודות קלות, פשוטות ויעילות. קירות הגבס מגיעים כפלטות מוכנות מראש, הניתנות לחיתוך בקלות. את הגבס ניתן לעצב בסיוע של אלומיניום. מי שזקוק לאיטום, עושה זאת באמצעות הסיליקון.

 

בידוד מוחלט

קירות גבס הם, קירות העשויים גבס לא מבודד, כלומר, ניתן לשמוע דרכו קולות מן העבר השני. אם עבודות הגבס נעשות בחלל בו יש צורך לשמור על פרטיות, ניתן לעשות זאת על ידי טכניקות שונות. אפשרות אחת, היא לדחוס קלקר בין קירות הגבס, שיטה זו פחות מומלצת, משום שחומרים אלו הם דליקים. דרך שנייה, היא לדחוס צמר סלעים בין קירות הגבס, צמר הסלעים, עושה העבודה היטב ולא נדלק בקלות.

 

בנייה לא מקצועית

עבודות גבס שלא מתבצעות במקצועיות, ועל ידי בעל מקצוע איכותי ומיומן, לא יחזיקו מעמד לאורך זמן. קירות גבס מהווים בין השאר, בידוד תרמי, ולעיתים מהווים קירות הגבס בידוד אקוסטי. בנוסף קירות הגבס מבודדים גם כנגד חדירת נוזלים. בכדי להשיג את הבידוד המבוקש, עבודות הגבס, צריכות להתבצע כראוי.

 

זמן עבודה מינימאלי

בכדי לבצע עבודות גבס מקצועיות, אין צורך להזמין איש מקצוע ליותר ממספר שעות. אם קיימים מספר קירות גבס אותם יש להציב, הרי שיום עבודה אחד בהחלט מספיק.

 

מתפרק בקלות

להוריד קירות גבס היא משימה פשוטה ביותר. במקרים בהם קירות הגבס שהרכבנו כבר לא פונקציונאלים עבורנו, ואנו מעוניינים לפרק אותם, כל שעלינו לעשות הוא לשבור את קיר הגבס הקל. פעולה זו נעשית במהירות ובקלות.

 

סיכום

גבס הוא חומר פשוט לעבודה. קל ליצור באמצעותו חיץ בחללים שונים, הן בבית והן במשרד. קירות גבס יוצרים בידוד אקוסטי, בידוד מפני לחות ורטיבות ועוד.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא גבס ומוצרי גבס
האם המאמר עזר לך?