כתבות בנושא קארטינג - תמונת אווירה

אירועי קרטינג לילדים - כדאי, או קצת יותר מדי?

נסו לרגע להיזכר בעצמכם בגיל 9, ועכשיו דמיינו מה הייתם מרגישים לו בגיל הזה היו מפקידים בידיכם מכונית מירוץ, ונותנים לכם ללחוץ על הגז. הריגוש, האדרנלין, הגשמת החלום וכל זאת בלי להסתכן, ותוך כדי קבלת ערך מוסף של שיפור יכולות מוטוריות, פיתוח יכולות חברתיות, תרומה לקואורדינציה ופיתוח יכולות קוגניטיביות. אכן נשמע מושלם. ובכל זאת, פארק מוטורי עם פעילויות קרטינג לילדים, קצת מסוכן, לא? על היתרונות והחסרונות של הספורט המוטורי לילדים.

בכתבה זו:
מה זה קרטינג לילדים? | יתרונות של קרטינג לילדים: | חסרונות

אם תיקחו את הילד שלכם לפארק מוטורי, ותאפשרו לו להשתתף בפעילויות קרטינג לילדים, סביר שתיחשבו להורים סופר מגניבים ותעניקו לילדכם חוויה מהסרטים, אבל לצד הרצון להגשים חלום (שגם 'ילדים גדולים' נהנים ממנו), יש גם חששות רבים. אתם ודאי מודאגים למדי מנושא הבטיחות ומהיבטים שליליים אחרים המתלווים לחוויה המסעירה. אם אתם מתלבטים אם ללכת על זה - אתם במקום הנכון: ריכזנו עבורכם את כל היתרונות והחסרונות של הספורט המוטורי החביב על ילדים.

מה זה קרטינג לילדים?

קרטינג לילדים זהו בילוי המוצע בפארקים מוטוריים ברחבי הארץ. הילדים מקבלים הדרכה, וזוכים לנהוג ולעתים אף להתחרות במירוץ קארטים. קארט הוא מכונית מירוץ זעירה, וכשמדובר בקארט המותאם לילדים, מה שמכונה "קארט ג'וניור", מדובר במכונית ממש קטנה, אפילו יותר קטנה מזו המוכרת לכולנו ממתקני מכוניות מתנגשות בלונה פארקים. לילדים גדולים מתאים הרכב המכונה "קארט סניור" שגם הוא קטן, אך "רציני" יותר מהקארט ג'וניור. 
במרבית הפארקים המוטוריים הפעילות מותרת לילדים מעל גיל תשע, ומותנית בגובה מסוים (לרוב מטר ושלושים וחמישה סנטימטרים). ההדרכה, כמו גם הפעילות עצמה, תלויה בגיל הילד. יש גם פעילויות קרטינג לילדים מגיל שמונה שהגיעו לגובה של מינימום מטר ושלושים, ואפילו קרטינג לזאטוטים - לילדים בגילאי שלוש עד שבע. 
כמובן שכל פעילות קרטינג מותאמת לגיל וליכולות של הילדים. 

יש פעילויות שונות ומגוונות:
1. מסלול מירוצים אשר עליו מתקיימים לרוב מקצי מירוץ אישיים כדי למנוע תאונות. יש להקפיד שפעילות זו תפוקח על ידי מדריך שיעניק עוד קודם להתחלתה הדרכה מפורטת לילדים, ויעביר אותם ממש אימון אישי מפורט ומדוקדק. האימון יכלול הקניית ידע, טכניקות בסיסיות והסברים בנוגע לשימוש בטיחותי ברכב. חשוב שיבחן את יכולותיהם  להפעיל את הרכב, לנהוג לפי הדרישות, להיכנס נכון לפניות, להאיץ באופן הדרגתי וכמובן לבלום כשצריך. פעילות קרטינג זו מותאמת בעיקר לילדים מעל גיל 8 ומעל גובה מטר ושלושים.
2. מכוניות מתנגשות: בפארקים מוטוריים רבים יש את המתקן שכולנו אהבנו תמיד והוא מכוניות מתנגשות. מגיל מסוים ומגובה מסוים, הילדים נכנסים לשם לבד, אך למרבה המזל גם לזאטוטים זה יכול להתאים. פעוטות, ילדים קטנים ואפילו תינוקות יכולים להיכנס בליווי מבוגר למתקן מכוניות מתנגשות, וליהנות מחוויה נחמדה. פעילות זו כאמור מתאימה לכל גיל, וקחו בחשבון שאת הילדים הגדולים, כמובן, היא הרבה פחות מרגשת בהשוואה לנהיגת קארט במסלול מירוצים. 
3. סימולטור נהיגה: זוהי פעילות מאד מומלצת לילדים: היא כיפית, מלמדת המון ומאוד מאוד בטוחה. הכוונה לסימולטור נהיגה - מתקן המאפשר ישיבה והתנסות בנהיגה, מבלי שהרכב זז בפועל. כל סימולטור שכזה כולל לרוב שלושה מסכים שמולם יושב נהג חגור על מושב נהג. כל המתקן דומה מאוד לרכב - תיבת הילוכים, דוושות והגה, ומלפנים מוקרנים מהמסכים מסלולי נהיגה ונוף. הכיסא עצמו רועד וזז כאילו המשתמש במתקן ממש נוהג ברכב אמתי. זוהי חוויה מסעירה ומהנה, יש האומרים לא פחות מפעילות קרטינג של ממש, לרבות זו הכוללת נהיגה במסלולי מירוצים. סימולטור נהיגה יכול להשתלב בנהיגת קרטינג לילדים, ולהפוך את החוויה למושלמת. 
סימולטור נהיגה לרוב מתאים לילדים בכל הגילים, החל מגיל 4, אולם חשוב לשים לב שהפעילות מותאמת לגיל הילד.  כל סימולטור נהיגה כולל כמה וכמה משחקים. יש משחקים שקטים ורגועים שמתאימים לילדים קטנים. יש משחקים "רציניים" יותר - למשל כאלה המדמים נהיגה תחרותית ברכבי פורמולה וראלי - ואפילו כאלה המאפשרים השתתפות במירוץ וירטואלי כשתוך כדי הכיסא זע ונע. אל תשכחו - זאטוטים יכולים מאד להיבהל מתזוזות כאלה חדות. מדובר ביכולת תנועה של 25 מעלות לארבעה כיוונים שונים, כולל רעידות מנוע. קראו את הוראות ההדרכה טרם השימוש ושימו לב לאיזה גיל מתאים הסימולטור, האם יש לכם אפשרות לבחור משחק מתון שיתאים לגיל הצעיר ועוד. 
אז עכשיו, אחרי שהבנו מה זה אומר קרטינג לילדים, נחזור לסיבה שלשמה התכנסנו, ונבחן מה הם היתרונות והחסרונות הנלווים לכך.

יתרונות של קרטינג לילדים:

1. כיף גדול וחוויה בלתי נשכחת
2. פיתוח קואורדינציה ויכולות מוטוריות
3. ערך מוסף: יש הטוענים כי פעילות של ספורט מוטורי בכלל, ונהיגת קרטינג בפרט, תורמת לפיתוח כישורים חברתיים,  לעידוד ולפיתוח יכולות קוגניטיביות ומסייעת להצלחת הטיפול בילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז.
4. פעילות שיכולה להשתלב בכל אירוע: פעילות קרטינג לילדים יכולה להינתן לילד כמתנת יום הולדת, יכולה להיות פעילות לילדים כחלק מחגיגת יום ההולדת, יכולה להיות חלק מיום כיף משפחתי מושלם, יכולה להשתלב בחגיגות בר מצווה ובת מצווה, יכולה להיות פעילות מרכזית במסיבות כיתה ובאירועים בית ספריים. 

חסרונות

1. בטיחות? יש הטוענים כי ספורט זה הוא מסוכן. איננו יכולים להכריע בעניין זה, אך כמובן שחשוב לתת על כך את הדעת, ולוודא כי הפארק המוטורי המציע פעילויות קרטינג לילדים שומר על כללי בטיחות נוקשים, ומציב את עניין הבטיחות בראש סדר העדיפויות. בטיחות בהקשר של קרטינג לילדים תכלול הדרכה טרם הפעילות; הגבלת גובה של הילד שיכול לנהוג את הקארט רק מגובה מסוים שיאפשר לו ישיבה בטוחה בכיסא הנהג; רכבים מתוחזקים; רכבי קארט מותאמים לילדים עם מקדמי בטיחות מוגברים; רכבי קארט עם מנגנוני הגנה גבוהים, כגון: החלשת המנוע, הגבלת מהירות הנסיעה המקסימלית ועוד; מערך עזרה ראשונה מקיף; רישוי וביטוח; חגורות בטיחות ברכבים - חזקות ואיכותיות עם כמה נקודות עיגון; מסלולי נסיעה נקיים מסכנות ומפגעים; מתקנים, מכוניות ומסלולים שעומדים בתקנים מחמירים ועוד. 
2. מחסור באינטראקציה חברתית: כשקבוצת ילדים מגיעה לפארק מוטורי, ומתנסה בנהיגה במסלול מירוצים, בנהיגה בסימולטור נהיגה ובפעילות עם המון אדרנלין, הם לא שמים לב אחד לשני ומרותקים בעצמם. יש שאומרים כי בעידן המחשב יש לילדים די והותר פעילות "מנתקת" הדורשת ריכוז עצמי (מישהו אמר סוני פלייסטיישן?), ועל כן אם המטרה היא גיבוש ופעילות מאחדת, קרטינג לילדים עלול שלא להיות הדבר הכי מתאים.
3. ריגוש גדול מדי בשלב מוקדם מדי: לילדים בגיל צעיר, חוויה הכרוכה בכל כך הרבה אנדרלין וריגוש, יכולה להיות יותר מדי. בעידן המודרני העלינו את סף הריגוש של הילדים. בימינו כילדים ארטיק וטיול בפארק היה פסגת האושר, בעוד היום, חוץ מלצנוח צניחה חופשית, הילדים שלנו חווים הכול, עושים הכול וטורפים הכול באקסטרים. מי שמאמין באידיאולוגיה זו של כמה שפחות תהודה ועומס על הילדים, יתרחק מפעילויות קרטינג לילדים, ויחכה עם תחומי האקסטרים לגיל מבוגר יותר. 

לסיכום, פעילויות קרטינג לילדים - נהיגה על מסלול מירוצים, מכוניות מתנגשות וסימולטור נהיגה - הן אפשרות טובה להעביר את הזמן, וכולם מסכימים כי הם כרוכים בהמון כיף לילדים. יתרונות הספורט המהנה ברורים ורבים - פיתוח קואורדינציה וכישורים מוטוריים, ערך מוסף מגוון וחוויה בלתי נשכחת; אך גם החסרונות מאיימים - הדאגה לבטיחות, החשש מסף גירוי שנדחק לקצה העליון והריכוז העצמי הגלומים בפעילות, עלולים להרתיע את ההורים ולגרום להם לחכות עם החוויה הזו עוד קצת זמן. 

>> לאיתור קארטינג בכל האזורים.
>> בואו להתעדכן במחירון קארטינג


אנשים שחיפשו קארטינג חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools